Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Tadzio70

Tadzio70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 19:52

MTZ 82 Witam. Wiem, że może jest już taki temat ale przepraszam :) Jestem zainteresowany kupnem MTZ-a 82 z 96 roku... byłem dziś u handlarza i ten ciągnik zrobił na mnie wielkie wrażenie bo pojechałem do niego w celu kupna Zetora 7211. Dowiedziałem się tylko tyle że ma on ok. 80 KM, wspomaganie kierownicy i napęd 4x4 :) Możecie mi powiedzieć więcej o tej maszynie ? Z góry wielkie dzięki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 Dzisiaj, 23:43
  •  

#2 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7604 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:08

MTZ 82 Parę miesięcy temu miałem ten sam dylemat, wszystko znalazłem na forum. Poszukaj trochę i też znajdziesz. Skończyło się tak że kupiłem mtz-ta sprowadzonego z Niemiec i nic a nic nie żałuję.
KPK Kumurun Team

#3 Share Tadzio70

Tadzio70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 20:11

MTZ 82 No tak ładnie proszę :) Napiszcie mi coś więcej o tej machinie

#4 Share zbozowy

zbozowy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 21:29

MTZ 82 ja mam i jestem zadowolony. hydraulika sie poci ale nigdy mnie nie zawiodla i nie bylo wiekszych wyciekow. silnik tez dobrze sie sprawuje. malo pali. w zimie ciezko pali ale mozna sobie z tym poradzic. czesci smiesznie tanie w porownaniu do zachodnich. mam go od nowosci od 94 roku i nie zaluje.

Naprawy maszyn budowlanych VOLVO u klienta (mechanika, elektryka, dpf, ad-blue).

Obsługa klimatyzacji w każdym sprzęcie u klienta.

#5 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 05:17

MTZ 82 Ja również mam MTZa z 96 roku i kupiłem go w zeszłym roku od handlarza,wcześniej miałem starszego.Jak już kolega wspomniał części tanie i ogólnie dostępne, miałem już w nim nowe opony rozrusznik planetarny i grzałkę w bloku oraz bardzo wygodne siedzenie.Myśle że za tą cene ciągnik godny polecenia.Ursusa na pewno bym nie kupił za te pieniądze z tych lat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 20:01

MTZ 82 Ja podobnie jak kolega tadzio. Chciałem Zetora 5211 bo na c-360 sił brakło nie dośc że hałas to jeszcze zawsze jakiś pierdół. Potem przyglądając się przez płot widziałem jak sąsiad pomyka swym mtz 50 a kupił za 4 tyś 3 lata i nic nie robił przy nim więc już chciałem kupić ale 550. Bo tyle kasy na zetora dawać to mniej kasy dam na mtz też będzie hulał i mocniejszy i cięższy troche. Ale potem stwierdziliśmy dołożymy troche grosza i będzie 82 i tak też się stało i nie żałuje zrobił u mnie 50 mth jak narazie i tylko po zakupie wymieniłem czujnik temp wody i 2 szpilki od kolektora uszczelniłem. Ciagnik mój wyjątkowo jest w miare suchutki troche od ropy uwalony bo odpowietrzałem jak paliwo się skończyło, i widze w garażu że jak postawie to taka plamka ja wiem wielkosci oczka klucza 19, sączy czasami z przystawki wału w przednim moście i to wszystko. Teraz w uprawie i siewie na 7 ha wyszło mi mniej ropy niż C-360 gdzieś z 20 litrów. A siane i uprawiane osobno ale tym to prędkośc osiągnie 6 z agregatem i z siewnikiem jeździłem. Teraz uprawowo siewny będzie a poradzi 3 m bo sprawdzałem taki sredni rauch z wałem packera i amazone D7 2 skoczków i go nie bujało za mocno więc takie coś szukam teraz. Naprawde ciagnik godny polecenia za te pieniadze :)
Mój Wladimirec podbija świat

#7 Share Tadzio70

Tadzio70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 20:14

MTZ 82 Ja miałem C360 3P i tyle zdrowia co na nim zjadłem to bajka :) Na 1,5 Ha spalił mi ok 40 litrów... tak to prawda nie myślcie że to jakieś bajki. Lecz udało mi się go sprzedać za rozsądne 16 tysięcy i nie żałuje :) Teraz się rozglądam za tym MTZ i chyba się na niego skusze :)

#8 Share MTZ1

MTZ1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 20:23

MTZ 82 To bierz mojego 1994r pierwszy właściciel 3270 motogodzin cena 27000zł do negocjacji...

Edytowany przez MTZ1, 20 kwiecień 2011 - 20:24.

#9 Share Tadzio70

Tadzio70

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 20:30

MTZ 82 hehe będę jechał specjalnie ok 500 km po machine :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share niutekTM140

niutekTM140

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Jestem z KPK Kumurun Team

Napisany 20 kwiecień 2011 - 21:54

MTZ 82 my mamy MTZa z 1987 roku. I własciciel. 3401 mtg za 12500 zł. polecam bo to jest naprawde dobra maszyna :)

Dodaj odpowiedź