Skocz do zawartości

Zdjęcie

czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share adam1999

adam1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 09:51

czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu tak jak w temacie czy nieznający się na silnikach można złożyć ciągnik np.c-330 poprawnie przy pomocy katalogu napraw i części?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu Dzisiaj, 20:51
  •  

#2 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 10:53

czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu Pewnie ze może,ras kozie smierć tylko katalog nieda że odpali,.POWODZENIA

#3 Share adam1999

adam1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 11:29

czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu no właśnie ale spróbuje mam taki stary silnik to można próbować u mnie to nie będzie problemu złożeniem silnika tylko brak doświadczenia jak skręcić np. przykręcę wał korbowy tak jak powinien być ale skąd będę wiedział że nie jest np za luźny czy za mocno skręcony lub czy niema za dużych luzów na sworzeń tłoka bo przy zakładaniu rozrządu taki problem nie występuje wystarczy założyć według oznaczeń na kołach ale najważniejsze jest chyba prawidłowo zamontować wał i tłoki (owszem reszta też ale tu chodzi mi o te luzy )więc mógłby mi ktoś poradzić związku z tym problemem

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2077 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 09:11

czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu panewki przykręca się że tak powiem z siłą więc luzu na wale tak nie wyregulujesz. Ogólnie do nauki katalog pomoże ale jak nie robiłeś tego nigdy to możesz coś pominąć co innego jakby silnik był do rozkręcenia i złożenia

#5 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 12:02

czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu Do dokręcania korbowodów i panewek głównych oraz głowicy potrzebny klucz dynamometryczny. W książce napraw powinna być pokazana kolejność dokręcania śrub głowicy. Jeśli na panewkach kończy się już kompozycja a nie masz zamiaru szlifować wału(jest w dobrym stanie, to warto założyć nowe panewki z tej samej grupy selekcyjnej. Nie zamieniaj korbowodów ani stóp panewek głównych, oznacz je przed demontażem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share adam1999

adam1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 12:30

czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu ok dzięki wal będzie musiał iść do szlifu tak więc panewki będą też dorobione bo nie idzie takich kupić myślę że sobie dam radę :rolleyes:

#7 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 12:35

czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu Przy okazji można zregenerować korbowody (główki korbowodów).

#8 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 17:06

czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu Jakich to panewek nie idzie kupić? Nie daj sobie kitu wcisnąć. Panewki do tych silników są dostępne począwszy od S312A a na C kończąć.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.

#9 Share adam1999

adam1999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 10:59

czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu to są panewki grubościenne z kołnierzami więc nie można kupić ale znajomy zrobi mi szlif wału i dorobi odpowiednie panewki :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share LukaszP

LukaszP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 315 postów

Napisany 03 maj 2011 - 21:32

czy da się poprawnie lożyć ciągnik za pomocą katalogu

to są panewki grubościenne z kołnierzami więc nie można kupić ale znajomy zrobi mi szlif wału i dorobi odpowiednie panewki :rolleyes:

Jaki to jest silnik? C 328? Czyli S 312 B? Panewki główne kosztują 220 zł i są na każdy szlif. Korby zakłada sie od 30. Panewki do 30 kosztują 16 zł.
Bykom - Stop! Poprawna pisownia i ortografia w Internecie. Dbajmy o język ojczysty.
Kupię prawą pokrywę deski rozdzielczej do Ursusa C385 i pochodnych.