Polecane posty

wojtek8045    0

przedstawiam problem:

 

jeżdze w robocie 80tką i mam problemy ze zmianą biegów tzn. jak zapalam na biegu i wciskam sprzęgło to w momencie zapalenia delikatnie szarpnie jakby tarcze sie nie rozłaczyły, ogromny problem ze zmianą biegów w dół i w góre nic nie pomaga przegazówka czy na 2 razy tak jakby nie wiem jak to okreśłić tryba nie zwolniły i na żywca wchodzą, sprzęgło jest praktycznie na samym dole ok 5 cm od dołu, a jak wciskam sprzęgło to słychać taki specyficzny świst.

 

co poradzicie co to może być? skrzynia siada? a może sprzęgło? zastanawiam sie czy poprostu sprzęgło jest źle wyrególowane?, albo pedał sprzęgła bo pod kabiną jest tak jakby cięgiełko do rególacji.

 

 

W domu mam zetorka 8045 ale czegoś takiego nie mam wszystko ładnie chodzi a sprzęgła jeszcze w nim nie robiłem i nie wiem co to może być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Witam. Mam zamiar wymienić tarcze WOMu i niewiem jak się do nich zabrać czy zdjąć górną pokrywe podnośnika i przez góre ich szukać czy wystarczy odkręcić ten wałek na dole i tam będą i czy trzeba spuszczać olej. Prosze o pomoc. Z góry dziękuje.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Senator    45

Olej musisz spuścić, a żeby się dostać do tych tarcz wystarczy odkręcić wałek z tyłu, a żeby to zrobić to musisz jeszcze odkręcić całe mocowanie zaczepu tylniego (przynajmniej ja tak mam przy U912) i wtedy będziesz miał cały ten wałek do odkręcenia na 8 czy 10 śrub M8 :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Dobra dzięki wielkie.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Mam jeszcze jedno pytanie Które tarcze są lepsze mosiężne czy stalowe.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
binek    374

żeby zaoszczędzić sobie roboty z spuszczaniem oleju można tylnymi kołami wjechać na jakiś podjazd tak ażeby olej spłynoł na przód skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Dobra terz fajny pomysł a le które tarcze są pepsze.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8045    0

witam

 

od pewnego czasu mam problem ponieważ jak rano odpalam i wciskam sprzęgło jest ok ale gdy się zagrzeje to gdy wciskam sprzęgło to zaczyna piszczeć co to może być?? takie żegotanie słychać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek8045    0

u mnie się tak robiło gdzieś z rok temu ale przestało a teraz znowu smaruje je ale nic jeżdze w transporcie po mieście ok 2mtg dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Weż porządnie przesmaruj łożysko oporowe i dopiero zobaczysz co się będzie działo!!


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

sprzwdź poziom oleju w skrzyni bo to może być wzmacniacz momentu, a ten dźwięk to może takiu brdziej yyyyyyyyy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

U mnie jak piszczało to do mechanika jechałem bez sprzęgła a na takim pisku uprawiłem 40ha i kaplica nie szło ciągnika zatrzymać, a zaczęło piszczeć jak układałem słomę masztem od widlaka to wiadomo że częste podjazdy na sprzęgle zrobiły swoje, tylko u mnie był pisk ale bardziej rzęziło głośno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    683

Siadło łożysko oporowe. Może będziesz jeździł i będzie dobrze a może być tak że rozsypie się łożysko zedrze się tarcza łapki i jazdy nie będzie ;) tylko koszty naprawy większe


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co może byc przyczyną że w ursusie 912 jest taki stukot w oklicach sprzęgła jak ciągnik chodzi na wolnych obrotach słychac jak by coś ocierało i wogóle nie jest to cos dobrze. Wie ktos co może byc przyczyną??Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Prawdopodobnie to łożysko oporowe, jeżeli naprawdę mocno stuka to radzę wymienić, ale nawet jak wymienisz na nowe to i tak na małych obrotach będzie delikatnie stukać, po prostu ten typ tak ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiem tak wzmacianiacz mi nie działa, z biegami jest tak że sobie zgrzytaja troche ale tak juz jest,a sprzegło czasami się przyślizga ale nie ąż żeby traktor nie mógł prędkości nabrać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

No to tarcza do roboty i łożysko prawdopodobnie też (u mnie nie dalej jak tydzień temu to wymienialiśmy i teraz klekocze tylko na bardzo małych obrotach). Wzmacniacz nie działa w ogóle na zającu, czy może działa tylko na dużych obrotach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor14    34

Witam. W moim 914 sprzęgło łapie dopiero pod końcem jak dobrze wcisnę, a więc czy jest jakaś możliwość podciągnięcia sprzęgła?? Jeśli można to gdzie jest jakieś okienko do regulacji bo nie mogę się dopatrzeć?? Nowe sprzęgło to nie mały wydatek i sporo pracy z założeniem go a tego chciał bym sobie oszczędzić ;) ;)

 

Pozdrawiam @zetor14


Prezes z wykształcenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj