Polecane posty

Adik_ziel    3
U nas narazie dziki nie ryją po łąkach i polach :huh: ale zato kretowin to jest dużo :angry:

 

Łukasz za naszą obora na ląkach tak nam poryły a równo z waszą granicą skończyły ma waszą nie wlazły xD cała łąke zryły nam


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

Ja pamietam że jak jeszcze dziadek nie miał pastucha na dziki to chodził do leśniczego(dobry kolega) i brał od niego taki srodek jakis.I na łące czy gdziekolwiek co kilka metrów był słupek a na końcu gąbka i w tą gąbke wstrzykiwało sie odrobine tego płynu.I to tak śmierdziało ze dziki nie przychodziły.


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
Łukasz za naszą obora na ląkach tak nam poryły a równo z waszą granicą skończyły ma waszą nie wlazły xD cała łąke zryły nam

No to te dziki wiedzą u kogo ryć :) może wasza łąka się im bardziej podobała :)


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Miałem taki rok że pastiwsko 6 ha w połowie było zryte i to pod samą stodołą a były takei lata ze na podwórko wpadały dziki, zasługa również leśniczych którzy rozrzucali kolby po łąkach żeby dziki wychodziły, na dziki prowadzam psa który szczeka jak najęty i nie boi się dzików (mieszanka boksera z czyms tam), a na łąkach poskutkował pewien specyfik nazywa sie biohumus czy humus czy jakoś tak jest to 500 razy skoncentrowany ludzki pot (jak kogos nie lubicie podrzućcie nasączoną tym szmatke do samochodu przez miesiąc nikt nie wytrzyma)

 

Ale dziki można pokonać gorzej z dzikami na 2 nogach, co mam zrobic jak w okolicy nikt nie sieje kuku, kto posiał kilka ha gdzie nikt nie sieje kuku to to co stado dzików zrobi tonic, bo gówniarstwo rwie kolby na gotowanie, rzulostwo rwie worami i łuska ręcznie ziarno i sprzedaje (poważnie) no i inni orami drą ile się da na pasze i każdy bezkarny sie czuje bo co tokilka kolb nikogo nie zbawi i tylko wrogów można sobie narobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310
I co rozwalić po łące i już nie będą ryć??? A tak wogóle to nie słyszałem o tym sposobie(ale może się przyda bo byłem się przejechać rowerem i zauważyłem że chyba próbowali wejęc mi na pole bo troche przy brzegu zaczeli ryć :angry: )

 

My tak robimy i pomaga. Trzeba to tak zrobić. Pociąć siatkowy worek od pyrków na takie prostokąty 20x20cm zrobić daszki z blachy i przygotować słupki drewniane. W kawałki worków wsadzamy włosy i zawiązujemy, przybijamy do słupka a nakoniec przybijamy dużym gwoździem daszek taki 50x50cm i wbijamy tam gdzie użędują dziki


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

co do tych dzikow to nie wiem jak sie przed nimi bronic;/;/ najlepiej to byloby sie zapisac do kola lowieckiego i co nocy chodzic na polowania i pilnowac pola :P a po odszkodowanie zglasza sie do kola lowieckiego ktoremu podlega ten region na ktorym jest pole. wtedy przyjezdzaja mysliwi i szacuja straty a pozniej wyplacaja odszkodowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus    0
zgłoś sie do koła łowieckiego które poluje na twim terenie i od nich możesz dostać odszkodowanie za poniesione straty

 

ja walcze z dzikami juz trzeci rok koła maja to głeboko w d... :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumek19    5

Z tymi włosami to u nas również stosowano. Mój znajomy zrobił tak:ma pole 14 ha w jednym kawałku(w miarę ładny prostokąt) i postanowił postawic płot( betonowy z płyt na 3 płyty). Jak powiedział tak zrobił. Najął firmę budowlaną i postawili mu płot. Koszt 110 tyś. zł. A żeby mu płyt nikt nie zaj***ł z pola to najął firmę ochroniarską( HUNTERS-może niektórzy będą wiedziec) i mają mu pilnowac. I można by stwierdzic że ma dziki w d*****...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Dobra, zamknęli mój temat to pisze tutaj...

Sposoby na dziki są często nieskuteczne.

Jaki macie pomysł, co zastosować aby w 100% wyzbyć się dzików z kukurydzy i ziemniaków?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Co do dzików to mogę powiedzieć ,że w mojej okolicy to jest ich nie do opędzenia. My z ojcem siejemy kukurydze już odkąd pamiętam i zawsze były problemy z dzikami. Kiedyś jeszcze był myśliwy z koła łowieckiego co przyjeżdżał po zasiewie co wieczór i pilnował do świtu,pomimo to i tak grodziliśmy kołki z drutami i pastuch elektryczny taki od krów, (pole nie jest duże bo 3ha) i jako tako był spokój z tym.Jeszcze dodatkowo przywoził ten płyn co miał odstraszać dziki i powiem że skutkowało to nawet , ale tylko pewien czas później dziki zmiarkowały że coś jest nie tak skoro stale ten sam zapach czują( w brew pozorom są bardzo cwane).z włosami też skutkuje ale na krótko jak są głodne to i tak wejdą. A w ostatnich 3 latach wstecz nie mogliśmy sobie już poradzić , wybrały nam przez jedną noc dosłownie prawie doszczętnie wszystko.( dodam że ogradzamy pastuchem co roku ) Później zasialiśmy ponownie i myśliwi mieli ustalone dyżury żeby nie płacić za szkody to pilnowali, wiadomo niektóry przyjechał o 21 i o 23 juz do domu jechał, albo spał w samochodzie i oto całe pilnowanie a dziki na polu grasowały. I w zeszłym roku znaleźliśmy skuteczny sposób a właściwie kupiliśmy profesjonalny elektryzator specjalnie na dziki (cena około 600zł płaciłem i nie żałuje tych pieniędzy) o dużej mocy zdaje się 6xwiecej niż zwykły (z tego od krów to dzik nawet nie poczuje przez swoją sierść) i od tego momentu dziki jak na początku który pewnie szedł jak go pokopało owszem wszedł do środka,ale uwierzcie nawet 1 ziarnka nie wyjadł tylko patrzył gdzie tu szybko wyjść.I od tego momentu dziki omijają moje pole szerokim łukiem i mam spokój z dzikami.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbigi123    4

Dobra, zamknęli mój temat to pisze tutaj...

Sposoby na dziki są często nieskuteczne.

Jaki macie pomysł, co zastosować aby w 100% wyzbyć się dzików z kukurydzy i ziemniaków?

100% sposobu na wyzbycie sie dzików, oprócz strzelby to nie ma, jedynie można zabezpieczać uprawy. Ja miałem najgorszy problem z kukurydzą, niestety trzeba było grodzić pola, drut kolczasty górą i dołem a w srodku pastych i dzieki Bogu jakoś to zabezpiecza już od 3 lat, tyle ze pracochłonne i kosztowne.


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Montifan    0

secur 2005 od firmy lacme. a dla zdesperowanych UBISON 15000 (15 kj to naprawde sporo) także od lacme. u mnie jak narazie sie sprawdza wiec gorąco polecam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

u nas sąsiedzi mieli dosyć oryginalny pomysł jak na nasza gminę bo malucha na polu zostawili i podobno nie ryja dziki :)


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slaw17    22

To koło mnie jest dwóch "nie w pełni rozumnych" rolników którzy grodzą kuku pastuchem i podłączają 230V!!! Aż się prosi o tragedie ;[


antyfan AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Takich to powinno się od razu zgłosić bo jeśli ktoś dotknie to koniec!

 

A co dają włosy na dziki? W jaki sposób je odstraszają?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tanco96    10

niech ktoś to zgłosi bo inaczej ktoś będzie szedł w nocy albo nawet w dzień dotknie i po nim :o


Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekjsp    8

u mnie dziki grasowały w ziemniakach oszłem do znajomego leśniczego dał mi taki śmiredzący płyn porozkładałem go na polu i jak ręką odjoł a pastuch podłączony pod 230v to nie jest dobre rozwiązanie..


KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

U nas w okolicy kiedyś gość podpiął pastucha jak miał dużą kukurydze, tylko że w tym czasie dziki już tam żerowały i ich nie widział no i miały problem z wyjściem :D... A wracając do tematu, nam znajomy też dał jakiś środek, ustawiliśmy w ziemniakach pare "strachów" i je spryskaliśmy i dziki już sie nie pokazywały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

romek6340 a jaki to środek?


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Ja tam nie prądem je odganiam ale czym innym i po dziku ani śladu :) :rolleyes: Mamy koło lasu dzierżawy około 18 hektarów i co roku jest problem praktycznie .W końcu wziąłem się za to i jest spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

zonk28 to czym odganiasz te dziki? Zacząłeś pisać to podziel się swoim sposobem...


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Bierzesz rurke w ręke i siedzisz całą noc i wiecej nie przychodzą.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

romek6340 a jaki to środek?

Nie wiem bo ojciec już nie pamięta. to było coś wydzielającego zapach podobny do ludzkiego o ile dobrze kojarze.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj