Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 problem z podnośnikiem

89 odpowiedzi na ten temat

#61 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 14 luty 2014 - 08:03

MF 255 problem z podnośnikiem tak jak napisalem nie jest to mf 255 i nie ma tam dekielka mialem kiedys 255 i zgadza sie tam jest od spodu a w moim 152 jest u gory

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 18:14
  •  

#62 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 18 luty 2014 - 20:35

MF 255 problem z podnośnikiem problem rozwiazany odkrecilo sie sterowanie wszystko jest juz ok :)

#63 Share lukasz070492

lukasz070492

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 29 kwiecień 2014 - 20:57

MF 255 problem z podnośnikiem Witam mam problem z podnośnikem w MF 255, a mianowicie pod ciężarem jakiejkolwiek maszyny podnośnik podnosi ale bardzo powoli (polsuje) ostatnio nawet wogóle nie podniósł siewnika do kukurydzy. Zaczęło się to kiedy podczas przetrząsania siana opuściłem przetrząsaczkę, potem chciałem ją podnieść ale obie dźwignie po prawej stronie siedzenia nie chciały wogóle drgnąć anie do góry ani w dół. Po rozebraniu i złożeniu działa tak jak napisałem na początku. Ciągnik jest po wymiane pompy hydraulicznej. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

#64 Share Agro-perfekt

Agro-perfekt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja myślistwo

Napisany 26 maj 2014 - 20:55

MF 255 problem z podnośnikiem Może mało oleju w podnośnika jest sprawdź i po prawej stronie kolo blokady napędu jak masz stalke od oleju masz przesuń go w drugie przełożenie tam ustawia sie szybkość podnoszenia co do falowania podnośnika to może być zapowietrzony układ jak nowa pompę założyłeś olej sprawdź i potem próbuj dźwignię jedna od podnośnika podnieść ta co sie podnosi a druga po milimetrze ruszaj może na dźwigni sie przedstawiło i w jednej pozycji będzie podnosil a w drugiej odciążal a jaki olej zalales

#65 Share Transporter

Transporter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 19:25

MF 255 problem z podnośnikiem Witam,mam problem z podnosnikem w mf 255,mianowicie opuszcza ciegła nawet na pusto,bez podczepionej maszyny,problem ustaje,gdy dzwignie rozdzielacza ustawię w pozycję środkową,wtedy mogę powiesić nawet tonę,i nie opuści...co to moze być? z góry dzieki za pomoc :)

#66 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 24 sierpień 2014 - 21:49

MF 255 problem z podnośnikiem rozdzielacz albo ta rurka pionowa gdzieś tam jest nieszczelność tak mi sie wydaje

#67 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 15:13

MF 255 problem z podnośnikiem Tłok od podnośnika ma pierścienie metalowe, to normalne że będzie przepuszczało. Pytanie tylko ile jest dopuszczalne ;) Na pozycji środkowej podnośnik będzie trzymał ciężar cały czas, tak powinno być. Winą przepuszczania oleju może być sam zawór rozdzielaczy lub jego uszczelniacze.

#68 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 26 sierpień 2014 - 22:10

MF 255 problem z podnośnikiem tłok odpada bo jak by jego wina to by w żadnej pozycji nie trzymał.
w rozdzielaczu tym pod siedzeniem jest taki zawór ( kulka i sprężynka) wkręcony od spodu jak sie go zdejmie, - na żrubokręt. lubi sie ta kulka wyciąć. to jest bardzo prawdopodobne.

#69 Share Transporter

Transporter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 15:41

MF 255 problem z podnośnikiem Tłok wymieniony cylinder tez,zawór rozdzielczy również,przewód pionowy z uszczzelniaczami też,a nic się nie poprawiło ;/ wszystko to samo.

#70 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 18:13

MF 255 problem z podnośnikiem Proszę naprawić pompę tłoczkową gwarantuę że problem ustąpi

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share Transporter

Transporter

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 18:55

MF 255 problem z podnośnikiem Też myślałem o pompie,lecz Podnosi bez problemu,tylko na wolnych obrotach od razu opuszcza na ciepłym oleju,a tłok trzyma dobrze olej(sprawdzałem przestawiając na hydraulikę zewnetrzną),więc myślałem o jakiejś nieszcelności na przewodzie pionowym, Pompa tłoczkowa ma tylko500 mtg pracy,a jest z tucholi. :)

#72 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 19:17

MF 255 problem z podnośnikiem Jeszcze raz powtarzam proszę naprawić pompę a problem napewno ustąpi możesz przysłać pompę do mnie jestem w stanie tą usterkę usunąc

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#73 Share ben87

ben87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 141 postów

Napisany 04 wrzesień 2014 - 20:43

MF 255 problem z podnośnikiem kolega asogursus chyba wie o jakichś wadach fabrycznych tyych pomp......????

#74 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1108 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 20 październik 2014 - 18:18

Koledzy, mam problem bo w moim mf-ie 255 podczas pracy na siłowej pod większym obciążeniem dźwignia od siłowej (ta z okrągłą główką) sama się podnosi. Kiedyś nie było tego problemu, jak sobie ustawiłem na początku pola, to na drugim końcu było w tej samej pozycji. Doradźcie coś bo to denerwujące zwłaszcza gdy się pracuje po zmroku. Stan oleju jest, rozdzielacze trzymają itd a pomysłu nie mam.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#75 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 25 październik 2014 - 14:39

Dokręć sprężynę przy dźwigni żeby się tak lekko nie przesuwała i to wszystko.

#76 Share Darmen

Darmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 26 październik 2014 - 20:11

Witam    Mam ursus 2812  ferguson przy wciśnięciu sprzęgla opuszczal mi podnośnik .Zaprowadzilem do mechanika mówil że przeczyścil uklad podnośnika teraz mi wolno opuszcza. Jaka może być przyczyna,  dzięki za odpowiedz

#77 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7796 postów

Napisany 26 październik 2014 - 20:37

Może tak być, bo przy wciśnięciu sprzęgła 2 stopnia, rozłączasz pompę podnośnika, i jak jest nieszczelność na rozdzielaczu lub na cylindrze to będzie opuszczał.

Jak podniesiesz i przełożysz pod siedzeniem zawór od kipru, to opada ? bo jak tak to uszczelniacze na cylindrze do wymiany, jak nie opada, to pompa do remontu.

#78 Share pomocy

pomocy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 15:17

Witam mam podobny problem z MF 575. Podnosi rozsiewacz z nawozem ważący 400 kg tak jak powinien ale agregatu o wymiarach 2.80 nie morze go podnieść podniesie około 20 cm i dalej niema siły. Proszę o pomoc

#79 Share rafal0079

rafal0079

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 338 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 20:47

sprawdź uszczelnienia na rurce !!! co wchodzi od zaworu pod siedzeniem do pompy też tak miałem roziewacz masz blisko ramion a agregat to już daleko wysunięty i jest większy ciężar albo może puszczać uszczelninie pod tłoczyskiem a jak ci opada odrazu czy stopniowo powoli ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share pomocy

pomocy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 17 marzec 2015 - 21:04

jak coś lekkiego np rozsiewacz to nie podniosę to nie opada. Uszczelnienie na rurce jest ok właśnie go rozebrałem . I gdy spuszczałem olej to wypadło mi  jakaś tulejka z 2 oringami i kołnierzem. I właśnie nie wiem gdzie to powinno być.

Edytowany przez pomocy, 17 marzec 2015 - 21:09.