Polecane posty

deymonnn    2

Kupiłem MF 255 i mam problem z podnośnikiem. Mianowicie cały czas jest maksymalnie podniesiony ( regulacja dźwignią od regulacji siłowej nic nie zmienia tzn nie ma żadnej reakcji) natomiast przy użyciu dźwigni od regulacji pozycyjnej są następujące objawy. przy ustawieniu na zakres regulacji ciśnieniowej przy minimalnym wydatku (dźwignia max do przodu) i obciążeniu ramion podnośnik opada natomiast po zwiększeniu wydatku lub przesunięciu w zakres regulacji pozycyjnej podnośnik idzie w górę i słychać jak pompa pracuje. Jeżeli ktoś miał taki problem proszę o pomoc bo nie chcę się za dużo narozbierać. Poprzedni właściciel jak pomajstrował przy tej dźwigni pod siedzeniem ( zmiana hydrauliki z podnośnika na zewnętrzną) i dźwignią od hydrauliki zewnętrznej uruchomił podnośnik że niby działał normalnie. Inna uszkodzona rzecz to WOM (jest ukręcony wałek włanczający przekaźnik i WOM chodzi cały czas w położeniu biegów zależnych) być może to ma jakiś związek. Od wtorku zabieram się za naprawę więc proszę o jakieś wskazówki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturek18    2

witam miałem podobny problem. Ramiona cały czas były podniesione i opadały tylko wtedy gdy silnik był zgaszony. po rozebraniu okazało sie że dżwignia pozycyjna przeskoczyła przy pompie " cały czas pracowała pompa" najpierw musisz zdjąć pokrywę podnośnika i upuscic 3/4 poziomu oleju zeby było cos widac. moim zaniem przeskoczyła dżwignia góra-dół musisz sie dobrze przyjrzec pamiętaj ze po przesynięciu digien w tył powinny bic w tej samej linii (z tego co pamiętam), a i przy składanu przesuń obie dżwignie do tyłu. a rurkę idiącą do rozdzielacza wkładaj na koncu tzn po połozenu pkrywy. mam nadzieje ze w jakiś sposób Ci pomogłem :) u siebie robiłem to juz ze 3 razy ;[ a co do womu włącz wałek na niezaleznu od jazdy i zakrec nim z tyłu. żeby wyjąć wom tylni trzeba całekiem spuścic olej i przy pomocy pobijaka wybić go, w wałku jest mały otwór wkaładasz tam wybijak i lekko pobijasz i powinien wyjść.

Edytowano przez arturek18

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jamakazi    0

Może poprzedni właściciel wymieniał wałki regulacji i zamiast starego typu wałka pozycyjnej dał mu nowy typ.

miałem tak u siebie przez prawie rok.

dopiero mechanik mi powiedział że muszę mieć inny wałek.

na forum jest temat w którym jest mowa o tym wałku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nero    0

ja też mam problem z podnośnikiem podczas pryskania nagle mi opuścił opryskiwacz i teraz nie chce podnosić na pusto podnosi ale jak się przydusi rękoma belki to d*pa tylko czuć jak by olej się gdzieś przesiewał może ktoś też miał taki przypadek??????

Edytowano przez nasil90
Cytowanie posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Sprawdź przewód pionowy i jego uszczelniacze [po wykręceniu zaworu pod siedzeniem, wystaje taka rurka] ew. mogła walnąć sprężyna amortyzująca górny łącznik, ponieważ jest tam układ odpowiedzialny za podnoszenie i jak ona pęknie to nie chce podnosić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deymonnn    2

U mnie problem rozwiązała dopiero wymiana pompy na nową. Pompa się zacinała i przez to był problem z podnośnikiem. Po "rozruszaniu" działało jakiś czas i powtórka z rozrywki.

Teraz mam problem bo na nowej pompie nie działa mi regulacja szybkości opuszczania. Jak przesunę dźwignię do tyłu zbyt szybko to maszyna wręcz "uderza" o ziemię niezależnie jaka szybkość opuszczania będzie ustawiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomas667    0

Witam mam problem z dzwigniami podnosnika te ktore sa obok siedzenia z prawej strony u MF 255 dzieje sie tak ze jezeli przesowam jedna dzwignie to druga przesowa sie rowniez razem z ta pierwsza i obie przesowaja sie troche ciezko wiem ze tak nie powinno byc bo kazda bo ma sie przesowac nie zaleznie od drugiej prosze o pomoc i rade jak to naprawic bo sam nigdy tego nie rozbieralem i nie naprawialem i niewiem od czego zaczać i jeszcze raz prosze o pomoc pozdrawiam i dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Wydaje mi się że te dźwignie lekko się zatarły na wałku na którym się obracają i przez to przesuwają się 2 jednocześnie.

Nie wiem jak to rozebrać, ale tam warto zajrzeć, spróbować przesmarować, wyczyścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin255    0

Witam.

Mam problem w moim mf 255 . Gdy podniosę podnosnik do samej góry z obciążeniem np pług czy siewnik dochodzą bardzo głośne zgrzyty jakby ze skrzyni przekładniowej lub sprzęgła chyba że przenoszone są z innego miejsca te stuki. Mechnik kory był wymienił tarcze na sprzęgłe , skrzynia przekładniowa została wyremontowana gdyż stwierdził że jest luz na górnym wałku, wiec poszły nowe łozyska , górny wałek. Wszystko po składane proba zrobiona było ok, ale pojechałem do pola kultywatorem i po chwili znowu, jak tylko podniosę do samej góry to strasznie chrupie jakby coś ocierało w okolicy sprzegła czy skrzyni a tam wszystko sprawdzone, zgrzyty stuki dochodzą jeżeli podnośnik jest bardziej obciążany. Podnośnik działa dobrze i szybko ale w trakcie podnoszenia równiez dochodzą takie dziwne stuki i zgrzyty. Może ktoś miał podobny problem i mi pomoże.

Proszę o podpowiedź co dalej robić . Remont trochę wyszedł a efektu dalej nie ma. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15255

Te typy tak mają, sprawdź na ograniczniku czy dzwigienka regulacji pozycyjnej nie wychodzi za daleko z położenia transport. U mnie w 3512 puka kupę lat i żyje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Mając 2 takie ciągniki mogę potwierdzić że te typy tak mają, skąd się to bierze, nie wiem, ciągnik działa więc pierdziele, nie grzebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

W swoim Ursusie 2812 też mam identyczny problem,ale się tym nie przejmuję bo stuka tak od kąt ja pamiętam ;) poprostu jak podniosę do końca i zacznie stukać to odrobinę opuszczę i jest ok,dzieję się to tylko pod dużym obciążeniem np.owijarka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

to jest zawór przeciążeniowy dźwignia regulacji pozycyjnej przesunięta zbyt daleko powoduje takie odgłosy a swoja drogą dobry mechanik kasę wyrwał za robotę a nie wiedział o tym że wszystkie MF tak mają :D


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiek84    2
Napisano (edytowany)

W ciągniku dobija tłok do obudowy skrzyni i wtedy ten stuk to dźwięk pompy tłoczkowej, jak ciut popuścisz na podnośniku to cichnie, w pozycji na max pompa jest przeciążana i olej idzie przez zawór przeciążeniowy. Taka jazda z tym "stukotem" wpływa na żywotność pompy.

 

@kamil pisaliśmy równocześnie ;) a swoją drogą nie wiem jak można nie wydedukować przyczyn takiego stukotu gdy jest to tak oczywiste

Edytowano przez Stasiek84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszcz8    40

W moim MF 255 puka tak odkąd pamiętam . Nie przeszkadza mi to więc nic z tym nie robię .


Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil07147    9

Stasiek kto użytkuje te bandziory to wie o co chodzi...u mnie już 14lat śmiga


Case 5150 💪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266
Napisano (edytowany)

I co ciekawe, te pukanie nie występuje tylko przy maksymalnie podniesionym podnośniku, wystarczy cięższa maszyna na tyle, chociaż na to też nie ma reguły, bo czasami przy pługu obracalnym nie puka, ale przy pustym opryskiwaczu [maks. 300kg] już puka.

Nie ogarniam tego :D

Edytowano przez kris14

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin255    0

Dzienkuje za te informacje, teraz już wiem trochę więcej. Mam ten ciągnik od nie dawna i trochę się przestraszyłem . Zatem więc czy jest szansa wyeliminować ten stukot. Co trzeba zrobić, co wymienić ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serwis    0

stań z tyłu traktora obydwie dźwignie do siebie (podnośnik powinien być opuszczony) dźwignie sterującą podnośnikiem ta od siedzenia posuwaj do przodu i gdy ramiona dojdą do samej góry usłyszysz opór (spadną obroty,zacznie stukać pompa) cofnij lekko dźwignię złap za ramiona i unieś do góry powinien być lekki luz

następnie na tarczy dźwigni powinien być taki ogranicznik który powinien być dosunięty do owej dźwigni i zakręcony jeśli go niema no to śruba szóstka ale nie za długa tak żebyś mógł odchylając dźwignię na bok przesunąć ją za nią, będzie to potrzebne gdy będziesz używał wyjścia z rozdzielacza wtedy dźwignia musi być na środku,i po sprawie nic już nie będzie hałasowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukopr    0

-- połączono --

 

Witam! Mam problem z podnosnikiem w ferdku, mianowicie podnosi wszystko oprócz kosiarki. Dokladnie wyglada to tak, ze jak poczuje duzy ciezar na gornym laczniku przestaje podnosic. Ale jak wloze grubego preta w otwory po zaczepie i wbije tam drewnianego klina zeby zablokowac lacznik podnosi bez problemu i dzieje sie tak na regulacji pozycyjnej. Silowa dziala dobrze, jedynie wolno opuszcza i nie reaguje na dzwignie szybkosci reakcji. Z gory dziekuje za pomoc.

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Masz go od nowości ? Jak nie to pewnie ktoś coś tam popierniczył . Dzwignie od podnoszenia masz obydwie przesunięte w tył kabiny czy jakoś inaczej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukopr    0

Tak mam go od nowosci a dokladnie to ojciec mial.dzwignie obie do tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Zaprowadż do jakiegos dobrego mechanika bo sam nic tam nie zrobisz jest to zbyt skomplikowane przerabiałem podobne tematy ze swoimi ferdkami 2812 i 3512 chiałem sam bo mechanior nie miał czasu a i tak mi sie nie udało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASOGCURSUS    21

Zapraszam na regulację podnośnika zajmuję się takimi sprawami


Naprawy ciągników Ursus,regeneracja pomp hydraulicznych tłoczkowych i podnośników,sprzęgieł WOM,montaż niezależnej hydrauliki zewnętrznej ,zwiększanie udźwigu podnośnika o 1000kg w ciągnikach Ursus 4514,5314 tel. 513982414

 

Kupię uszkodzone sprzęgła hydruliczne wom  Massey Ferguson

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
    • Przez Radosław142
      Witam. Kupiłem ciagnik na wiosnę. Jest on z 2008r ma teraz obecnie 6tys mth. Wszystko było okej przez dłuzszy czas. Szarpać zaczął przy pracy z ładowaczem, zrobiło się to nagle. Ciągnik szarpie jedynie do przodu ze sprzegłem jak i bez. Zaczeła się rowniez zapalać kontrolka od ciśnienia oleju w skrzyni ale to jedynie po dłuzszej pracy gdy sie olej rozgrzał. Kontrolka gasła gdy sie ciagnikiem zachamowało. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj