Skocz do zawartości

Zdjęcie

opyskiwacz naprawa czy nowy

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 20 kwiecień 2011 - 13:01

opyskiwacz naprawa czy nowy witam, posiadam opryskiwacz 300l. lanca 12m. nie posiada atestu. nierownomierne cisnienie na na prawej i lewj lancy. teraz zauwazylem wode w oleju w pompie. ogolnie opryskiwacz ma 14 lat. i moje takie pytanie naprawiac to i dostosowac do uzyskania atestu czy kupic nowy? mam 10 ha ziemii, wiec za ok 2000 tys mam nowy opryskiwacz.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opyskiwacz naprawa czy nowy Dzisiaj, 01:38
  •  

#2 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 20 kwiecień 2011 - 13:19

opyskiwacz naprawa czy nowy ja bym nowy kupił i się nie przejmował... :)
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

#3 Share Kruszek

Kruszek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 13:29

opyskiwacz naprawa czy nowy Za 1900zł na allegro jest opryskiwacz 300litrowy nówka.
http://allegro.pl/op...1534954510.html
NAWET TRANSPORT JEST BEZPLATNY CHYBA NA TERENIE CALEJ POLSKI.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 14:13

opyskiwacz naprawa czy nowy mialem ten problem rok temu i nawet areal podobny....kupilem nowy...stary jeszcze odprzedalem cos ok 400zl dostalem....ile kosztuje zrobienie atestu?

#5 Share marekjsp

marekjsp

Zaawansowany

• Validating
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2011 - 15:14

opyskiwacz naprawa czy nowy u mnie dzisiaj był gościu robił atest i sprawdzał podzespoły opryskiwacza i zapłaciłem 110 złotych

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowany przez krolikNH, 20 kwiecień 2011 - 16:32.

KPK Kumurun Team -Sekcja Organizcyjna

#6 Share nic290

nic290

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 16:06

opyskiwacz naprawa czy nowy Lepiej kup se nowy.

#7 Share rufik2

rufik2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, motoryzacja.

Napisany 20 kwiecień 2011 - 16:48

opyskiwacz naprawa czy nowy polecam tą firmę opryskiwaczy. mamy go już 4 lata i działa bez problemowo.

#8 Share slawek3220

slawek3220

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 313 postów
  • Zainteresowania:sport, motoryzacja no i oczywiście rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2011 - 19:25

opyskiwacz naprawa czy nowy ja też bym również kupił nowy, teraz na rynku jest dużo opryskiwaczy na rynku więc jest w czym wybierać, a jakiej firmy masz teraz opryskiwacz?
" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

Ursus C-360 i C330M - mój sprzęt.

#9 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 20:01

opyskiwacz naprawa czy nowy powiem szczerze, ze nawet nie wiem co to za firma bo jest jakas instrukcja skserowana nawet nie ma porzadnej ksiazki od tego. niby atest 110, ale to gdy sie przedluza dotychczasowy atest czy taki pierwszy? gdybym tam pogrzebal sam to zawsze bylo by taniej z naprawa chociaz taj pompy a jak dam to komus to juz koszty wieksze. a tak jak mowicie nowy to chociaz wiem co mam i spokojnie wiezdzam w pole.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 20:49

opyskiwacz naprawa czy nowy Mnie naprawiali opryskiwacz atestowce którzy zabrali przywieżli na żime Piepszeni naciogli na koszty /muśiałem sam dopracowywać nie słuchaj ojca czy teścia kup sobie nowy bendziesz spokojny stare to state nigdzie nie leci i mgiełka za tobom

#11 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 00:14

opyskiwacz naprawa czy nowy a spytam jeszcze o nierowne cisnienie na lancach co moze byc tego przyczyna? tzn na jednej jest ladna mgielka a na drugiej widac ze leci slabiej. a po drugie gdy woda znajduje sie w oleju to podobno do wymiany jest membrana w pompie czy ta wymiana nalezy do trudnych czy raczej nie?

#12 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2438 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 21 kwiecień 2011 - 07:43

opyskiwacz naprawa czy nowy My mieliśmy podobną sytuacje tylko że pompa prawie wogóle nie dawała ciśnienia. Chcieliśmy od razu go przygotować do atestu więc go wymiany pompa i lance. Wyszło by ponad połowę ceny nowego i kupiliśmy nowy. Bardziej się opłaca i nie musisz się o nic martwić bo masz nówke.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#13 Share cezar903

cezar903

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny rol., ciągniki

Napisany 05 maj 2011 - 18:35

opyskiwacz naprawa czy nowy @jaro86 Kumpel mi mówił, żeby lepiej sprowadzić do tego fachmenna- przynajmniej na pierwszy raz.
Sprzedam:
-młocarnie MZC-4B i prasę z Kunowa
-ładowacz obornika elektryczny
-agregat 2,3m ExPOM Kutno. Chętni i szczegóły na PW.

#14 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6302 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 06 maj 2011 - 06:54

witam, posiadam opryskiwacz 300l. lanca 12m. nie posiada atestu. nierownomierne cisnienie na na prawej i lewj lancy. teraz zauwazylem wode w oleju w pompie. ogolnie opryskiwacz ma 14 lat. i moje takie pytanie naprawiac to i dostosowac do uzyskania atestu czy kupic nowy? mam 10 ha ziemii, wiec za ok 2000 tys mam nowy opryskiwacz.

Powiem tak - nasz opryskiwacz (agromehanika kranj) z 1986 został zastąpiony nowym krukowiakiem (dzięki MGR/PROW) w zeszłym roku czyli wytrzymał (2010-1986) 24lata. Dalej jest sprawny, atest wyszedł w zeszłym roku ale w każdej chwili przejdzie atest. Tak to jest jak się kupi tani opryskiwacz - 10-15 lat i złom którego nie warto czasem naprawiać.
U mnie rolnicy pokupywali trochę tych tanich opryskiwaczy (cenowo dali max 3 tys pln) i na razie odpukać jeszcze im działają ale 3 lata to żaden test dla opryskiwacza szczególnie że mają po 5-10 ha ziemi ornej a reszta łąki.

W Twoim wypadku najlepiej wyjdzie kupić najtańszy - za 10 lat znowu go wywalisz i kupisz następny, co do jakości oprysku wykonywanego najtańszym sprzętem to sam nie wiem.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#15 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 06 maj 2011 - 07:16

opyskiwacz naprawa czy nowy Musisz sobie wszystko przeliczyć. Problem z ciśnieniem i woda w oleju to pęknięta membrana na 100%, jeśli reszta pompy jest cała i nie ma luzów to po wymianie membran i zaworków pompa będzie jak nowa. A do atestu wcale nie trzeba wielkich nakładów, poczytaj na necie wymogi, czasem wystarczy wymiana rozpylaczy i założenie osłon i atest przejdzie bez problemu.

#16 Share ekokontrol-Agromehanika

ekokontrol-Agromehanika

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 sierpień 2016 - 16:51

Proszę o zapoznanie się z ofertą opryskiwaczy Agromehanika Kranj (dawniej jugosławiańskie opryskiwacze) Solidnie wykonane maszyny i super stosunek jakości do ceny.

Pozdrawiamy

#17 Share SuperIQ

SuperIQ

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 09:04

Witam,

temat zaczął się dawno, wiec pewnie już decyzja zapadła. Kukujac opryskiwacz za 2 tys. zł możesz wpasć z deszczu pod rynnę. Jeżeli stary opryskiwacz ma dobrej jakości pompę, całą belkę i zbiornik to warto te 2 tys. zł przeznaczyć na remont pompy i nowy rozdzielacz.

W  nowym opryskiwaczu za 2 tys. zł dostaniesz rozdzielacz i pompę, które nie wytrzymają roku. W starym z dobra pompą i nowym rozdzielaczem będziesz bezproblemowo pryskał 10 lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share Adam94

Adam94

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 03 wrzesień 2016 - 23:28

Ja w tym roku wyremontowałem opryskiwacz z 96r. teraz aż się chce pryskać pompa p-60 równo trzyma ciśnienie i co ważne mocna belka, a nie jak w nowych za 2 tys. zł z cienkiej blaszki. Koszt remontu to około 1100 zł- remont pompy, rozdzielacz (pilmet), nowe węże, filtry, 20 kompletów z rozpylaczami AP, farba, po zrobieniu kalibracji pryska idealnie. Moim zdaniem lepiej wyremontować stary niż kupować ten szajs za 2 tyś. no chyba że już niema czego remontować

Dodaj odpowiedź