X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

wycieki oleju

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share dudek102

dudek102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 15:54

wycieki oleju Witam wszystkich
jestem nowy i kupiłem kilka miesięcy temu C-355 na 1 ha aż nadto swoje w polu zrobił wiec czas doprowadzić go do porządku i tu moje pytania.
Przeszukałem całe forum i odpowiedzi na pytanie nie znalazłem wiec pisze
mam duży wyciek oleju z jak się nie mylę to nazywa się to drążek skrętny olej cieknie z dwóch stron zaślepek z dwoma śrubami i ze środka jak to uszczelnić i czy jest możliwość uszczelnienia tego demontażu (wałka z wieloklinem ) bez ściągania korpusu pompy itd ??
a i drugie pytanko ma ktoś schemat instalacji pneumatycznej ciapka c-355 bo u mnie się kończy na odolejaczu a ciągnąc przyczepę baz hamulców to nie bardzo . jak do posta dodać zdjęcie ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wycieki oleju Dzisiaj, 11:08
  •  

#2 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 15:57

wycieki oleju No może dodaj skąd dokładnie cieknie ten olej
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#3 Share dudek102

dudek102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 16:15

wycieki oleju najlepiej to bym oddal zdjęcie bo nie wiem jak to się nazywa mam zdjęcie ale nie wiem jak dodać.
to jest poniżej ramion podnosnika (w karpusie podnosnika)zaczepia sie do tego główny zaczep .

zdjęcie dodałem do galerii inaczej nie umiem
dzięki za pomoc

Edytowany przez dudek102, 17 kwiecień 2011 - 16:08.

#4 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 16:16

wycieki oleju heh zapewne lieci ci z gniazda ydrauliznego a zeby to uszczelinic to trzeba to wymienic

#5 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 16:19

wycieki oleju Chodzi ci o układ regulacji siłowej :rolleyes: muszę cię zmartwić musisz zdjąć pokrywę, ale komplet uszczelek całej pokrywy podnośnika łącznie z rozdzielaczem i tłoczyskiem nie przekracza 50zł
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#6 Share dudek102

dudek102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 16:33

wycieki oleju chodzi ci o gniazdo do podłączenia np.hydrauliki do przyczepy jeśli tak to nie jest to w instrukcji znalazłem ze jest to drążek skretny ale po co to jest i jak to naprawić to nie wiem z dwóch stron jest przykręcone podkładkami z dwoma śrubami . to jest w korpusie podnosnika zaraz pod ramionami podnosnika

http://www.fotosik.p...01a4d7588d.html tu jest zdjęcie i pokazane gdzie cieknie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
wycieki oleju Dzisiaj, 11:08
  •  

#7 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 17:28

wycieki oleju Pewnie chodziło o wałek regulacji siłowej, no to żeby to uszczelnić to nie trzbea przecież zdejmować pokrywy podnośnika bo i po co.tam sa tylko 4 oringi. Ja dodatkowo z jednej strony zaślepiłem otwór plastkikową nakrętką a z drugiej przyspawałem krążek z blachy. Od tej pory podnośnik w 60 jest suchy, a ciągnik chodzi w turze i ogólnie to nie stoi za dużo w garażu.

No miałem racje.

Edytowany przez MajsterPopsuj88, 17 kwiecień 2011 - 17:29.

#8 Share dudek102

dudek102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 18:42

wycieki oleju dobrze z zewnętrznych stron mogę zdjąć te Ala zaślepki i założyć nowe oringi a jak uszczelnić wewnętrzne strony gdzie jest ten wałek i te mocowanie jak wyjmę wałek nic mi do środka nie wpadnie ??? bo wałek muszę wyjąc całkiem ?? bo patrząc w internecie na korpus podnośnika i te miejsca to boczne mocowania tego wałka z wieloklinem jest połączone pusta przestrzenią z korpusem boje się ze coś mi tam wpadnie i dopiero będzie problem bo pierwszy raz w życiu mam do czynienia z ciągnikiem i jego budowa wiec jak mi coś wpadnie to nawet nie będę wiedział co jak i po co .

#9 Share Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 545 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 19:43

wycieki oleju Do wymiany tych oringów (oczywiście wszystkich 4) musisz zdjąć cały ''plecak'' ponieważ nie wyciągniesz tej środkowej części ,bo blokuję ją rura zębata a na niej jest przykręcona dzwignia jedną śrubą na klucz 10, którą odkręcisz tylko od wewnątrz i wtedy wychodzi ta rura, tuleje co tam są, i możesz wymieniać oringi. Oczywiście aby dostać się do tejże śrubki musisz zdemontować część tych dźwigienek. Ja zawsze jak to składam zwracam uwagę aby wszystko ładnie pasowało i nieraz nie wystarczy dać 4 oringi jak zakładam a widzę że pokrywki nie zamknęły się z lekkim naciskiem dokładam dodatkowo oring tak aby sie ciasno zamykało i dokręcam.Takie złożenie na ścisk jak jest dobrze złożone gwarantuje brak wycieków na długo.Jakby jakieś pytania to napisz na PW.
Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#10 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 09:12

wycieki oleju no to ja odpowiem na drugie pytanie
1. sprezarka
2. odolejacz
3. Regulator ciśnienia powietrza
4. zbiornik