Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 problem z podnośnikiem

89 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Ciochmen

Ciochmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 23 kwiecień 2015 - 13:11

Witam. Jestem tu nowy i potrzebuję pomocy odnośnie podnośnika w MF 255. Mam go od 3 miesięcy i problem polega na tym że gdy dźwignia od regulacji siłowej jest na samym dole i podniosę ją na jakieś powiedzmy 10 cm to podnośnik podnosi do końca i się nie zatrzymuje, pompa wyje gdy ramiona dojdą do góry, niezależnie czy dźwignia jest w połowie czy do końca, bez przerwy podnosi. Ale gdy dźwignia jest na dole, ramiona na dole, podnoszę dźwignię 10 cm do góry, podnośnik podnosi, a gdy dźwignię opuszczę o jakieś 5 cm to podnośnik w danym momencie stanie. Gdy dźwignie opuszę na sam dół to opada. Nie ma czegoś takiego że dźwignię biorę do połowy i podnośnik podnosi do połowy. Jak to naprawić???? Ściągałem ten plecak z tyłu ale nie wiem jak te mechanizmy poprawnie powinny wyglądać/być ustawione. Ktoś coś tam wcześniej grzebał a nie wiem jak powinno prawidłowo to tam wyglądać. Jakby ktoś mógł najlepiej foty dokładne tego plecaka wstawić i tych mechanizmów w nim,  bo praca z tak działającym podnośnikiem to delikatny problem. Ciężko ucelować z wysokością np, w orce. Z góry dziękuję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 15:40
  •  

#82 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 24 kwiecień 2015 - 21:03

Przesuń dźwignię od regulacji siłowej na samą górę (do tyłu), ona powinna być z tyłu jeżeli się z niej nie korzysta, wtedy regulacja pozycyjna powinna pracować prawidłowo (do tyłu opuszczona, do przodu podnosi- ale tylko na wąskim pasku, na szerokim jest już regulacja ciśnieniowa, ale to już inny dział :) )

#83 Share Ciochmen

Ciochmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 30 kwiecień 2015 - 16:11

Zrobiłem tak i kicha. Wziąłem dźwignię do tyłu od regulacji siłowej, podnośnik idzie do samej góry, pompa pracuje bez przerwy, a przy przesuwaniu dźwignią pozycyjną jest zero reakcji, tzn. pompa non stop pompuje. Dopiero jak wezmę dźwignię od regulacji pozycyjnej na sam dół to pompa się wyłącza. Także dalej szukam pomocy. Kiedy ściągnąłem plecak  to mnie zaciekawiły dwie rzeczy: Czy te 2 pręty na których są sprężyny mają za zadanie odsuwać ten płaskownik od sterowania pompy??? Bo u mnie te pręty podczas ściskania spężyn przechodzą obok tego płaskownika. I druga sprawa, ta blaszka z wyżłobieniami z jednej strony i blaszką zaagiętą z drugiej co ma chyba ten płaskownik odciągać wisiała sobie na sprężynie, wsadziłem potem ją tymi wyżłobieniami w te półksiężyce ale bez efektu. Także jakby ktoś posiadał foty tego mechanizmu  w plecaku to proszę o wrzucenie na stronę bo nie mogę dojść ładu po ostatnim gościu co to rozbierał. A z fergusonem styczność mam pierwszy raz.

#84 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 01 maj 2015 - 09:26

Jeżeli źle zamontował plecak (nie trafiły dźwigienki tam gdzie powinny) to też mogą być takie objawy. Wyślij mi w Prywatnej wiadomości (PW) maila to Ci wyślę skany z instrukcji napraw dotyczące montażu plecaka podnośnika.

#85 Share PW-oscar

PW-oscar

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 12 październik 2015 - 13:56

Witam, mam problem z podnośnikiem w MF255 pojawił się stopniowo podczas pracy w polu. Z jednej strony pola podniósł uprawkę normalnie,  z drugiej strasznie powoli, ale podniósł następnego dnia z bronami podobne problemy. Kolejnego podczas rozpoczęcia orki nawet pług opadał powoli,ale regulacją pozycyjną dało się coś zrobić. Natomiast dziś ani na regulacji siłowej ani na pozycyjnej. Na pozycyjnej około 10 cm podnosi w miarę szybko, a potem do góry gdzieś po ok. 5 minutach podnośnik podejdzie do góry. Mam pytanko czy to objaw kończącej się pompy hydraulicznej, czy też przyczyną jest zupełnie jest coś innego. Olej sprawdzany i wiemiany ok 2 miesiące temu i czyszczony filtr do tej pory nie było żadnych problemów z podnośnikiem. Z góry dziękuję za pomoc.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#86 Share MariuszPetrus

MariuszPetrus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 02 luty 2016 - 17:05

może ktoś wyciągał pompę  hydrauliczną z mf 255 trzeba go rozdzielić między skrzynią a tyłem bo nie mogę 

wyciągnąć pompy

może ktoś wyciągał pompę  hydrauliczną z mf 255 trzeba go rozdzielić między skrzynią a tyłem bo nie mogę 

wyciągnąć pompy

#87 Share agroyoko

agroyoko

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 19 luty 2016 - 23:50

MF 255 problem z podnośnikiem W moim dało rade wyciągnąć pompę bez rozjeżdżania ciągnika..

#88 Share 123mariusz

123mariusz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 luty 2016 - 10:14

Witam, mam problem z podnośnikiem w MF 4512 i szukam dobrego mechanika, który zajmie się tym na miejscu. Proszę o jakiś kontakt, informacje.

#89 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 21 luty 2016 - 12:14

#28 icon_share.pngASOGCURSUS

Zaawansowany

• default_large.png
  • Members
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 370 postów

Napisany 25 październik 2015 - 17:35

Kolego  Agro-Nom więcej pokory i szacunek do własnej Matki widzę że jeszcze dużo musisz się uczyć

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

Polecam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#90 Share DawidMatysek

DawidMatysek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 09 lipiec 2016 - 16:58

Witam mam problem z podnosnikiem w 3512 94r ciagnik pracował cały dzien w talerzówce , uciekał mi  olej ze skrzyni przez gorna pokrywe od biegów bo uszczelka mi padła  , ale podnosnik podnosił do konca opusciłem na podwórku podnosnik i zaznaczam ze skrzynia jak i most były bardzo gorace , brat zaczoł przestawiac dzwigniami pod siedzeniem w lewo i prawo i znow na srodek i od tamtego czasu nie podnosi nic olej sprawdzony i jest ok ale nic a nic nie podnosi prosze o pomoc ;(