Skocz do zawartości

Zdjęcie

Hanomag 6D

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 21:44

Hanomag 6D Jest w nim chyba perkins 4 cyl. I co chwile się grzeje. Miał ktoś z tym do czynienia? Z takim silnikiem wogóle

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Hanomag 6D Dzisiaj, 06:14
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 kwiecień 2011 - 22:23

Hanomag 6D Maszyna do nie dziwka, ze możesz jeździć ile chcesz...daj jej trochę odsapnąc a nie będzie się grzała!!

#3 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 22:30

Hanomag 6D jazda 100m to wyczyn????????????????????????? ;[ Pomyśl za nim coś napiszesz. Nikt nie jest ciemny i nie urodziłem się wczoraj !!!! ;[
Za szybko się grzeje bez obciążenia. Może ma ktoś taką ładowarkę i mógłby się podzielić doświadczniem. Dzisiaj przyjechałem nią na podwórko. ŚWIEŻY ZAKUP <_< i na złość rozypał się mechanizm w piascie.
Ale to się opanuje. A czemu się tak grzeje?

#4 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 00:10

Hanomag 6D hmm może i jestem laikiem jeśli chodzi o silniki ale na chłopski rozum skoro się grzeje to energia nie jest odprowadzona w dostatecznym stopniu i tak pierwsze sprawdziłbym chłodnice czy nie jest zapchana itp. jeśli to nie to to może pompa wodna nie daje prawidłowego obiegu, termostat nie działa prawidłowo. I to chyba wszystkie możliwe przyczyny grzania oprócz tego że silnikowi można dać po d*pie.. Jeśli np. na zimnym silniku odpalisz przejedziesz 100m i się zagrzał to pewnie czujnik temp. jest zły ale to pewnie już wykluczyłeś.

Jeśli coś powiedziałem źle to proszę nie wyzywać mnie od takich i owakich chętnie też posłucham rady ekspertów może mi się na przyszłość przyda.

#5 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 07:27

Hanomag 6D cwaniaków nie wyzywam :P Czujnik wykluczylem bo ewidentnie woda sie gotuje. Na chwle obecną wyrzyciłem termostat i zobaczymy jak będzie. Narazie nie mam jak sprawdzić bo napęd walnął i czekamy na części.
A kto mi powie, Wentylator ma ciągną powietrze na silnik czy od silnika?> Wydaje mi się że w ładowarce perkins wyrzuca powietrze ale sprawdze dokładnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 kwiecień 2011 - 10:03

Hanomag 6D

jazda 100m to wyczyn????????????????????????? ;[ Pomyśl za nim coś napiszesz. Nikt nie jest ciemny i nie urodziłem się wczoraj !!!! ;[
Za szybko się grzeje bez obciążenia. Może ma ktoś taką ładowarkę i mógłby się podzielić doświadczniem. Dzisiaj przyjechałem nią na podwórko. ŚWIEŻY ZAKUP <_< i na złość rozypał się mechanizm w piascie.
Ale to się opanuje. A czemu się tak grzeje?

No właśnie pomyślałem..żadnych konkretów nie podałeś w swoim 1 poście.

#7 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 12:44

Hanomag 6D Wentylator powinien wsysać powietrze czyli najpierw ma przejść przez chłodnice a potem przez wentylator. A patrzyłeś czy nie jest czymś zapchana? To jak zrobisz napęd to napisz czy bez termostatu też się grzeje.

#8 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1497 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 09:43

Hanomag 6D wczoraj chciałem przełożyc ( odwrócić ) wiatrak czyt wentylator. I jakby go nie obrócić to zawsze będzie dmuchać na chłodnice. Mamy silnik kompletny w zapasie do mercedesa 508 i tam był identyczny wiatrak plastikowy jak w ładowarce tylko pióra dłuzsze. Podciąłem wg starego. W mercu ma 6 łopatek a w ładowarce miał 5 czyli powinno lepiej chłodzić z sześcioma łopatkami. A częsci do piasty mają być dzisiaj to może zdążymy złożyć i wszystko sprawdzić czy dalej będzie się grzała. Dodam że chłodnica była zaklejona błotem od środka więc teraz po wyczyszczeniu powinno być ok
EDIT
Dodany obrazek
To wlasnie nowy nabytek. Po wymianie wentylatora temp w normie. Naped juz zrobiony. Robi robote B)

Edytowany przez tomi382, 23 kwiecień 2011 - 19:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share melon10641

melon10641

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1003 postów

Napisany 02 maj 2011 - 07:12