ziemowit

Kosiarka dyskowa do 50KM

Polecane posty

ziemowit    0

Proszę pomóżcie mi. Zastanawiam się nad kupnem nowej kosiarki dyskowej do U3512. Rozmyślam nad Sipmą Z-184 i Vicon CM2400. Miała by ciąć ok. 30 ha ze 3 razy w roku, no i wiadomo trochę na usługach jak ktoś poprosi. Nie wiem czy u3512 poradzi te kosiarki. Może macie jakoś inną propozycję. Za wszystkie sugestie na ten temat bardzo dziękuję :(:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

Sipmie do Vicona bardzo daleko...jaka jest róznica w cenie???jezeli masz dość wysokie i twqarde łąki to nie powinien miec problemów bo na miękich to kiepsko to widze...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markus    27

Ja bym wybrał vicona, ale osobiscie polecam STOLL-SB 2402 użytkuje taką i jestem z niej bardzo zadowolony. Nie zamienił bym jej na inną, no może na wiekszą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W galerii widziałem kiedyś zdjęcie 3512 z kosiarką Vicona, ale nie mogę go znaleźć. Ursus ten powinien poradzić sobie z tą kosiarką. Jak masz kasę, to ja bym się nie zastanawiał i brał tą Vicona. Sipma też dobra, ale w porównaniu z Viconem to jej jeszcze daleko ;)

 

EDIT

Jakoś udało się znaleźć zdjęcia:

http://www.agrofoto.pl/forum/Kosiarka-Vico...image11279.html

 

http://www.agrofoto.pl/forum/Kosiarka-Vico...image11278.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Ja nie widzę nic dziwnego w tym zestawie. Sam ma zwykło rotacyjno i to jest kosiarka do ciapka. Do 3512 to 2,1 bym założył.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ginter    0

A może pottinger novadisc 225 Szerokość robocza: 2,20 m,Wydajność ok.: 2,2 ha/h,Dyski koszace: 5,Ostrza / dyski koszace: 2,Ciagnik od kW/KM: 30/40,Ciężar [kg]: 535 jakbys trafił na jakąś promocje albo wyprzedarz to za drogo by cię nie wyszła znajomy ma 265 i sobie chwali ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75

podczepię się do tematu, bo nie chcę zaśmiecać nowymi. chodzi mi o taką sprawę . jaki wpływ na koszenie dyskówką ma nieparzysta ilość dysków. znajomy odradza mi kupno takowej twierdząc że potrafi wyrzucać z ostatniego dysku w nieskoszoną trawę. (sam użytkuje sipmę na 6 dysków). czy naprawdę tak się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10045    13

Ja nie widzę nic dziwnego w tym zestawie. Sam ma zwykło rotacyjno i to jest kosiarka do ciapka. Do 3512 to 2,1 bym założył.

2,10 bębnową? życzę powodzenia ,ursus 3512 wszechmocny nie jest i nie wiem czy by udało ci się jechać z kosiarką np samasz składaną na bok ciągnika nie wspomnę o pracy takim zestawem to już kolejna twoja wypowiedz w temacie kosiarek i zawsze piszesz ze do 3512 to 2.10 B) z dyskową poradził by sobie skoro tutaj sobie radzi http://www.agrofoto.pl/forum/Kosiarka-Vicon-CM-2400-image11278.html.

A czy to prawda ze kosiarka dyskowa nie jest wskazana na nierówne łąki? słyszałem że strasznie tnie darń na takich łąkach czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

podczepię się do tematu, bo nie chcę zaśmiecać nowymi. chodzi mi o taką sprawę . jaki wpływ na koszenie dyskówką ma nieparzysta ilość dysków. znajomy odradza mi kupno takowej twierdząc że potrafi wyrzucać z ostatniego dysku w nieskoszoną trawę. (sam użytkuje sipmę na 6 dysków). czy naprawdę tak się dzieje?

Nie wiem czy we wszsystkich dyskówkach ale na zajęciach mieliśmy troche o dyskówkach to każdy dysk może się kręcić w dowolną stronę i nie będą się zbijać nożyki tak jak w rotacyjnych, np. wszystkie dyski mogą się kręcić w jedną stronę a jeden na końcu w przeciwną i można to sobie dowolnie ustawiać - tyle teorii B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

podczepię się do tematu, bo nie chcę zaśmiecać nowymi. chodzi mi o taką sprawę . jaki wpływ na koszenie dyskówką ma nieparzysta ilość dysków. znajomy odradza mi kupno takowej twierdząc że potrafi wyrzucać z ostatniego dysku w nieskoszoną trawę. (sam użytkuje sipmę na 6 dysków). czy naprawdę tak się dzieje?

nic takiego się nie dzieje, skrajny dysk obraca się zawsze tak aby narzucać trawę do środka a nie na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Samasz kdt 1.80 albo 2.20. Myślę, że powinien sobie dać radę ten Ursus ;)


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik9595    2

Ja też zastanawiam się nad wyborem kosiarki dyskowej :rolleyes:

I niewiem która będzie lepsza: Kuhn GMD 55 select czy Vicon 2.20 m (Vicon jest trochę droższy)

Którą wy byście wybrali ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez klamka4
      Witam pisze w imieniu kolegi bo ma taki problem. 
      C360 jak jest zimny to odpala a jak ciepły to mie odpala i nie można wałem przekręcić. A jak odpali gdy jest zimny to strasz nie kopci i kontrolki się świeca. Pomoże ktoś z góry dzięki 
    • Przez PaweLisowicz
      Potrzebuję zakupić obciążniki do c-360. Konkretnie chodzi mi o 2 środki na oś tylną nowego typu do c-360, wraz z możliwością wysyłki.   
    • Przez Marcin70707
      Witam. Chcę od restaurowac mojego Perkinsa w takim stanie jak wyszedł z fabryki w 1988😊. Dlatego potrzebuje kodów lakieru bloku i blach. Gdyby ktoś mógł mi je udostępnić byłbym bardzo wdzięczny😊. Szukam również szablonu to namalowania napisów na masce. Bardzo proszę o kontakt jeśliby ktoś miał bądź też proszę aby ktoś mi podał wymiary napisów i jak byłoby najlepiej je wykonać żeby wyglądało to estetycznie a nie "w miarę". Serdecznie pozdrawiam 😊😊😊

    • Przez PaweLisowicz
      Sprzedam 2 pierścienie starego typu i 2 środki do c-330. Link do aukcji: https://www.olx.pl/oferta/obciazniki-c4011-c328-c330-c360-c355-CID757-IDzHBoV.html#4cedd9a6e8;promoted
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj