Polecane posty

Folenka    29

Mam pytanie - jak powinna być prawidłowo założona tarcza sprzęgłowa dłuższą stroną piastki do silnika czy do skrzyni biegów?

Dodam, że to Ursus 912.

Dzięki za odpowiedźi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelek    0

w instrukcji napraw jest pokazane że dłuższą stroną do silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

A ktoś może miałby "pomysł" dlaczego tarcza sprzęgłowa "brała' 2cm brzegiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Folenka    29

ślizgało się na II 4, pod górkę nawet nie chce jechać na tym biegu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Coś musi być nie tak z dociskiem i sprężyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

Mam taki problem w moim ursusie. Gdy naciskam sprzegło i włanczam bieg to troche zgrzyta skrzynia, a wmomencie puszczania sprzegła tak mocno szarpnie ze za przód podrywa. W żaden sposób nie da sie ruszyc bez zrywu. Czy moze mi ktos powiedziec jak sie sprzegło roguluje , czy jest tam jakas sruba regulacyjna czy trzeba rozpołowic ciagnik. Jaki jest wogle typ sprzegła w ursusie C-385 słoneczko czy łopatki ?? (rocznik 1976)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

oryginalnie słoneczka w tym modelu napewno nie było a regulujesz dociskając łożysko oporowe a to że ci skrzynia zgrzyta to może masz za słabo ustawiony hamulec skrzyni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

tam jest sprzegło jak w bizonie i starze ono samo sie reguluje a podciągnij hamulec skrzyni bardziej sprzegło bedzie cięzej chodziło ale zgrzytwó nie powinno być tak duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

No ale jak to sprzegło podciagnać ??? Umojego sasiada to jak puszczam sprzegło to ciagnik po malutku rusza a jak u siebie puszcze to az go poderwie <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzych2007    0

Masz tam 3 łopatki które musisz wyregulować do łożyska wyciskowego. Słoneczko (czyli samoregulujący wycisk) jest tylko w dużo młodszych ursysach .

Całkiem możliwe ze bedziesz musiał rozpolowić ciągnik i wymienić spręzyny w docisku sprzęgła.


Ursus 1014, c-385, c-360, MTZ-82, DT-75, koparka Białoruś, Agregat Rabe Werk 250, Claas Mercator 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

możesz mieć też nierówno starte główki śrub na łopatkach i jak puszczasz sprzęgło to docisk może nie brać równo i szarpie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqadak    0

Witam, mam taki problemik porozbierałem Ursusa 385 w celu wymiany sprzęgła i wzmacniacza, ale sprawa się delikatnie skomplikowała, bo ja rozebrałem sobie sprzęgło i odłożyłem wszystko ładnie na stół, ale niestety następnego dnia mój Tato przyszedł i pooglądał sobie to sprzęgiełko odkładając tarcze na inne miejsce, i teraz ani ja ani on nie wiemy, którą stroną ma być założona ta tarcza. Czy ktoś mógłby mnie wspomóc w tym problemie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakrzewiak    8

Jeśli ta wkładka z frezami co jest w tarczy wystaje tyle samo z lewej jaki z prawej strony to nie ma różnicy jak ją założysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144

tarcza ma być założona większym wypustem do docisku od strony koła zamachowego ma iść mniejsza główka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jktuning    18
Witam, mam taki problemik porozbierałem Ursusa 385 w celu wymiany sprzęgła i wzmacniacza, ale sprawa się delikatnie skomplikowała, bo ja rozebrałem sobie sprzęgło i odłożyłem wszystko ładnie na stół, ale niestety następnego dnia mój Tato przyszedł i pooglądał sobie to sprzęgiełko odkładając tarcze na inne miejsce, i teraz ani ja ani on nie wiemy, którą stroną ma być założona ta tarcza. Czy ktoś mógłby mnie wspomóc w tym problemie?

Tarczę sprzęgłową zakładasz w ten sposób że jeśli stoisz z tyłu silnika i patrzysz na włożoną tarcz to musisz widzieć kołnierz tulejki z nitami a nie same nity

:lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sqadak    0

Dzięki za odpowiedź jutro to wykorzystam przy składaniu wszystkiego do kupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj poluzować sróbe od sprzęgła, tam pod kabiną z lewej strony masz moze to cos da:D


Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

Ale mam dokrecic na tym cięgle czy na tej sróbie na która jest przy tym wałku na który jest założony pedał ?? (po co własciwie jest ta sróba?? )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

ta śruba to jest własnie rekulacja hamulca skrzyni podciagnij ją ciezej bedzie sie wciskało sprzegło ale sgrzytów takich nie będzie. a z tymi śrubami to tez racja mogły sie główki zetrzeć u mnie tak było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

już sie wyjasniło ! były starte sróbki na łopatkach ( na jednej to juz prawie gwint brało :P ) Kupiłem nowe i tarcze tez tylko teraz mam jeszcze jeden problem , jak ta tarcze wysrodkowac ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal13113    144
już sie wyjasniło ! były starte sróbki na łopatkach ( na jednej to juz prawie gwint brało ;) ) Kupiłem nowe i tarcze tez tylko teraz mam jeszcze jeden problem , jak ta tarcze wysrodkowac ??

 

ja u siebie robie to stary, wałkiem który wywaliliśmy ze skrzyni bo się sypnął ale frez i końcówę ma dobrą więc wkładam go do tarczy i koła zamachowego i dopiero dociskam sróby później wyciągam a tarcza nie spadnie bo docisk ja dociska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek2008    0

no a jak sie takiego wałka nie ma ?? moze jakis z drewna dorobic albo kupic gdzies taki trzpien centrujacy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon94
      Mam pytanie odnośnie pokrywki bocznej skrzyni biegów Ursus 1224. Chodzi o pokrywkę z prawej strony na korpusie skrzyni przekładniowej. Chciałbym ją zdemontować i obejrzeć wzmacniacz momentu. Do pokrywy jest przykręcona rurka olejowa. Od czego ona jest, to powrót oleju? Można tą pokrywkę zdemontować bez obaw że tam od tej rurki jakiś nypel nie odpadnie?
    • Przez Lukas1995
      Witam pacjent tak jak w tytule po wymianie sprzęgła nie idzie włączyć biegów dodam że przy wciskaniu sprzegła silnik przystaje na wciśnietym sprzegle traktor nie chce odpalić a gdy puszcze zapali gdzie szukać przyczyny ??? tarcz i docisk wymieniony został
    • Przez Andrzej66Lud
      Witam, wymieniam sprzeglo w mtz starego typu, czy założyć nowy typ czy słoneczko.  Które z nich jest lepsze. Zdjęcia różnych rodzajów dla podglądu 



    • Przez ursusikc330m
      Witam,co może być przyczyną że nie chce przeżucić z żółwia na zająca ani na zimnym ani na ciepłym jak jest włączony przedni napęd i przełoże dźwignie na zająca to gaśnie kontrolka od napędu i wyłącza przedni napęd ciśnienie w mikropompce chyba jest odpowiednie bo kontrolka się nie zapala,pacjent to Ursus 1634 
    • Przez Przemq
      Witam forumowiczów.  Mam problem od grudnia posiadam ursusa 1214w wersji de luxe sprowadzony z Danii w 2012 roku jestem drugim właścicielem w Polsce a mój  problem polega na tym, że przy przeglądzie okazała  się  być pęknięta obudowa skrzyni  biegów była dopiero ryska na farbie ale ze strachu , że nie  wytrzyma roboty w polu przy siewach wziąłem dobrego spawacza i mi to pospawal specjalnymi elektroda mi plus do tego całość skleilem klejem Belzona 1321 takzwanym płynnym metalem i wytrzymało to siewy lecz obawiam się czy na dłuższą metę zda to egzamin? Czy trzeba szukać  drugiej obudowy? Silnik i skrzynia mechanicznie są w bardzo dobrym stanie technicznym. Ciagnik bardzo  mało  pali około 9ltr na 1 ha przy agregacie uprawowo i 10 przy pługu 4 skibowym brix. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj