Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Kiszonka czy siano?

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
164 odpowiedzi na ten temat

#1 kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • 12042543
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 27 sierpień 2007 - 10:55

Kiszonka czy siano? Jak jest w waszych stronach, bo w moich siano suszą tylko Ci, którzy mają 2 krowy.

Reszta robi kiszonki z trawy, kukurydzy i sorgo, jak jest w waszych stronach?

I co jest lepsze, kiszonka czy siano?
  • 0
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Kiszonka czy siano? Dzisiaj, 03:41
  •  

#2 Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów
  • 9242927

Napisany 27 sierpień 2007 - 13:02

Kiszonka czy siano? Ja mam 2 krowy i tylko robię siano :P może ta kiszonka jest lepsza ale na 2 krowy to się nie opłaca tego robić :P
  • 0
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#3 kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • 12042543
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 27 sierpień 2007 - 13:42

Kiszonka czy siano? a czy waszym zdaniem opłaca sie robić kiszonke na 10 krów
  • 0
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#4 mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3159 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 14:12

Kiszonka czy siano? Na 10 pewnie tak ale wynajętym sprzętem, swój opłaca sie kupić przy większej hodowli, ponad 20 sztuk :P U nas robią siano, sianokiszonke i kiszonke z kukurydzy, z tego najwięcej sianokiszonki (foliowane bele)
  • 0

#5 samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • 5991306
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 27 sierpień 2007 - 14:47

Kiszonka czy siano? ja tylko siano, ponieważ mam 2 konie. jesli będzie ich więcej 8-10 szt to przeżuce sie na kiszonke
  • 0

#6 MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • 2954 postów
  • 6011417

Napisany 27 sierpień 2007 - 15:18

Kiszonka czy siano? Na 10 krów opłaca się robić kiszonkę...a ile masz "młodzieży"...? :P
  • 0

#7 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9363 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 16:05

Kiszonka czy siano? ja mam siano i będzie kiszonka z kukurydzy. Zapewne będzie kiszonka z trawy i koniczyny z wsiewki tzw. ściernówka
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#8 Herbet

Herbet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 16:43

Kiszonka czy siano? kiszonka zapewne jest lepsza i niepotrzeba przy kiszeniu pogody
  • 0

#9 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9363 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 18:51

Kiszonka czy siano? przy zwożeniu też potrzebna jest dobra pogoda. w deszcz to nie robota. Plusem jest to że kiepska pogoda tak nie przeszkadza jak przy zbiorze na siano.
  • 0

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#10 kuba55

kuba55

Użytkownik

• V.I.P.
  • 79 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo , robienie zdjec

Napisany 27 sierpień 2007 - 19:32

Kiszonka czy siano? w mojej okolicy czterech gospodarzy robi siano .a trzech robi sianokiszonke , ja robie siano bo mam tylko siedem krów , a kukurydzy sieje jeden gospodarz który ma jej 28ha,wszystko idzie na kiszonke,a sorga nikt nie sieje
  • 0
jestem rolnikiem

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#11 witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 1616058
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 27 sierpień 2007 - 20:46

Kiszonka czy siano? tak kiszonka jest duzo lepsza wiadomo koszty wyprodukowania siana jest taniszy ale cos za cos albo jakosc albo cena zadne nawet najlepjej wysuszone siano nie ma tylu wartosc co siano
  • 0
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#12 jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5085 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 21:25

Kiszonka czy siano? A ja robię i to i to-uważam akurat ,że dobre siano całkiem nie ustępuje jakością sianokiszonce-no a kiszonkę z kukurydzy skutecznie z głowy wybiły mi dziki :P-a siałem ładnych parę ha .
  • 0

#13 kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 27 sierpień 2007 - 21:27

Kiszonka czy siano?

tak kiszonka jest duzo lepsza wiadomo koszty wyprodukowania siana jest taniszy ale cos za cos albo jakosc albo cena zadne nawet najlepjej wysuszone siano nie ma tylu wartosc co siano

Dokładnie witek ja od tygodnia daje pierwsze baloty sianokiszonki z 2 pokosu i krowy wszystko wyjadają a co najważniejsze podniosły mleko.Heh zostawiłem sobie pod wiatą z224 miała być do robienia siana z pierwszego pokosu ale zdecydowałem że ze wszystkich moich traw robie od teraz sianokiszonkę.A siano będę kupował głównie dla cielaków :P
  • 0
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#14 witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 1616058
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 27 sierpień 2007 - 22:14

Kiszonka czy siano? jest prosty sposób na siano...tak jak ja to robie....kłade na folje troche siana rozkładam cienko w lato 2-3godziny i mam siano w zime kłade w stodole 24h i mam siano
  • 0

#15 sztafek#8482;

sztafek#8482;

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 216 postów
  • 7239875

Napisany 27 sierpień 2007 - 23:04

Kiszonka czy siano?

A ja robię i to i to-uważam akurat ,że dobre siano całkiem nie ustępuje jakością sianokiszonce-no a kiszonkę z kukurydzy skutecznie z głowy wybiły mi dziki :P-a siałem ładnych parę ha .

no ja bym sie kłucił czy siano nie odstępuje kiszonce. Wiem z właśnego doświadczenia że dużo więcej mleka dają te krowy które dostają kiszonkę( i to najlepiej przez cały rok a nie tylko okres zimowy) od tych które dostają siano nawet to najlepsze.Siano traci bardzo dużo wartości odżywczych podczas suszenia. Wielokrotne przewracanie i te sprawy. Przy kiszonce nie ma tego problemu bo większość wartości odżywczych zostaje zapakowana do pryzmy czy owinięte w folie skąd już nie ucieknie w atmosfe.
  • 0

#16 witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • 1616058

Napisany 27 sierpień 2007 - 23:25

Kiszonka czy siano? hmmm a ja wam powiem tak jak mi mówił moj znajomy z holandji nawet najgorsza sianokiszonka jest lepsza od najlepszego siana....
  • 0

#17 robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 18:51

Kiszonka czy siano?

hmmm a ja wam powiem tak jak mi mówił moj znajomy z holandji nawet najgorsza sianokiszonka jest lepsza od najlepszego siana....

Raczej nie zgodze się z tym, jeśli miałbym siano dać krowom z sianej łąki i wartościowej, a kiszonkę z kwaśnej podmokłej wybrałbym siano :P
  • 0

#18 pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 3151 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 18:57

Kiszonka czy siano? dokładnie nie każda trawa nadaje się na sianokiszonkę...
  • 0

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#19 Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • 8110558

Napisany 29 sierpień 2007 - 18:58

Kiszonka czy siano? ja zgodze sie z robertem bo sam się przekonałem że jak mam robić sianokiszonke z ze starej łąki i do tego na której rośnie bardzo słba trawa jakościowo(podmokłą łąka) to wole zrobić siano i krowy czy też młodziez będą ją lepiaj jadły.....ale jaki materiał taki towar....wiadomo i siano nie bedzie rewelacja ale moim zdaniem to będzie lepszy wariant...
  • 0
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#20 Zetor5340

Zetor5340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1063 postów
  • Zainteresowania:==Rolnictwo==

Napisany 02 wrzesień 2007 - 13:23

Kiszonka czy siano? my z wujkiem robimy i siano i sianokiszonkę, zależy też wszystko od pogody i ilości krów,u nas jest ich 30 i jak przez dłuższy czas leje deszcz to wiadomo że zanim pokosy na łące powysychają na siano to trzeba je przewrócić,duże łąki mamy daleko od domu więc czas leci dlatego w mokre dni owijamy i jest spokój,krowy jedzą, a sparzone siano,(zebrane mokre), jest nie najlepszą paszą...kiedyś zebraliśmy takie mokre bo nie było czasu owijać (robota na szybkiego) to później ręki w bele nie szło wsadzić, temperatura taka że niech ją szlag...i niech to krowa zje :) gotowane siano heh...no ale jeżeli słonko daje promieniami to moment sianko suche i można belować.
  • 0
"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."