Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Filipkowski15

Filipkowski15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, sport , motoryzacja:)

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:37

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach Witam tak jak w temacie chciałbym się dowiedziec jakie znacie sposoby na ususwanie starej farby,rdzy i zanieczyszczeń ponieważ niedawno kupiłem przyczepe d 47 i chciałbym ja troche odnowić. Szlifowałem troche flexem i taka specjalna tarczą z drutów jakos to szło ale nie zbyt szybko, próbowałe palnikiem to wszyskto oppalic ale tez bez rezultatu. Znacie jakieś lepsze sposby na to?? Z góry dzieki za odpowiedzi.:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Przyczepa sztywna IFA HL 6102

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe IFA
  • 15000.00 PLN
  • 29 gru 2016
Przyczepa wywrotka Brandys Panav 17.13

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Przyczepy Dwuosiowe: Przyczepy Dwuosiowe Brandys
  • 20000.00 PLN
  • 29 gru 2016
www.zychar.pl Producent burt do przyczep, akcesoria rolnicze

Zobacz ogłoszenia w kategorii Środki transportu: Pozostałe przyczepy
  • PLN
  • 12 lut 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach Dzisiaj, 01:36
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:41

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach Na farbę są preparaty do zmywania :) Możesz też zaprowadzić ją do piaskowania tak jak my . Super sprawa tylko troszke kosztowna

#3 Share MichalUrbaniak

MichalUrbaniak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:58

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach ja zazwyczaj myje cale maszyny przy uzyciu myjki wysokocisnieniowej(najlepiej koncówka wirujaca zrywa wszystkie kawalki luszczacej sie farby) tam gdzie trzeba szczotka druciana albo skrobak. czasem uzywam szlifierki katowej z tarcza z papierem sciernym. tam gdzie sa slady oleju lub inne tuste plamy trzeba przetrzec nitro. najlepiej pozniej umyc wszystko wlasnie nitro przy uzyciu pistoletu. na to podklad. ja stosuje unikor tlenkowy czerwony (najlepiej pedzel i jechane) i masz przygotowana do malowania

#4 Share MajsterPopsuj88

MajsterPopsuj88

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 211 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 13:42

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach Jak chcesz żeby to naprawde było dobrze zrobione to tylko piaskowanie, jak byłem w krukowiaku na praktykach to tam wtedy za godzine pracy ale korundem brali 80 zł, za 47 mówił mi facet ze trzeba by 400-450zł zapłacić, trzeba tylko wymontować siłownik żeby go nie uszkodzić. Ja jak malowałem cyklop to nie piaskowałem, czyściłem tarczami z papierem ściernym, zrobiłem to dobrze tylko straciłem ze 3 tyg i jak policzyłem to ze 100zł na tarcze, a no i zajechałem małą szlifierke kątową, teraz jak bede coś robił to tylko najpierw piaskowanie.

#5 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4012 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 14:05

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach Jak chcesz zrobić porządnie to tylko piaskowanie.
Nie jest aż tak drogo u nas biorą 20zł/m2.
Był już taki temat: http://www.agrofoto....663#entry698663

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#6 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 17 kwiecień 2011 - 14:11

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach Najlepiej dać do piaskowania.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#7 Share grzesiek5672

grzesiek5672

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 14:52

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach Najlepsze jest piaskowanie ;)
"Zetor Team" :)
Pozdrawiam :)
Zapraszam Do galerii :)

#8 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 17 kwiecień 2011 - 15:01

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach jezeki posiadasz kompresor to za około 500 zł(juz od 250zł) mozesz kupic zestaw do piaskowania

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 17 kwiecień 2011 - 15:36

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach zwykła sprężarka nie wystarczy tylko kompresor śrubowy o pojemności ok 400ltaki sprzet to wydatek ok 12-15tys wiec raczej w każdym garażu nie stoi

#10 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 15:49

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach Śrubka 600l/min zbiornik 200L kosztuje 12 tys. Tłokowe ponad 1000L min też są za 3000zł nowe.

#11 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 15:58

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach zwyklym tlokowym tez wypiaskujesz...moze bedzie to dluzej trwalo niz srubowym ale napewno taniej i szybciej niz szlifierka...pistolet do piaskowania mozesz kupic nawet za 300zl, ale najwazniejsze ze przyda sie do remontu innych maszyn

#12 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 17 kwiecień 2011 - 18:50

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach na allegro jest sporo takich zestawów a niektóre elementy trudno szlifierka wyczyscic a w dodatku tak jak kolega daniel napisał może sie przydać na przyszłość a co do wymagań kompresora to sie nie orietuje więc sie nie bede sprzeczał ale wydaje mi sie że są pistolety do małych kompresorów

#13 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 17 kwiecień 2011 - 21:15

zwyklym tlokowym tez wypiaskujesz...moze bedzie to dluzej trwalo niz srubowym ale napewno taniej i szybciej niz szlifierka...pistolet do piaskowania mozesz kupic nawet za 300zl, ale najwazniejsze ze przyda sie do remontu innych maszyn

mam w rodzinie gościa który piaskuje felgi, posiada kompresor tłokowy 260l o sporej wydajności, podczas pracy kompresor nigdy sie nie wyłącza, po drugie gdy jest za niskie ciśnienie to można sobie "psiukać" piaskiem po rdzy a nie porządnie wypiaskować

#14 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 21:22

Sposoby usuwania starej farby i zanieczyszczeń w przyczepach Zależy jaką ma się dyszę. tata chce kupić taką z dyszą 3-4mm z możliwością założenia mniejszych bo chce stare auta piaskować. A przy okazji przyczepy itd

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Daniel1987

Daniel1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 07:42

mam w rodzinie gościa który piaskuje felgi, posiada kompresor tłokowy 260l o sporej wydajności, podczas pracy kompresor nigdy sie nie wyłącza, po drugie gdy jest za niskie ciśnienie to można sobie "psiukać" piaskiem po rdzy a nie porządnie wypiaskować

nie chodzilo mi o jakies bardziewie z butla 20l...przynajmniej butla 100l...ale to sprzecik oczywiscie amatorski...ale da sie rade

Edytowany przez Daniel1987, 18 kwiecień 2011 - 07:45.