Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 problem z podnośnikiem

89 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukopr

lukopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 11:27

MF 255 problem z podnośnikiem -- połączono --

Witam! Mam problem z podnosnikiem w ferdku, mianowicie podnosi wszystko oprócz kosiarki. Dokladnie wyglada to tak, ze jak poczuje duzy ciezar na gornym laczniku przestaje podnosic. Ale jak wloze grubego preta w otwory po zaczepie i wbije tam drewnianego klina zeby zablokowac lacznik podnosi bez problemu i dzieje sie tak na regulacji pozycyjnej. Silowa dziala dobrze, jedynie wolno opuszcza i nie reaguje na dzwignie szybkosci reakcji. Z gory dziekuje za pomoc.

Edytowany przez Marcin91, 03 marzec 2013 - 15:40.
dublowanie tematów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 13:41
  •  

#22 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 03 marzec 2013 - 11:39

MF 255 problem z podnośnikiem Masz go od nowości ? Jak nie to pewnie ktoś coś tam popierniczył . Dzwignie od podnoszenia masz obydwie przesunięte w tył kabiny czy jakoś inaczej ?

#23 Share lukopr

lukopr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 13:53

MF 255 problem z podnośnikiem Tak mam go od nowosci a dokladnie to ojciec mial.dzwignie obie do tylu.

#24 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 03 marzec 2013 - 15:12

MF 255 problem z podnośnikiem Zaprowadż do jakiegos dobrego mechanika bo sam nic tam nie zrobisz jest to zbyt skomplikowane przerabiałem podobne tematy ze swoimi ferdkami 2812 i 3512 chiałem sam bo mechanior nie miał czasu a i tak mi sie nie udało

#25 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 03 marzec 2013 - 18:21

MF 255 problem z podnośnikiem Zapraszam na regulację podnośnika zajmuję się takimi sprawami

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom i pompy tłoczkowe Massey Ferguson

#26 Share massey-255

massey-255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 07 kwiecień 2013 - 20:37

MF 255 problem z podnośnikiem umnie znowu jak chciałem opuścić np pług dźwignią regulacji siłowej to opuścił ale juz nie podniusł wtedy tzeba było odpinać pług i recznie letko unieśc ramiona podnośnika i wtedy działał normalnie ale to tylko wtedy jak używałem dźwigni siłowej a przyczyną był pękniety pręt regulacji siłowej.Może komuś kiedyś się przyda ta informacja.

Edytowany przez massey-255, 07 kwiecień 2013 - 20:54.

#27 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 18 maj 2013 - 23:56

MF 255 problem z podnośnikiem Witam
Również mam problem z podnośnikiem w tego typu ciągniku...jest to ursus 3512.
Podnosi ciężkie rzeczy, wyjścia hydrauliczne działają, regulacja siłowa działa właściwie.
1.Problem polega na tym, że podnośnik bardzo szybko opada po zgaszeniu silnika (w ciągu ok 5 sekund podniesiony pług po zgaszeniu silnika jest na ziemi).
2.Podnośnik również trzęsie uwieszoną maszyną...drga- najbardziej widoczne jest to na wolnych obrotach
3.Trzeci problem to regulacja pozycyjna nie jest dokładna - gdy maszyna jest podniesiona trudno ją opuścić na określoną wysokość, chce opuścić odrobinę to opadnie zwykle za dużo.

#28 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 maj 2013 - 06:35

MF 255 problem z podnośnikiem Musisz podnieść plecak i sprawdzić czy są wszystkie części na swoim miejscu dla znających się na podnośnikach tego typu to rzut okiem,ale jak nie miałeś doczynienia z tego typu sprawami to odpuść i zleć naprawę wyspecjalizownanym zakładom,ponieważ możesz zrobić więcej problemów jak pożytku, większość postów będzie brzmiała nie widziałem ciągnika albo mam C360 według mnie to powinno być albo tak i podnośnik w rzeczywistości zostaje rozregulowany i koniec z końcem koszta się podwajają się

Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

#29 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 19 maj 2013 - 12:27

MF 255 problem z podnośnikiem Wiem że c360 to całkiem coś innego niż podnośnik w tego typu ciągnikach.
Może jakaś podpowiedź co może być winą drgania i opadania podnośnika? - moze to być rozdzielacz pod siedzeniem?
Tak jak napisałem - ciągnikem można w normalny sposób pracować - podnosi wszystko
Najbardziej denerwuje mnie drganie podnośnika gdy zaczepiona jest maszyna i są małe obroty silnika, niezależnie jak wysoko jest podniesiona.

#30 Share ASOGCURSUS

ASOGCURSUS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 19 maj 2013 - 13:04

MF 255 problem z podnośnikiem Przyczyn może być wiele,ale w tym przypadku najbardziej prawdopodobne to nieszczelność komory zaworowej pompy i tu się kłania serwis

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share u3512

u3512

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów

Napisany 19 maj 2013 - 17:17

MF 255 problem z podnośnikiem czyli nieszczelność komory w której jest zawór sterujący?

Czyli podczepiając manometr do wyjść hydraulicznych powinienem zaobserwować skoki ciśnienia?

#32 Share pelo111

pelo111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 107 postów

Napisany 11 czerwiec 2013 - 20:23

MF 255 problem z podnośnikiem Witam. Mam problem z hydrauliką w fergusonie, a dokładnie są to:
1. Podnośnik podnosi tylko na pusto
2. Maszyna podczepiona pod gniazda hydrauliki ledwo działa lub wcale nie działa
Myśleliśmy, że to pompa ale jej wymiana nic nie dała.
Co to może być?
Proszę o pomoc

#33 Share Damianrolnik158

Damianrolnik158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 17 lipiec 2013 - 20:44

MF 255 problem z podnośnikiem Panowie posiadam MF 158 i gdy rozgrzeje się olej hydrauliczny do ciągnik wolno podnosi na średnich obrotach a na wolnych opuszcza maszyne. Czy to może być wina nie szczelnego tłoka? Bo dodam że tur dobrze chodzi wtedy i wałek też bo jest hydrauliczny.Z góry dzięki;)

#34 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 17 lipiec 2013 - 21:28

MF 255 problem z podnośnikiem :( układ hydrauliczny Fergusona jest bardzo skomplikowany, MF mam od nowości dlatego mam od niego instrukcje obsługi , która jest dość skomplikowana, ale czasem się przydaje, ^^ jeżeli hydraulika była :o eksploatowane zgodnie z tym co podaje producent to O.K. ale jeżeli poprzedni właściciel eksplatował ciągnik tak jak popularną 60-tkę to masz problem :huh:
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#35 Share ferguson3512

ferguson3512

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 sierpień 2013 - 15:53

MF 255 problem z podnośnikiem Witam,
oto mój problem z pompą:

Podczas prasowania słomy na dośc piaszczystej ziemi musiałem podnieśc podnosnik do oporu az do wspomnianego wyżej stukotu ponieważ prasa ryła w ziemi gdy było niżej. jechałem tak przez 15min i od tej pory podnosnik nie opuszcza. Gdy juz go sie opusci "recznie" to podnosi. Pytałem o nową pompę ale mowia ze nowej sie nie zaklada bo sie nie oplaca tylko mozna naprawic stara. Co wy na to co moze byc przyczyną?

#36 Share grzesiek1098

grzesiek1098

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 22 sierpień 2013 - 17:30

MF 255 problem z podnośnikiem Witam. Podepnę się pod temat. Szukam jakiegoś mechanika w miarę ogarniętego. Z dnia na dzień przestał działać podnośnik. Jestem z woj. świętokrzyskiego, pow. starachowicki.

#37 Share Damianrolnik158

Damianrolnik158

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 26 sierpień 2013 - 16:07

MF 255 problem z podnośnikiem ferguson3512

możeci się zablokowało na tak zwanej drabince tam w środku bo też tak miałem;) zdjełem cały podnośnik naprawiłem to i było ok;)

#38 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 wrzesień 2013 - 11:52

MF 255 problem z podnośnikiem Tematy połaczone

Witam. Mam problem z hydrauliką. Mianowicie podnośnik nie trzyma. (po zgaszeniu ciągnika ramiona opadają nawet bez obciążenia) Na podnośniku do 300kg podnosi a powyżej nawet nie drgnie i nie mogę ustawić wysokości podnośnika tylko albo jest na dole albo jak podniosę to idzie do samej góry. Szukam kogoś z małopolski (najlepiej okolice Krakowa Skawiny) kto się na tym zna i jest w stanie to naprawić.
Po prostu szukam kogoś kto to dokładnie sprawdzi a nie zacznie wymieniać wszystko po kolei aż w końcu trafi. Jeżeli się ktoś na tym zna bądź zna kogoś kto się zna proszę o kontakt.

Edytowany przez KRISTOFORn, 24 wrzesień 2013 - 08:38.

#39 Share snickers_2005

snickers_2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów

Napisany 23 wrzesień 2013 - 22:12

MF 255 problem z podnośnikiem Mechanikiem z wykształcenia nie jestem ale wg. mnie jest to wina pompy i rozdzielacza.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Wozny186

Wozny186

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 24 wrzesień 2013 - 08:30

MF 255 problem z podnośnikiem Wiem że to coś z tego. Ale chciałbym żeby mi to ktoś zdiagnozował bo po co kupować pompe jak może się okazać że to np rozdzielacz lub jakiś zawór który się zawiesza i9 olej idzie na przelew. Jak bym wiedział że to na 100% pompa to bym kupił nową a tak to stoję.