Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 12:37

Dziki w kukurydzy U nas narazie dziki nie ryją po łąkach i polach :huh: ale zato kretowin to jest dużo :angry:
Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 00:12
  •  

#22 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1965 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 12:53

Dziki w kukurydzy oj z kretami nie moge sobie też poradzić ale z dzikami jest już u mnie spokój

#23 Share Stasek

Stasek

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 14:02

Dziki w kukurydzy prostym sposobem na odstraszenie dzików sa włosy ludzkie, trzeba tylko iść do fryzjera i poprosić o kilka worków włosów :huh:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 15:48

Dziki w kukurydzy

prostym sposobem na odstraszenie dzików sa włosy ludzkie, trzeba tylko iść do fryzjera i poprosić o kilka worków włosów :huh:

I co rozwalić po łące i już nie będą ryć??? A tak wogóle to nie słyszałem o tym sposobie(ale może się przyda bo byłem się przejechać rowerem i zauważyłem że chyba próbowali wejęc mi na pole bo troche przy brzegu zaczeli ryć :angry: )

#25 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 15:55

Dziki w kukurydzy

oj z kretami nie moge sobie też poradzić ale z dzikami jest już u mnie spokój

No u mnie na łące krety ostro ryją. Ale tylko na wzniesieniach.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#26 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 09 marzec 2008 - 17:06

Dziki w kukurydzy

U nas narazie dziki nie ryją po łąkach i polach :huh: ale zato kretowin to jest dużo :angry:

Łukasz za naszą obora na ląkach tak nam poryły a równo z waszą granicą skończyły ma waszą nie wlazły xD cała łąke zryły nam
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#27 Share klusek

klusek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 18:42

Dziki w kukurydzy Ja pamietam że jak jeszcze dziadek nie miał pastucha na dziki to chodził do leśniczego(dobry kolega) i brał od niego taki srodek jakis.I na łące czy gdziekolwiek co kilka metrów był słupek a na końcu gąbka i w tą gąbke wstrzykiwało sie odrobine tego płynu.I to tak śmierdziało ze dziki nie przychodziły.
"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

#28 Share lukasz15

lukasz15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 19:36

Dziki w kukurydzy

Łukasz za naszą obora na ląkach tak nam poryły a równo z waszą granicą skończyły ma waszą nie wlazły xD cała łąke zryły nam

No to te dziki wiedzą u kogo ryć :) może wasza łąka się im bardziej podobała :)

#29 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 20:20

Dziki w kukurydzy Miałem taki rok że pastiwsko 6 ha w połowie było zryte i to pod samą stodołą a były takei lata ze na podwórko wpadały dziki, zasługa również leśniczych którzy rozrzucali kolby po łąkach żeby dziki wychodziły, na dziki prowadzam psa który szczeka jak najęty i nie boi się dzików (mieszanka boksera z czyms tam), a na łąkach poskutkował pewien specyfik nazywa sie biohumus czy humus czy jakoś tak jest to 500 razy skoncentrowany ludzki pot (jak kogos nie lubicie podrzućcie nasączoną tym szmatke do samochodu przez miesiąc nikt nie wytrzyma)

Ale dziki można pokonać gorzej z dzikami na 2 nogach, co mam zrobic jak w okolicy nikt nie sieje kuku, kto posiał kilka ha gdzie nikt nie sieje kuku to to co stado dzików zrobi tonic, bo gówniarstwo rwie kolby na gotowanie, rzulostwo rwie worami i łuska ręcznie ziarno i sprzedaje (poważnie) no i inni orami drą ile się da na pasze i każdy bezkarny sie czuje bo co tokilka kolb nikogo nie zbawi i tylko wrogów można sobie narobić

#30 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 20:24

Dziki w kukurydzy

I co rozwalić po łące i już nie będą ryć??? A tak wogóle to nie słyszałem o tym sposobie(ale może się przyda bo byłem się przejechać rowerem i zauważyłem że chyba próbowali wejęc mi na pole bo troche przy brzegu zaczeli ryć :angry: )

My tak robimy i pomaga. Trzeba to tak zrobić. Pociąć siatkowy worek od pyrków na takie prostokąty 20x20cm zrobić daszki z blachy i przygotować słupki drewniane. W kawałki worków wsadzamy włosy i zawiązujemy, przybijamy do słupka a nakoniec przybijamy dużym gwoździem daszek taki 50x50cm i wbijamy tam gdzie użędują dziki
Mój Wladimirec podbija świat

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 01 kwiecień 2008 - 21:04

Dziki w kukurydzy co do tych dzikow to nie wiem jak sie przed nimi bronic;/;/ najlepiej to byloby sie zapisac do kola lowieckiego i co nocy chodzic na polowania i pilnowac pola :P a po odszkodowanie zglasza sie do kola lowieckiego ktoremu podlega ten region na ktorym jest pole. wtedy przyjezdzaja mysliwi i szacuja straty a pozniej wyplacaja odszkodowanie.

#32 Share darus

darus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 14 maj 2008 - 09:57

Dziki w kukurydzy

zgłoś sie do koła łowieckiego które poluje na twim terenie i od nich możesz dostać odszkodowanie za poniesione straty

ja walcze z dzikami juz trzeci rok koła maja to głeboko w d... :angry:

#33 Share tumek19

tumek19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, majsterkowanie, rolnictwo

Napisany 14 maj 2008 - 10:12

Dziki w kukurydzy Z tymi włosami to u nas również stosowano. Mój znajomy zrobił tak:ma pole 14 ha w jednym kawałku(w miarę ładny prostokąt) i postanowił postawic płot( betonowy z płyt na 3 płyty). Jak powiedział tak zrobił. Najął firmę budowlaną i postawili mu płot. Koszt 110 tyś. zł. A żeby mu płyt nikt nie zaj***ł z pola to najął firmę ochroniarską( HUNTERS-może niektórzy będą wiedziec) i mają mu pilnowac. I można by stwierdzic że ma dziki w d*****...

#34 Share Rolnikix

Rolnikix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:03

Dziki w kukurydzy Dobra, zamknęli mój temat to pisze tutaj...
Sposoby na dziki są często nieskuteczne.
Jaki macie pomysł, co zastosować aby w 100% wyzbyć się dzików z kukurydzy i ziemniaków?
Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

#35 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:14

Dziki w kukurydzy http://allegro.pl/bi...1564852066.html

To jest ciekawe, ale czy też skuteczne to nie wiem. W tamtym roku stosowaliśmy FFUKA ze słabą skutecznością.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#36 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:35

Dziki w kukurydzy Co do dzików to mogę powiedzieć ,że w mojej okolicy to jest ich nie do opędzenia. My z ojcem siejemy kukurydze już odkąd pamiętam i zawsze były problemy z dzikami. Kiedyś jeszcze był myśliwy z koła łowieckiego co przyjeżdżał po zasiewie co wieczór i pilnował do świtu,pomimo to i tak grodziliśmy kołki z drutami i pastuch elektryczny taki od krów, (pole nie jest duże bo 3ha) i jako tako był spokój z tym.Jeszcze dodatkowo przywoził ten płyn co miał odstraszać dziki i powiem że skutkowało to nawet , ale tylko pewien czas później dziki zmiarkowały że coś jest nie tak skoro stale ten sam zapach czują( w brew pozorom są bardzo cwane).z włosami też skutkuje ale na krótko jak są głodne to i tak wejdą. A w ostatnich 3 latach wstecz nie mogliśmy sobie już poradzić , wybrały nam przez jedną noc dosłownie prawie doszczętnie wszystko.( dodam że ogradzamy pastuchem co roku ) Później zasialiśmy ponownie i myśliwi mieli ustalone dyżury żeby nie płacić za szkody to pilnowali, wiadomo niektóry przyjechał o 21 i o 23 juz do domu jechał, albo spał w samochodzie i oto całe pilnowanie a dziki na polu grasowały. I w zeszłym roku znaleźliśmy skuteczny sposób a właściwie kupiliśmy profesjonalny elektryzator specjalnie na dziki (cena około 600zł płaciłem i nie żałuje tych pieniędzy) o dużej mocy zdaje się 6xwiecej niż zwykły (z tego od krów to dzik nawet nie poczuje przez swoją sierść) i od tego momentu dziki jak na początku który pewnie szedł jak go pokopało owszem wszedł do środka,ale uwierzcie nawet 1 ziarnka nie wyjadł tylko patrzył gdzie tu szybko wyjść.I od tego momentu dziki omijają moje pole szerokim łukiem i mam spokój z dzikami.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#37 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:36

Dziki w kukurydzy ten preparat może byc skuteczny :)

#38 Share zbigi123

zbigi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:38

Dziki w kukurydzy

Dobra, zamknęli mój temat to pisze tutaj...
Sposoby na dziki są często nieskuteczne.
Jaki macie pomysł, co zastosować aby w 100% wyzbyć się dzików z kukurydzy i ziemniaków?

100% sposobu na wyzbycie sie dzików, oprócz strzelby to nie ma, jedynie można zabezpieczać uprawy. Ja miałem najgorszy problem z kukurydzą, niestety trzeba było grodzić pola, drut kolczasty górą i dołem a w srodku pastych i dzieki Bogu jakoś to zabezpiecza już od 3 lat, tyle ze pracochłonne i kosztowne.
 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

#39 Share Montifan

Montifan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 26 kwiecień 2011 - 20:54

Dziki w kukurydzy secur 2005 od firmy lacme. a dla zdesperowanych UBISON 15000 (15 kj to naprawde sporo) także od lacme. u mnie jak narazie sie sprawdza wiec gorąco polecam...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Tanco96

Tanco96

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

KPK Kumurun Team

Napisany 26 kwiecień 2011 - 21:05

Dziki w kukurydzy u nas sąsiedzi mieli dosyć oryginalny pomysł jak na nasza gminę bo malucha na polu zostawili i podobno nie ryja dziki :)
Autor niniejszych postów, nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść,a co za tym idzie w przyszłości nie mogą być one wykorzystywane przeciwko niemu...udzielanych wskazówek proszę nie traktować jako WYROCZNI