adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rafal7    0

Co do wyskakiwania biegów może wystarczy tylko zaspawac wysprzęglik. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Ja mam to zaspawane i jeszcze do cięiełko podkręcone i teaz luks chodzi tylko 1 i 2 wylatują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

mi jak pod obciążeniem wyskakiwały biegi to wymieniłem ten wałek poprzeczny który tam wystaje w obudowie za prawym tylnym kołem i jest git :D


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
entermen    0

Witam po długiej przerwie.

Wreszcie rozkręciłem skrzynię biegów.

Uszkodzeniu uległ jeden z trybów, ten zapedlame gazu ustawiony równolegle do kół.

Odleciało z tego trybu kilka zębów?

Uszkodzeniu uległ też taki pazur, czy chwytak, nie wiem za bardzo jak go nazwać. On przesuwa tryb w odpowiednie miejsce. W kształcie podobne do zaokraglonej literki Y.

 

I nasunęły mi się dwa pytania:

1)Czy wszystkie wodziki fabrycznie mają identyczny ksztaałt, to znaczy czy są ścięte z dwóch stron?

U mnie dwa maja taki dziwny kształł prawie, że okrągłe, a dwa ścięte z dwóch stron?

2)Jak wyjąć te poprzeczne wałki na których są korytka do zmiany biegów. Czy trzeba odkręcić koło z jednej strony?

 

3) Jaki jest koszt kompletu wodzików?

Pozdrawiam.

Z góry dzięki za wszystkie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosiarka    2

Zeby je wyjac musisz zdjaci koło inaczej ci nie wyjda wbadz razie jeden ci minie koło a 3 nie :)

A jaki kształ maja wodziki nie pamietam chociasz w zime cało skrzynie mielismy w czesciach :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

To w kształecie litery Y to są widełki a czy zdjąć koło to chyba muśisz bo tak są dziury spasowanie to wodzików.Co do wodzików to wszystkie fabryczne mają ścięte końcówki przynajmniej u mnie tak jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Alternator od MTZ pasuje Nie musisz przerabiać tylko dłuższa jedna sruba i pare starych większych nakrętek jako podkładki grube bo będą potrzebne koszt 180 zł nowy Jubana


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grego525    0

Już ustaliłem przyczynę biegi nie były zakleszczone po rozkręceniu wszystkiego okazało się że blacha która idzie od lewarka do czujnika (tego co jest od palenia na luzie) blokowała wodziki śruba która ją podtrzymywała odkręciła się blacha opadła i to było przyczyną wywaliłem ją bo i tak od czujnika kable są odpięte i teraz wszystko jest ok

 

... Jaki czujnik????


...............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

Koledze chodzi u czujnik który jest odpowiedzialny za to że nie mozesz odpalić ciągnika bez wyrzucenia na luz taka rosyjska ochrona rodzicielska.

A co do zakleszczania to mielismy podobnie jak wy koledzy wyzej.

1 przyczyna to sprzegło tak jak kolega mówił wyregulować łapki

2. moze wodziki juz sa niźle sklepane sprubuj przeszlifować nawet papierkiem sciernym - pomaga

3. pekniety elelement sprzegła tzn. prowadnica która idzie od pedłaa do spzregła obejzyj dokładnie kiedys tam nam pękło gdzie po drodze

4. Zdjemij pokrywe od skrzyni i sprawdź czy wodziki dobrze dokręcone.

5. regulacja wodzików tzn.z prawej strony jest taki maly dekielek pod podłoga jest od tego ze bez wcisniecia spzregła nei wyrzucisz biegu bo np. w c 360 bez problemu chodź moze sie to skonczyc zakleszczeniem i tam jest regulacja sprubuj to wyregulować

 

JEŻELI źłe to zroumieliście i chcecie małych wytłumaczeń pisać na gg 12754498

 

U nas we władku działo sie to co u was teraz ale naszczescie wszszystko gra troche zajeło rozgryzanie co mu dolega po kolei ale wkoncu skrzynia hula jak talala

 

Do

@bart1887

sprawdź czy wodziki są niesklepane, zazwyczaj nie dochodzi do końca wodzik i sprzęgło stanie w połowie i traktor nie ruszy. Już to przerabiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grego525    0

@ZETORRRRRR u mnie nic takiego nie ma, przynajmniej nie działa (chodzi mi o ten czujnik) Weźcie mi powiedzcie o tym coś więcej..


...............................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

U mnei też nie działa. Jam yśle ze to tak działa. Ten kabel co idzie ze stacyjki przechodzi przez czujnik i idzie do rozrusznika. U mnie jest ucięty i prosto od stacyjki do rozrusznika. Pewnie czujnik sie rozsypał


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil93    1

Podczas obciążenia wyskakują poszczególne biegi:1,2,3,4,5 żółwie i 6 nie wyskakują. Ciągnik ma 2200mt i mam go od nowości a biegi wyskakują podczas transporu, zgrabianu trawy. Proszę o pomoc i informacje jak to naprawić z góry dziękuje. nr gg20502705.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Najszybsze to było by podciagnięcie na sprzęgle. Jak orałem to mi biegi zgrzytały bo były wymieniane łapki i sie troche starły i wyskakiwały mi polowe non stop. Jak podciagnełem to polowe mi wyskoczyły tylko raz w lesie. Myślałem że będzie trzeba go robić. A tutaj nieświadomie przez taki pierdół udało się też wyeliminować wyskakiwanie. Byc możedobrze nie zazębia i wyskakuje :blink:


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris5    1

U mnie też się tak działo, na początku wyskakiwały przy cięższej pracy a później już nawet jak jechałem pustym ciągnikiem pod górkę to nie dało się wyjechać, efekt końcowy był taki że nawet podciągnięcie sprzegła nic nie dało i wylądował u mechanika i cała skrzynia do roboty:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie tez tak się działo tylko wyskakiwał mi przód tył bo mam wersje z tym "rewersem" to do wymiany był tan cały wałek od tego


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

@Kris5 pamiętasz może ile cie kosztował ten remont? Mi wyskakują biegi ale tylko jak ma bardzo ciężko, a do tyłu jak jade to nie wyskakują mi biegi tylko wajcha od rewersu wyskakuje na luz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalipso156    2

:blink: na początek to sprawdz czy biegi wchodzą na sucho tzn bez sprzęgła jak sprawdzisz to pisz napewno coś poradzimy :huh: sam mam dwa takie sprzęty

 

jemu nie zgrzytają tylko wyskakują to zupełnie dwie różne sytuacje więc nie mów mu o ciągnieciu sprzęgła bo to nic mu nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj