Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 problem z podnośnikiem

89 odpowiedzi na ten temat

#41 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 21:21

MF 255 problem z podnośnikiem MF ma dość specyficzną pompę, która jest razem z rozdzielaczem, i żeby było śmiesznie to jest ona na dole w skrzyni, przed mostem.
A z plecaka tylko płaskownik do pompy-rozdzielacza dochodzi.
Więc jak ktoś się nie zna na tym typie to lepiej niech się do tego nie zabiera, bo w życiu tego nie zrobi.
To co ci mogę pomóc na odległość, że ci opada. Podnieś ja i przełóż pod siedzeniem rozdzielacz do kipru w lewą stronę, jak opuści to uszczelniacze siedzą na tłoku, jak opuści to pompa.

Możesz jeszcze trochę sprawdzić,tak.
Spuść trochę oleju, odkręć dekiel z lewej strony, ten okrągły co masz regulację szybkości reakcji, zobaczysz takie widełki, i płaskownik. Te widełki to jest regulacja z rozdzielacza, a płaskownik to z plecaka z góry. Jak te dolne widełki popchniesz to podnośnik podniesie, i jak dasz daleko to i na taką wysokość ma podnieść. Powiedzmy jak widełki chodzą z 3 cm max to jak pchniesz je na 1,5 cm to podnośnik ma w połowie stanąć.
Ten płaskownik ma za zadanie tak działać, że jak na początku pchnie widełki do końca, ale jak ramiona będą się unosić to ma się cofnąć i stanie na żądaną wysokość.
Jak po wymianie uszczelniaczy dalej będzie cudować, to wyciąg ją i wyślij do regeneracji Hydrotor Tuchola, z 6 lat temu brali z 500 zł za regeneracje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 03:22
  •  

#42 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 09:47

MF 255 problem z podnośnikiem Długo się nie odzywałem bo czasu wiecznie brak. Zauważyłem że rozdzielacz ten pod siedzeniem ma wycieki i się zacina. Teraz jak nim poruszałem to już nic nie działa. Jak chce przestawić na podnośnik to się da ale za nic nie chce wskoczyć w te widełki. Tak jakby się coś w nim rozleciało i blokowało. Kręcić prawo lewo się da ale wskoczyć nie chce. Gdzie kupię taki rozdzielacz i ile on kosztuje? Przekopałem internet i nigdzie nie znalazłem żadnego sklepu czy ogłoszenia z tym rozdzielaczem. Proszę o podpowiedź gdzie go dostane bo przecież ktoś musi to sprzedawać.

#43 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 11:43

MF 255 problem z podnośnikiem http://sklep.techrol...roduct/id/34509

#44 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 13:46

MF 255 problem z podnośnikiem Dzięki wielkie. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zdjąć plecak z mf255 tzn czy wystarczy odkręcić śruby te co są dookoła czy trzeba też odkręcać nakrętki te co są na środku plecaka? Pytam bo muszę się dostać do pompy żeby sprawdzić jakie daje ciśnienie (Chodzi o ciśnienie na samej pompie) Tak mi powiedział znajomy mechanik. A nie chcę czegoś przy okazji poprzestawiać bo podobno poskładać to to ósmy cud świata. A teraz nie wiadomo czy to zawór bezpieczeństwa czy rozdzielacz czy pompa się kończy. Podnośnik strasznie wolno podnosi pusty rozsiewacz motyl (czyli 100kg) Jak jeszcze ja się na nim powiesze (następne 100kg) To stoi w tym miejscu w którym się na nim powiesiłem a jak zaczne się na nim huśtać to opada mimo że jest ustawiony na podnoszenie. Olej ma rok (agrol U) ale ciągnik przepracował na tym oleju może z 50mth (rezerwowy ciągnik przy odśnieżaniu) filtr też był wtedy wymieniany. stan oleju na XX. Rozdzielacz ten pod siedzeniem trochę ślimaczy i teraz zaczął się zacinać więc po niedzieli kupie nowy i wymieniam. Jak macie jeszcze jakieś pomysły proszę pisać a ja będę sprawdzał.

#45 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 15:04

MF 255 problem z podnośnikiem a przyczepe dźwiga? może pompa dobra a sie jakis zawór bezpieczeństwa zawiesił czy coś pisali tu gdzieś o takiej możliwości

#46 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 16:34

MF 255 problem z podnośnikiem przyczepy nie mam więc nie sprawdzę ale z przodu mam pług do odśnieżania to dźwiga go bez problemu i nawet szybko a waga podobna bo też ponad 100kg.
Wiem że ciężar 100kg na ciągnik to śmiech ale podnośnik nawet z tym ma problem. Dlatego chcę ściągnąć plecak żeby sprawdzić ciśnienie na samej pompie pomijając wszystko co po drodze czyli zawór bezpieczeństwa i rozdzielacze. Jak pompa da dobre ciśnienie to będę szukał dalej a jak da słabe to nawet niema co szukać tylko wymieniać czy regenerować pompę a później szukać dalej.

#47 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 19:13

MF 255 problem z podnośnikiem Żeby sprawdzić ciśnienie nie trzeba ściągać plecaka manometr wpinasz w plecak tam gdzie podłącza się siłowniki pomocnicze i ustawiasz dźwignię na stały wydatek,a tą od błotnika maksymalnie do tyłu

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#48 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 19:48

MF 255 problem z podnośnikiem Gdzie dokładnie bo ja tam nic nie widzę. Ale w ten sposób nie sprawdzę czy przypadkiem nie szwankuje zawór bezpieczeństwa. Tak mi się wydaje bo fachowcem w temacie nie jestem. A mechanik który zajmuje się tylko hydrauliką siłową (ale w trochę większym sprzęcie koparki ładowarki i pochodne gdzie czasem koło od tego sprzętu jest większe od mojego ferdka) mówił mi że mogło się coś podziać z zaworem bezpieczeństwa mógł się nie domknąć czy się popsuć i objawy będą takie same bo zamiast dać pełne ciśnienie to 3/4 może iść na przelew przez zawór. On też jak na razie przypuszczał bo musi to zobaczyć bo puki co to wróżenie z fusów. Dlatego ja też pytam tu bo są tu osoby które znają ten temat na pamięć. A uważam że lepiej pięć razy się zapytać niż raz coś zepsuć.

#49 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 21:15

MF 255 problem z podnośnikiem siłownik pomocniczy wpina sie w przedniej lewej czesci pokrywy podnosnika... pewno któras zaslepke musisz wykrecic. tak to chyba w moim 5314 było ( po lewej stronie tego roździelacza pod siedzeniem)

#50 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 410 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 21:52

MF 255 problem z podnośnikiem wozny 186 ty myślisz że jak zdejmiesz plecak to zobaczysz ciśnienie to się mylisz,ale na pewno będziesz miał problem z złożeniem z powrotem widząc twoje doświadczenie,proponuje zlecenie naprawy osobie znającej się na naprawach podnośników

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share lukbold

lukbold

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2251 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 22:15

MF 255 problem z podnośnikiem A jeśli mowa o podnośniku to gdzei szukać problemu jeśli podnośnik po zgaszeniu traktora opada (10 min i lekki pług na ziemi) a gdyby przekręcić wajche pod siedzeniem chyba na wyjscie 1 to trzyma pare godzin w górze. No chyba że te typy tak mają?

#52 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 22:20

MF 255 problem z podnośnikiem Siłowniki wpina się w przednią cześć plecaka, na boku z dwóch stron są śrubki na inbusa , takie korki wkręcone.Można na szybkozłączach też ciśnienie sprawdzić, kawałek węża i manometr.

#53 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 02 listopad 2013 - 23:08

MF 255 problem z podnośnikiem Chodzi o to że ja mam ściągnąć plecak bo gość który ma mi to robić pracuje na etacie więc ma czas popołudniami. Chodzi o to o ile dobrze go zrozumiałem że chce się wpiąć z manometrem bezpośrednio w pompe. Jak sprawdzi mi na wyjściu jakimkolwiek to zobaczymy tylko ciśnienie które jest słabe bo nie chodzi to jak powinno i to wiem bez wpinania manometru.Nie wiem co jest tego przyczyną. Po co mam wymieniać pompe za 2000zł jak może się okazać że była dobra a puszcza zawór bezpieczeństwa albo rozdzielacz. W tej chwili chodzi o to żeby zdiagnozować pompe więc trzeba się wpiąć z manometrem bezpośrednio w nią i to najlepiej z pominięciem zaworu bezpieczeństwa bo jak się wepnie za zaworem i ciśnienie będzie słabe to nadal nie będę wiedział czy nawalił zawór czy pompa. Jeżeli nie mam racji lub tak się nie da zrobić to mnie poprawcie a ja przekaże to mechanikowi. Może macie jakiś inny pomysł czy patent na sprawdzenie ciśnienia. Po niedzieli będę miał nowy rozdzielacz ten pod siedzeniem więc może to już załatwi sprawę choć obawiam się że to może poprawić stan rzeczy ale nie naprawić.

#54 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 03 listopad 2013 - 10:24

MF 255 problem z podnośnikiem Wiesz że nie bardzo wiem jak by była możliwość sprawdzenia samej pompy.
Bo jak ściągniesz ten rozdzielacz pod siedzeniem to będzie wystawała rurka z oryngiem, z 1 cm, ona wychodzi bezpośrednio z pompy, ale przez zawór bezpieczęństwa, i to jest wyjście, sprawdź czy są na niej dobre uszczelniacze, oryngi, wyciągnij ją całkiem bo uszczelki sa też z dołu. potem bez problemu ją włożysz.

Plecak bez problemu ściągniesz, tylko tą rurkę musisz wyciągnąć, przeczytaj mój post 41, lepiej odkręć dekiel przed ściągnięciem zobacz jak jest włożony i tak włożysz. Bo problem jest z jego włożeniem, musiz wkładać na podniesionej dzwigni-rączce na max, stały wydatek, od tuza. chodzi o ten płaskownik i widełki.

Pompa jest razem z rozdzielaczem i tu nic nie sprawdzisz.
Ta rurka wchodzi w zawór bezpieczestwa, a no jest przykręcony jedną srubą do pompy-rozdzielacza, więc nie ma raczej możliwości sprawdzenia ciśnienia, bo tam wszystlko jest wkładane rurkami z oryngami, nie ma żadnych gwintów zeby wkręcić węża w pompę.
Chyba że dorobiło by się specjalny kruciec.

#55 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 19:34

MF 255 problem z podnośnikiem No i dalej du.a. Wymieniłem dziś rozdzielacz ten pod siedzeniem na nowy i dałem nawet nową tą rurkę z origami co jest pod rozdzielaczem i dalej to samo. 100kg na podnośniku to max jaki podniesie. A podnoszenie trwa chyba kilka minut z ziemi do prawie max bez różnicy od obrotów silnika. Tak samo dźwiga na wolnych obrotach jak i na 2000. Podnośnik się jakoś odpowietrza? Bo już sam nie wiem co dalej. Na pusto ramiona tuza idą szybko do góry. Chyba winna będzie pompa ale chciałbym sprawdzić wszystko zanim postawie na pompe. Co jeszcze i jak sprawdzić?
Czy z wymianą zaworu bezpieczeństwa jest dużo roboty? Wiem że znajduje się na pompie ale czy da się go wymienić bez wyciągania pompy?

Edytowany przez Wozny186, 04 listopad 2013 - 19:51.

#56 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 04 listopad 2013 - 20:05

MF 255 problem z podnośnikiem Zawór ściagnie się bez wyciaganie pompy, ale plecak trza ściagnąć.

#57 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 12 luty 2014 - 21:12

MF 255 problem z podnośnikiem witam
mam problem ze swoim ferdkiem 152 (odpowiednik naszego mf 255 tylko ze ma wzmacniacz i walek zalanczany bez sprzegla hydraulicznie) otoz jak odpale i jest na wolnych obrotach to tur dziala mi powoli tak samo i podnosnik a jak dodam troche gazu wcale nie dzialaja.. puszcze gaz i nadal zadnej reakcji dopieru jak zgasze ciagnik i odpoale znowu powoli tur dziala i podnosnik a jak dodam gazu to to samo brak jakiej kolwiek reakcji. co moze byc? czyzby zawor przeciazeniowy wysiadl?

#58 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 13 luty 2014 - 17:23

MF 255 problem z podnośnikiem Możliwe, że zawór ale może np. masz zanieczyszczone przewody olejowe jak ciągnik jest na małych obrotach to olej się przeciska obok zanieczyszczeń a jak dodajesz gazu to zanieczyszczenia się przemieszczają i zatykają przepływ oleju puszczasz gaz i ciśnienie oleju dalej blokuje przepływ a po zgaszeniu ciśnienie opada a zanieczyszczenia się cofają

Sprawdzałeś jak wygląda filtr oleju hydraulicznego?

#59 Share krzeski

krzeski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Informatyka
    Elektronika

Napisany 13 luty 2014 - 20:25

MF 255 problem z podnośnikiem w tym sek ze zeby w nim zobaczyc filtr olejowy trzeba zdjąć podnosnik ;[ olej z tego co widzialem nie jest za czysty.. boje sie ze filtr siatkowy jest przerwany :(
a mam jeszcze jedno pytanie co to jest na pompie zaraz obok zaworu bezpieczeństwa takie dwa plaskowniki z takim waleczkiem? czyzby to bylo sterowanie podnosnika?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 13 luty 2014 - 21:57

MF 255 problem z podnośnikiem Filtr z dołu się wyciąga, olej spuścić i dekiel odkręcić. A ten płaskowniczek to dokładnie, sterowanie podnośnika.