Polecane posty

MF255\    0

Witam mam taki problem z podnośnikiem gdy maszyna. Jest w górze podnośnik sam sobie opusza a potem podnosi zpowrotem i tak co chwilę (faluje) miał ktoś podobny problem będe wdzięczny za pomoc

Pomoże ktoś sprawa jest pilna

Edytowano przez MF255\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Przyczyn może być kilka nikt Ci nie powie co na pewno. Może to być uszkodzony/wyrobiony rozdzielacz, może to być zużyty tłok jak i tłoczysko, mogą być to uszczelniacze.  


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Jedź do mechanika, tylko takiego co naprawia. Problemem jest na pewno układ hydrauliczny:) 

Jedyne co możesz sam sprawdzić ( lub już to zrobiłeś ) to:

- stan oleju

- filtr oleju ( przy pompie )

- czy i jak podnosi przyczepę na hydraulice zew. ( w tym MF-ie jest jedna pompa, oczywiście należałoby chociaż zmierzyć ciśnienie na wyjściu ale trzeba mieć manometr:))

 

Przez forum nic nie naprawisz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF255\    0

Pompa jest nowa podejrzewam że to może być zaworek przeciążeniowy lub rozdzielacz pod siedzeniem ewentualnie tłok ale gdy przełącze rozdzielaczem pod siedzeniem to maszynę trzyma w gorze i nie puszcza to chyba tłok raczej nie

Edytowano przez MF255\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arkady12    18

Witam panowie tak trochę po za tematem ale widzę że jest tu spore grono osób, jeśli ktoś posiada jakieś pdf czy zdjęcia instrukcji napraw silnik w mf 255, całego traktora, katalogi części będę bardzo wdzięczny jeśli sie podzieli :)  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maarian    0
Dnia 17.04.2011 o 20:36, arturek18 napisał:

witam miałem podobny problem. Ramiona cały czas były podniesione i opadały tylko wtedy gdy silnik był zgaszony. po rozebraniu okazało sie że dżwignia pozycyjna przeskoczyła przy pompie " cały czas pracowała pompa" najpierw musisz zdjąć pokrywę podnośnika i upuscic 3/4 poziomu oleju zeby było cos widac. moim zaniem przeskoczyła dżwignia góra-dół musisz sie dobrze przyjrzec pamiętaj ze po przesynięciu digien w tył powinny bic w tej samej linii (z tego co pamiętam), a i przy składanu przesuń obie dżwignie do tyłu. a rurkę idiącą do rozdzielacza wkładaj na koncu tzn po połozenu pkrywy. mam nadzieje ze w jakiś sposób Ci pomogłem :) u siebie robiłem to juz ze 3 razy ;[ a co do womu włącz wałek na niezaleznu od jazdy i zakrec nim z tyłu. żeby wyjąć wom tylni trzeba całekiem spuścic olej i przy pomocy pobijaka wybić go, w wałku jest mały otwór wkaładasz tam wybijak i lekko pobijasz i powinien wyjść.

Ja mam podobny problem podnosi do góry strasznie powoli opuszcza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3

Witam.Cos jest pokopane przez mechanika i jak jest mocowanie od ciegna górnego to tam sa 3 otwory (wysokosci). jak zapne maszynę na pierwszy od dolu to działa podnosnik a jak na górny otwor to nie działa. tylko lekko drgnie maszyna. co to może byc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Masz problem z regulacją siłową, trzeba najprawdopodobniej wyregulować napięcie sprężyny w plecaku - regulacja pozycyjna powinna działać bez problemu - czy tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezarrolnik    0
Dnia 12.04.2017 o 21:02, Goryl napisał:

Potrzebuje pomocy, a mianowicie ciągnik mf 255 pracował z trollem, podnośnik działał zawsze bardzo dobrze, od nowości nigdy nie było problemów - a dziś podczas pracy z ładowaczem chciałem się przestawić i podnośnik przestał działać - kompletnie zero reakcji. Odpiąłem ładowacz i okazuje się że nawet na pusto też nic nie działa podnośnik - kompletnie zero reakcji.

 

Co mogło się stać? Dodam tylko, że akurat w tym położeniu co stałem i ładowałem - chwile wcześniej rozerwało mi cięgno (łącznik centralny). Coś tam mogło jeszcze się  tam rozerwać w tym siłowniku od sterowania siłowego i to mogło by powodować taki skutek?

Witam, mam ten sam problem z Ciągnikiem Ursu 3512. Ciągnik pracował ze skrzatem. Czy macie pomysły co mogło się stać? A może użytkownik Goryl podpowie co było przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobuz881    0

Witam, po założeniu plecaka i odpaleniu ciągnika pomimo iż dźwignia od regulacji pozycyjnej jest maksymalnie do tyłu (podnośnik opuszczony) podnośnik podnosi maksymalnie do góry, reaguje i opada na regulację siłową, co może być przyczyną? czy może być to spowodowane że ten płaskownik nie trafił w widełki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39

Naprawiles ten problem? U mnie podnośnik na pusto cały czas podnosi i nie ważne jaki położenie dźwigni a opada tylko na zgaszonym ciągniku.Natomiast pod obciążeniem podnośnik działa po przeciwnej stronie jak mam dźwignie tzn.maksymalnie do przodu jest opuszczona maszyna a jak sam na środek to jest podniesiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3

po wykręceniu sprężyny jest tam taki boleć co idzie ze środka korpusu. jak ponownie wkręciłem sprężynę tylko głębiej to lepiej podnosi ale jeszcze nie tak jak powinien. wydaje mi się, że udźwig jest za mały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teybe    3
traktorserwisolx napisał:

Witam ! Masz problem z podnośnikiem hydr. MF czy Ursus z tej rodziny odpisz mam serwis hydrauliki będzie działał jak fabryczny .

ile koszt naprawy podnośnika? czy można zamontować inny cylinder by udźwig był większy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    701

Udźwig zwiększa się poprzez montaż dodatkowych siłowników wspomagających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Moja rada jest taka wymontować podnośnik hydrauliczny i dostarczyć do mnie tak jak pisałem 24.11 i będzie działał jak fabryczny a cena zależy od części i robocizny. Jak zapadnie decyzja podam kontakt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    542
1 godzinę temu, teybe napisał:

a gdzie miałby być dostarczony?

Ogłasza się, ale o lokalizacji ani słowa :S Dopiero"pod naciskiem" cos tam wybełkotał ehh

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj