Skocz do zawartości

Zdjęcie

zatuczanie sie sie jałówek ?

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share snorli3

snorli3

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 05:14

zatuczanie sie sie jałówek ? czy macie problem z zatuczaniem sie młodych jałówek których nie sprzedajcie tylko zostawiacie na uzupełnienie stada bo ja mam z tym problem może dlatego że mają za mało ruchu teraz jak jest wiosna to sie ich wypuści na wybieg to pobiegają ale zimą ? jak zapobiec temu ?

a tu link jak ktoś by chciał zapraszam !
http://allegro.pl/ja...1556851100.html

Edytowany przez snorli3, 18 kwiecień 2011 - 05:21.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
zatuczanie sie sie jałówek ? Dzisiaj, 07:13
  •  

#2 Share krupekf16

krupekf16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 07:41

zatuczanie sie sie jałówek ? To zależy czym je karmisz u mie jałówki przed zacieleniem dostają słome siano i troche kukurydzy a po zacieleniu tylko stały dostęp do słomy siano i czasem sinokiszonke i nie mam takiego problemu jałówki są w sam raz

#3 Share hubert9595

hubert9595

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 149 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 13:11

zatuczanie sie sie jałówek ? zgadzam się z kolegą u mnie też stoją i dostają siano, śrutę z mieszanki zbóż i do samego wycielenia i tydzień po znowu. A młodsze jałówki siano, sianokiszonka i śruta i tak zawsze i nie mam takiego problemu wiadomo z paszą nie wolno przesadzać.

Edytowany przez hubert9595, 18 kwiecień 2011 - 13:13.

#4 Share NHCS

NHCS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 13:52

zatuczanie sie sie jałówek ? Wlasnie, napisz czym je karmisz, mniej wiecej w jakich ilosciach, ktory miesiac zycia.

Edytowany przez NHCS, 18 kwiecień 2011 - 13:57.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share karolu

karolu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 581 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 14:17

zatuczanie sie sie jałówek ? Kolega chyba nie chce się za bardzo radzić tylko sprzedać jałówki :) .

#6 Share adamsypniewo

adamsypniewo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 14:20

zatuczanie sie sie jałówek ? O żywieniu jałówek pisało już kilkakrotnie w TopAgrze. Zaleca się mało kukurydzy, bo w nadmiarze kukurydzą można łatwo zapaść jałówkę i poźniej będzie to miało duże odbicie w zacielaniu i przyszłej wydajności. Dobrymi paszami w chowie jałowek są pasze białkowe np. młóto browarniane, dobrej jakości sianokiszonka i siano. A co do wybiegu to można pogrupować zwierzęta i chować luzem. Pozdrawiam

Edytowany przez adamsypniewo, 18 kwiecień 2011 - 14:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share kony111

kony111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 196 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 21:15

zatuczanie sie sie jałówek ? Sianokiszonka, a juz bardziej siano to NIE są pasze białkowe. Wysoko białkowe są pasze z przemysłu olejarskiego np. śruta poekstrakcyjna, ekspelery i makuchy. Czy browarniczego tak jak młóto. Natomiast siano i sianokiszonka to pasze objetościowe, które sa żrodlem wlokna(związków cukrowych), które sa fermentowane przez drobnoustroje zwacza do LKT. Skarmianie paszami wysokobiałkowymi jest niebezpieczne dlatego dieta musi byc bardzo zrownowazona.