Slomek

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Slomek    186

Witam posiadamy opryskiwacz BURY PELIKAN HYDRAULIK

Działał dobrze wszystko było ok. Po wypryskaniu 2 opryskiwaczy w tym sezonie zatankowałem 3 i nasypałem siarczanu amonu i odżywek do rozwadniacza, lecz już nie pobrał cieczy. Na zegarach ciśnienie dobija w porywach do 1 bara. Co mogło się stać proszę o pomoc bo trzeba pryskać a nie ma czym.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan2130    17

Witam podejzewam ze poszły membrany w pompie albo zaworki sie rozypaly najpierw sprawdz zaworki w pompie bo pewnie sprezynka spruchniała i lipa


Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursus328    2

u mnie mieszadlo bylo zatkane i mial slabe cisnienie moze u ciebie tez sie przytało i nie ma cisnienia


--- URSUS C-328 ---

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja w swoim starym pilmecie tez coś nie tak mam z ciśnieniem.Membrany nowe,zaworki to samo,filtry czyste.Jak pozamykam te zawory na górze to ciśnienie idzie na 5 atmosfer a jak je otworze żeby pryskać spada na 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafff24    27

ja obstawiam któryś zaworek w pompie, ew zatkany filtr ssawny,

 

ew. jak idzie na przelew a tylko nie dobija ciśnienia to zawór regulacyjny podwieszony

Edytowano przez rafff24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1302

POMÓŻCIE, znajomy ma problem, posiada opryskiwacz kilka lat jakis 400l/10m z targu czy z allegro jakis prosty polski dokladnie nie pamietam jakiej firmy

PROBLEM: opryskiwacz pryska z przerwami..jest cisnienie pryska, nagle nie pryska i tak co kilkanaście metrów... co to moze być coś w pompie?

Miał ktoś podobny problem?


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo z 300 l dziekan 10 m nie ma ciśnienia ale podejrzewam ze to membramy na pompie już tak miałem była lewa dzirawa membrama i będe sam rozbierał pompę to napisze co było nawet foto wstawię co za przyczyna była.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Jak zaślepic wylot jednego rozpylacza? Dodam że głowica jest pojedyncza nie obrotowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Weź poświęć jakiś stary kołpaczek z rozpylaczem oraz uszczelką i zaklej go choćby silikonem, na przyszłość będzie służył jako zaślepka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

można kupić zaślepki głowic, albo zamiast poświęcać kołpak zamiast uszczelki z otworem w środku włóż wycięty kawałek gumy bez dziurki. Pamiętaj jednak, że jeśli to krańcowa głowica to zawsze zbierać się tam będzie ciecz robocza, której łatwo nie wypłuczesz, może to powodować powstanie osadów, które mogą potem zapchać inne rozpylacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

No właśnie to jest końcowy. Rzepak pochylil się w pole gdzie chce wykonać zabieg i myślę jak go nie przypalic. Chyba przywiąże lance pod skosem i wtedy nie będzie pryskać w rzepak. Szkoda niszczyć sasiadowi rzepak :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek83    7

dobrym pomysłem są rozpylacze asymetryczne, tzn. strumień nie jest w postaci stożka, ale stożka przeciętego w pół i wtedy nie pryskasz na bok, ale tak daleko jak sięga belka. Ewentualnie na czas tego oprysku zakładasz fartuch aby nie znosiło na sąsiednią uprawę, ale wtedy z fartucha kapie ciecz na twoją uprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez trum
      Witam,
      Poszukując informacji dotyczącej obsługi komputera opryskiwacza RAU-QUANTOTRON TA.
       
      Nie wiem jak skonfigurować, dokonać kalibracji komputera, w zasadzie nie wiem czy mój komputer posiada funkcję automatycznego sterowania cieczą(dodam, ze to mój pierwszy opryskiwacz z komputerem, wiec jestem zielony). Proszę o materiały, rady, o wszelkie informacje, które będą mi pomocne w poznaniu maszyny, w załączniku przesyłam zdj. komputera.
       
      Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

    • Przez ketlin23
      Planuje wymiarem opryskiwacza aktualnie mam krakowiaka Apollo 1500l belka 15 m na jakiś 2800-3500 l belka 24m tylko czy ciągnik 110km Deutz fahr agrofarm 430 podoła z takim opryskiwaczem mam dużo gór i jakiej firmy szukać ma być w miarę prosty w obsłudze i naprawie i w miarę dobry dostęp do części chciałbym żeby już miał zmienny wydatek cieszy od prędkości i lance niezależne prawa lewa strona tzw jaskółka budżet około 60 tyś
    • Przez d4rek
      Jak w temacie czym pospawać jaki rodzaj spoiwa do spawarki po próbie sklejenia żywica po pewnym czasie odpadlo, gdyz pęknięcie jest na rancie wewnątrz zbiornika.
    • Przez luk110
      Witam mam slabe ciśnienie w opryskiwaczu rozkręciłem zawór stałego ciśnienia i w środku był taki plastik widoczny na zdjęciu, Miał ktoś podobny problem ? Sterownik działa i jak daje plus lub minus to obraca się 

      Ten plastik był w środku 




    • Przez agroplusf75
      Opryskiwacz hardi problem z komputerem hc 2500 nie pokazuje przepływu cieczy co może być
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj