Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dziki w kukurydzy

794 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 17:56

Dziki w kukurydzy Już niedługo będą prowadzone zbiory kukurydzy i jak zawsze pojawia się ten sam problem. Jak sobie radzicie z dzikami w kukurydzy? Czy jest ktoś odpowiedzialny za to że niszczą nam kukurydzę? Czy można uzyskać jakieś rekompensaty?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dziki w kukurydzy Dzisiaj, 01:52
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 18:43

Dziki w kukurydzy U mnie w tym roku nie ma dzików w kukurydzy :P nie wiem czemu bo zawsze były :P . Może jest za gęsta i nie mogą wejść :P :D :D

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 18:58

Dziki w kukurydzy zgłoś sie do koła łowieckiego które poluje na twim terenie i od nich możesz dostać odszkodowanie za poniesione straty

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 19:46

Dziki w kukurydzy nalepiej je zwalczać profilaktycznie...u mnie co roku grodzimy pastuchem w tym jest 1600m podwójnego druta.ale i tak po rozwałały bo zostały w środku :P

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#5 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 20:20

Dziki w kukurydzy Znajomy z sąsiedniej wioski w tamtym roku stosował bardzo ciekawą metode, codziennie w okolicach godziny 21 czy 22 wychodził na swoje poletko kukurydzy i wystrzelał race hukowo-świetlną nad poletkiem, pier*******e było słychać i widać na dobre kilka kilometrów :D w pierwszych dniach operacji cała wioska wybiegała z domów zobaczyć co sie dzieje :P Dziki wypłoszył skutecznie... w tym roku przeniosły sie do mnie :angry: Podobno pomaga wylanie wokoło pola domowego szamba ale chyba nie będe tego praktykował :P

#6 Share 1rajdzik

1rajdzik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • Zainteresowania:hektary i konie mechaniczne

Napisany 28 sierpień 2007 - 20:29

Dziki w kukurydzy szambo działa krótko, a koła łowieckie to dadzą ale figę z makiem :angry:
all rights reserved

#7 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 28 sierpień 2007 - 20:29

Dziki w kukurydzy odnośnie zwalczania dzików jest już temat na AF - polecam zajżeć
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#8 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 28 sierpień 2007 - 21:45

Dziki w kukurydzy No właśnie jest już taki temat i to bardzo rozwinięty... :P :P

Tutaj masz link...:

http://www.agrofoto....?showtopic=1989

POZDRAWIAM

#9 Share goldas

goldas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 21:59

Dziki w kukurydzy Może zależy od koła łowieckiego, w moim regionie sieje sie mało kukurydzy i dla tego koło łowieckie nie chce się procesować ,jak mi wypłacą takie odszkodowaniw jak w poprzednim roku to nie mam nic przeciwko dzikom w mojej kukurydzy :P :D :P

#10 Share Pavel

Pavel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1498 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, muzyka, turystyka

Napisany 02 wrzesień 2007 - 15:05

Dziki w kukurydzy pastuch to dobry, jak dzik wolno idzie, ale gdy biegnie to nawet nie poczuje...

ja mam najgorzej w polach gdzie poprzedniego roku rosła kukurydza (czyli czesto w jarych zbożach)...

a teraz w kukurydzy dzik przychodzi połamac kilka roslinek-i jak sie dowiedziałem to jest jego szczytny cel (mysliwi uważają go za najwiekszego brudasa) - chce aby na nastepny rok cos się zaorało i taka polowa lodowka mu sie robi, potem przychodzi i wygrzebuje sobie i wcina...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share mav

mav

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 535 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 15:49

Dziki w kukurydzy nie wiem czy to sie nadaje do tego tematu, ale mam problem z specyficznymi dzikami dwu nożnymi. Tu koło łowieckie nie daje mi uprawnień do strzelania...

#12 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 02 wrzesień 2007 - 15:54

Dziki w kukurydzy he czyli chodzi ci o ludzi? jak jezdziłem w tamtych okolicach widziałem takie place na polach kuku wydeptane za 2-3 rzędem od miedzy.szkoda ze nie zrobiłem fotek :)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#13 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 07 wrzesień 2007 - 19:49

Dziki w kukurydzy ja powiem tak dzik był u kolegi w zeszłym roku ale nie narobił wielkich szkód w tym roku znajomu jest w plecy przynajmniej 2 przyczepy kiszonki!! ale i z tym sobie poradził a mianowicie podciagnoł prąd 230vatna wysokości ok 50cm i i wiszące przewody co 20 cm(troche roboty było) codziennie przez tydzien pilnował zeby nikt nie porzadany nie dotkną przewodów bo bedzie nieszczescie i bedzie odpowiadał za to, i juz po 2 dniach trafił sie jeden dzik i tak go popiesciło ze był oszołomiony wiec go ciepnołem z kolega siekierą i mamy dziczyzne hehe

#14 Share MACGYVER

MACGYVER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 133 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 21:21

Dziki w kukurydzy U mnie też w kukurydzy są dziki i robią szkody. Ja się dogadałem z nadleśnictwem że kazdego roku jak mam posianą kukurydzę dostaję coś w stylu zadosć uczynienia w postaci tony czy dwóch ton zboża.

#15 Share JARAS

JARAS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 08 marzec 2008 - 22:48

Dziki w kukurydzy Za dziki jest odpowiedzialne nadleśnictwo gdzie masz pole i obejmuje teren twego pola. U mnie dziki są robioą małe szkody. Z nadleśnictwem sie zawsze dogadam a jak sieke kukurydze to same dziki spiepszają tam gdzie pieprz rośnie.

#16 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 08 marzec 2008 - 23:03

Dziki w kukurydzy U mnie nie w kukurydzy są dziki tylko na łąkach tera mam wszystkie łąki zryte a równo z granicą wyryja na kogoś nie
wejdą >.>
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#17 Share corrado

corrado

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2076 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 10:32

Dziki w kukurydzy U mnie również dziki dokuczają tym bardziej że mieszkam blisko lasu a pole z kukurydzą mam obok domu. Na łąki które leżą pod samym lasem to wylewam domowe szambo które na razie skutkuje co do pola z kuku to grodzę do okola podwójnym drutem i podłączam pastucha oraz wypuszczam 6 sporawych psów ta metoda też na razie skutkuje.
Jeśli pomogłem nacisnij zieloną strzałkę :)

#18 Share quercus

quercus

emerytowany moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 1622 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 12:03

Dziki w kukurydzy No w pobliskim PGR też mają ten problem. Ale nie tylko w kuku ale i w burakach. Rozwiązują go w ten sposób że naokoło pól pobudowali wieże dla leśników i myśliwych. Taki myśliwy przejdzie sobie odstrzeli dzika (za pozwoleniem nadleśnictwa) i wszyscy są zadowoleni.
,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

#19 Share Luke16

Luke16

Zaawansowany

• AgroTeam
  • PipPipPip
  • 1960 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 12:15

Dziki w kukurydzy jest dobry skuteczny sposób ale nie mogę go tutaj napisać bo bym wylądował w więzieniu :huh:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share piotrkrk25

piotrkrk25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 12:34

Dziki w kukurydzy U nas jeden koleś chcąc odstraszyć dziki od pola z ziemniakami uwiązał psa na polu, postawił mu budę i codziennie nosił mu jedzenie. Pomysł nie wypalił bo jak przyszło spore stado to pies się z łańcucha zerwał i zwiał, a dziki budę rozwaliły i jedzenie psu wyjadły, no i oczywiście ziemniakom też się dostało.

ps. macie może sposoby na załatwienie lisa, bo mi na podwórko wchodzi i kury wyjada.