888adam888

Świadectwo zdrowia dla małego cielak

Polecane posty

888adam888    0

Chciałbym wiedzieć ile u was biąrą lekarze weterynarii za świadectwo zdrowia dla cielaka i ile za dojazd od kilometra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za samo świadectwo wszędzie powinni brać tyle samo (choć każdy kombinuje jak umie) bo jest na to urzędowa stawka, nie pamietam ile, jak sie dowiem to napisze. A dojazd to juz indywidualnie różnie biorą. O ile chce im się jechać i tego cielaka oglądać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej83    0

u mnie lekarz bieże 30zł wraz dojazdem ok 8 km ale stawki ma różne słyszałem że bieze nawet 35 w zależności jak z kogo. piszcie ile biorą u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

U mnie lekarze dojeżdżają 5km i biorą 15zł za świadectwo i 15zł za dojazd.

 

Jak dla mnie to głupota, bo on tylko przyjedzie , zerknie na cielaka i kase bierze. Nawet jak jedzie do kilku rolników w jednej wiosce to i tak od każdego te 15 zł za dojazd bierze, a to wg mnie niesprawiedliwe, bo powinien podzielic 15 na liczbe klientów. <_<

Jak jeździc nie musieli to jakoś było dobrze. Cielaki i bez lekarza były oceniane dokładnie przez kupujacego - handlarze maja dobre oko.


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to oni mają nakazane jechać. I jest urzędowa cena za kilometr, tylko ile?

Człowieku w jakim ty świecie żyjesz :D Nakazane to sobie może być na papierze, a to czy lekarz pojedzie czy nie to już inna bajka, zależy od lekarza i jego sumienia czy chce być uczciwy i od tego czy boi się przełożonego w inspektoracie gdyby ktoś go oskarżył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
888adam888    0

Człowieku w jakim ty świecie żyjesz :D Nakazane to sobie może być na papierze, a to czy lekarz pojedzie czy nie to już inna bajka, zależy od lekarza i jego sumienia czy chce być uczciwy i od tego czy boi się przełożonego w inspektoracie gdyby ktoś go oskarżył

 

 

 

W moim przypadku on łaski nie robi bo nie przyjerzdza do byłe lepaka co ma dwie krowy i oborę pod pertą słupkami ( nie obrażając nikogo) . W moich stronach za świadectwo bierze 15 zł a z 12km dojazdu chce 35 zł to razem łatwo policzyć że 50 zł chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

A nie lepiej dać ogłoszenie i sprzedawać cielaki gospodarzom za lepszą cenę bez pośredników. U nas jak czasem sprzedajemy to kseruje zaświadczenie że stado jest wolne od białaczki brucelozy i to wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@888adam888

Tylko jaki jest sens takich świadectw skoro większość jest wypisywana bez oglądania cielaka. Każdy na to kładzie laskę. A jak ty chcesz mu placic za dojazd to juz twoja sprawa. Ja tez nie mam 2 krówek tylko liczne stadko i póki nie mialem brata lekarza to zaden inny cielaków przy sprzedazy mi nie oglądał bo mu sie nie chciało. Wypisal świstek i po sprawie. I każdy wie że tak jest, zarówno z krowami jak i świnmi. Swiadectwa to tylko datek dla lekarzy bo nie zapewniają one całkowitego monitoringu

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Wiesiujohny
      Witam przychodzę z zapytaniem gdzie kupić skuteczny środek na odrobaczenie krów mlecznych najlepiej jakby karencja na mleko była zerowa. Z góry dziękuję za odpowiedź 
    • Przez 2Reebok
      Witajcie, założyłem nowy wątek bo z tego co szukałem nie ma w pozostałych nic takiego (o ile nie przeoczyłem) 
       Mianowicie od jakiegoś czasu (ok 7dni) zauważyłem u krów w stadzie, że pojawia się taki biały śluz jak przed rują zazwyczaj jest przezroczysty ale czasem jest cały biały. Dodam, że pojawia się on u krów cielnych. Czy mam się czego obawiać ? Innych objawów niepokojących nie zauważyłem. Krówki mają apetyt nic po za tym tylko ten śluz z dróg rodnych nie to że cały czas się wydziela sporadycznie u różnych sztuk w stadzie pojawia się czasami. Mieliście podobny przypadek może.? 
    • Przez tyj123
      poraz pierwszy nam takie coś sie zdążyło parę dni temu zdechł nam cielak mięsny(brąz) 4 miesięczny wszystko rozegrało sie w 15 min zaczął ryczeć potem piana i krew mu z nosa leciała a po chwili sie położył i było po nim . Jak weterynarz przyjechał zrobiliśmy mu mała sekcje nie był on nawet wzdęty ale miał takie dziwne serce gąbczaste miękki czy z was ktoś miał podobną sytuację i co to mogło być bo weterynarz stwierdził że to wada wrodzona........
    • Przez Pawel0z
      Witam .Od jakiegoś czasu 3-4 mięśięcy zaczely sie pojawiac narosle małe i duże na skorze 9 byczkow i jałówce .2 z nich urosło do srednicy 9cm wiec pojechalem do weterynarza pokazalem foto tego i dal mi jakies lekarstwo na t. stosowal cos w tym stylu.Brodawki przechodzą z jendej na drugą sztukę co mam zrobić.

    • Przez hazelwideo
      Witam mam problem z moim 2 tygodniowym łatkiem. Gdy łatek się urodził było wszystko ok. problem zaczął się 2 dni po urodzeniu łatkowi zaczęły zginąć się przednie nóżki. Był wet i dal zastrzyk i kazał poczekać tydzień który właśnie minął. wet powiedział że będzie trzeba włożyć w gips. chciałbym się dowiedzieć czy ktoś miał już taki przypadek i czy jest to do wyleczenia ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj