Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria skrzyni w T25

770 odpowiedzi na ten temat

#641 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 07 maj 2014 - 18:48

Awaria skrzyni w T25 W moim starym T-25 było kiedyś tak, że 2 i 4 wbijała się tylko do połowy, sprzęgło też odchodziło do połowy i po kilku metrach bieg wyskakiwał. Okazało się, że jeden z wodzików, właśnie od tych biegów był minimalnie zgięty. Normalnie tego nie było widać, dopiero po wymontowaniu wodzika. Mechanik założył nowy, prosty i biegi zaczęły normalnie chodzić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria skrzyni w T25 Dzisiaj, 03:29
  •  

#642 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 maj 2014 - 19:11

Awaria skrzyni w T25 A więc panowie teraz będziecie mieli pole do popisu otóż :

Dodany obrazek

1.- Jak wymienić w tym miejscu łożysko ?
2.- Jak ściągnąć te podkładkę co blokuje rewers ?
3- Czy ten tryb ma być taki luźny ? bo podejrzewam że on jest powodem wybijania 5/6 biegu.

#643 Share Andr3w

Andr3w

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 173 postów

Napisany 07 maj 2014 - 19:19

Awaria skrzyni w T25 Ad 4 Powodzenia zycze Ci w pracy tej skrzyni ;)
No chyba ze bedziesz wszystkie łożyska wymieniał. To moze byc i do pełna wodą zalana. Pzdr ;]

#644 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 07 maj 2014 - 21:29

Awaria skrzyni w T25 1 Łożysko wymienisz jak rozbierzesz całą skrzynie czyli wywalisz oba wałki i rozłączysz skrzynie od wałka sprzęgłowego.
2 odginasz blaszki wygięte na tą grubą podkładkę i obracasz tą grubą podkładkę żeby wpadła we frez i ją przesuwasz.
3 Jak widzisz że w tej zębatce jest otwór w której powinna być kulka na końcu twojej strzałki a ja jej tam nie widzę.
4 jak Masz trochę pojęcia to rozbieraj tą skrzynie ale jak nie to lepiej poszukaj jakiegoś dobrego mechanika żeby ją dobrze poskładał.

#645 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 07 maj 2014 - 21:46

Awaria skrzyni w T25

1 Łożysko wymienisz jak rozbierzesz całą skrzynie czyli wywalisz oba wałki i rozłączysz skrzynie od wałka sprzęgłowego.
2 odginasz blaszki wygięte na tą grubą podkładkę i obracasz tą grubą podkładkę żeby wpadła we frez i ją przesuwasz.
3 Jak widzisz że w tej zębatce jest otwór w której powinna być kulka na końcu twojej strzałki a ja jej tam nie widzę.
4 jak Masz trochę pojęcia to rozbieraj tą skrzynie ale jak nie to lepiej poszukaj jakiegoś dobrego mechanika żeby ją dobrze poskładał.

kolega ma tutaj rację jeśli nie robiłeś wcześniej skrzyni we Władku to lepiej poszukaj dobrego mechanika który zrobi ci to tak jak należy a przy okazji siedź z nim to podpatrzysz jak to zrobić, nie ma sensu wszystkiego wyciągać i może za parę dni od nowa rozbierać jak źle ustawisz w na pewno masz źle ustawione koła od 5 i 6 biegu skoro wyskakuje

#646 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 07 maj 2014 - 22:05

Awaria skrzyni w T25 Podkładki od rewersu schodzą tylko w jedną stronę i akurat w prawo patrząc z góry od tyłu, więc żeby wyjąć te po lewej to trzeba odbezpieczyć po prawej, wysunąć wałek w lewo z kół rewersu i dopiero można ściągnąć podkładki po prawej.
Oczywiście wałka nie da się wysunąć całkowicie w lewo tylko trzeba go wyjąć do góry żeby ściągnąć rewers.
Dawno już przy skrzyni nie robiłem ale z tego co pamiętam to tak było.

#647 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 07 maj 2014 - 22:15

Awaria skrzyni w T25

1 Łożysko wymienisz jak rozbierzesz całą skrzynie czyli wywalisz oba wałki i rozłączysz skrzynie od wałka sprzęgłowego.

2. chwilę przyglądałem się tej podkładce i nie zauważyłem żadnych blaszek.
4. Zawsze trzeba uczyć się czegoś nowego, jak nie spróbuje to się nie nauczę, najwyżej będę rozkręcał 10 razy tą skrzynię. Pojęcie troszkę mam w końcu sam remontuje cały ciągnik.

#648 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 08 maj 2014 - 06:37

Awaria skrzyni w T25

2. chwilę przyglądałem się tej podkładce i nie zauważyłem żadnych blaszek.

Napisałem Ci że po tej stronie co zaznaczyłeś podkładki nie da się zdjąć. Tam są wypustki na wałku. Po drugiej stronie jest podkładka zabezpieczająca i wszystko schodzi w prawą stronę.

#649 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 maj 2014 - 17:16

Awaria skrzyni w T25 mani51 chodzi ci o to że mam ściągnąć podkładkę zaznaczoną w punkcie 4 ?

Dodany obrazek

#650 Share Geo

Geo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 549 postów
  • Zainteresowania:Ciekawostki naukowe i nie tylko

Napisany 08 maj 2014 - 19:47

Awaria skrzyni w T25 Tak. Odginasz zabezpieczenie (blaszka), obracasz podkładkę tak aby wpusty w podkładce ustawiły się zgodnie z wypustami wałka i ściągasz. Pod grubą podkładką powinny być cieńsze do regulacji luzu. Z tego co pamiętam gdzieś pod obudową łożyska po prawej stronie też są podkładki do regulacji ustawienia rewersu względem wałka atakującego. Przy okazji sprawdź jak wyglądają te grube podkładki - czy nie nie mają zbyt głębokich wyrobień w okolicach frezów na wałku. Kiedy ostatni raz robiłem rewers to ta podkładka po lewej była wyrobiona prawie do końca. Podkładki powinny być hartowane więc uważaj przy zakupie nowych. Jak źle poskładasz rewers jest duże prawdopodobieństwo, że po jakimś czasie urwie się wałek pośredni (ten na którym są koła zębate rewersu). Przy okazji dodam tylko, że duży luz na dźwigni zmiany biegów - przód tył często jest wynikiem dużych luzów na rewersie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#651 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 08 maj 2014 - 19:52

Awaria skrzyni w T25 W punkcie 4 masz podkładkę stałą.W punkcie 2 masz zabezpieczaną podkładkę.Zabezpieczenie odbywa się w ten sposób ze w grubej podkładce masz 2 nacięcia i w nie jest zagięta druga podkładka.Żeby wysunąć rewers musisz odkręcić nakrętkę z drugiej strony tą pod kołpakiem plastikowym następnie puknąć we wałek w drugą stronę i z drugiej strony zdjąć zabezpieczenie następie odbezpieczyć rewers jak wcześniej pisałem następnie odkręcić z prawej strony obudowę łożyska i wysunąć całą obudowę (uważaj na podkładki regulacyjne) następnie wybijasz wał w stronę prawego koła.Ale żeby dostać się do łożyska ataku to i tak musisz rozebrać drugi wał bo nie wysuniesz wałka.Na drugim wale uważaj na kulki.Atak żeby rozebrać musisz zdjąć napęd pompy hydraulicznej i odkręcić klapę i zdjąć złącze wałka sprzęgłowego odkątrować i wałek atakujący i dopiero wysuniesz w środek skrzyni.

#652 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 08 maj 2014 - 20:50

Awaria skrzyni w T25

W punkcie 4 masz podkładkę stałą.W punkcie 2 masz zabezpieczaną podkładkę.Zabezpieczenie odbywa się w ten sposób ze w grubej podkładce masz 2 nacięcia i w nie jest zagięta druga podkładka.Żeby wysunąć rewers musisz odkręcić nakrętkę z drugiej strony tą pod kołpakiem plastikowym następnie puknąć we wałek w drugą stronę i z drugiej strony zdjąć zabezpieczenie następie odbezpieczyć rewers jak wcześniej pisałem następnie odkręcić z prawej strony obudowę łożyska i wysunąć całą obudowę (uważaj na podkładki regulacyjne) następnie wybijasz wał w stronę prawego koła.Ale żeby dostać się do łożyska ataku to i tak musisz rozebrać drugi wał bo nie wysuniesz wałka.Na drugim wale uważaj na kulki.Atak żeby rozebrać musisz zdjąć napęd pompy hydraulicznej i odkręcić klapę i zdjąć złącze wałka sprzęgłowego odkątrować i wałek atakujący i dopiero wysuniesz w środek skrzyni.

Wielkie dzięki, teraz już wszystko wiem jak postępować, praktycznie wszystko mam już odkręcone, wystarczy odbezpieczyć tą podkładkę która jest już na wykończeniu ( da się taką kupić nową ? )

Czyli za wałkiem w punkcie pierwszym będzie najwięcej roboty, zastanawiam się czy warto wymieniać te łożysko choć ma już luzy

#653 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 08 maj 2014 - 21:03

Awaria skrzyni w T25 No jak ma luzy to warto je wymienić a co do podkładek rewersu to są całe komplety.Koszt 15 zł.

Edytowany przez balcerek1, 08 maj 2014 - 21:18.

#654 Share Hari123

Hari123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 156 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:39

Awaria skrzyni w T25 Udało się rozebrać skrzynię praktycznie bez problemu, okazało się że faktycznie jak pisał balcerek1 nie ma kulki w tym trybie jak i w całym wałku.
A oto zdjęcie ukazujące, że 17 latek też potrafi dużo zdziałać w Władziu :)
Dodany obrazek

Okazało się że wszystkie łożyska idą do wymiany tak samo jedno koło zębate, wałek blokujący wodziki, sprężyny i podkładki. Jeszcze tylko muszę wyjąć wałek zaznaczony w punkcie 1.

Jeszcze takie pytanie do was czy wymienić tulejki w rewersie skoro nie widać oznak zużycia ?

Edytowany przez Hari123, 09 maj 2014 - 20:49.

#655 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 09 maj 2014 - 21:16

Awaria skrzyni w T25 Co ten ciągnik robił ze łożyska do wymiany pewnie lepsze wyrzucisz niż nowe założysz

Taka demolkę to potrafi mój 14 latek

#656 Share adamgaleon

adamgaleon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 336 postów

Napisany 09 maj 2014 - 23:26

Awaria skrzyni w T25 też się dziwię że kolega rozebrał całą skrzynię i będzie wszystko wymieniał, może ma dostęp do oryginalnych części a nie podróbek które ktoś w stodole robi i po kilku godzinach pracy pod obciążeniem się rozwalają, miałem taki przypadek że wymieniłem część na nową tylko że następnego dnia zamieniłem tą nową część na starą która miała 20 lat i lepiej śmiga jak nowy zamiennik
dodam że takiego Władka sam w wieku 16 lat rozbierałem i sam składałem wraz z remontem silnika i jak na razie odpukać wszystko biega a ty kolego jak na razie widzę że skrzynię rozebrałeś a trzeba ją jeszcze złożyć aby pracowała lata

Edytowany przez adamgaleon, 09 maj 2014 - 23:27.

#657 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1370 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 11 maj 2014 - 00:15

Awaria skrzyni w T25 Kolega sie nauczy czegos nowego, a poza tym lozyska mozna kupic lepszej firmy i beda chodzic lata.
Wymien wszystkie, to skrzynia bedzie cichsza i lepiej bedzie chodzic.
Jesli tulejki sa w miare OK to nie zmieniaj, bo te nowe to badziewie.
Z kolami tez uwazaj, nie wymieniaj bez potrzeby. Kulki, sprezynki podkladki, zawleczki itp pier**ly zmieniaj na nowe, no i podstawa to dokladne zdjecia krok po kroku jak co bylo zlozone ;)
Przejrzyj dobrze mechanizm roznicowy.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#658 Share Mareczek9005

Mareczek9005

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 maj 2014 - 08:45

Awaria skrzyni w T25 Witam.
Mam taki problem ze swoim władkiem ze pod lekkikm obciążeniem wyskakuje mi 1-rwszy bieg. Co może być przyczyną?
Podajcie pare przyczyn a jutro będę się brał za niego.

#659 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 11 maj 2014 - 12:07

Awaria skrzyni w T25 Mój błąd. Faktycznie zabezpieczenie po lewej stronie. Kilka lat minęło odkąd tam zaglądałem,m więc sorki za zamieszanie.
Co do wyskakującego biegu to trzeba zacząć od regulacji mechanizmu blokującego wodziki połączonego ze sprzęgłem. Może jest źle ustawiony. Sprawdź ile trzeba wcisnąć sprzęgło żeby już dało się zmienić bieg. Powinno być tak żeby wodziki blokowało zanim zacznie ciągnąć sprzęgło.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#660 Share eryk94

eryk94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 08 czerwiec 2014 - 22:55

Awaria skrzyni w T25 Panowie co może być przyczyną tego że II reduktor nie chce się załączyć ? dodam że skrzynia byłą robiona 2 i 4 bieg bo się tryby rozsypały wszystko jest już złożone ale biedy wchodza tylko te co są na I reduktorze bo II nie chce się załączyć