Polecane posty

adikpl1    257

Już niedługo będą prowadzone zbiory kukurydzy i jak zawsze pojawia się ten sam problem. Jak sobie radzicie z dzikami w kukurydzy? Czy jest ktoś odpowiedzialny za to że niszczą nam kukurydzę? Czy można uzyskać jakieś rekompensaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

U mnie w tym roku nie ma dzików w kukurydzy :P nie wiem czemu bo zawsze były :P . Może jest za gęsta i nie mogą wejść :P:D :D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

zgłoś sie do koła łowieckiego które poluje na twim terenie i od nich możesz dostać odszkodowanie za poniesione straty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

nalepiej je zwalczać profilaktycznie...u mnie co roku grodzimy pastuchem w tym jest 1600m podwójnego druta.ale i tak po rozwałały bo zostały w środku :P


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Znajomy z sąsiedniej wioski w tamtym roku stosował bardzo ciekawą metode, codziennie w okolicach godziny 21 czy 22 wychodził na swoje poletko kukurydzy i wystrzelał race hukowo-świetlną nad poletkiem, pier*******e było słychać i widać na dobre kilka kilometrów :D w pierwszych dniach operacji cała wioska wybiegała z domów zobaczyć co sie dzieje :P Dziki wypłoszył skutecznie... w tym roku przeniosły sie do mnie :angry: Podobno pomaga wylanie wokoło pola domowego szamba ale chyba nie będe tego praktykował :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

szambo działa krótko, a koła łowieckie to dadzą ale figę z makiem :angry:


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

odnośnie zwalczania dzików jest już temat na AF - polecam zajżeć


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goldas    2

Może zależy od koła łowieckiego, w moim regionie sieje sie mało kukurydzy i dla tego koło łowieckie nie chce się procesować ,jak mi wypłacą takie odszkodowaniw jak w poprzednim roku to nie mam nic przeciwko dzikom w mojej kukurydzy :P:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pavel    12

pastuch to dobry, jak dzik wolno idzie, ale gdy biegnie to nawet nie poczuje...

 

ja mam najgorzej w polach gdzie poprzedniego roku rosła kukurydza (czyli czesto w jarych zbożach)...

 

a teraz w kukurydzy dzik przychodzi połamac kilka roslinek-i jak sie dowiedziałem to jest jego szczytny cel (mysliwi uważają go za najwiekszego brudasa) - chce aby na nastepny rok cos się zaorało i taka polowa lodowka mu sie robi, potem przychodzi i wygrzebuje sobie i wcina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mav    1

nie wiem czy to sie nadaje do tego tematu, ale mam problem z specyficznymi dzikami dwu nożnymi. Tu koło łowieckie nie daje mi uprawnień do strzelania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

he czyli chodzi ci o ludzi? jak jezdziłem w tamtych okolicach widziałem takie place na polach kuku wydeptane za 2-3 rzędem od miedzy.szkoda ze nie zrobiłem fotek :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

ja powiem tak dzik był u kolegi w zeszłym roku ale nie narobił wielkich szkód w tym roku znajomu jest w plecy przynajmniej 2 przyczepy kiszonki!! ale i z tym sobie poradził a mianowicie podciagnoł prąd 230vatna wysokości ok 50cm i i wiszące przewody co 20 cm(troche roboty było) codziennie przez tydzien pilnował zeby nikt nie porzadany nie dotkną przewodów bo bedzie nieszczescie i bedzie odpowiadał za to, i juz po 2 dniach trafił sie jeden dzik i tak go popiesciło ze był oszołomiony wiec go ciepnołem z kolega siekierą i mamy dziczyzne hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MACGYVER    0

U mnie też w kukurydzy są dziki i robią szkody. Ja się dogadałem z nadleśnictwem że kazdego roku jak mam posianą kukurydzę dostaję coś w stylu zadosć uczynienia w postaci tony czy dwóch ton zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARAS    5

Za dziki jest odpowiedzialne nadleśnictwo gdzie masz pole i obejmuje teren twego pola. U mnie dziki są robioą małe szkody. Z nadleśnictwem sie zawsze dogadam a jak sieke kukurydze to same dziki spiepszają tam gdzie pieprz rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U mnie nie w kukurydzy są dziki tylko na łąkach tera mam wszystkie łąki zryte a równo z granicą wyryja na kogoś nie

wejdą >.>


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

U mnie również dziki dokuczają tym bardziej że mieszkam blisko lasu a pole z kukurydzą mam obok domu. Na łąki które leżą pod samym lasem to wylewam domowe szambo które na razie skutkuje co do pola z kuku to grodzę do okola podwójnym drutem i podłączam pastucha oraz wypuszczam 6 sporawych psów ta metoda też na razie skutkuje.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No w pobliskim PGR też mają ten problem. Ale nie tylko w kuku ale i w burakach. Rozwiązują go w ten sposób że naokoło pól pobudowali wieże dla leśników i myśliwych. Taki myśliwy przejdzie sobie odstrzeli dzika (za pozwoleniem nadleśnictwa) i wszyscy są zadowoleni.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

jest dobry skuteczny sposób ale nie mogę go tutaj napisać bo bym wylądował w więzieniu :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

U nas jeden koleś chcąc odstraszyć dziki od pola z ziemniakami uwiązał psa na polu, postawił mu budę i codziennie nosił mu jedzenie. Pomysł nie wypalił bo jak przyszło spore stado to pies się z łańcucha zerwał i zwiał, a dziki budę rozwaliły i jedzenie psu wyjadły, no i oczywiście ziemniakom też się dostało.

 

ps. macie może sposoby na załatwienie lisa, bo mi na podwórko wchodzi i kury wyjada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3

U nas narazie dziki nie ryją po łąkach i polach :huh: ale zato kretowin to jest dużo :angry:


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

oj z kretami nie moge sobie też poradzić ale z dzikami jest już u mnie spokój

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasek    0

prostym sposobem na odstraszenie dzików sa włosy ludzkie, trzeba tylko iść do fryzjera i poprosić o kilka worków włosów :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
prostym sposobem na odstraszenie dzików sa włosy ludzkie, trzeba tylko iść do fryzjera i poprosić o kilka worków włosów :huh:

I co rozwalić po łące i już nie będą ryć??? A tak wogóle to nie słyszałem o tym sposobie(ale może się przyda bo byłem się przejechać rowerem i zauważyłem że chyba próbowali wejęc mi na pole bo troche przy brzegu zaczeli ryć :angry: )


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
oj z kretami nie moge sobie też poradzić ale z dzikami jest już u mnie spokój

 

No u mnie na łące krety ostro ryją. Ale tylko na wzniesieniach.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez BARTOLA
      witam założyłem do swojego 7011 tura i teraz chcem założyć jakieś szerokie koła na przód , i teraz moje pytanie czy przednie koła od ostrówka bedą pasować do mojego 7011 ? dodam jeszcze że z przodu mam miękką oś
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
    • Przez Roldaw123
      Jaka będzie optymalna  prędkość siewu kukurydzy siewnikiem Gaspardo sp4. 
      Jest to siewnik punktowy. 
    • Przez Sqowron
      Pytanie: Mam miękki przód na kołach 18 w swojej 40 a chciałbym zmienić je na 16 takie jak w 16 da rade się wgl to zamienić czy nie za bardzo wystarczy wymienić tylko piasty czy coś jeszcze?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj