Adik_ziel

BIG BAGI

Polecane posty

damian95    22

A jak to jest jeśli się poustawia bagi na przyczepie otwarte to trudno jest sypać z kombajnu do nich. Jak myślicie wypali ten pomysł aby od razu z kombajnu sypać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal11195    7

A koledzy mam takie pytanko. Jestem z centralnej polski i mam spore gospodarstwo, chcialem zamowic nawozy w big bag ale co sie okazalo sa o wiele drozsze od nawozu w malych workach, u was tez tak jest czy ta nasza centralna polska taka zakrecona ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barol    0

Macie może jakieś źródło gdzie da się kupić big bagi o wysokości najlepiej 1m ? robią w ogóle o takiej wysokości ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Już od kilku lat używamy bigbagów i za żadne skarby nie wrócę do zwykłych worków ;) Rozładunek i załadunek turem był ok ale teraz teleskopem jest dużo wygodniej i można brać po 4 na raz. Do rozsiewacza też dużo szybciej się nasypuje i bez wysiłku.

Za saletrę z Kędzierzyna płaciłem 1060zł/t(z transportem), a u was po ile jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

@barol big bagi zrobią Ci w każdym rozmiarze, poszukaj na portalach aukcyjnych, jest dosyć duży wybór używanych

 

ja płaciłem na przełomie października i listopada 1125zł/t netto za saletrę z anwilu - 34%

 

orientujecie się może- czy jeśli w big bagu, na 4 uszach i z rękawami do zasypu i wysypu, wytnę górną część wraz z rękawem (aby worek był otwarty z góry) przy zachowaniu szwów oczywiście, worek utraci stabilność albo nośność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia20    16

BIG BAGI ekstra sprawa, 90% jak nie wiecej nawozu bierzemy w takich + mamy pełno takich worków i przechowujemy w nich ziemniaki, do dzisiaj mamy :)

a w tamtym roku z 50 ton Vinety mieliśmy zapakowane w BIG BAGI i poustawiane w magazynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

macie specjalne big bagi do ziemniaków? czy pakujecie je w takie jak do zboża?

Edytowano przez kissmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Po wycięciu góry nic się nie dzieje.U nas tak kostkę granitową ładują.A ja zboże do siewu.

Co do ziemniaków to kiedyś miałem takie worki z siatki.Nie wiem z czego one były, sąsiad miał do kamienia i parę od niego dostałem.Ja dawałem w nie zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

witam mam pytanie zastanawiam się nad kupnem tura wol-met 2b udzwig 700kg do ursusa c330 czu da sobie rade z bigbagami saletry 600kg załadowaniem na przyczepę i puzniej do rozsiewacz wsypać i chodzi mi o skrzynio palety na ziemniaki o wymiarze 1200x1000x900 bo są taki w produkcji chodzi mi o niski cjągnik i zwrotny bo duzym się nie mieszczę w drzwi z ziemniakami czy niema sensu takiego tura kupować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

A myśleliście, żeby w rozsiewaczu zamontować zaostrzony płaskownik, żeby przy opuszczaniu big baga sam się rozciął?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Taki patent widziałem kiedyś w sieci w siewce  używanej był tam zamontowany taki półksiężyc zaostrzony i było to raczej w oryginale.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Forsze    15

To link do oryginalnego urządzenia( nie wiem czy można wklejać linki)

Ja raczej myślałem, żeby dać 2 zaostrzone płaskowniki na krzyż, lekko po skosie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Urządzenie widoczne w 2 sekundzie jest produkowane na większą skalę czy samoróbka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2357

Jeszcze pol roku temu takie zawory byly tylko jakues tam wloskie czy francuskie po 600 zl plastikowe. A teraz widze pan henio zlota raczka uruchomil produkcje


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj