Skocz do zawartości

MTZ 80 czy C-385

49 odpowiedzi na ten temat

#41 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Zainteresowania:Polskie maszyny rolnicze i część zagranicznych

Napisany 23 kwiecień 2011 - 13:59

MTZ 80 czy C-385 To chyba silnikiem z andrychowskim esem hahahahahahahahahah ci tyle spali jakby to mało paliło to wszystko bym wywalił i bym se kupił t 150 i bym tym robił nieche tego widzieć jak napisał jd1052 to jazda ekstremalna luz na kierownicy jest taki ze w 385 już skręcisz kołami a w mtz dopiero luz skasujesz tyle lepszy że wleje się byde dziadostwo i pojedzie a 385 już nie pójdzie na byle czym a jak pójdzie to go wykończysz zaraz..
a jazda 385 a mtz to ani niepiesze bo ... biegi ładnie wskakują aż uciecha a w mtz to kur poszukać biegów a potem męka żeby ich wbić.....

Dominiczek12 to jak tak w zaparte za tym mtz jesteś to może się zapiszesz do fanklubu z Filiplemken94 bo ponoć jakiś mają pronar ekipa a to jedno :D

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 80 czy C-385 Dzisiaj, 15:51
  •  

#42 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 kwiecień 2011 - 18:54

MTZ 80 czy C-385 A który z nich jest łatwiejszy do naprawy? Ile kosztuje mniej wiecej remont tego wzmacniacza momentu c385? Dziś byłem obejżeć jednego mtz i dwie c385. W mtz wcale nie jest tak trudno z tymi biegami. Teraz jestem w kropce wszystkie trzy ciągniki są w dobrym stanie, podnosniki dobre, nie dymią bardzo przy dodaniu gazu, ciesnienie ok, tylko rocznik sie róznią ursusy są z 77 i 81r. a mzt 92r.

Edytowany przez glendus3512, 23 kwiecień 2011 - 18:55.

#43 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 19:12

MTZ 80 czy C-385 http://allegro.pl/ok...42.html#gallery tyle ze jak z głową będziesz jeździł niecharpaganił używał tego jak nazwa mówi momentu a nie czasu ciągłego to tego nie wykończysz... a ajzda z luzem na układzie kierowniczym to jest rąbana udręka... ja dalej stawiam i stawiał bede na 385 jeszcze ta lejąca hydraulika w mtz jak kupisz dobrego trafisz dobrze to nie będziesz dokładał tylko nalać i jechać;)

#44 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 20:21

MTZ 80 czy C-385 Ja bym się nie zastanawiał i brał MTZ, a to choćby dlatego że ma napęd a to bardzo dużo, no i jest nowszy.

Hydraulika lubi cieknąć, wiem po sobie. a mój jest z Nieniec przywieziony.Ale z raz w roku muszę coś przy hydraulice ruszyć, ale to też wina tura a nie oszczędzam go. Jak zapnę na tura 3 big begi z nawozem to mi się tylne koła podnoszą, włączam napęd i sobie jadę. I jeszcze nic nie pękło.

Druga rzecz, w MTZ siedzisz wysoko i wszystko ładnie widzisz.. W naprawie jest tani i mniej się psuję od 385.Podstawowa rzecz, tam masz 18 biegów i zasuwa po drodze 35 km/h.Pojechałem z szwagrem do cukrowni kiedyś po wysłodki [ a on ma 385] po był trochę zdziwiony że jak MTZ górkę zobaczył to jechał i nawet nie trza było redukować bo on swoją 80, a jest w stanie dosłownie idealnym to by trochę się napocił żeby tą trasę zrobić.

Drugi przykład ja sieje zborze ok 14 km/h no to 385 musiała by jechać 3 szosową a to nie jest realne.

#45 Share Senator

Senator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 506 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 20:24

MTZ 80 czy C-385 Tylko tutaj chodzi o MTZ 80 chyba, a on przedniego napędu nie ma ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#46 Share zenekbizon

zenekbizon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 283 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 20:38

MTZ 80 czy C-385 a jak z przodkiem to równaj mtz 82 i 385A lub 914 a z 4x4 ciagnik to wogule co innego ten sam bez przedniego to całkiem inna bajka

#47 Share Dominiczek12

Dominiczek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, elektronika

Napisany 24 kwiecień 2011 - 08:41

MTZ 80 czy C-385 glendus3512 Ile wołają za 385 a ile za mtz? Ja bym wolaltego mtz ponieważ jest młotszy a tamte są o 10 lat starsze i co przy tym idzie chyba bardziej wytłuczone

#48 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 kwiecień 2011 - 09:33

MTZ 80 czy C-385 bierz ursusa chociaż z wyglądu wygląda jak traktor a MTZ to jak pojazd księżycowy :lol:

#49 Share Filipoo

Filipoo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 838 postów
  • Zainteresowania:mechanizacja, rolnictwo, praca w lesie

Napisany 24 kwiecień 2011 - 13:51

MTZ 80 czy C-385 i ile koni ma 80 i ile MTZ mam 80 ale jadnak teraz bym postawił na MTZA chociazby dlatego ze ma wiecej biegów wzmacniacz w 80 bobra sprawa a nawet bardzo ale jadak mogła by miec wiecej biegów i 80 ma oryginalnie 76 KM no kurcze troszke mało bedzie kasa bedzie trza zakombinować pompe od 912 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share PAWKUB

PAWKUB

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO I KOMPUTERY

Napisany 01 maj 2011 - 17:26

MTZ 80 czy C-385

Ja bym tam kupił MTZa ze sportowa kabiną, bo szybki jak diabli a i paliwa mniej spali jak przy nowszej kabince... ;) Jak ktoś chce wrażeń to MTZ- jazda po drodze to hardcor :D Jak ktoś chce monotonnej nudnej jazdy bez rozrywki to Ursus. :D

Przecież w życiu liczy się zabawa, gałka na kierownicę, dobra muza i dyskoteka jak się patrzy :lol: ( gaz w podłogę , a rączki śmigają przy kierownicy :D ), a w ursusie to tylko auta które nas mijają są rozrywką (można je np. liczyć :D ). Tak na serio to jak dla mnie silnik w mtz ma swoją moc i ruską wytrzymałość(duże spalanie to bajka zza siedmiu gór i lasów), pozostałe podzespoły pozostawiają trochę do myślenia. Natomiast co do c385 silnik to muł jak na swoją moc i przy większych obciążeniach łatwo go zduśić, można by jeszcze narzekać na wzmacniacz, ale jak nie masz czasu i pieniędzy na naprawę to wystarczy spawarka i nawet nie trzeba ciągnika rozjeżdżać w razie awarii :lol: ,poza tym to obleci(tylko ta monotonia :unsure: :D ).

Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Dodaj odpowiedź