Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy potanieja Belarusy?

89 odpowiedzi na ten temat

#41 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:43

Kiedy potanieja Belarusy? Mi ostatnio jeden z użytkowników nowego 820 mówił że dosłownie lało mu sie z hydrauliki. A co było przyczyną???? Ruskie zamiast podkładek miedzianych dali zwykłe stalowe. Pozmieniał i teraz spokój. W głowie sie nie mieści ale facet wiarygodny to wierze.

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 23 czerwiec 2011 - 09:15.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiedy potanieja Belarusy? Dzisiaj, 21:32
  •  

#42 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 czerwiec 2011 - 21:59

Kiedy potanieja Belarusy? Pfyy a jak jednemu szczęśliwemu posiadaczowi forterry od nowości ubywalo oleju w silniku? Po rozebraniu okazało się ze nie było pierścienia olejowego na jednym tłoku. To dopiero szok

Edytowany przez UrsusCzesio, 22 czerwiec 2011 - 21:59.

Mój Wladimirec podbija świat

#43 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 23 czerwiec 2011 - 09:15

Kiedy potanieja Belarusy? Właśnie dlatego lepiej brać starszy ciągnik sprawdzony z nowymi różnie to bywa ;)

Edytowany przez masej, 23 czerwiec 2011 - 09:17.

#44 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 23 czerwiec 2011 - 12:20

Kiedy potanieja Belarusy? rok temu z tego co pamietam belarus 82 na stozku w najprostrzej wersji kosztowal 58 60 tys kolega w 2006 za swojego dal cos kolo 50 wiec podrozaly i to sporo jak piszecie nawet o 1/3 ;[

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#45 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 24 sierpień 2011 - 00:51

Kiedy potanieja Belarusy? Ktoś ma jakies info na temat cen belarusów po nowym roku? Bo teraz cena stoi w miejscu od maja.

"KPK Kumurun Team"

#46 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 24 sierpień 2011 - 09:10

Kiedy potanieja Belarusy? no wiesz - jak podrożeją to nikt tego nie kupi. Mam 952.3 i nie jest to taki rewelacyjny ciągnik jak niektórzy o nim piszą.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#47 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 24 sierpień 2011 - 11:12

Kiedy potanieja Belarusy? @nikita_bannet. Miałeś napisać temat - opisac ruska ile mtg. awarie itp . Chetnie poczytam, i czekam na ten temat.
Aż tak źle z kumurunem ? Mielismy kupować w tamtym roku... Wtedy był 820 na krzyzaku, szersze kapcie za 54tysiące...

#48 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 24 sierpień 2011 - 12:30

Kiedy potanieja Belarusy? Po starej cenie to może i były niezłe ciągniki ale teraz trochę za drogo moim zdaniem. Mam 920.2 i zgadzam się że nie jest to rewelacja. Nie ma też tragedii ale swoje wady ma i nie chodzi mi o awaryjność!

#49 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 17:00

@nikita_bannet. Miałeś napisać temat - opisac ruska ile mtg. awarie itp . Chetnie poczytam, i czekam na ten temat.
Aż tak źle z kumurunem ? Mielismy kupować w tamtym roku... Wtedy był 820 na krzyzaku, szersze kapcie za 54tysiące...

338motogodzin - trochę mało, myślę zrobić nim wszystkie uprawki jesienne (Z10145 dalej docieram-obecnie w pługu podorywkowym) i jesienią coś napisać.
Obecnie zauważyłem że kiepskie są uszczelki szyb bo cieknie do środka w jednym miejscu, przewód od powrotu smarowania turbiny musieliśmy spawać tlenem bo pękł i troche silnik mazał olejem. Poza tym po uszczelnieniu te ciągniki rdzewieją a u mnie obornika nie widział bo krówek nie mam a od świnek przymierzam się w tym roku rozwieźć ;)
Dodatkowo to co ostatnio odkręcał serwis ciekło, zgłosiłem, coś tam robili ale brudzi dalej. Postaram się to też na dniach usunąć.
Ogólnie trochę się cieszę że gwarancja się skończyła.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#50 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 18:13

Kiedy potanieja Belarusy? i co to za awarie.... śmiech, to że się przepocają i czaami ciekną to prawda! ale wymienia się uszczlniacz albo jedzie silikonem specjalnym i z głowy.

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share przemrolnik

przemrolnik

WETERAN

• V.I.P.
  • rank
  • 1162 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, AgroFoto.pl

Napisany 24 sierpień 2011 - 18:42

Kiedy potanieja Belarusy? Piotrb14 śmiech? Nowy ciągnik i od razu mam latać z silikonem albo z kpl. uszczelniaczy?
To dopiero śmiech, i wstyd !

#52 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 18:54

Kiedy potanieja Belarusy? do piotrb14
poczytaj wcześniejsze moje wypowiedzi takie jak pęknięte plastiki osłon silnika, wymieniony rozdzielacz, wymieniony rozrusznik, zblokowane biegi przez pękniętą dzwigienkę, wymieniony zegar od motogodzin bo źle wskazywał obroty, brak masy i dziwy z zegarem temperatury, wymieniany termostat, ostatnio wymieniany oring przy kole i uszczelka pod pokrywą zaworów, pęknięty przewód gumowy od smarowania turbiny (wyżej wspomniałem że pękł mi teraz metalowy).
Czy to jest mało na taką ilość motogodzin? Ciągnik nowy, użytkowany poprawnie. Współpracuje z maszynami od Zetora 10145 i ciapka.

Dodatkowo część awarii była źle usuwana przez serwis - 2 razy robili rozdzielacz i 2 dni zmarnowali, my zmarnowaliśmy jeden dzień i zapomniałem że kiedykolwiek coś z niego ciekło (nawet się nie poci obecnie).

Edytowany przez Nikita_Bennet, 24 sierpień 2011 - 18:58.

pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#53 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 24 sierpień 2011 - 19:04

Kiedy potanieja Belarusy? Nikita jakiego masz belarusa ?

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#54 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 24 sierpień 2011 - 19:11

Kiedy potanieja Belarusy? Macie racje z tą ceną, już są za drogie jak na jakość. Ja zdecydowałem się na najtańszy model. Dlaczego? Bo wiekszy i bardziej zaawansowany jest mi zbędny, a dopłacać do tych niby ulepszeń jak turbo, intercooler, elektryczne napędy i wom jak za te pieniądze jest nieopłacalne dla mnie. Sam przedni most krzyżakowy to koszt 12 tyś, bo taka jest różnica cenowa między modelami 820.1 i 820.3. A czy naprawdę tyle kosztują dwie felgi i i stal na ten most? Jak by mnie było stać to wybrał bym pewnie 952.3, ale różnica w cenie jest zbyt duża jak dla mnie za tą technologię w nim zawartą. Przecież te wszystkie modele to jedno i to samo tylko lekko modyfikowane. Pozatym mniej udoskonaleń podstawowej wersji to mniej problemów i mam nadzieję napraw :lol:

"KPK Kumurun Team"

#55 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 21:41

Kiedy potanieja Belarusy? to co ty nie regulowałeś zaworów że ci cieknie z pod pokrywy?? przecież jak się reguluje zawory to składa się na silikon i nie ma prawa cieknąć... a po 2 w mtz nie ma żadnej precyzji, składane nie na trzeźwo albo na kacu, ja obecnie zrobiłem 106 mtg i dobrze się sprawuje, tylko ja mam 1025. Znam wielu ludzi którzy mają a nie narzekają

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#56 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 21:50

Kiedy potanieja Belarusy? panowie czego tu wymagac za te pieniadze dopuki cena najtanszego nie przekroczy 100 tys nie ma co nazekac na te ciagniki lepszego nic sie za takie "grosze " nie kupi w tej mocy jezeli kogos stac na zakup i serwis to niech kupi sobie np jd mf fenda itp to moze ale to moze nie bedzie ciekl i nie bedzie usterek jezeli elektronika wytrzyma ale wiem sam z wlasnego doswiadczenia ze wiekszosc zeczy wysiada l=wlasnie po ok 10 latach
rozumiem was ze kupiliscie nowy ciagnik i wam cos tam sie psuje lub ulega zniszczeniu (uszczelniacze) i cieknie to macie prawo do zazenowania i zeczywiscie lipa nowy traktor a zapocony jak by mial z 20 lat ale nie ma co sie dziwic wkoncu to skladaja u ruskich jak napisal Piotr po pijaku albo na kacu zapitym z rana spirytusem wiec trzeba samemu poprawiac fabryke i cieszyc sie ze traktor jako tako chodzi i robote robi

#57 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2638 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 22:04

to co ty nie regulowałeś zaworów że ci cieknie z pod pokrywy?? przecież jak się reguluje zawory to składa się na silikon i nie ma prawa cieknąć... a po 2 w mtz nie ma żadnej precyzji, składane nie na trzeźwo albo na kacu, ja obecnie zrobiłem 106 mtg i dobrze się sprawuje, tylko ja mam 1025. Znam wielu ludzi którzy mają a nie narzekają

Sory cie bardzo, ale nowy ciągnik na gwarancji i on ma sam zawory ustawiać ? przecież od tego jest serwis

Cały ciągnik będziesz na silikon składał ? Powodzenia, od tego są uszczelki, a nie silikon

#58 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 22:29

Kiedy potanieja Belarusy? A niestety serwisy dilerów to wielkie dziadostwo więc nie dziwcie sie że nie zrobią rewelacyjnie na gwaranacji bo kokosow z tego nie ma
Mój Wladimirec podbija świat

#59 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 1299 postów

Napisany 24 sierpień 2011 - 22:33

Kiedy potanieja Belarusy? lepiej samemu czasem rekawy zakasac i zrobic pozadnie niz sie na serwis ogladac oni ze tak powiem maja to w d*pie jak to zrobia a i zalezy tez od dnia mechanika bo jak mu zona w nocy .... to wiadomo ze zpierniczy robote :D albo jest wczorajszy i mysli tylko o zimnym piwku

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 25 sierpień 2011 - 00:44

Kiedy potanieja Belarusy? Jak ja raz pojechałem do serwisu żeby mi pompe sprawdzili to sie okazało, że nawet zegara nie mają :). Często jest tak, że jak sam nie dopilnujesz to Ci zrobią na "odwal".

Dodaj odpowiedź