Polecane posty

massey-255    0

umnie znowu jak chciałem opuścić np pług dźwignią regulacji siłowej to opuścił ale juz nie podniusł wtedy tzeba było odpinać pług i recznie letko unieśc ramiona podnośnika i wtedy działał normalnie ale to tylko wtedy jak używałem dźwigni siłowej a przyczyną był pękniety pręt regulacji siłowej.Może komuś kiedyś się przyda ta informacja.

Edytowano przez massey-255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

Witam

Również mam problem z podnośnikiem w tego typu ciągniku...jest to ursus 3512.

Podnosi ciężkie rzeczy, wyjścia hydrauliczne działają, regulacja siłowa działa właściwie.

1.Problem polega na tym, że podnośnik bardzo szybko opada po zgaszeniu silnika (w ciągu ok 5 sekund podniesiony pług po zgaszeniu silnika jest na ziemi).

2.Podnośnik również trzęsie uwieszoną maszyną...drga- najbardziej widoczne jest to na wolnych obrotach

3.Trzeci problem to regulacja pozycyjna nie jest dokładna - gdy maszyna jest podniesiona trudno ją opuścić na określoną wysokość, chce opuścić odrobinę to opadnie zwykle za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Musisz podnieść plecak i sprawdzić czy są wszystkie części na swoim miejscu dla znających się na podnośnikach tego typu to rzut okiem,ale jak nie miałeś doczynienia z tego typu sprawami to odpuść i zleć naprawę wyspecjalizownanym zakładom,ponieważ możesz zrobić więcej problemów jak pożytku, większość postów będzie brzmiała nie widziałem ciągnika albo mam C360 według mnie to powinno być albo tak i podnośnik w rzeczywistości zostaje rozregulowany i koniec z końcem koszta się podwajają się


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u3512    0

Wiem że c360 to całkiem coś innego niż podnośnik w tego typu ciągnikach.

Może jakaś podpowiedź co może być winą drgania i opadania podnośnika? - moze to być rozdzielacz pod siedzeniem?

Tak jak napisałem - ciągnikem można w normalny sposób pracować - podnosi wszystko

Najbardziej denerwuje mnie drganie podnośnika gdy zaczepiona jest maszyna i są małe obroty silnika, niezależnie jak wysoko jest podniesiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Przyczyn może być wiele,ale w tym przypadku najbardziej prawdopodobne to nieszczelność komory zaworowej pompy i tu się kłania serwis


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u3512    0

czyli nieszczelność komory w której jest zawór sterujący?

 

Czyli podczepiając manometr do wyjść hydraulicznych powinienem zaobserwować skoki ciśnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pelo111    23

Witam. Mam problem z hydrauliką w fergusonie, a dokładnie są to:

1. Podnośnik podnosi tylko na pusto

2. Maszyna podczepiona pod gniazda hydrauliki ledwo działa lub wcale nie działa

Myśleliśmy, że to pompa ale jej wymiana nic nie dała.

Co to może być?

Proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam MF 158 i gdy rozgrzeje się olej hydrauliczny do ciągnik wolno podnosi na średnich obrotach a na wolnych opuszcza maszyne. Czy to może być wina nie szczelnego tłoka? Bo dodam że tur dobrze chodzi wtedy i wałek też bo jest hydrauliczny.Z góry dzięki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:( układ hydrauliczny Fergusona jest bardzo skomplikowany, MF mam od nowości dlatego mam od niego instrukcje obsługi , która jest dość skomplikowana, ale czasem się przydaje, ^^ jeżeli hydraulika była :o eksploatowane zgodnie z tym co podaje producent to O.K. ale jeżeli poprzedni właściciel eksplatował ciągnik tak jak popularną 60-tkę to masz problem :huh:

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

oto mój problem z pompą:

 

Podczas prasowania słomy na dośc piaszczystej ziemi musiałem podnieśc podnosnik do oporu az do wspomnianego wyżej stukotu ponieważ prasa ryła w ziemi gdy było niżej. jechałem tak przez 15min i od tej pory podnosnik nie opuszcza. Gdy juz go sie opusci "recznie" to podnosi. Pytałem o nową pompę ale mowia ze nowej sie nie zaklada bo sie nie oplaca tylko mozna naprawic stara. Co wy na to co moze byc przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek1098    13

Witam. Podepnę się pod temat. Szukam jakiegoś mechanika w miarę ogarniętego. Z dnia na dzień przestał działać podnośnik. Jestem z woj. świętokrzyskiego, pow. starachowicki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozny186    0

Tematy połaczone

 

Witam. Mam problem z hydrauliką. Mianowicie podnośnik nie trzyma. (po zgaszeniu ciągnika ramiona opadają nawet bez obciążenia) Na podnośniku do 300kg podnosi a powyżej nawet nie drgnie i nie mogę ustawić wysokości podnośnika tylko albo jest na dole albo jak podniosę to idzie do samej góry. Szukam kogoś z małopolski (najlepiej okolice Krakowa Skawiny) kto się na tym zna i jest w stanie to naprawić.

Po prostu szukam kogoś kto to dokładnie sprawdzi a nie zacznie wymieniać wszystko po kolei aż w końcu trafi. Jeżeli się ktoś na tym zna bądź zna kogoś kto się zna proszę o kontakt.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozny186    0

Wiem że to coś z tego. Ale chciałbym żeby mi to ktoś zdiagnozował bo po co kupować pompe jak może się okazać że to np rozdzielacz lub jakiś zawór który się zawiesza i9 olej idzie na przelew. Jak bym wiedział że to na 100% pompa to bym kupił nową a tak to stoję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

MF ma dość specyficzną pompę, która jest razem z rozdzielaczem, i żeby było śmiesznie to jest ona na dole w skrzyni, przed mostem.

A z plecaka tylko płaskownik do pompy-rozdzielacza dochodzi.

Więc jak ktoś się nie zna na tym typie to lepiej niech się do tego nie zabiera, bo w życiu tego nie zrobi.

To co ci mogę pomóc na odległość, że ci opada. Podnieś ja i przełóż pod siedzeniem rozdzielacz do kipru w lewą stronę, jak opuści to uszczelniacze siedzą na tłoku, jak opuści to pompa.

 

Możesz jeszcze trochę sprawdzić,tak.

Spuść trochę oleju, odkręć dekiel z lewej strony, ten okrągły co masz regulację szybkości reakcji, zobaczysz takie widełki, i płaskownik. Te widełki to jest regulacja z rozdzielacza, a płaskownik to z plecaka z góry. Jak te dolne widełki popchniesz to podnośnik podniesie, i jak dasz daleko to i na taką wysokość ma podnieść. Powiedzmy jak widełki chodzą z 3 cm max to jak pchniesz je na 1,5 cm to podnośnik ma w połowie stanąć.

Ten płaskownik ma za zadanie tak działać, że jak na początku pchnie widełki do końca, ale jak ramiona będą się unosić to ma się cofnąć i stanie na żądaną wysokość.

Jak po wymianie uszczelniaczy dalej będzie cudować, to wyciąg ją i wyślij do regeneracji Hydrotor Tuchola, z 6 lat temu brali z 500 zł za regeneracje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozny186    0

Długo się nie odzywałem bo czasu wiecznie brak. Zauważyłem że rozdzielacz ten pod siedzeniem ma wycieki i się zacina. Teraz jak nim poruszałem to już nic nie działa. Jak chce przestawić na podnośnik to się da ale za nic nie chce wskoczyć w te widełki. Tak jakby się coś w nim rozleciało i blokowało. Kręcić prawo lewo się da ale wskoczyć nie chce. Gdzie kupię taki rozdzielacz i ile on kosztuje? Przekopałem internet i nigdzie nie znalazłem żadnego sklepu czy ogłoszenia z tym rozdzielaczem. Proszę o podpowiedź gdzie go dostane bo przecież ktoś musi to sprzedawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozny186    0

Dzięki wielkie. Mam jeszcze jedno pytanie. Jak zdjąć plecak z mf255 tzn czy wystarczy odkręcić śruby te co są dookoła czy trzeba też odkręcać nakrętki te co są na środku plecaka? Pytam bo muszę się dostać do pompy żeby sprawdzić jakie daje ciśnienie (Chodzi o ciśnienie na samej pompie) Tak mi powiedział znajomy mechanik. A nie chcę czegoś przy okazji poprzestawiać bo podobno poskładać to to ósmy cud świata. A teraz nie wiadomo czy to zawór bezpieczeństwa czy rozdzielacz czy pompa się kończy. Podnośnik strasznie wolno podnosi pusty rozsiewacz motyl (czyli 100kg) Jak jeszcze ja się na nim powiesze (następne 100kg) To stoi w tym miejscu w którym się na nim powiesiłem a jak zaczne się na nim huśtać to opada mimo że jest ustawiony na podnoszenie. Olej ma rok (agrol U) ale ciągnik przepracował na tym oleju może z 50mth (rezerwowy ciągnik przy odśnieżaniu) filtr też był wtedy wymieniany. stan oleju na XX. Rozdzielacz ten pod siedzeniem trochę ślimaczy i teraz zaczął się zacinać więc po niedzieli kupie nowy i wymieniam. Jak macie jeszcze jakieś pomysły proszę pisać a ja będę sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

a przyczepe dźwiga? może pompa dobra a sie jakis zawór bezpieczeństwa zawiesił czy coś pisali tu gdzieś o takiej możliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozny186    0

przyczepy nie mam więc nie sprawdzę ale z przodu mam pług do odśnieżania to dźwiga go bez problemu i nawet szybko a waga podobna bo też ponad 100kg.

Wiem że ciężar 100kg na ciągnik to śmiech ale podnośnik nawet z tym ma problem. Dlatego chcę ściągnąć plecak żeby sprawdzić ciśnienie na samej pompie pomijając wszystko co po drodze czyli zawór bezpieczeństwa i rozdzielacze. Jak pompa da dobre ciśnienie to będę szukał dalej a jak da słabe to nawet niema co szukać tylko wymieniać czy regenerować pompę a później szukać dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Żeby sprawdzić ciśnienie nie trzeba ściągać plecaka manometr wpinasz w plecak tam gdzie podłącza się siłowniki pomocnicze i ustawiasz dźwignię na stały wydatek,a tą od błotnika maksymalnie do tyłu


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wozny186    0

Gdzie dokładnie bo ja tam nic nie widzę. Ale w ten sposób nie sprawdzę czy przypadkiem nie szwankuje zawór bezpieczeństwa. Tak mi się wydaje bo fachowcem w temacie nie jestem. A mechanik który zajmuje się tylko hydrauliką siłową (ale w trochę większym sprzęcie koparki ładowarki i pochodne gdzie czasem koło od tego sprzętu jest większe od mojego ferdka) mówił mi że mogło się coś podziać z zaworem bezpieczeństwa mógł się nie domknąć czy się popsuć i objawy będą takie same bo zamiast dać pełne ciśnienie to 3/4 może iść na przelew przez zawór. On też jak na razie przypuszczał bo musi to zobaczyć bo puki co to wróżenie z fusów. Dlatego ja też pytam tu bo są tu osoby które znają ten temat na pamięć. A uważam że lepiej pięć razy się zapytać niż raz coś zepsuć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

siłownik pomocniczy wpina sie w przedniej lewej czesci pokrywy podnosnika... pewno któras zaslepke musisz wykrecic. tak to chyba w moim 5314 było ( po lewej stronie tego roździelacza pod siedzeniem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

wozny 186 ty myślisz że jak zdejmiesz plecak to zobaczysz ciśnienie to się mylisz,ale na pewno będziesz miał problem z złożeniem z powrotem widząc twoje doświadczenie,proponuje zlecenie naprawy osobie znającej się na naprawach podnośników


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj