Polecane posty

corrado    401

Chyba wewnętrzny pierścień łożyska po wciśnięciu pedału sprzęgła powinien obracać się wraz z dociskiem, a nie kołem zamachowym


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk22134    16

tak jedną cześć łożyska oporowego trzymają widełki od pedału sprzęgła a druga cześć to co dotyka docisku to ma się kręcić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Po zwolnieniu pedału powinna być minimalna przerwa i łożysko nie powinno dotykać łapek od docisku.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly1256    0

Przyczyną mogą być pęknięte spreżyny które powinny odciągać łożysko oporowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

Raczej spieprzone słoneczko , coś z dociskiem albo z zamachem , albo samo tarcza coś spieprzona zwichrowana nie równo zużyta etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

z okolicy sprzegla dochodzi jakby odgłos kołatania, dokładnie pomiędzy sprzeglem a skrzynia, miał ktoś cos podobnego w ursusie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Łożysko oporowe się kończy.Przejedziesz jeszcze troche.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

tak podejrzewałem bo hałas powodowany jakby drganiem , kołatanie najbardziej słyszalne na minimalnych obrotach, jak długo jeszcze ciągnik pochodzić zta usterska?czy może lepiej to zrobić?i jaki bylby przybliżony koszt tej impezy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Wzmacniacz momentu obrotowego (żółw / zając) masz sprawny, czy może pospawany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No ma że jest napędzany wałkiem sprzęgłowym.A kosz wymiany łożyska oporowego to koszt drugiego łożyska.Przy okazji wymienisz śruby w docisku


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

u mnie nie ma warunków do rozpolowienia ciągnika, to nie jest 30 stka. rozumiem ze części nie nie będą drogie, ale mechanik pewnie z 5 stowek krzyknie bo to z dzień roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Te ciągniki się rozpoławia tak samo jak 330/360.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

tak samo, ale potrzebne sa wozki do rozjechania, nie wiem czy zauwazyles, ale 904 odrobinke ciezejszy jest nic c 330. w sumie to nie wiem czy przyczyna jest lozysko oporowe czy uszkodzony wzmaczniacz momentu tak jak ktoś pod innym postem napisał. telepanie jest słyszalne po puszczeniu sprzegla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A to jak ty rozpoławiasz 330 bez wózka?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nightmare    81

30 stkinie rozlawialem jeszcze bo to ciagik niezawodny wielu lat , 80 to kupa złomu w porównaniu z 30. wladka rozjezdzalem bez wozka, drazki pienki pod spod .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yotekp    0

Witam wszystkich.

 

Problem w moim ursusie 902 z 1982 jest następujący: Po wciśnięciu sprzęgła traktor się nie zatrzymuje tylko jedzie przez kilka chwil - im bardziej rozgrzany tym dłużej. Na moje "oko" sprzęgło po wciśnięciu pedału nie wysprzęgla. Żeby się zatrzymać, trzeba ostro na hamulec nacisnąć wtedy sprzęgło się rozłącza. Przy ruszaniu wszystko jest OK.

Proszę o pomoc, z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Podciągnij pedał sprzęgła.Pod kabiną masz regulacje


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yotekp    0

Podciągnąłem od razu, praktycznie na max. Zostało 2mm luzu. Nic to nie dało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Jakie masz typ sprzęgła, jak na 3 łapki to może masz problem z jedną ze śrub regulacyjną, lub śruba w docisku pekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj