Skocz do zawartości

Zdjęcie

Radio w kombajnie

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share qba

qba

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 17:13

Radio w kombajnie Mam dylemat mianowicie posiadam kombajn mdw 527 przy jego zakupie oryginalne radio zostało wyciągnięte przez sprzedającego. Miałem zamiar zakładać radio SONY 4x45W lecz po zapoznaniu się z instrukcją obsługi kombajnu wstrzymałem się, powód to moduł który zmienia napięcie z 24 na 12 v pozwolę sobie zacytować instrukcję: ,,Do tego modułu można podłączyć dodatkowy odbiornik prądu wymagający nap 12v o max natężeniu znamionowym 15W np radio o mocy znamionowej 15W,czy po podłączeniu mocniejszego radia niczego nie uszkodzę czy mogę liczyć na pomoc elektryka/elektronika praktyka??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Radio w kombajnie Dzisiaj, 20:58
  •  

#2 Share maks

maks

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 474 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 17:26

Radio w kombajnie Natężenie 15W - to jest zle sformulowanie. Bo jesli natężenie 15A to to radio spokojnie pojdzie, ale jesli przetwornica moze podac prądu dla mocy 15W - to nawet dobrej zarowki pod to nie podepniesz.

Do slabego zrodla pradu mozesz podpiac to radio, dzialac bedzie, ale jak je za bardzo rozkrecisz to moga byc problemy moim zdaniem.
Zapraszam również do odwiedzenia mojego profilu: www.youtube.com/user/maksikk

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 20 kwiecień 2011 - 09:20

Radio w kombajnie Jeżeli piszą o natężeniu to raczej chodzi o prąd, a nie o moc. Albo w instrukcji jest błąd, albo autor źle zacytował instrukcję. Nawet gdyby przetwornica miała tylko 15W mocy, to raczej nic nie powinno się stać, bo z reguły mają one zabezpieczenie. Piszę powinno, bo nie widząc sprzętu nie jestem w stanie stwierdzić tego na 100%. Musisz dowiedzieć się jaką moc ma ta przetwornica.