Polecane posty

lemysz1    97

Koło się na Ciebie wypnie i powie że nie ma kto pilnować pola i tyle.

Ogrodzenie to już chyba tylko betonowy płot byłby skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lemysz1    97

Na browarze odpowiadam. Frajerzy myślą że śpimy na polu. Chociaż u nas tak to wygląda że trzeba nocne patrole robić crossem po polu i je przeganiać.

Są też inne sposoby ale niezbyt legalne :ph34r: :ph34r:

Edytowano przez lemysz1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
killer12    0

ja pisze zeby pojsc do kola z tymi bobrami jak wyrobili szkody okolo 30 procent to wydadza odszczal.

 

a na dzika tez sa jakies plyny co smierdza okropnie tylko to troche kosztuje

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

@lemysz1 a jakie sposoby masz na myśli? Oczywiście pytam tylko z własnej ciekawości, nie to żebym chciał to kiedyś wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Koledzy a słyszałem że jest podobno jakiś środek którym pryska się pole dookoła czyli po miedzy. Czy ktoś zna jego nazwę?? Również słyszałem że zaprawiają ludzie środkiem Prestige Forte. I podobno coś pomaga, ale znowu czytałem opinie w necie i że też się nie sprawdza. W tym roku nie zamawiałem kukurydzy zaprawianej Mesurolem bo również podobno nie działa więc szkoda go używać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Mesurol zapobiega tylko przed ptactwem żeby nie wyjadały ziarna. Na dziki poza strzelba chyba nie ma skutecznej metody :D


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

nie wiem jak u was ale u mnie jak nie jest zaprawione mesurolem to tyle kruków się zlatuje, że trzeba siać od nowa:/


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Na dziki mój sposób legalny na mojej własności :P to oblewanie szambem dookoła pola z QQ, w ubiegłym roku mialem 2 dzialki jedną pastuch smierdzidło kadzidło i wszystkie dziadostwa i spustoszenie szło cały czas, a na drugim nic tylko roz na minimum tydzień szambem z chaty objezdzałem i luks brak jakichkolwiek śladów a dzialka lezały przy lesie debowym wiec nie komentuje co by było.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

no być może i na dziki Mesurol nie działa. Ale co do ptactwa to już może być inna sprawa, i pewnie działa. Ja jak w tamtym roku miałem od razu przy kupnie zaprawione mesurolem to było w porządku i dziki nie ruszały i ptactwa nie było a pola położone bezpośrednio przy lesie. Jednak w tym roku się naczytałem że to nic nie daje więc zrezygnowałem. A u mnie ptactwa jako tako nie widać typu nie wiem wrony czy kruki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

nie wiem jak u was ale u mnie jak nie jest zaprawione mesurolem to tyle kruków się zlatuje, że trzeba siać od nowa:/

Żadna nowość, ziarno nie zaprawione to kruki maja darmowa wyżerkę.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6890

Koledzy a słyszałem że jest podobno jakiś środek którym pryska się pole dookoła czyli po miedzy. Czy ktoś zna jego nazwę?? Również słyszałem że zaprawiają ludzie środkiem Prestige Forte. I podobno coś pomaga, ale znowu czytałem opinie w necie i że też się nie sprawdza. W tym roku nie zamawiałem kukurydzy zaprawianej Mesurolem bo również podobno nie działa więc szkoda go używać.

Może chodzi Ci o QUINOLEN 73 AL

 

Jak to powiedział doktor z serialu Ranczo:

To niewiele pomoże ale i nie zaszkodzi

:lol:

A tak na poważnie to słyszałem że niezbyt to działa.

Tutaj są opisane także inne: http://kldzik.pl/?p=435

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanJoker    4

Już sam nie wiem, bez sensu jak dla mnie robić paliki i nasączać je jakąś substancją bo tej qq jest troszkę sporo. Okropnie dużo roboty by było :/ Chyba zaczyna do mnie docierać że nie ma skutecznego środka na dziki, po prostu jesteśmy zdani chyba na ich łaskę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbozowy    29

lampki potrafią szybko zmienić właściciela :P


Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, hydraulika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

Powinni je wystrzelać te dziki a jak nie chcą to powinni płacić za je szkody ,ale ich to nie obchodzi ,że na rolnika kieszeni żyją... A samemu się nie zabije dzików bo posadzą człowieka...

Ja to z tatem grodzę pastuchem kukurydzę, ustawiamy słupki od miedzy gdzieś 2 stopy od miedzy ,aby trawa bardzo nie dośęgała ,żeby nie rozładowytwało baterii ,ale to nie stety trzeba to i tak randapem pryskać te trawki ,bo dochodzą do druta i potem urywać je i te liście od kukurydzy czasem ,i też trzeba chodzić patrzeć czy te dziki nei rozwalają drutów.Ale to męczy i denerwóje człowieka te grodzenie, pryskanie i chodzenie na "obchody" i poprawać czasem to , ale to najlepiej pomaga my w tym roku pierwszy raz grodziliśmy i dzików to prawie nie było tylko na jednym polu mieliśmy ,bo zapóźno włączyliśmy pastucha... albo rowem się wpiepszyli. Tylko wneriwa to człowieka naciągać te druty ,bo czasem rozerwą te dziki i poplączą , już nic człowiek z tym nie zrobi takie życie rolnika. .Chyba coś tam troche chyba coś dofinajsowali te druty, słupki i baterie ,ale czy to dużo to nie wiem ,ale dali coś chyba.To chyba bodajże koło łowieckie ale z tym dofinasowaniem nie jestem pewien... I co mogę jeszcze dodam ,że potem tylko na zime włączone pastuchy zostawić ,aby tego nie rozerwali dziki i inna zwierzyna.Tak my sobie z nimi radzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
node3mer    24

Na dziki mój sposób legalny na mojej własności :P to oblewanie szambem dookoła pola z QQ,

No nie wiem czy to takie legalne, Co do dzików to raz w nocy świeciłem na nich światłami długimi z samochodu i trąbiłem a one stały w się patrzyły. U mnie ta nawet pastuch rwą, a te wszystkie odstraszacze, lampki, radia w polu nic nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja myśle że w tym roku dziki u mnie to bedzie pikuś, całą zime chodzi 20 pare jeleni to może byc dopiero przykre.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Populacja dzików w moim rejonie na pewno wzrośnie, kilku myśliwych strzelając do warchlaków przy rozbiorze odnajdywało płody :blink: :blink: :blink: Dodam że warchlak to dzik który nie ukończył jeszcze roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

Dziki chodziły po polach resztki szukały ,aby przeżyć i po miastach też chodziły i nawet nic nie robili sobie z tego ,że ludzie są.Długa zima była w tym roku to pewnie coś wygineło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robson79    1

Ja grodze kukurydze idą dwa druty jeden około 20 cm od ziemi a drugi nad nim z 20 cm i codziennie chodzę sprawdzać druty. Raz pierw pisiałem a siałem do późna i z rana zobiłem obchód pola to już koledzy w nocy byli rządkami się zajeli. Teraz grodze tak 2 dni przed sianiem trochę zawsze pomoże. Najgorzej jak kukurydza jest duża koledzy mają lepiej bo gdy wejdą to juz mogą w niej zostać i być do zbiorów i zrobić sporo szkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

Ja ostatnio siałem na pewnym polu co tam nigdy dzików nie było no może czasem weszył ale ,żadnych strat nie było a siałem w wtorek o 20:30-21:00 to w czwartek się dowiedziałem od myśliwego ,że cały kawałek zjedzony i poszłem zobaczyć i faktycznie i tam tylko kilka swiezych sladow bylo byc moze one to przez jedna noc robote zrobili.Potem na tym samym polu tylko na innym kawalku to coraz dalej szli i dzisaj to grodziłem.Wcześniej w czwartek to myśliwy dał smierdziela jakiegoś ale to gowno daje i ida dalej.Tera beda atakowac dziki w tym roku przynajmiej u mnie.Zima byla długa i głodowały one mocno.U was też tak atakuja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie dziki tez juz były z 2 ha wybraly dobre 50% to miala byc QQ na ziarno moja pierwsza strasznie sie wk....... em

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dziki atakują i to dość ostro jak się nie ogrodzi to można zapomieć o qq. U nas grodzą siatką od bel chwilowo je to zatrzymuje ale jak się uprą to raczej przez nią przejdą chyba metoda z 3 drutami i dobrym elektryzatorem jest najbadziej skuteczna.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziom343    0

To nie tylko u mnie tak ładują się w kukurydzę.Up 2 druty w zupełności wystarczą.Przynajmiej jak ja robie 2 i styka + oczywiście obwód zamknięty ,aby lepiej waliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj