Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 255 problem z podnośnikiem

89 odpowiedzi na ten temat

#1 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 19:13

MF 255 problem z podnośnikiem Kupiłem MF 255 i mam problem z podnośnikiem. Mianowicie cały czas jest maksymalnie podniesiony ( regulacja dźwignią od regulacji siłowej nic nie zmienia tzn nie ma żadnej reakcji) natomiast przy użyciu dźwigni od regulacji pozycyjnej są następujące objawy. przy ustawieniu na zakres regulacji ciśnieniowej przy minimalnym wydatku (dźwignia max do przodu) i obciążeniu ramion podnośnik opada natomiast po zwiększeniu wydatku lub przesunięciu w zakres regulacji pozycyjnej podnośnik idzie w górę i słychać jak pompa pracuje. Jeżeli ktoś miał taki problem proszę o pomoc bo nie chcę się za dużo narozbierać. Poprzedni właściciel jak pomajstrował przy tej dźwigni pod siedzeniem ( zmiana hydrauliki z podnośnika na zewnętrzną) i dźwignią od hydrauliki zewnętrznej uruchomił podnośnik że niby działał normalnie. Inna uszkodzona rzecz to WOM (jest ukręcony wałek włanczający przekaźnik i WOM chodzi cały czas w położeniu biegów zależnych) być może to ma jakiś związek. Od wtorku zabieram się za naprawę więc proszę o jakieś wskazówki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 255 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 02:32
  •  

#2 Share arturek18

arturek18

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:ciągniki, maszyny itp:P

Napisany 17 kwiecień 2011 - 19:36

MF 255 problem z podnośnikiem witam miałem podobny problem. Ramiona cały czas były podniesione i opadały tylko wtedy gdy silnik był zgaszony. po rozebraniu okazało sie że dżwignia pozycyjna przeskoczyła przy pompie " cały czas pracowała pompa" najpierw musisz zdjąć pokrywę podnośnika i upuscic 3/4 poziomu oleju zeby było cos widac. moim zaniem przeskoczyła dżwignia góra-dół musisz sie dobrze przyjrzec pamiętaj ze po przesynięciu digien w tył powinny bic w tej samej linii (z tego co pamiętam), a i przy składanu przesuń obie dżwignie do tyłu. a rurkę idiącą do rozdzielacza wkładaj na koncu tzn po połozenu pkrywy. mam nadzieje ze w jakiś sposób Ci pomogłem :) u siebie robiłem to juz ze 3 razy ;[ a co do womu włącz wałek na niezaleznu od jazdy i zakrec nim z tyłu. żeby wyjąć wom tylni trzeba całekiem spuścic olej i przy pomocy pobijaka wybić go, w wałku jest mały otwór wkaładasz tam wybijak i lekko pobijasz i powinien wyjść.

Edytowany przez arturek18, 17 kwiecień 2011 - 19:40.

#3 Share jamakazi

jamakazi

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 07:52

MF 255 problem z podnośnikiem Może poprzedni właściciel wymieniał wałki regulacji i zamiast starego typu wałka pozycyjnej dał mu nowy typ.
miałem tak u siebie przez prawie rok.
dopiero mechanik mi powiedział że muszę mieć inny wałek.
na forum jest temat w którym jest mowa o tym wałku

#4 Share Nero

Nero

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 15:13

MF 255 problem z podnośnikiem ja też mam problem z podnośnikiem podczas pryskania nagle mi opuścił opryskiwacz i teraz nie chce podnosić na pusto podnosi ale jak się przydusi rękoma belki to d*pa tylko czuć jak by olej się gdzieś przesiewał może ktoś też miał taki przypadek??????

Edytowany przez nasil90, 04 lipiec 2011 - 18:45.
Cytowanie posta

#5 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 04 lipiec 2011 - 17:24

MF 255 problem z podnośnikiem Sprawdź przewód pionowy i jego uszczelniacze [po wykręceniu zaworu pod siedzeniem, wystaje taka rurka] ew. mogła walnąć sprężyna amortyzująca górny łącznik, ponieważ jest tam układ odpowiedzialny za podnoszenie i jak ona pęknie to nie chce podnosić.

#6 Share deymonnn

deymonnn

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 22:23

MF 255 problem z podnośnikiem U mnie problem rozwiązała dopiero wymiana pompy na nową. Pompa się zacinała i przez to był problem z podnośnikiem. Po "rozruszaniu" działało jakiś czas i powtórka z rozrywki.
Teraz mam problem bo na nowej pompie nie działa mi regulacja szybkości opuszczania. Jak przesunę dźwignię do tyłu zbyt szybko to maszyna wręcz "uderza" o ziemię niezależnie jaka szybkość opuszczania będzie ustawiona.

#7 Share MasseYUrsusFerguson

MasseYUrsusFerguson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Góralki

Napisany 26 kwiecień 2012 - 08:30

MF 255 problem z podnośnikiem Oj nie miałem jeszcze takiego problemu ale spróbuję się dowiedzieć co za tym stoi !!! :D

#8 Share thomas667

thomas667

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 03 maj 2012 - 15:16

MF 255 problem z podnośnikiem Witam mam problem z dzwigniami podnosnika te ktore sa obok siedzenia z prawej strony u MF 255 dzieje sie tak ze jezeli przesowam jedna dzwignie to druga przesowa sie rowniez razem z ta pierwsza i obie przesowaja sie troche ciezko wiem ze tak nie powinno byc bo kazda bo ma sie przesowac nie zaleznie od drugiej prosze o pomoc i rade jak to naprawic bo sam nigdy tego nie rozbieralem i nie naprawialem i niewiem od czego zaczać i jeszcze raz prosze o pomoc pozdrawiam i dziekuje

#9 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 maj 2012 - 15:19

MF 255 problem z podnośnikiem Wydaje mi się że te dźwignie lekko się zatarły na wałku na którym się obracają i przez to przesuwają się 2 jednocześnie.
Nie wiem jak to rozebrać, ale tam warto zajrzeć, spróbować przesmarować, wyczyścić.

#10 Share marcin255

marcin255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 maj 2012 - 19:42

MF 255 problem z podnośnikiem Witam.
Mam problem w moim mf 255 . Gdy podniosę podnosnik do samej góry z obciążeniem np pług czy siewnik dochodzą bardzo głośne zgrzyty jakby ze skrzyni przekładniowej lub sprzęgła chyba że przenoszone są z innego miejsca te stuki. Mechnik kory był wymienił tarcze na sprzęgłe , skrzynia przekładniowa została wyremontowana gdyż stwierdził że jest luz na górnym wałku, wiec poszły nowe łozyska , górny wałek. Wszystko po składane proba zrobiona było ok, ale pojechałem do pola kultywatorem i po chwili znowu, jak tylko podniosę do samej góry to strasznie chrupie jakby coś ocierało w okolicy sprzegła czy skrzyni a tam wszystko sprawdzone, zgrzyty stuki dochodzą jeżeli podnośnik jest bardziej obciążany. Podnośnik działa dobrze i szybko ale w trakcie podnoszenia równiez dochodzą takie dziwne stuki i zgrzyty. Może ktoś miał podobny problem i mi pomoże.
Proszę o podpowiedź co dalej robić . Remont trochę wyszedł a efektu dalej nie ma. Będę bardzo wdzięczny za wszelkie informacje.
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 07 maj 2012 - 19:47

MF 255 problem z podnośnikiem Te typy tak mają, sprawdź na ograniczniku czy dzwigienka regulacji pozycyjnej nie wychodzi za daleko z położenia transport. U mnie w 3512 puka kupę lat i żyje.

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:10

MF 255 problem z podnośnikiem Mając 2 takie ciągniki mogę potwierdzić że te typy tak mają, skąd się to bierze, nie wiem, ciągnik działa więc pierdziele, nie grzebie.

#13 Share gadek5228

gadek5228

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Ogólnie rolnictwo :D Nagrywanie i montaż filmów na YT. Rolnictwo jest moją pasją,którą chcę ciągle rozwijać ;) Strona Agrofoto.pl pozwala mi na to. Dziękuję:)

Napisany 07 maj 2012 - 20:11

MF 255 problem z podnośnikiem W swoim Ursusie 2812 też mam identyczny problem,ale się tym nie przejmuję bo stuka tak od kąt ja pamiętam ;) poprostu jak podniosę do końca i zacznie stukać to odrobinę opuszczę i jest ok,dzieję się to tylko pod dużym obciążeniem np.owijarka

#14 Share kamil07147

kamil07147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, produkcja roślinna i zwierzęca

Napisany 07 maj 2012 - 20:32

MF 255 problem z podnośnikiem to jest zawór przeciążeniowy dźwignia regulacji pozycyjnej przesunięta zbyt daleko powoduje takie odgłosy a swoja drogą dobry mechanik kasę wyrwał za robotę a nie wiedział o tym że wszystkie MF tak mają :D
Właściciele Massey Ferguson wpisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50935-klub-wlascicieli-massey-ferguson

#15 Share Stasiek84

Stasiek84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 214 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:35

MF 255 problem z podnośnikiem W ciągniku dobija tłok do obudowy skrzyni i wtedy ten stuk to dźwięk pompy tłoczkowej, jak ciut popuścisz na podnośniku to cichnie, w pozycji na max pompa jest przeciążana i olej idzie przez zawór przeciążeniowy. Taka jazda z tym "stukotem" wpływa na żywotność pompy.

@kamil pisaliśmy równocześnie ;) a swoją drogą nie wiem jak można nie wydedukować przyczyn takiego stukotu gdy jest to tak oczywiste

Edytowany przez Stasiek84, 07 maj 2012 - 20:37.

#16 Share leszcz8

leszcz8

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 156 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:39

MF 255 problem z podnośnikiem W moim MF 255 puka tak odkąd pamiętam . Nie przeszkadza mi to więc nic z tym nie robię .
Sprzedam wycinak Fella SU 145 , sieczkarnie Mengele Mammut 5800 , przyczepkę jedno osiową , , obsypnik do ziemniaków 5 .
CZĘŚCI FIAT 125p 1,5 ME !!! Niektóre części pasują do Poloneza .

#17 Share kamil07147

kamil07147

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika rolnicza, produkcja roślinna i zwierzęca

Napisany 07 maj 2012 - 22:10

MF 255 problem z podnośnikiem Stasiek kto użytkuje te bandziory to wie o co chodzi...u mnie już 14lat śmiga
Właściciele Massey Ferguson wpisujcie się do klubu: www.agrofoto.pl/forum/topic/50935-klub-wlascicieli-massey-ferguson

#18 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 08 maj 2012 - 14:10

MF 255 problem z podnośnikiem I co ciekawe, te pukanie nie występuje tylko przy maksymalnie podniesionym podnośniku, wystarczy cięższa maszyna na tyle, chociaż na to też nie ma reguły, bo czasami przy pługu obracalnym nie puka, ale przy pustym opryskiwaczu [maks. 300kg] już puka.
Nie ogarniam tego :D

Edytowany przez kris14, 08 maj 2012 - 14:11.

#19 Share marcin255

marcin255

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 13 maj 2012 - 17:36

MF 255 problem z podnośnikiem Dzienkuje za te informacje, teraz już wiem trochę więcej. Mam ten ciągnik od nie dawna i trochę się przestraszyłem . Zatem więc czy jest szansa wyeliminować ten stukot. Co trzeba zrobić, co wymienić ..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share serwis

serwis

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 13 maj 2012 - 23:24

MF 255 problem z podnośnikiem stań z tyłu traktora obydwie dźwignie do siebie (podnośnik powinien być opuszczony) dźwignie sterującą podnośnikiem ta od siedzenia posuwaj do przodu i gdy ramiona dojdą do samej góry usłyszysz opór (spadną obroty,zacznie stukać pompa) cofnij lekko dźwignię złap za ramiona i unieś do góry powinien być lekki luz
następnie na tarczy dźwigni powinien być taki ogranicznik który powinien być dosunięty do owej dźwigni i zakręcony jeśli go niema no to śruba szóstka ale nie za długa tak żebyś mógł odchylając dźwignię na bok przesunąć ją za nią, będzie to potrzebne gdy będziesz używał wyjścia z rozdzielacza wtedy dźwignia musi być na środku,i po sprawie nic już nie będzie hałasowało