adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

michal1993    458

Zajrzę tam, może jutro. Kurczę, najciekawsze jest to że nie mogę w katalogu namierzyć uszczelniacza... 


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371
http://t25.eu/inkontrahent.php?g=247

poz 25


nie ma za co 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

W moim katalogu uznali to jako "kołnierz" - oznaczenie typowo na uszczelniacz ale w spisie z tyłu nie występuje jako w tym miejscu żeby miał być.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Przez okienko raczej tego nie ogarnę. Uszczelniacz siedzi w obudowie nr 3, nabity jest od środka a ona jest szersza niż przerwa między wałkami... On był rozkręcony na był wałku atakującym i tulejka nie siedziała w uszczelniaczu ale i tak znalazłem kawałek uszczelniacza... więc lipa szybką naprawą

Dnia 8.03.2022 o 10:00, mani51 napisał:

http://t25.eu/inkontrahent.php?g=247

poz 25

 

nie ma za co 😁

 

Przez okienko raczej tego nie ogarnę. Uszczelniacz siedzi w obudowie nr 3, nabity jest od środka a ona jest szersza niż przerwa między wałkami... On był rozkręcony na był wałku atakującym i tulejka nie siedziała w uszczelniaczu ale i tak znalazłem kawałek uszczelniacza... więc lipa szybką naprawą


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

To teraz chyba najprościej na sprzęgle rozjechać żeby wałek sorzęgłowy poszedł do przodu i wtedy wyjmiesz tą pokrywę. Żeby rozpołowić przy skrzyni to musiałbyś hydraulikę rozpinać i kabinę zdejmować albo jakoś ją podpierać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Chciałem tak zrobić ale powiem Ci że namęczyłem się jak nie wiem ale uda się to jednak zrobić bez rozjeżdżania. I łożysko i simmering siedziały nie aż tak mocno i udało mi się je wydostać. Teraz czekam na poniedziałek żeby zamówić jakiś lepszy uszczelniacz bo od ręki to tylko takie "No name "


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

pewnie przesunął kołnierz na wałek sprzęgłowy i wyjął łożysko i uszczelniacz do tyłu. W sumie na to nie wpadłem ale nie głupi pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Dokładnie. Łożysko wyprasowałem przy użyciu tych otworów gwintowanych i tej tulejki na wałku a simmering wywaliłem śrubokrętem.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gelo707    21

Czy koła zębate, które współpracują, równiutko się ustawiają ze sobą? Bo u mnie widzę, że jedna para mija się nawet i 4mm


c20xe- to 150 powodów do bezczelności na szosie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek248    9

Witam, na wstępie nie wiem czy w dobrym temacie pisze jak coś to przekierujcie mnie. W skrócie. 

Władimirec t25 a2 po remoncie calej skrzyni i po remoncie hamulców, jest problem w nim taki że koła od napędu (te co jadą po drodze, nie żadne w skrzyni żeby nie mylić) poruszają się w przeciwnym siebie kierunkach. Np lewe koło kręci do przodu, prawe do tyłu i na zmianę. Co może być przyczyną? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek248    9
5 minut temu, Piotruniu25 napisał:

Co robiłeś przy mechanizmie różnicowym?

A dokładniej o co ci chodzi? Skręciłem go tak jak był wcześniej, a wcześniej z mechanizmem różnicowym  nie mialem problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Przecież to normalne że jak kręcisz jednym kołem do przodu to drugie będzie się kręciło do tyłu. Na pewno tak będzie na wyrzuconym biegu a i na luzie też może tak być jak jest skrzynia po remoncie i jeszcze ciężko chodzi. Zakręć we dwóch obydwoma kołami w jedną stronę i skrzynia ruszy, tylko musi być na luzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek248    9
Dnia 17.04.2022 o 09:18, mani51 napisał:

Przecież to normalne że jak kręcisz jednym kołem do przodu to drugie będzie się kręciło do tyłu. Na pewno tak będzie na wyrzuconym biegu a i na luzie też może tak być jak jest skrzynia po remoncie i jeszcze ciężko chodzi. Zakręć we dwóch obydwoma kołami w jedną stronę i skrzynia ruszy, tylko musi być na luzie.

Ogólnie to wszystko chodzi bez zarzutu tylko strasznie wyje skrzynia 

Normalnie jak zwolnice w rekordzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stasiu84    1

Witam dawno mnie tu nie było :) 

Mam pytanie od 2 lat borykam się z takim problemem gdy ciągnik się trochę zagrzeje pod czas ruszania puszczenie sprzęgła  wydobywa się głośny dźwięk nie wiem jak to nazwać takie buczenie gdy ruszy i jedzie później jest cicho. Tak jest na każdym biegu z wyjątkiem 1 , nie wiem skąd dokładnie wydobywa się ten dźwięk może ze sprzęgła,  miał ktoś może taki przypadek  ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Sprzęgło się nie ślizga? Kiedyś podobnie miałem pod obciążeniem jak sprzęgło było do wymiany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    371

Dawno dawno temu też nam tak buczało przy ruszaniu. kilka lat tak jeździliśmy i nic się nie rozleciało tylko przy okazji jakiegoś remontu była zmieniona tarcza i się uspokoiło.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Może to nie skrzynia ale nie widziałem podobnego tematu. Mój władek stracił zbieżność w prawym tylnym kole. Po rozebraniu okazało się że łożysko, na wale koła, od strony koła po prostu wpadło do środka obudowy... Wg zdjęć nowych elementów tam powinien być rant na którym opiera się łożysko przy skręcaniu. U mnie jest po tym tylko ślad - da się to zregenerować czy tylko wymiana na nowy element?


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hascak    8

Witam!!

Mam problem ze skrzynią w moim "Władku" , od pewnego czasu coś mi zaczęło "huczeć", wcześniej czasem blokowała się wajcha przy przerzucaniu biegów z wstecznych na przednie ale wiem jaka tego może być przyczyna, tylko nie mam czasu się do tego przybrać. Drugim problemem jest to że wyskakują biegi szosowe (wszystkie). Ciągnik ma już ponad 40 lat (rocznik chyba 1978) i jak do tej pory obyło się bez remontu , najgorsze jest to że w mojej okolicy nie mogę znaleźć żadnego fachowca. Może ktoś wie jaka może być przyczyna moich problemów, mam teraz trochę czasu, więc może sam bym coś uczynił w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondominium    84

jaka może być przyczyna skrzypienia podczas puszczania sprzęgła na zimnym silniku, na ciepłym już jest ok, regulacja samego pedału sprzęgła nic nie dała, te wodziki przy wale co się dociskają na puszczonym sprzęgle mają po 2 minimetry luzu czyli prawidłowo, w czym może tkwić przyczyna, tym bardziej że na ciepłym jest ok 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj