adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

TBhog    14

krok 1 - idziesz do sklepu i kupujesz korpus z dwoma wybierakami (250 zł?)

krok 2 - zdejmujesz podłogę

krok 3 - odkręcasz starą pojedynczą wajchę (4 śruby m14)

krok 4 - wkręcasz nowy korpus z dwoma wybierakami: ew doginasz młotem w imadle dodatkową wajchę jeżeli za duży kąt zgięcia i haczy o kolumnę kierowniczą

krok 5 - zaspawujesz ew zaślepiasz na silikonie krótką śrubą boczny otwór w korpusie wybieraka (nie wiem do czego służy, może jakiś czujnik cofania się tam wkręca: może tej dziury tam w ogóle nie być)

krok 6 - przykręcasz podłogę

krok 7 - odpalasz i jedziesz

 

w przeliczeniu na roboczogodziny to jakaś godzinka jak nie masz piwa i dwie jak masz piwo ;[. Pozdrawiam.

 

ps. naprawdę więcej nie da się o tym nic napisać !!


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

@TBhog Dzięki wielkie . Na szczęście wiem jak to odkręcić bo to już kiedyś robiłem, z powodu urwanego wybieraka to wiem co i jak . Najbardziej boje się że nowy korpus nie będzie pasować i będzie wiele kombinacji

PS . masz może jakąś fotkę jak to wygląda ?


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

W pierwszym poście tutaj dałem LINK !!! do filmiku na youtube - są tam zdjęcia jak to wygląda

 

linki jeszcze raz

lewar1

lewar2

lewar3

lewar4

 

Jak widać musiałem zaślepić otwór o którym pisałem i nieco dogiąć wybierak kierunkowy. Górną blachę (zdjęcie 1) z wycięciami można zaspawać w miejscu gdzie są biegi kierunkowe ale ja zostawiłem, szkoda czasu - i tak nie da się teraz w to położenie wybieraka dać (podobnie jest z pokrywą skrzyni - też nic z nią nie robiłem). Dorobiłem po bokach ograniczniki do dodatkowego wybieraka. Szybko i skutecznie i działa. Zapomniałbym - jeszcze trzeba małą dziurę w podłodze wyciąć na dodatkowy wybierak kierunkowy ale to wszystko drobiazgi.

 

CO ma nie pasować ? Jak nie jesteś pewny to mierzysz rozstaw i musi pasować !! Też się bałem, że nie spasuje a potem się śmiałem z tego bo to dokładnie ten sam wybierak z korpusem z dodanym z przodu drugim wybierakiem. Procedurę wymiany uprościłbym do:

krok 1 wykręcasz starą

krok 2 wkręcasz nową

 

Tyle samo roboty co z wspomnianym przez Ciebie złamanym wybierakiem.

Dawno temu też urwał się wybierak w polu i na szczęście urwany kawałek nie wpadł do skrzyni.

 

Kupiłem to tylko z powodu braku tokarza w okolicy ale jakby był to przerobienie we własnym zakresie wyszłoby zdecydowanie taniej. Nawet dziurę w starej wywierciłem i dorobiłem wybierak ale poległem z braku odpowiedniej tulei.


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecik555    0

Witam Wszystkich

Jestem swiezo upieczonym posiadaczem wladka t-25 i nie mam pojecia jak chodze te biegi... mam tam dwie dzwignie i nie wiem dokladnie do czego one sluza, bo co by nie bylo wrzucone to on jedzie:)ma ktos moze jakis schemat albo opis tego lub moze mi to opiac??? bardzo byl bym wdzieczny:)

pozdrawaim i dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zobacz w galerii użytkownika ursusczesio tam był schemat biegów w t25

a jak masz 2 dźwignie jedną krótszą a drugą dłuższą to tak krótsza co jest niżej to jest do zmiany kierunku jazdy czyli do przodu i do tyłu

a ta druga dźwignia to już są przełożenia biegów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

Dzięki za pomoc teraz składam kase i jade po nowy blok ;D

 

PS. Mi jak zabierak pękł to nie było za Ciekawie , jechałem pod dużą górę drogą polną między drzewami z dwu kołówką napchaną drzewem dokładnie koroną z buka , było gdzieś od 2 do 3 ton, a sama przyczepa waży 700kg, na samej górce władek zaczął mielić i stawać dęba , ojciec siadł na masce i pomału brzechtałem i ryłem tylnimi oponami . Władek nie chciał wyjechać za żadne skarby i nagle BRAK BIEGÓW , na początku myślałem ze skrzynie chooj strzelił od tego szarpania . Ciągnik stoi na szczycie stromej góry z wielkim ładunkiem a na dodatek ma słabe hamulce . Podłożyłem pod koła klocki z drzewa i poleciałem po c-360 , 60 była po remoncie silnika i na dotarciu i pod tą górę nie mogła go wyszarpać bo we władku zabierak urwał sie na luzie i nie mogłem pomóc sie ciągnąć . do góry nie dało rady, jakimś cudem udało nam sie nawrócić władkiem z powrotem na dół . Zapieliśmy c360 do przyczepy linką żeby mnie asekurował jak będę jechać na luzie z góry , jak zjechaliśmy to przepieliśmy 60 na przód władka i mnie zaciągną do domu . Potem czekała mnie mała praca z rozkręceniem podłogi itp. ojciec wyspawał zabierak i teraz hula .


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie tak samo wyskakuja biegi ;/ i nawet przy jezdzie na kazdym biegu na wysokich obrotach czuc szarpanie takie drgania ;/


Będę brał Cię! -Gdzie? -W oborze na traktorze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

Witam

jak wszyscy wiecie , często lubi sie coś popsuć w t25 , mianowicie moje pytanie ogranicza się do jednej rzeczy otóż :

w moim władku wybija 3 lub 2 bieg zależy jak sie patrzy .Gdy jadę z ciężarem pod górkę tag koło 2 ton nawet jak zapre drążek nogą to i tak wybiję

Problem ten jest bardzo uciążliwy i niebezpieczny więc chciał bym sie dowiedzieć co jest tego przyczyną i ile by kosztowała naprawa .

 

Będę wdzięczny za mądre odpowiedzi .


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11
:) skoro tak się dzieje to odpowiedzialne za to są te kulki ze sprężynami,musisz zdjąć pokrywe górną skrzyni aby dostać się wodzików,i wymienić kulkę i sprężyne na nawą bo te stare już się wyeksploatowały :D

Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

mógł byś jakoś jaśniej może masz jakąś fotkę ?? zkąd wziąć nowe kulki


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1817

Jak zdejmiesz górną pokrywe to bedziesz widział wodziki które poruszasz dzwignią zmiany biegów i pod wodzikiem jest kulka i pod nią spręzynka dociskająca kulkę do wodzika w wodzik masz wycięcie w które ona wskakuje i zapobiega wyskakiwaniu danego biegu, jesli wymiana nic nie zmieni zostanie wymiana trybu w skrzyni. A kulki i spręzynki dostaniesz w sklepie gdzie zaopatrzasz się w częsci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialycivic    1

Tam nie ma żadnych kulek,tylko zaostrzone trzpienie,a na nich sprężynki.Trzeba zdjąć podłogę i po prawej stronie jak siedzisz jest przykręcone to ustrojstwo na 4 śruby <chyba ósemki>.odkręcasz i są sprężynki,zamień pierwszy od przodu z drugim i sprawdź czy pomogło.Jeśli tak to będzie wyskakiwać na 1 i 5-ce ,jeżeli tak to trzeba wymienić na nowe.Może być też coś w skrzyni uszkodzone,np.atak z wałka sprzęgłowego,ale wtedy na wszystkich do przodu lub do tyłu by wyskakiwał,lub uszkodzony tryb 2-ki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

W ruskim są blokady na biegachto nie jak ursusach ze bez sprzęgła można wrzuć bieg. Bo do sprzęgła jest to podłączone i po wciśnieci możesz wrzuć bieg jak puścisz to nie ma sznas żeby bieg wybić. Ja myśle że troche sprzęgło podciagnąć na cięgiełku. U mnie pomogło


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

To nie kulki ani zaostrzone trzpienie ( we władku były stosowane dwa rozwiązania i trzpuienie i kulki z tym że kulki są na wodzikach a nie pod jak to ktoś tu pisał. tylko tryb skoro mówi że wypada nawet jak trzyma ręką to co mu da wymiana zabezpieczenia.choć przy okazji nie zaszkodzi sprawdzxić tego wałka zabezpieczającego ale z reguły jak on jest wyrobiny to się zaczyna kleszczyć skrzynia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

czyli trzeba wymieniać jakiś wałek lub trybo w skrzyni ?


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

u mnie trochę pomogło dokręcenie takiej śruby, która jest z przodu dźwigni zmiany biegów


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

pedał sprzęgła ani drgnie dodam że ( gdy włączę terenową 2 i zapre drążek noga to wybije wszystkie terenowe) a drążek zostanie w pozycji 2 biegu ale ciągnik stanie .....


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

to może wystarczyło by na wodziku polowe-drogowe trochę przestawić żeby lepiej na polowych zazębiał bo ten wodzik ma własnie możliwość regylacji położęnia widełek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

to może wystarczyło by na wodziku polowe-drogowe trochę przestawić żeby lepiej na polowych zazębiał bo ten wodzik ma własnie możliwość regylacji położęnia widełek.

ale co mi to ta ??, da to tyle że zrobi sie kombinacja która zawsze może się popsuć lub co gorsza poniszczyć inne tryba


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dare0x    1

Mi wyskakuję 2 lub 3 pod obciążeniem , to jest niebezpieczne !


---->> Władymirec, nie ma to jak mieć wschód pod domem <<----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj