Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#241 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 20:22

Dziki w kukurydzy Powinni je wystrzelać te dziki a jak nie chcą to powinni płacić za je szkody ,ale ich to nie obchodzi ,że na rolnika kieszeni żyją... A samemu się nie zabije dzików bo posadzą człowieka...
Ja to z tatem grodzę pastuchem kukurydzę, ustawiamy słupki od miedzy gdzieś 2 stopy od miedzy ,aby trawa bardzo nie dośęgała ,żeby nie rozładowytwało baterii ,ale to nie stety trzeba to i tak randapem pryskać te trawki ,bo dochodzą do druta i potem urywać je i te liście od kukurydzy czasem ,i też trzeba chodzić patrzeć czy te dziki nei rozwalają drutów.Ale to męczy i denerwóje człowieka te grodzenie, pryskanie i chodzenie na "obchody" i poprawać czasem to , ale to najlepiej pomaga my w tym roku pierwszy raz grodziliśmy i dzików to prawie nie było tylko na jednym polu mieliśmy ,bo zapóźno włączyliśmy pastucha... albo rowem się wpiepszyli. Tylko wneriwa to człowieka naciągać te druty ,bo czasem rozerwą te dziki i poplączą , już nic człowiek z tym nie zrobi takie życie rolnika. .Chyba coś tam troche chyba coś dofinajsowali te druty, słupki i baterie ,ale czy to dużo to nie wiem ,ale dali coś chyba.To chyba bodajże koło łowieckie ale z tym dofinasowaniem nie jestem pewien... I co mogę jeszcze dodam ,że potem tylko na zime włączone pastuchy zostawić ,aby tego nie rozerwali dziki i inna zwierzyna.Tak my sobie z nimi radzimy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 07:19
  •  

#242 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 01 kwiecień 2013 - 20:52

Dziki w kukurydzy

Na dziki mój sposób legalny na mojej własności :P to oblewanie szambem dookoła pola z QQ,

No nie wiem czy to takie legalne, Co do dzików to raz w nocy świeciłem na nich światłami długimi z samochodu i trąbiłem a one stały w się patrzyły. U mnie ta nawet pastuch rwą, a te wszystkie odstraszacze, lampki, radia w polu nic nie dają

#243 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 02 kwiecień 2013 - 05:58

Dziki w kukurydzy Ja myśle że w tym roku dziki u mnie to bedzie pikuś, całą zime chodzi 20 pare jeleni to może byc dopiero przykre.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#244 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 02 kwiecień 2013 - 09:37

Dziki w kukurydzy Populacja dzików w moim rejonie na pewno wzrośnie, kilku myśliwych strzelając do warchlaków przy rozbiorze odnajdywało płody :blink: :blink: :blink: Dodam że warchlak to dzik który nie ukończył jeszcze roku
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#245 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 10 kwiecień 2013 - 20:36

Dziki w kukurydzy Dziki chodziły po polach resztki szukały ,aby przeżyć i po miastach też chodziły i nawet nic nie robili sobie z tego ,że ludzie są.Długa zima była w tym roku to pewnie coś wygineło...

#246 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rolnicze, mechanika

Napisany 01 maj 2013 - 13:59

Dziki w kukurydzy Ja grodze kukurydze idą dwa druty jeden około 20 cm od ziemi a drugi nad nim z 20 cm i codziennie chodzę sprawdzać druty. Raz pierw pisiałem a siałem do późna i z rana zobiłem obchód pola to już koledzy w nocy byli rządkami się zajeli. Teraz grodze tak 2 dni przed sianiem trochę zawsze pomoże. Najgorzej jak kukurydza jest duża koledzy mają lepiej bo gdy wejdą to juz mogą w niej zostać i być do zbiorów i zrobić sporo szkód.

#247 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 04 maj 2013 - 18:48

Dziki w kukurydzy Ja ostatnio siałem na pewnym polu co tam nigdy dzików nie było no może czasem weszył ale ,żadnych strat nie było a siałem w wtorek o 20:30-21:00 to w czwartek się dowiedziałem od myśliwego ,że cały kawałek zjedzony i poszłem zobaczyć i faktycznie i tam tylko kilka swiezych sladow bylo byc moze one to przez jedna noc robote zrobili.Potem na tym samym polu tylko na innym kawalku to coraz dalej szli i dzisaj to grodziłem.Wcześniej w czwartek to myśliwy dał smierdziela jakiegoś ale to gowno daje i ida dalej.Tera beda atakowac dziki w tym roku przynajmiej u mnie.Zima byla długa i głodowały one mocno.U was też tak atakuja?

#248 Share grzegorz12025

grzegorz12025

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 08 maj 2013 - 23:40

Dziki w kukurydzy witam u mnie dziki tez juz były z 2 ha wybraly dobre 50% to miala byc QQ na ziarno moja pierwsza strasznie sie wk....... em

#249 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 09 maj 2013 - 11:10

Dziki w kukurydzy Dziki atakują i to dość ostro jak się nie ogrodzi to można zapomieć o qq. U nas grodzą siatką od bel chwilowo je to zatrzymuje ale jak się uprą to raczej przez nią przejdą chyba metoda z 3 drutami i dobrym elektryzatorem jest najbadziej skuteczna.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#250 Share ziom343

ziom343

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 11 maj 2013 - 15:27

Dziki w kukurydzy To nie tylko u mnie tak ładują się w kukurydzę.Up 2 druty w zupełności wystarczą.Przynajmiej jak ja robie 2 i styka + oczywiście obwód zamknięty ,aby lepiej waliło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 maj 2013 - 14:36

Dziki w kukurydzy u mnie dzików ani śladu - przechodzą przez pola ale nie wyrządzają większych szkód, myśliwi pierwszy rok z rzędu wzięli się do roboty i pilnują pól, zauważalny jest również spadek liczby dzików, więc chyba zima dała im się we znaki

#252 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 12 maj 2013 - 15:34

Dziki w kukurydzy U mnie również póki co jest spokojnie ale nie wierzę że to dzięki myśliwym. Widocznie na razie nie mają potrzeby wychodzić z lasu

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#253 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 12 maj 2013 - 20:26

Dziki w kukurydzy Kukurydza już wzeszła to dziki jej nie ruszą ale jak pojawią się tylko kolby to wtedy im się przypomni

#254 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 12 maj 2013 - 22:43

Dziki w kukurydzy Najgorsze są pierwsze dni. Potem jak już wzejdzie to dzik nie będzie jej brał. U mnie na polu narażonym na obecność dzików kukurydza dopiero 4 dni leży w ziemi

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#255 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 13 maj 2013 - 08:52

Dziki w kukurydzy W tamtym roku kukurydzę przed dzikami zabezpieczyłem przypadkowo... 500kg wapna tlenkowego 75% na ha. Pali w morde że się niedobrze robi. Dzik skubnął przy miedzy kilka ziaren i rzucił robotę. Wapno dane pod agregat - niestety, dzik kukurydzę zjada z drobinami ziemi - w tym z wapnem a w mordę pali...

#256 Share eMWu

eMWu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 813 postów

Napisany 13 maj 2013 - 13:40

Dziki w kukurydzy Dziki już u mnie były. Kukurydza siana w piątek, zapewnienia myśliwych: będziemy doglądać, przeganiać itp. itd. Dzisiaj byłem na polu i całe kwalifikuje się do przesiewu. Poryte 6ha z 10ha, odechciewa się... Do tego całe stado saren, kozłów, jeleni, danieli i para łosi (w sumie 100 sztuk na 60ha), mam ochotę tym wszystkim rzucić w uj.

#257 Share robson79

robson79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 161 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 12:44

Dziki w kukurydzy Panowie co taka cisza dzików u was nie ma czy co??? U mnie są trochę strat już jest mimo tego że mam ogrodzone od strony lasu. Muszę przechodzić od strony rzeki.

#258 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 21 sierpień 2013 - 16:26

Dziki w kukurydzy a Panie też mogą się odzywać? hehehehe :D to jeszcze dobrze jak można u was strzelać dziki choć pewnie tez długo to nie potrwa, bo u nas przy wschodniej granicy w kole jest zakaz odstrzałów dzików do odwołania ze względu na A.Pomór Świń.
I CO TU ZROBIĆ z takim fantem? trzeba pilnować na własną rękę, i na najbliższym odpuscie w petardy się zaopatrzyć ;)

#259 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 21 sierpień 2013 - 17:18

Dziki w kukurydzy teraz mogą już buszować wyłącznie w kukurydzy i zaczynają się straty

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 21 sierpień 2013 - 20:13

Dziki w kukurydzy W naszym kole jest już informacja o zakazie polowań na dziki, ciekawe czy w takim przypadku wojewoda przejmie też koszty odszkodowań w kukurydzy?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html