Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria skrzyni w T25

770 odpowiedzi na ten temat

#761 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 17 maj 2016 - 21:31

Awaria skrzyni w T25

Przecież wycięcia mają pasować wa wodziki a nie na kulki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria skrzyni w T25 Dzisiaj, 17:31
  •  

#762 Share stefan1955

stefan1955

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 18 maj 2016 - 16:00

Awaria skrzyni w T25

źle napisałem masz racje . Niech mi kto podpowie gdzie kupić śruby do zabezpieczenia dużego koła mechanizmu różnicowego po lewej stronie rozkręciły się blaszki i śruby masakra całe szczęści nie uszkodziło trybów.Blaszki kupiłem ale śruby typowe nie zakręci się.

#763 Share stefan1955

stefan1955

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 18 maj 2016 - 20:24

Awaria skrzyni w T25

Czy łożysko na wałku wychodzącym z skrzyni biegów można wymienić po ściągnięciu dekielka  z uszczelniaczem? Po odkręceniu okienka pod pompą olejową wylało się dużo oleju będę wymieniał uszczelniacz a łożysko wychodzi w tą stronę? 

#764 Share Marcelix

Marcelix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 19 maj 2016 - 06:48

Awaria skrzyni w T25

źle napisałem masz racje . Niech mi kto podpowie gdzie kupić śruby do zabezpieczenia dużego koła mechanizmu różnicowego po lewej stronie rozkręciły się blaszki i śruby masakra całe szczęści nie uszkodziło trybów.Blaszki kupiłem ale śruby typowe nie zakręci się.

Kolego, w moim Władku też kiedyś miałem taki przypadek, że powykręcały się te śrubki i blaszki wpadły do środka. Ja tam wkręcałem śruby z normalnym gwintem kl. 8,8  Tam jest normalny gwint, tylko jak śruba wypadała, to mogło troszkę brzeg obrobić. trzeba poprawić gwintownikiem i po kłopocie.

Jeżeli czegoś nie da się zrobić, to wtedy przychodzi ktoś, kto nie wie, że się nie da i on to właśnie robi.   A. Einstein

#765 Share stefan1955

stefan1955

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 21 maj 2016 - 06:05

Awaria skrzyni w T25

Koledzy gdzie można dostać tulejkę na wałek który idzie od rewersu w skrzyni biegów a zabezpieczany dwoma nakrętkami na klucz 41 w okienku  pod pompą olejową lub wymiar tej tulejki w katalogu wymiaru nie podali, bo jak nie dostanę to bym dorobił. A ciągnik oczywiści władek. Numer katalogowy 7.37.103. 

#766 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 21 maj 2016 - 21:22

Awaria skrzyni w T25

Wymierz tulejkę od łożyska za uszczelniacz żeby i dołóż ze 3 mm i powinno być.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#767 Share stefan1955

stefan1955

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 22 maj 2016 - 06:37

Awaria skrzyni w T25

Dziękuję za informację, ale zadzwoniłem wczoraj do Białej Podlaskiej i dostanę bez problemu prześlą kurierem koszt tulejki 9 zł chyba więcej wyniesie koszt przesyłki.Bardzo profesjonalny gość obsługuje od razu jarzy o co chodzi nie tak jak u nas w sklepach musisz się natłumaczyć i jeszcze nie wiedzą o co chodzi. Nie wiem skąd się tam się znalazło kawałek dociętej rurki zamiast tulejki . I co za niespodzianki jeszcze mnie zaskoczą.

#768 Share Władimir79

Władimir79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 listopad 2016 - 15:07

Awaria skrzyni w T25

Witam,jestem tu nowicjuszem,ośmielę się podpiąć pod temat-

na 5,6 biegu nie wybija do końca sprzęgło.Można jechać ale jak by coś trochę hałasowało.

Może macie jakiś pomysł co może być przyczyną?....

#769 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 30 listopad 2016 - 20:00

Awaria skrzyni w T25

Sklepany wałek od wodzika.Odkręć dekiel od strony pedału sprzęgła wbij bieg i patrz czy się wałek nie zacina o obudowę.

#770 Share Władimir79

Władimir79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 20:17

Awaria skrzyni w T25

Dzięki za odpowiedź sprawdzę jak tylko będę miał czas. Jeszcze jedna prośba-w lewej zwolnicy ten wielki tryb , przez który przechodzi półoś ta mocowana do koła-u dołu ma luz na ok 2-3 cm.Na półosi widać od zewnętrznej strony trochę wyrobiony frez. Na kole zębatym frez wydaje się być ok. Czy z tego powodu koło zębate może mieć taki luz u dołu na boki? Czy mogła się wytrzeć ta podkładka dystansowa taka z kołnierzem-ma ok 17mm grubości. Dobrałem się do tej zwolnicy bo jak podniosłem tył ciągnika lewe koło miało wyraźnie większy luz i zmieniając kierunek obrotów było słychać metaliczny dźwięk w zwolnicy. Można z tym jeździć? Półoś kosztuje ok 250 nie wspomnę o kole zębatym-400.. Z góry dziękuję

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#771 Share wieslaw16

wieslaw16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1012 postów

Napisany 01 grudzień 2016 - 21:05

Awaria skrzyni w T25

Z opisu Twojego wynika że luz o którym wspomniałeś to wina łożysk, sprawdz też nakrętkę półosi czy się nie odkręciła i może przesuwa się cała półoś,a frez jeśli się podrobił to prędzej czy póżniej się obetnie ze względu na powstały na nim luz, u mnie tak było i na półosi w końcu obcięło, jednak w kole zębatym nie był nawet naruszony.Metaliczny dżwięk słychać bo koło zębate obija się o obudowę, bo ma luz.