Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka czy siano?

166 odpowiedzi na ten temat

#141 Share polo987

polo987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 16 luty 2013 - 21:28

Kiszonka czy siano? u nas jest hodowca co ma 20 krów mlecznych i robi wszystko siano, kiszonkę, sianokiszonkę bo jego zdaniem wszystkiego trzeba dać krowie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka czy siano? Dzisiaj, 21:44
  •  

#142 Share jmierzwa952

jmierzwa952

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 19:47

Kiszonka czy siano? ja miales sianokiszonke na sprobowanie i nie zauwazylem zadnej poprawy z mlekiem... :o

#143 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6740 postów

Napisany 05 kwiecień 2013 - 22:27

Kiszonka czy siano? Dobre siano zawsze będzie lepsze niż g**niana sianokiszonka.
U mnie jest 4ha mokrzejszej łąki, gdzie jak zrobi się na sucho, to krowy jedzą a tylko to owinąć to stoją i nie wiedzą co mają z tym robić.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zielonki na kiszonki zobacz »

•  

#144 Share PALAX

PALAX

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 212 postów

Napisany 08 kwiecień 2013 - 08:10

Kiszonka czy siano? Dla małych cieląt sądzę z moich obserwacji to lepsze jest siano. Bo na sianokiszonce którą zazwyczaj mam bardziej wilgotną sierść cieląt robi się lekko zjerzona. Być może przyczyną jest że nie mają w pełni wykształconych przedżołądków i gorzej regulują ph. Dodatkowo dawałem im do żłobu kredę a mimo to wygryzały pustaki z suporeksu gdy zadawałem im sianokiszonkę , na sianie jest spokuj.
Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

#145 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 15:32

Kiszonka czy siano? A czy da się w żywieniu opasów całkiem wyeliminować siano i je czymś zastąpić?

#146 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 16 sierpień 2013 - 18:32

Kiszonka czy siano? Jak dla mnie to opasom siano jest nie potrzebne. Jak już bardzo chcesz to możesz zastąpić nie dużą ilością słomy :)

#147 Share thor1984

thor1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 559 postów

Napisany 16 sierpień 2013 - 18:55

Kiszonka czy siano? Pytam bo przymierzam się do hodowli opasów i nie wiem czy siać trawę z przeznaczeniem na siano czy zasiać więcej lucerny i skarmiać ja na zielono a co zostanie to w bele. W sumie słomę z owsa czy mieszanki zbożowej miałbym za darmo.

#148 Share donweter1989

donweter1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1303 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, wędkarstwo

Napisany 16 sierpień 2013 - 21:17

Kiszonka czy siano? Przy żywieniu tmr siano zastąpisz słoma (sucha masa) przy tradycyjnym żywieniu zamiast siana wiele osób daje cielakom musli oprócz i zamiast siana.

#149 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 18 sierpień 2013 - 09:43

Kiszonka czy siano? Sloma w tmr ma inna role. Ma poprawić strukture wozu i dac wlokna. Nie widzę sensu dawania siana do wozu.

Wysyłane z mojego GT-P3110 za pomocą Tapatalk 2

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#150 Share Kapi21

Kapi21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów
  • Zainteresowania:Heyka. Zainteresowania? Bydło i uprawa w mniejszym stopniu. Hoduje opasy i wszystko co jest związane z produkcja wołowiny, dobrej wołowiny, :)

Napisany 28 luty 2014 - 08:44

Kiszonka czy siano? Witam, Czy któryś z szanownych kolegów próbował kiedykolwiek opasu bydła rzeźnego w systemie szkockim? Czyli 7-8 kg śruty jęczmienno-owsianej + mikroelementy i siano lub gps z jęczmienia do oporu? Proszę o wypowiedzi...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#151 Share pikul139

pikul139

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 16:34

Kiszonka czy siano? ja daje opasom siano sloma owsiana w sezonie letnim zielonki z traw i motylkowych dynia ziemniaki jak sa i sruta tak 4kg owies z zytem w 24 miesiace opasy maja 800 do 850kg .jak jest u was???

#152 Share Brounter

Brounter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 20:02

Kiszonka czy siano? U mnie dosyć mało zróżnicowane żywienie: kiszonka z kukurydzy, kiszonka z podwiędniętych traw, śruta 1kg/100 kg masy oraz słoma

#153 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:51

Kiszonka czy siano?

ja daje opasom siano sloma owsiana w sezonie letnim zielonki z traw i motylkowych dynia ziemniaki jak sa i sruta tak 4kg owies z zytem w 24 miesiace opasy maja 800 do 850kg .jak jest u was???

Też mam słomę owsianą i moje opasy nie za bardzo ją lubią. Chociaż gdybym chciał dawać tą słomę systematycznie to pewnie by się przyzwyczaiły i lepiej żarły.

#154 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 21:54

Kiszonka czy siano? A daj im jęczmięnną - zobaczysz jak młócą.....

#155 Share pikul139

pikul139

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 23:06

Kiszonka czy siano? ja daje owsiana bo jeczmienia nie sieje bo mam ziemie tylko pod zyto i owies . jak bym mial maszyny tez bym zrobil polowe sianokiszonki moze kiedys kupi sie maszyny ale przy tych cenach to na razie dokladam z ojca renty

#156 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 07 marzec 2014 - 08:05

Kiszonka czy siano? Zrobienie sianokiszonki to też jest ładny koszt ! i też lubi się taki balot zepsuć jak ktoś ma mało to lepiej siano.

#157 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 23 marzec 2014 - 19:24

Kiszonka czy siano? jak jest pewna pogoda i łąka niespecjalna to suszę siano w okrągłe bele. nie ma nawet wiele roboty z tym, bo jak jest pogoda to samo schnie, ze dwa razy się potrząśnie i zagrabi i już jest w stodole (jeśli jest pogoda). ale takie pewne pogody nie często się zdarzają, a jeśli ma schnąc tydzień i tracić na wartości z każda godziną taka pasza, to się mija z celem. ogólnie 80 % rocznych zbiorów zakiszam w baloty. siano jest dobre na sytuacje awaryjne, szczególnie podczas tęgich mrozów i zamieci śnieżnych no i jak mnie nie ma w domu i nie ma komu balota wstawić do obory. że oborę mam przy stodole, to siano jest dla mnie wygodnym rozwiązaniem.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)

#158 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:01

Kiszonka czy siano? W takim wypadku zgodze sie z kolezanka. Ja mam za duzo tego aby dzielic pokosy

Wysłane z mojego GT-P3110 przy użyciu Tapatalka

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#159 Share mariuszd93

mariuszd93

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3444 postów
  • Zainteresowania:mechanika

Napisany 07 kwiecień 2014 - 20:09

Kiszonka czy siano?

jak jest pewna pogoda i łąka niespecjalna to suszę siano w okrągłe bele. nie ma nawet wiele roboty z tym, bo jak jest pogoda to samo schnie, ze dwa razy się potrząśnie i zagrabi i już jest w stodole (jeśli jest pogoda). ale takie pewne pogody nie często się zdarzają, a jeśli ma schnąc tydzień i tracić na wartości z każda godziną taka pasza, to się mija z celem. ogólnie 80 % rocznych zbiorów zakiszam w baloty. siano jest dobre na sytuacje awaryjne, szczególnie podczas tęgich mrozów i zamieci śnieżnych no i jak mnie nie ma w domu i nie ma komu balota wstawić do obory. że oborę mam przy stodole, to siano jest dla mnie wygodnym rozwiązaniem.

Pierwszy pokos nawet przy super pogodzie i codziennym przetrząsaniu, nie wyschnie wcześniej niż za tydzień

Nigdy nie zatrzymuj w sobie bąków! Wędrują one bowiem w górę kręgosłupa do mózgu i w ten sposób rodzą się w Tobie gówniane pomysły... :P 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#160 Share RolniczkazZawad

RolniczkazZawad

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 302 postów
  • Zainteresowania:wszystko, co wiąże się z pracą w gospodarstwie, a w wolnej chwili muzyka i majsterkowanie

Napisany 08 kwiecień 2014 - 14:04

Kiszonka czy siano? wolne żarty. 3 dni to max.
Starszych trzeba słuchać.... ale swoje robić! :)