Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#261 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 11:34

Dziki w kukurydzy ja ogrodzilem siatka lesna, ale przechodzily i dolozylem potem pastuch 4 druty kazdy na innej wysokosci, na razie spokoj :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 17:14
  •  

#262 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 12:18

Dziki w kukurydzy To masz szczęście, mi dziki przerwały pastuch (podwójny), myśliwi mówili, że je wytropią psami, ale średnio to widzę...

#263 Share dcnt

dcnt

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 23 sierpień 2013 - 11:36

Dziki w kukurydzy z boku jest jeszcze kilka nieogrodzonych dzialek z kuku u sasiadow wiec pewnie tam sie przeniosly ?!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share Producent

Producent

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów
  • Zainteresowania:maszyny , nowe technologie upraw

Napisany 31 sierpień 2013 - 17:17

Dziki w kukurydzy a jakby do nadleśnictwa pojechał i niech oszacują straty ,,,,,nich płacą za nerwy zszargane

#265 Share daniel10

daniel10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 19:38

Dziki w kukurydzy Koledzy znacie może jakieś niekonwencjonalne sposoby na to dziadostwo????????

#266 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 31 sierpień 2013 - 19:39

Dziki w kukurydzy nie nadleśnictwo tylko koło łowieckie. I mają obowiązek szacować jak szkoda jest zgłoszona. Najlepiej na piśmie i jeżeli w ciągu 7 dni szacowania nie będzie to można a nawet trzeba iść do sądu

#267 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 06 wrzesień 2013 - 10:44

Dziki w kukurydzy

Koledzy znacie może jakieś niekonwencjonalne sposoby na to dziadostwo????????

Wołaj tych miłośników zwierząt i niech szacowanie robią.Coś dosataniesz kasy "może" ,różnie to bywa i pytanie ile??Dla tata mojego to wiem ,że nie wiele dają.My to grodzimy kukurydze.Ew jak ogrodzisz to próbuj od nich wyciągnać kasy na pastuchy i za nich utrzymanie.Bo to kurna trzeba to grodzić doglądać, pryskać i wyrywać trawe i baterie co rok nową.To chore jest ale co zrobiśz nic nie zrobisz...Bez kosekwencji chciałeś to tylko taki znam sposób.

#268 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 13:18

Dziki w kukurydzy u mnie dzisiaj rano wlazły. Przeszły przez ziemniaki i centralnie w qq. A że teraz dewizówka przez tydzień nikt nic nie zrobi. Pismo o szkodach już wysłane chociaż w łan nie wchodziłem :D .

#269 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 18 wrzesień 2013 - 20:11

Dziki w kukurydzy

nie nadleśnictwo tylko koło łowieckie. I mają obowiązek szacować jak szkoda jest zgłoszona. Najlepiej na piśmie i jeżeli w ciągu 7 dni szacowania nie będzie to można a nawet trzeba iść do sądu

obwody dzielą się na polne i leśne. Leśnymi zarządza nadleśnictwo, a polnymi koło łowieckie. Jak nie przyjadą w terminie 7 dni to zgłasza się wniosek do sądu o zabezpieczenie dowodu, czyli przysłanie biegłego sądowego który wyceni szkody (art.310 KPC).

#270 Share karol73

karol73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,zwierzęta, maszyny rolnicze
    i wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 18 wrzesień 2013 - 20:22

Dziki w kukurydzy czy można sie odwołać kiedy mi za niżom szkody myśliwi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 18 wrzesień 2013 - 20:23

Dziki w kukurydzy Może a raczej napewno będzie że trzymam stronę koła ale.... Poczytałem trochę tutaj https://www.facebook...325356154277382 i to prawie tak samo jak się wypowiadają co niektórzy "znawcy" o uboju rytualnym i w ogóle hodowli i uboju zwierząt
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#272 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 20:31

Dziki w kukurydzy mi leśniczy dał w tamtym roku odstraszacz zapachowy na dziki. Świetna sprawa przy sianiu psikam tym do siewnika. A od sierpnia raz na tydzień wkoło pola. Straty w tym roku minimalne mimo że nie była wcale ogrodzona i rosła przy lesie.

#273 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 18 wrzesień 2013 - 20:43

Dziki w kukurydzy odwołać to się nie możesz, ale możesz złożyć wniosek o powołanie biegłego sądowego do sądu art.310 KPC (zabezpieczenie dowodu). Trzeba zrobić dokumentację porównawczą (np. zdjęcia z pola gdzie nie było szkód)

#274 Share Domino27

Domino27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 18 wrzesień 2013 - 20:55

Dziki w kukurydzy mam co roku ten problem,.. kupiliśmy jeszcze w latach 90 pola po PGR 98ha w środku lasów można powiedzieć idealne siedlisko dla dzików i innej zwierzyny leśnej....sieje tam ok.40 ha reszte gdzie indziej... po posianiu przez miesiąc noc w noc od 20 do 6 po polach chodzi Ukrainiec z pistoletem hukowym...a gdy już jest kolba raz w tygodniu zbieram z 10 chłopa ze wsi...pare krat browara...gwizdki..trąby stadionowe..co 20 rzędów się rozstawiamy i od początku pola do końca idziemy i gonimy a tam czeka zazwyczaj 2-3 myśliwych:)swoistego rodzaju nagonka i polowanie:)

#275 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 05:30

Dziki w kukurydzy to masz szczęście że tak chcą polować a raczej kłusować. Tak robić można dopiero po 15 października. Chyba że nie strzelają do wyganianej zwierzyny

#276 Share Domino27

Domino27

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 19 wrzesień 2013 - 18:46

Dziki w kukurydzy czasem cos strzela a czasem tylko srutem po tylkach..jak tak dobrze dostana do 5 dni na polu nie uraczysz..a kwik przy tym

#277 Share krzysoltys

krzysoltys

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 26 wrzesień 2013 - 22:52

Dziki w kukurydzy U mnie w 30 ha jest ponad hektar zniszczony kukurydzy , ile mogę się domagać od koła za ten 1 ha kukurydzy która miałabyć na kiszonkę??

#278 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 27 wrzesień 2013 - 20:42

Dziki w kukurydzy U mnie na jednym polu w tamtym roku mialem tylko 2 druty i baterie ktroa bila co kilka sekund impulsowo i ani jednego wejscia nie bylo.W tym roku na tym stamym polu sialem kuku znowu i pachaja sie jak szalone dalem 3 druta z jednej strony ,bo siasiadka kuku zaslaniala druty to sie pchaly.Na calym polu juz dalem 3 druta i dalej sie pchaja dalem juz akumulatora i elektryzatora dalem d niego troche przerobione..Bije prawie ,ze non stop i powyzej 6v ,bo miernik wiecej nie pokazywal.To przez 2 tyggodnie spokoju bylo dzis przyjechalem to gornego druta rozwalili.Mowie wam ,ze sa dziki takie niektóre pojebana ,że głowa mała ,nie ma na nich mocnych..Za rok daje 4 druta..na te pole.

#279 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 19:16

Dziki w kukurydzy Ja mam pytanie do was może ktoś miał taki problem.Mam pole 8 ha i tam troche sąsiada jest razem ogrodzone no do 10 ha tam jest tyle ,że tam niska kurydza u sąsiada jest.Pole te jest ogrodzone pastuchem i mi dziki się władowały i nie wiem jak je wygonić chodziliśmy z we 4 i po szerkości pola ale to mało nas , strzelaliśmy petardami takimi głośnymi ,że o ja..I krzyczeliśmy gwizdkami gwizdalismy i nie mozemy nich wygonić.Mysliwy mówił ,żeby druty pouchylac i tak zrobilismy i ganialismy.I to za duze pole jest i nie mozemy nich wygonic tato dzwonil do mysliwych i oni z laski swej po 10 pazdziernika cos moze zrobia ,ale to bedzie za późno wyżra wszystko a tego kosic nie można ,bo to późny siew i cała wiosne woda tam stała i to będzie koszenie conajmiej za miecha.Tato mówił ,że tam może być nawet 10 dzików.I nie wiem co z tym robić...Bo bysmy wzieli bron i sami porządek porobili... ale Cię zamkną człowieku za takie coś...
Chodzą one jak świete krowy.Tato mówił ,że po d*pe im rzucał petarde i tylko na bok troche zeszli i dalej stały.Ale raz jak krzyczał to w kilkanaście sekund pół pola przebiegli tak to szybko biega na własne oczy to widziałem.
Sam myslałem nad tym aby w pastucha tam psów nawpuszczać ... Ale najpierw to trzeba je mieć i coś nakarmić ,aby nich nie zagłodzić..

Jak ktoś wie co poradzić to proszę piszcie szybko ,bo dziki wolnego nie mają ciągle robote robią.

Edytowany przez ziom343, 29 wrzesień 2013 - 19:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 29 wrzesień 2013 - 20:12

Dziki w kukurydzy zgłoś szkodę do koła (koniecznie pisemnie) i po robocie, sami ogarną temat