Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy.

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Slomek

Slomek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 341 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:37

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. Witam posiadamy opryskiwacz BURY PELIKAN HYDRAULIK
Działał dobrze wszystko było ok. Po wypryskaniu 2 opryskiwaczy w tym sezonie zatankowałem 3 i nasypałem siarczanu amonu i odżywek do rozwadniacza, lecz już nie pobrał cieczy. Na zegarach ciśnienie dobija w porywach do 1 bara. Co mogło się stać proszę o pomoc bo trzeba pryskać a nie ma czym.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. Dzisiaj, 09:47
  •  

#2 Share Dawid17Farmer

Dawid17Farmer

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:04

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. Wymień membramy.

#3 Share jan2130

jan2130

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 569 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:05

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. Witam podejzewam ze poszły membrany w pompie albo zaworki sie rozypaly najpierw sprawdz zaworki w pompie bo pewnie sprezynka spruchniała i lipa
Kto nie inwestuje ginie!!!!!!!!!!

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Ursus328

Ursus328

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 188 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja
    Rolnictwo

Napisany 18 kwiecień 2011 - 20:08

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. u mnie mieszadlo bylo zatkane i mial slabe cisnienie moze u ciebie tez sie przytało i nie ma cisnienia
--- URSUS C-328 ---

#5 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:14

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. radzilbym sprawdzic cisnienie na membrany...jak malo dopompuj powietrza

#6 Share szpeniek26

szpeniek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 578 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:22

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. Kolego radził bym najpierw filtry wyczyścić ;)

#7 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:36

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. ogolnie trzeba przegladzik sprzetu zrobic...moze byc wszystko i nic:)

#8 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 22:09

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. ja mialem podobny problem i okazalo sie ze filtr byl zatkany

#9 Share SAUTER

SAUTER

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 09:03

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. ja w swoim starym pilmecie tez coś nie tak mam z ciśnieniem.Membrany nowe,zaworki to samo,filtry czyste.Jak pozamykam te zawory na górze to ciśnienie idzie na 5 atmosfer a jak je otworze żeby pryskać spada na 0

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 09:53

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. Jak oprysk w oleju to membramy czasami filter na ssaniu niekiedy membrana w rozdzielaczu peknie i nie tworzy cisnienia

#11 Share rafff24

rafff24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 843 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja

Napisany 19 kwiecień 2011 - 18:38

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. ja obstawiam któryś zaworek w pompie, ew zatkany filtr ssawny,

ew. jak idzie na przelew a tylko nie dobija ciśnienia to zawór regulacyjny podwieszony

Edytowany przez rafff24, 19 kwiecień 2011 - 18:46.

#12 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 17 maj 2011 - 19:19

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. POMÓŻCIE, znajomy ma problem, posiada opryskiwacz kilka lat jakis 400l/10m z targu czy z allegro jakis prosty polski dokladnie nie pamietam jakiej firmy
PROBLEM: opryskiwacz pryska z przerwami..jest cisnienie pryska, nagle nie pryska i tak co kilkanaście metrów... co to moze być coś w pompie?
Miał ktoś podobny problem?

>>>>>> 

#13 Share uprawapolska

uprawapolska

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 41 postów

Napisany 19 maj 2014 - 21:02

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. Mam to samo z 300 l dziekan 10 m nie ma ciśnienia ale podejrzewam ze to membramy na pompie już tak miałem była lewa dzirawa membrama i będe sam rozbierał pompę to napisze co było nawet foto wstawię co za przyczyna była.

#14 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 22 maj 2014 - 06:38

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. Jak zaślepic wylot jednego rozpylacza? Dodam że głowica jest pojedyncza nie obrotowa.

#15 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 maj 2014 - 08:33

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. Weź poświęć jakiś stary kołpaczek z rozpylaczem oraz uszczelką i zaklej go choćby silikonem, na przyszłość będzie służył jako zaślepka.

#16 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 22 maj 2014 - 09:26

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. można kupić zaślepki głowic, albo zamiast poświęcać kołpak zamiast uszczelki z otworem w środku włóż wycięty kawałek gumy bez dziurki. Pamiętaj jednak, że jeśli to krańcowa głowica to zawsze zbierać się tam będzie ciecz robocza, której łatwo nie wypłuczesz, może to powodować powstanie osadów, które mogą potem zapchać inne rozpylacze.

#17 Share krychu

krychu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 888 postów

Napisany 22 maj 2014 - 12:28

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. No właśnie to jest końcowy. Rzepak pochylil się w pole gdzie chce wykonać zabieg i myślę jak go nie przypalic. Chyba przywiąże lance pod skosem i wtedy nie będzie pryskać w rzepak. Szkoda niszczyć sasiadowi rzepak :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share maniek83

maniek83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 23 maj 2014 - 09:15

Problem z ciśnieniem w Opryskiwaczu pomocy. dobrym pomysłem są rozpylacze asymetryczne, tzn. strumień nie jest w postaci stożka, ale stożka przeciętego w pół i wtedy nie pryskasz na bok, ale tak daleko jak sięga belka. Ewentualnie na czas tego oprysku zakładasz fartuch aby nie znosiło na sąsiednią uprawę, ale wtedy z fartucha kapie ciecz na twoją uprawę.

Dodaj odpowiedź