Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym mam się zająć?

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sadownictwem i rolnictwem. Oprócz tego lubię grać w piłkę nożną i siatkówkę.

Napisany 15 kwiecień 2011 - 19:01

Czym mam się zająć? Cześć. Mam trudną sytuację bo chcę iść technikum agrobiznesu i po 2 latach (są 4 lata) przejmę gospodarstwo bo tata i tak ma rentę i będę mógł wziąć pomoc dla młodego rolnika. I tak nie wiem na co się zdecydować czy sad mamy 1,7ha sadu ale ja tego nie lubię bo pracuje się cały rok a kasę się dostaje raz, no jeszcze krowy mam tak stodołę, oborę na 10 sztuk plus po drugiej stronie 3 zagrody które mogę ewentualnie przerobić na następne 10 stanowisk, ale tak musiałbym kupić dojarkę, prasę belującą, krowy, schładzalnik i tura do c-360 (mam jeszcze c-330) no i znaleźć dobrą mleczarnie (u mnie z tego co się orientuję to jest rol-mlecz i president). Albo jeszcze byki mięsne. A mam 13ha ziemi. To co polecacie z tego a może coś od siebie. Jak macie jakieś pytania to piszcie. A mieszkam we wsi Kępa Niemojewska okolice Warki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym mam się zająć? Dzisiaj, 19:43
  •  

#2 Share waldi32

waldi32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 19:11

Czym mam się zająć? no hej ja jestem po technikum rolniczym ziemi mam podobnie.ja sytuacje rozwązalem następujoco.produkcja roslinna[zboze na sprzedaz]i pracuje ,pensja co miesiac pewna ato co z pola zbiore to na modernizacje rolnictwa

#3 Share 888adam888

888adam888

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 117 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 19:15

Czym mam się zająć? Na początku to skącz szkołe i zdaj egzamin zawodowy bo kerunek jest Ok. Nie zepsuj tego co masz w obejściu a co bendzie dalej to czas pokarze bo nikt nie wie co bendzie za rok czy za pięć :rolleyes:

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów
  • Zainteresowania:Interesuję się sadownictwem i rolnictwem. Oprócz tego lubię grać w piłkę nożną i siatkówkę.

Napisany 15 kwiecień 2011 - 19:24

Czym mam się zająć? no wiem ale już planuję rodzice się ze mnie śmieją że wybrałem dobry kierunek.

#5 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 20:08

Czym mam się zająć? Jeśli chcesz z tego żyć, to moim zdaniem idź w ekologię, albo warzywa, zioła. Niestety masz za mały areał na produkcję zwierzęcą, która zapewniłaby Ci przyzwoite pieniądze. A więc proponuję coś ekologicznego.

#6 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 18:55

Czym mam się zająć? a jak myślicie ile krów bym mógł trzymać (obora nie ważna)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share szatek

szatek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 22:36

Czym mam się zająć? 13 ha to 13 krów z przychówkiem. Tyle utrzymasz jeśli będziesz miał paszę z 13 ha. 13 krów to jest taka ilość którą bez względu na warunki pogodowe dasz radę wykarmić. Oczywiście ilość krów możesz zwiększyć, ale wtedy nie obejdzie się bez zakupu pasz. Główny problem to pasze objętościowe!

Edytowany przez szatek, 17 kwiecień 2011 - 14:21.

#8 Share pawiu16

pawiu16

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 55 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 19:02

Czym mam się zająć? nie no pasze to pewnie będę kupował albo weznę w dzierżawę ziemię sąsiada. A nie orientujecie się jakie ceny mleka są w rol-mleczu i presidentcie w okolicach radomia, warki?

#9 Share damian007

damian007

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 18:46

Czym mam się zająć? Przy dostawach powyżej 500l. i dobrych parametrach jakieś 1,18zł. czy coś nie wiem nie patrzyłem ostatnio na fakturę. A no i to cena u francuza zapytaj Szczepaniaka on daje chyba do Grajewa u nas na terenie kupuje jeszcze mleczarnia z Młodyń i Wrzoszczowej z za Zwolenia przyjeżdżają ale nie wiem dokładnie. Chcesz próbuj ale nie wiem czy na takim areale jest sens pchać się w mleko praktycznie bez niczego., Pomyśl dobrze nad tym. ;)
trzymajmy się kupy bo kupy nikt nie ruszy

#10 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 20 grudzień 2011 - 20:37

Czym mam się zająć? Ja na twoim miejscu kolego rozwijał bym ten sad, tym bardziej że jakieś doświadczenie w tym temacie już macie i jakieś maszyny pewnie też, dodatkowo przerobić stodołę na chłodnie, kupić skrzyniopalety, wózek i jesteś biznesmen a nie jak ten dziad się z krowami mordować, ty śmierdzisz na podwórku śmierdzi, i utrucie 365 dni w roku.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 21 grudzień 2011 - 23:18

Czym mam się zająć? No nie wiem czy sad jest opłacalny. Wiosna drzewa nie kwitną z powodu przymrozku i na jesień nie ma nic. Sam z 3 czereśni zebrałem 3 garście owocu (co to jest ??). Kumpla ojciec miał pare lat temu 25ha sadu, a dzisiaj splajtował i sad na działki podzielił i musiał normalnie do pracy pójść :mellow: