Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria skrzyni w T25

770 odpowiedzi na ten temat

#121 Share dawid12

dawid12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 19:37

Awaria skrzyni w T25 Z tego co pamiętam to z prawej strony ciagnika pierwszy wodzik od silnika powinien wystawać dużo dwa następne tylko troche a ostatni wodzik powinien być schowany.
Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria skrzyni w T25 Dzisiaj, 21:31
  •  

#122 Share damianursus1222

damianursus1222

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i wszystko z nim związane, Historia, Football, skoki narciarskie, mechanika

Napisany 05 sierpień 2010 - 19:41

Awaria skrzyni w T25 sam mam wladka 1987 rok na 2 wajhy i nigdy ani ja ani ojciec nie zablokowalismy w nim skrzyni :)ale u kumpla mialem taki przypadek jechalem władkiem jednowajchowym ciężko biegi wchodziły i dojeżdzając do polnej drogi zredukowałem z 6 na 4 i po przejechaniu kilkudziesięciu metrow nie moglem wzucić zadnego innego biegu odkręcilismy ten dekielek z boku skrzyni pod kabiną i kumpla stary podlubal tam srubokrętem i było ok potem jak nim jechalem to przy redukcji zawsze dawalem przygazuwe i nigdy potem już nie zablokowala się skrzynia jeżeli nie da rady srubokrętem to popytaj jakiegoś mechanika może on pomoże może już się skrzynia troche rozklekotala

#123 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 05 sierpień 2010 - 19:44

Awaria skrzyni w T25 Ja mam na dwie wajchy jak się blokuje to wszystkie wodziki popycham aż w końcu się odblokuje. Tak jest zawsze.

#124 Share bertold13

bertold13

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów
  • Zainteresowania:Maszyny PRL-u pracujace kiedys w pgr-ach i nie tylko:)

Napisany 05 sierpień 2010 - 20:30

Awaria skrzyni w T25 sproboje jutro zobaczymy jak bedzie...
:)

#125 Share Dare0x

Dare0x

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
  • Zainteresowania:W moim życiu
    Najważniejsze
    Są 3 żeczy
    1) Prawo jazdy kat b.
    2) Władimirec t25
    3) R•o•d•z•i•n•a

(0-_-0)

Napisany 13 sierpień 2010 - 08:39

Awaria skrzyni w T25 Dziękuje za odp. ale prosił bym jeszcze o wklejenie linku to tego tematu, co jest opisane krok po kroku co i jak .
---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

#126 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 13 sierpień 2010 - 15:03

Awaria skrzyni w T25 krok 1 - idziesz do sklepu i kupujesz korpus z dwoma wybierakami (250 zł?)
krok 2 - zdejmujesz podłogę
krok 3 - odkręcasz starą pojedynczą wajchę (4 śruby m14)
krok 4 - wkręcasz nowy korpus z dwoma wybierakami: ew doginasz młotem w imadle dodatkową wajchę jeżeli za duży kąt zgięcia i haczy o kolumnę kierowniczą
krok 5 - zaspawujesz ew zaślepiasz na silikonie krótką śrubą boczny otwór w korpusie wybieraka (nie wiem do czego służy, może jakiś czujnik cofania się tam wkręca: może tej dziury tam w ogóle nie być)
krok 6 - przykręcasz podłogę
krok 7 - odpalasz i jedziesz

w przeliczeniu na roboczogodziny to jakaś godzinka jak nie masz piwa i dwie jak masz piwo ;[. Pozdrawiam.

ps. naprawdę więcej nie da się o tym nic napisać !!
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#127 Share Dare0x

Dare0x

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
    Najważniejsze
    Są 3 żeczy
    1) Prawo jazdy kat b.
    2) Władimirec t25
    3) R•o•d•z•i•n•a

(0-_-0)

Napisany 18 sierpień 2010 - 13:46

Awaria skrzyni w T25 @TBhog Dzięki wielkie . Na szczęście wiem jak to odkręcić bo to już kiedyś robiłem, z powodu urwanego wybieraka to wiem co i jak . Najbardziej boje się że nowy korpus nie będzie pasować i będzie wiele kombinacji
PS . masz może jakąś fotkę jak to wygląda ?

#128 Share TBhog

TBhog

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 97 postów

Napisany 18 sierpień 2010 - 21:28

Awaria skrzyni w T25 W pierwszym poście tutaj dałem LINK !!! do filmiku na youtube - są tam zdjęcia jak to wygląda

linki jeszcze raz
FILM (zdjęcia)
lewar1
lewar2
lewar3
lewar4

Jak widać musiałem zaślepić otwór o którym pisałem i nieco dogiąć wybierak kierunkowy. Górną blachę (zdjęcie 1) z wycięciami można zaspawać w miejscu gdzie są biegi kierunkowe ale ja zostawiłem, szkoda czasu - i tak nie da się teraz w to położenie wybieraka dać (podobnie jest z pokrywą skrzyni - też nic z nią nie robiłem). Dorobiłem po bokach ograniczniki do dodatkowego wybieraka. Szybko i skutecznie i działa. Zapomniałbym - jeszcze trzeba małą dziurę w podłodze wyciąć na dodatkowy wybierak kierunkowy ale to wszystko drobiazgi.

CO ma nie pasować ? Jak nie jesteś pewny to mierzysz rozstaw i musi pasować !! Też się bałem, że nie spasuje a potem się śmiałem z tego bo to dokładnie ten sam wybierak z korpusem z dodanym z przodu drugim wybierakiem. Procedurę wymiany uprościłbym do:
krok 1 wykręcasz starą
krok 2 wkręcasz nową

Tyle samo roboty co z wspomnianym przez Ciebie złamanym wybierakiem.
Dawno temu też urwał się wybierak w polu i na szczęście urwany kawałek nie wpadł do skrzyni.

Kupiłem to tylko z powodu braku tokarza w okolicy ale jakby był to przerobienie we własnym zakresie wyszłoby zdecydowanie taniej. Nawet dziurę w starej wywierciłem i dorobiłem wybierak ale poległem z braku odpowiedniej tulei.
Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

#129 Share krecik555

krecik555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 20:37

Awaria skrzyni w T25 Witam Wszystkich
Jestem swiezo upieczonym posiadaczem wladka t-25 i nie mam pojecia jak chodze te biegi... mam tam dwie dzwignie i nie wiem dokladnie do czego one sluza, bo co by nie bylo wrzucone to on jedzie:)ma ktos moze jakis schemat albo opis tego lub moze mi to opiac??? bardzo byl bym wdzieczny:)
pozdrawaim i dziekuje za pomoc

#130 Share blondynek2004

blondynek2004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 20:53

Awaria skrzyni w T25 zobacz w galerii użytkownika ursusczesio tam był schemat biegów w t25
a jak masz 2 dźwignie jedną krótszą a drugą dłuższą to tak krótsza co jest niżej to jest do zmiany kierunku jazdy czyli do przodu i do tyłu
a ta druga dźwignia to już są przełożenia biegów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 21 sierpień 2010 - 20:56

Awaria skrzyni w T25 Rewers :)

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#132 Share krecik555

krecik555

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 sierpień 2010 - 21:52

Awaria skrzyni w T25 dzieki, popatrzymy zobaczymy, moze sie uda;]

#133 Share Dare0x

Dare0x

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
    Najważniejsze
    Są 3 żeczy
    1) Prawo jazdy kat b.
    2) Władimirec t25
    3) R•o•d•z•i•n•a

(0-_-0)

Napisany 23 sierpień 2010 - 12:12

Awaria skrzyni w T25 Dzięki za pomoc teraz składam kase i jade po nowy blok ;D

PS. Mi jak zabierak pękł to nie było za Ciekawie , jechałem pod dużą górę drogą polną między drzewami z dwu kołówką napchaną drzewem dokładnie koroną z buka , było gdzieś od 2 do 3 ton, a sama przyczepa waży 700kg, na samej górce władek zaczął mielić i stawać dęba , ojciec siadł na masce i pomału brzechtałem i ryłem tylnimi oponami . Władek nie chciał wyjechać za żadne skarby i nagle BRAK BIEGÓW , na początku myślałem ze skrzynie chooj strzelił od tego szarpania . Ciągnik stoi na szczycie stromej góry z wielkim ładunkiem a na dodatek ma słabe hamulce . Podłożyłem pod koła klocki z drzewa i poleciałem po c-360 , 60 była po remoncie silnika i na dotarciu i pod tą górę nie mogła go wyszarpać bo we władku zabierak urwał sie na luzie i nie mogłem pomóc sie ciągnąć . do góry nie dało rady, jakimś cudem udało nam sie nawrócić władkiem z powrotem na dół . Zapieliśmy c360 do przyczepy linką żeby mnie asekurował jak będę jechać na luzie z góry , jak zjechaliśmy to przepieliśmy 60 na przód władka i mnie zaciągną do domu . Potem czekała mnie mała praca z rozkręceniem podłogi itp. ojciec wyspawał zabierak i teraz hula .

#134 Share 90Krzysiek90

90Krzysiek90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 29 sierpień 2010 - 08:49

Awaria skrzyni w T25 u mnie tak samo wyskakuja biegi ;/ i nawet przy jezdzie na kazdym biegu na wysokich obrotach czuc szarpanie takie drgania ;/
Będę brał Cię! -Gdzie? -W oborze na traktorze ;P

#135 Share Dare0x

Dare0x

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
    Najważniejsze
    Są 3 żeczy
    1) Prawo jazdy kat b.
    2) Władimirec t25
    3) R•o•d•z•i•n•a

(0-_-0)

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:05

Awaria skrzyni w T25 Witam
jak wszyscy wiecie , często lubi sie coś popsuć w t25 , mianowicie moje pytanie ogranicza się do jednej rzeczy otóż :
w moim władku wybija 3 lub 2 bieg zależy jak sie patrzy .Gdy jadę z ciężarem pod górkę tag koło 2 ton nawet jak zapre drążek nogą to i tak wybiję
Problem ten jest bardzo uciążliwy i niebezpieczny więc chciał bym sie dowiedzieć co jest tego przyczyną i ile by kosztowała naprawa .

Będę wdzięczny za mądre odpowiedzi .

#136 Share zenas

zenas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 387 postów
  • Zainteresowania:Moje zdanie to "DOGMAT" nie dyskutuje!

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:12

Awaria skrzyni w T25 :) skoro tak się dzieje to odpowiedzialne za to są te kulki ze sprężynami,musisz zdjąć pokrywe górną skrzyni aby dostać się wodzików,i wymienić kulkę i sprężyne na nawą bo te stare już się wyeksploatowały :D
Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

#137 Share Dare0x

Dare0x

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 73 postów
    Najważniejsze
    Są 3 żeczy
    1) Prawo jazdy kat b.
    2) Władimirec t25
    3) R•o•d•z•i•n•a

(0-_-0)

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:16

Awaria skrzyni w T25 mógł byś jakoś jaśniej może masz jakąś fotkę ?? zkąd wziąć nowe kulki

#138 Share Roki212

Roki212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • Zainteresowania:coś tam się znajdzie...

GG-3578015

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:26

Awaria skrzyni w T25 Jak zdejmiesz górną pokrywe to bedziesz widział wodziki które poruszasz dzwignią zmiany biegów i pod wodzikiem jest kulka i pod nią spręzynka dociskająca kulkę do wodzika w wodzik masz wycięcie w które ona wskakuje i zapobiega wyskakiwaniu danego biegu, jesli wymiana nic nie zmieni zostanie wymiana trybu w skrzyni. A kulki i spręzynki dostaniesz w sklepie gdzie zaopatrzasz się w częsci

#139 Share bialycivic

bialycivic

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 27 wrzesień 2010 - 19:36

Awaria skrzyni w T25 Tam nie ma żadnych kulek,tylko zaostrzone trzpienie,a na nich sprężynki.Trzeba zdjąć podłogę i po prawej stronie jak siedzisz jest przykręcone to ustrojstwo na 4 śruby <chyba ósemki>.odkręcasz i są sprężynki,zamień pierwszy od przodu z drugim i sprawdź czy pomogło.Jeśli tak to będzie wyskakiwać na 1 i 5-ce ,jeżeli tak to trzeba wymienić na nowe.Może być też coś w skrzyni uszkodzone,np.atak z wałka sprzęgłowego,ale wtedy na wszystkich do przodu lub do tyłu by wyskakiwał,lub uszkodzony tryb 2-ki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 29 wrzesień 2010 - 13:20

Awaria skrzyni w T25 W ruskim są blokady na biegachto nie jak ursusach ze bez sprzęgła można wrzuć bieg. Bo do sprzęgła jest to podłączone i po wciśnieci możesz wrzuć bieg jak puścisz to nie ma sznas żeby bieg wybić. Ja myśle że troche sprzęgło podciagnąć na cięgiełku. U mnie pomogło
Mój Wladimirec podbija świat