Skocz do zawartości

Zdjęcie

opinie o 3125

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share bortek95

bortek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 14 kwiecień 2011 - 22:23

opinie o 3125 Witam Wszystkich. Chciał bym sie dowiedzieć o awaryjności, spalaniu tego ciągnika oraz chciał bym się dowiedzieć jakie są w nim najlepsze skrzynie biegów, bo gdy się dobrze orientuje to są w nim różne... poprostu chce sie dowiedzieć jak najwięcej o tym modelu, bo nie ukrywam rozważam nad kupnem tego modelu :)
pozdrawiam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
opinie o 3125 Dzisiaj, 02:17
  •  

#2 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 15 kwiecień 2011 - 05:01

opinie o 3125 a więc co do spalania to na pewno mniej niż polska szóstka, ale t wiadomo wszystko zależy od operatora, maszyn ziemi, ciężko określić spalanie. Najlepsze skrzynie to dynashift, masz wtedy 4 półbiegi bez sprzęgła na każdym biegu, co daje ogromny komfort pracy, i skrzynia jest mniej narażona na awarię, gdyż mniej używane są biegi główne. Co do awaryjności to wiadomo, jak kupisz zadbaną maszynę to będzie służyła;) Najważniejszy dla mfów jest dobry olej ( w granicach 12-17 zł/l), i aby nie podczepiać maszyn z hydraulika które mają inny olej, po protu nie mieszać olei. Jak byś kupował, to uważaj na te sprowadzone z Anglii, są to modele zaazwyczaj najbardziej zaniedbane nie tylko pod względem wizualnym jak pewnie sam zauważysz, ale i technicznym. Jak masz jakieś konkretne pytania to pytaj;)

#3 Share bortek95

bortek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 01:21

opinie o 3125 Noo z tym spalaniem to się tego spodziewałem że mniej spala:)
a z tą skrzynią to będe pamiętał "Dynashift" dzięki :D
a z tym olejem to wiem, bo mam John Deere nie jest najnowszy ale cóż dbać trzeba i olej dory sie do niego leje :D
Mam pytanie odnośnie komputerów montowanych w tych modelach... więc jakie są najlepsze, bo jak się nie myle są różne (niewiem moge sie mylić) i jakie są pomiędzy nimi różnice.
Z góry dziękuje i Pozdrawiam :D

#4 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 09:12

opinie o 3125 Na drzwiach spotkasz się z trzema napisami: autotronic, electronic i datatronic. O dziwo pomimo tego napisu każdy ma moduł autotronic. Steruje on przednim napędem, blokadą, żółwiem i zającem itp. Autotronic od electronica nie różni się chyba niczym, tylko electronic było pisane w młodszych modelach. Datatronic jest to dodatkowo komputer na prawym słupku i on pokazuje spalanie, powierzchnie i takie tam głupoty, jednak jest to komputer nie zależny i możesz go np wymontować i to nic nie zmieni w działaniu traktora. Nie raz jeszcze w wersjach z napisem autotronic i electronic były montowane takie mniejsze, nowsze komputery, ale one takie same funkcje miały;)

A co do tego spalanie to u mnie 3085 (100KM i też 6 cyl) pali mniej niż Ursus 914 (4 cyl). Dużą różnicą jest to , że np ursusa musisz w orce trzymać na bardzo wysokich obrotach zeby miał moc, i automatycznie robi się wir w baku, a mfa w orce trzymam na 1500-1600 i u wystarcza;) Ze spalania na pewno bedziesz zadowolony;)

Edytowany przez Bartek72511, 17 kwiecień 2011 - 09:17.

#5 Share kazik189

kazik189

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 17 kwiecień 2011 - 21:43

opinie o 3125 Witam. Co do spalania to oczywiscie potwierdzam co napisal kolega wyzej.
Jak kupisz to bedziesz milo zaskoczony jak na 6 to naprawde dobre osiagi
przy rozsadnych obrotach 1500-1700 w zaleznosci od obciazenia od 8 do 12
litrow wychodzi w pracach polowych.

Posiadam wlasnie ten model 3125 od 4lat i nie ma zadnych wiekszych problemow.
Oczywiscie olej na czas i ogolnie
obslugiwac z glowa to bedzie dobrze
skrzyia 16x16

#6 Share bortek95

bortek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 18:54

opinie o 3125 Noo dzięki chłopaki jaka najlepsza skrzynia-już wiem... najlepszy komputer-no powiedzmy że wiem :D
Ale mam jeszcze jedno pytanie odnośnie awari... więc co sie komuś już w tym ciągniku zepsuło too mie interesuje noo i ile kosztowała ta naprawa <--- te pytanie tak z ciekawości :D
Powiem szczerze chcemy kupić ten ciągnik ale musimy sie jeszcze pozbyć starego...:/
Dzięki i Pozdrawiam:D

#7 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 18 kwiecień 2011 - 19:03

opinie o 3125 Co do kosztów, to jeśli padł by Ci autotronic, czyli komputer sterujący, to znam firmę do której wysyłasz ten uszkodzony i Ci przysyłaja po regeneracji i daja na to rok gwarancji. Koszt takiej naprawy wynosi 2000 zł, więc w sumie nie wydaje mi się tak tragicznie;)

#8 Share bortek95

bortek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 15:49

opinie o 3125 Noo dzięki chłopaki:D
Do tego ciągnika jestem przekonany :P
Teraz tylko czekać na okazję...
Pozdrawiam :D

#9 Share Janke008

Janke008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 130 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 17:29

opinie o 3125 Witam.Jeździłem dwoma 3125 jeden Autotronic a drugi Datatronic.Ten drugi był fajnie wypasiony skrzynie miał chyba powershift,Autotronic też chyba taką miał.Super maszyny jak dla mnie i oszczędne,tylko trzeba trafić na dobry egzemplarz i nie do zdarcia :D Skrzynie mi się w nich podobają i fajnie wyje turbina w nich :lol:

#10 Share luckyy

luckyy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 20:44

opinie o 3125 Posiadam dwa takie modele datatronic nie narzekam super sprzęty jestem bardzo zadowolony z MF :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Kurt

Kurt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 22:26

opinie o 3125

Na drzwiach spotkasz się z trzema napisami: autotronic, electronic i datatronic. (...) Autotronic od electronica nie różni się chyba niczym, tylko electronic było pisane w młodszych modelach. Datatronic jest to dodatkowo komputer na prawym słupku i on pokazuje spalanie, powierzchnie i takie tam głupoty, jednak jest to komputer nie zależny i możesz go np wymontować i to nic nie zmieni w działaniu traktora. Nie raz jeszcze w wersjach z napisem autotronic i electronic były montowane takie mniejsze, nowsze komputery, ale one takie same funkcje miały;)

Autotronic, a Electronic to zasadnicza różnica.

Electronic - bez komputera na słupku;
Datatronic - tak jak Bartek72511 napisał. Tylko wyświetla parametry;
Autotronic - podobnie jak Datatronic ale jest dodatkowo programowalny. Ma więc więcej funkcji.

Edytowany przez Kurt, 21 kwiecień 2011 - 22:31.

#12 Share bortek95

bortek95

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 kwiecień 2011 - 22:43

opinie o 3125 A który z tych komputerów jest zarazem lepszy (chodzi mi oto że mniej wadliwy)
Dzięki:D

#13 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 23 kwiecień 2011 - 07:41

opinie o 3125

Autotronic, a Electronic to zasadnicza różnica.

Electronic - bez komputera na słupku;
Datatronic - tak jak Bartek72511 napisał. Tylko wyświetla parametry;
Autotronic - podobnie jak Datatronic ale jest dodatkowo programowalny. Ma więc więcej funkcji.

Mylisz się kolego. Mało który autotronic ma komputer na słupku, kwestia dotyczy jedynie młodszych roczników, głównie 93 i wzwyż, w starszych ciężko spotkać. A po za tym egzemplarze electronic też były wyposażane a taki komputer, tylko wybiórcze egzemplarze, zreztą tak jak autrtronic. I Nie mylcie, bo autotronic to nazwa modułu sterującego który każdy ma( auto, elec i datatronic również.) a nie komputera na słupku. Bo datatronic potem też były mniejsze.

#14 Share Kurt

Kurt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:16

opinie o 3125 Tak, masz rację. Znalazłem egzemplarze Autotronic, które nie mają żadnego komputera. Może to przypadek ale zauważyłem, że wszystkie z programowanym komputerem na słupku mają czerwony napis na dźwigach.

Edytowany przez nasil90, 25 kwiecień 2011 - 18:34.
Cytowanie posta

#15 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 25 kwiecień 2011 - 18:59

opinie o 3125 Napis na drzwiach dotyczy tylko datatronic bo on był czerwony ale też chyba nie zawsze. Ale autotronic i electronic zawsze były czarne;)

#16 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 15:02

opinie o 3125 witam, chciałby się dowiedzieć co dokładnie w datatronic można się dowiedzieć w tym komputerku po prawej stronie:)
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#17 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 15:32

opinie o 3125 szczerze ci powiem ze ciezko jest znalesc mf zeby tan komputer dzialal hehe bo on nie jest do niczego potrzebny u mnie w 3630 tez nie dziala jest o miniety a wszystko dziala ;p wiec nie ma obawy ze jak sie spierdzieli to beda koszty ;p omijasz i jedziesz dalej ;p

co do opini mam 3630 i 8120 oba te modela sa super 3630 mimo ze stary ale wygoda jazdy tez przyzwoita :P nie ma porownania do ursusa czy zetora nawet tego nowego :)
wiec ja polecam ;]

#18 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 04 lipiec 2012 - 17:11

opinie o 3125 ale ponoć jest tak że on informuje o prędkości o obrotach wom, obrotach silnika, tyle wiem a reszta od czego :P
aa i ostatnio po odpaleniu dioda przeskakiwała na ostatnie pole wie może ktoś co te ostatnie pole znaczy ?(to słowo na E dalej nie pamiętam,szukałem w słowniku i nie ma tego :))

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#19 Share balandos

balandos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 27 październik 2012 - 17:18

opinie o 3125 mam 3115 Datatronic jaki olej na wymiane skrzynia i śilnik i doczego ten komputer dokładnie służy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 28 październik 2012 - 11:56

opinie o 3125 Ja polecam osobiście oleje FUSCH dobre i nie za drogie :)