Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiszonka czy siano?

166 odpowiedzi na ten temat

#81 Share kubaldo

kubaldo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:sport,sztuki walki,fotografowanie,modele maszyn rolniczych ,modele samochodów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 13:44

Kiszonka czy siano? Mój wujek jak robi siano to tylko dla cielaków a sianokiszonkę dla reszty stada bo siano nie ma takich wartości odżywczych jak sianokiszonka
Tylko że niestety narazie robi na pryzmie i sporo odpada

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kiszonka czy siano? Dzisiaj, 21:21
  •  

#82 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów
  • Zainteresowania:długo by wymieniać...

Napisany 19 czerwiec 2009 - 15:07

Kiszonka czy siano? My zawsze z 3 pokosu robiliśmy sianokiszonkę. W tym roku mieliśmy zrobić połowę na sianokiszonkę bo nam łąk przybyło. Jednak zrobiliśmy ze wszystkiego sianokiszonkę ;) ponieważ pogoda nie dopisała. Z drugiego pokosu planujemy zrobić siano ze wszystkiego.

#83 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 22:28

Kiszonka czy siano?

Mój wujek jak robi siano to tylko dla cielaków a sianokiszonkę dla reszty stada bo siano nie ma takich wartości odżywczych jak sianokiszonka
Tylko że niestety narazie robi na pryzmie i sporo odpada

Ja tez robię w pryzmie i nie wiele wywalam. Dziś okryłem 3 zestawy (przyczepa + rozrzutnik) trawy z koniczyno.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

Zielonki na kiszonki zobacz »

•  

#84 Share Pawel20

Pawel20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 928 postów

Napisany 19 czerwiec 2009 - 22:58

Kiszonka czy siano? U nas robimy i siano i sianokiszonkę, w tym roku choć były plany nie udało się jeszcze nic wysuszyć na siano. Nawet z części łąk torfowych, z których dotychczas nigdy nie robiliśmy bel w powodu braku pogody w tym roku musieliśmy robić sianokiszonkę. Myślę, ze pomimo ze to nie były najbardziej wartościowe łąki pasza z nich i tak będzie lepsza jak siano, które by schło 1,5 tygodnia ciągle moczone deszczem. Siano robimy przede wszystkim dla młodzieży i krów zasuszonych, ale jak uda się zrobić z pierwszego pokosu wartościowe siano to dostają je tez krowy w pełni laktacji. Na pewno więcej mleka jest po sianokiszonce. Nie wyobrażam sobie jakbyśmy mogli posprzątać łąki nie mając sprzętu do belowania, 70% łąk u nas była siana na gruntach ornych, rośnie na nich trawa, którą żeby ususzyć trzeba by było naprawdę kilku słonecznych dni. A mając prasę jednego dnia się kosi a następnego zbiera.

#85 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 13:41

Kiszonka czy siano? Ja chciałem połowie pierwszego pokosu ususzyć na siano a drugą połowę na sianokiszonkę. Niestety pogoda nie dopisała i musiałem zrobić sianokiszonkę Drugi pokos właściwie jest już do koszenia i chciał bym go przeznaczyć całego na siano ale nie wiem czy mi się uda bo pogoda nie sprzyja. :D

#86 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2436 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 01 lipiec 2009 - 14:16

Kiszonka czy siano? No widzę ze masz taki sam problem jak ja, tez na kosiłem z myślą na siano a tu ciągle leje i muszę brać i grabić walki w wodzie i belować w folie.
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#87 Share maciek031993

maciek031993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 01 lipiec 2009 - 17:08

Kiszonka czy siano? Niestety taki rok :) Nie chciałem czekać i co drugi dzień przerabiać bo to nie ekonomiczne a drugi pokos chciał rosnąć. :D

#88 Share Belarusik

Belarusik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 311 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacjia Rolnictwa,Motoryzacja,polityka

Napisany 01 lipiec 2009 - 17:18

Kiszonka czy siano? Ja tez w tym roku bardzo mało w paczki zrobiłem tylko 600 kostek tylko tyle się udało zebrać :D , wszystko przez tą pogodę. A resztę traw robiłem w bele i w pryzmę. :)
Wyznaje jedna zasade taką że nie ma zasad

#89 Share RolnikTomasz

RolnikTomasz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 22:13

Kiszonka czy siano? Ja daje kiszonkę i siano

#90 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 05 grudzień 2009 - 18:44

Kiszonka czy siano? My robimy tylko siano, żeby w nocy miał co przegryźć, a poza tym siano jest dobre dla cielaków i cielnych.
Kiszonki robimy z QQ, sorgo i, mieszanki owies/jęczmień, żyto/wyka ozima, gorczyca/rzepik
Pozdrawiam
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share damianzetor9540

damianzetor9540

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 541 postów
  • Zainteresowania:Południe Łódzkiego

Napisany 23 grudzień 2009 - 23:08

Kiszonka czy siano? My nie robimy kiszonki bo nie mieli my sprzętu
teraz już mamy traktora z turem prese kupimy pewnie do wiosny a owijarka kiedy jak będzie kasa

#92 Share Krystianrolnik

Krystianrolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 662 postów

Napisany 30 grudzień 2009 - 20:20

Kiszonka czy siano? Ja robię siano na 3 krowy i jakiś byczek wpadnie :lol: ale więksi gospodarze to najczęściej robią sianokiszonkę ;[

#93 Share rzeznik13

rzeznik13

URODZONY ROLNIK

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • Zainteresowania:Interesuje sie rolnictwem i modelarstwem rolniczym

Napisany 30 grudzień 2009 - 21:18

Kiszonka czy siano? U mnie też we wiosce i okolicy prawie każdy robi siano
w mojej wiosce to mój wujek tylko robi sianokiszonkę

#94 Share slawekz1975

slawekz1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 marzec 2010 - 21:13

Kiszonka czy siano? U mnie jak śnieg zasypał kiszonkę dawałem bykom siano i śrut do oporu i tak przez dwa tygodnie ale efekty gorsze jak po kiszonce kwas musi być

#95 Share gracjano

gracjano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 10:43

Kiszonka czy siano? Panowie mam małą hodowlę byków 14 sztuk, mam zasiany regras i nie wiem co będzie z niego leprze siano czy sianokiszonka proszę o radę. Regras jest mi bardzo ciężko wysuszyć. Jest tylko jeden problem u nas na wsi jest mało sprzętu do owijania, planuję kupić sobie w tym roku.

#96 Share tiger101

tiger101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 13:48

Kiszonka czy siano? Jeżeli masz zamiar kupić sprzęt to jak najbardziej polecam sianokiszonkę .Osobiście w ubiegłym roku pierwszy raz robiłem sianokiszonkę. Miałem zrobić 30 góra 60 bel a resztę siana .Jakość była tak dobra, że ostatecznie wyszło 260 bel sianokiszonki i 45 siana. Zaryzykowałem na początek z tak dużą ilością ale to było dobre wyjście. Siano daję młodzieży bardzo rzadko w razie chorób, a najczęściej jedzą je cielęta lub krowy tuż po porodzie.

#97 Share gracjano

gracjano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 08 marzec 2010 - 14:01

Kiszonka czy siano? Dzięki za odpowiedz na moje zapytanie a jaką radzisz kupić owijarkę, chcę tylko kupić na swoje potrzeby, nic na zarobek. Jeszcze mam pytanie czy kiszonkę na pryzmie ze zboża zakwaszać czy nie i czy można do owsa w trakcie siewu dodać nasion z regrasu bo mi zostało trochę nasion.

#98 Share tiger101

tiger101

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 10:49

Kiszonka czy siano? Jeśli chodzi o owijarkę to jeżeli robisz na swoje potrzeby to wystarczy najprostsza stacjonarna Polska owijarka. Ja posiadam Metal-Fach i zrobiła już ponad 600 bel bez awarii. Moim zdaniem dodanie regrasu do owsa nie jest dobrym wyjściem bo z tego co pamiętam owies szybciej urośnie i gdy będzie trzeba to kosić trawa będzie jeszcze mała. Jeśli kupisz już maszyny polecam zwinąć zboże w bele i zakisić w folii. Robiłem tak z pszenżytem i wyszło ok

#99 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6738 postów

Napisany 09 marzec 2010 - 12:52

Kiszonka czy siano? U mnie się robi ok.365 sianokiszonki;) i około 150-200 siana. Owijarkę mamy już 13 lat sipme.
Mój kanał na YouTube http://www.youtube.com/user/danielhaker

Sprzedam:
koło zębate przekładni kątowej prasy Sipma

rozrzutnik dwuosiowy
zgrabiarkę gwiazdową

agregat prądotwórczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share gracjano

gracjano

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 18:03

Kiszonka czy siano? Panowie i panie z góry dziękuję za porady których mi udzielacie, a jeszcze
spytam czy ktoś z was robił może kiszonkę ze słonecznika.