Skocz do zawartości

Zdjęcie

Awaria skrzyni w T25

770 odpowiedzi na ten temat

#581 Share stefan1955

stefan1955

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 10 luty 2014 - 08:03

Awaria skrzyni w T25 No to dziękuję za informację władek jest z kabiną,ale koło będę zdejmował bo cieknie na pochwie bo była wymieniana.Będę się za to brał w pod koniec tygodnia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Awaria skrzyni w T25 Dzisiaj, 18:46
  •  

#582 Share stefan1955

stefan1955

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 58 postów

Napisany 13 luty 2014 - 10:09

Awaria skrzyni w T25 Jeszcze jedno pytanie czy jak będę robił skrzynie biegów to czy można uszczelnić na wałku sprzęgła bez rozpoławiania.Dziś zobaczyłem, że troszeczke kapie olej tym otworkiem z zawleczką na dole.

#583 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 13 luty 2014 - 13:11

Awaria skrzyni w T25 Nie uszczelnisz bez rozpoławiania na sprzęgle. Upewnij się tylko czy aby nie leje się z silnika.
Za sprzęgłem jest jeszcze przekładnia napędu pompy hydraulicznej, za nią jest przerwa gdzie nie ma oleju (ten dekiel za pompą hydrauliczną) i dopiero jest skrzynia. Nie ma możliwości żeby olej ze skrzyni dostał się do sprzęgła.

Edytowany przez mani51, 13 luty 2014 - 13:11.

#584 Share eryk94

eryk94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 luty 2014 - 22:04

Awaria skrzyni w T25 Panowie mam problem z moim Władkiem chodzi o to że rozleciały się biegi 2 i 4 no i chciałbym je wymienić czy można dostać się do skrzyni ściągając prawe koło czy trzeba rozpoławiać ?? dodam że inne biegi wchodzą ale na wysokich obrotach coś w skrzyni trzeszczy :( proszę o pomoc

#585 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 20 luty 2014 - 22:09

Awaria skrzyni w T25 Skrzynia we Władku jest poprzeczna więc nie musisz rozpoławiać tylko podłoga,dekiel od skrzyni wek dekle boczne od łożysk też katalog na stół i do roboty. :D

#586 Share eryk94

eryk94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 20 luty 2014 - 22:13

Awaria skrzyni w T25 ok dzięki za info a co może być przyczyną tego że na np 5 jak jadę na wysokich obrotach to w skrzynie trzeszczy ??? czyżby tryby od biegów co się rozleciały są zakleszczone ??

#587 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 20 luty 2014 - 22:22

Awaria skrzyni w T25 Z ciągniesz dekiel to będzie widać co jest nie halo.Ale przypuszczam że rewers jest luźny czyli do regulacji albo do wymiany.

#588 Share mtz82ts25

mtz82ts25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 22:12

Awaria skrzyni w T25 Mam problem z władkiem ponieważ na trzymaniu go na sprzęgle często po chwili słychać szum dodam że mam go na skrzyni ze starszym rewersie. Co to może być za problem

#589 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 01 marzec 2014 - 22:39

Awaria skrzyni w T25 Prawdopodobnie łożysko oporowe masz do wymiany.Odkręć dekielek sprzęgła i posłuchaj czy to ono tak szumi.

#590 Share mtz82ts25

mtz82ts25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 02 marzec 2014 - 18:47

Awaria skrzyni w T25 Dzieki z pomoc w wolnym czasie sprawdzę.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#591 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 03 marzec 2014 - 10:21

Awaria skrzyni w T25 Kolego, jest temat o sprzęgle. Warto przeczytać cały jeśli nie chcesz co roku rozpoławiać ciagnika żeby założyc kolejne łożysko.
http://www.agrofoto....3-sprzeglo-t25/

Edytowany przez mani51, 03 marzec 2014 - 10:22.

#592 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 06 marzec 2014 - 00:31

Awaria skrzyni w T25 Panowie, ta tulejka pod plastikowym kapslem, to ma byc sztywno, ew z lekkim luzem, czy nie ma to znaczenia?
Dzis wieczorem probowalem podlozyc pod nia podkladke i jak dokrecilem nakretke, to do przodu sie rewers uciszyl, ale do tylu, to gorzej niz w niejednym polonezie most :D No i zaczal gwizdac na luzie, wiec zrobilem jak bylo.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#593 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 05:35

Awaria skrzyni w T25 Według mnie powinna być skręcona na sztywno. Wygląda na to że masz za dużo podkładek dystansowych pod obudową łożyska lub co gorsze za dużo podkładek na wałku rewersu po stronie koła od wstecznych. Jak są jakieś pod obudową to wyjmij kilka i spróbuj skręcić na sztywno.

#594 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 06 marzec 2014 - 08:40

Awaria skrzyni w T25 I tak bede pruc skrzynie, bo jakies 5 - 6 lat temu wypadlo z nej kilka zmielonych podkladek, w tym jedna taka grubsza z zabkiem i wypustkami cala polamana.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#595 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 20:40

Awaria skrzyni w T25 Rewers musi być skręcony na ful na tej śrubie co do głośnej pracy do tyłu to będzie standard jak był luźny więc zęby podrobiły się inaczej a jak dokręciłeś to zmienił się kont natarcia.Jak będziesz skrzynie rozbierał to obejrzysz jak wygląda a jak przyjdzie ci założyć nowy to dopiero będzie kupa hałasu zanim się dotrze.

#596 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 06 marzec 2014 - 20:47

Awaria skrzyni w T25 Niema co kombinować trzeba skasować luz na rewersie ,jeżeli trzeba to dosunąć koło współpracujące z rewersem , potem wyśrodkować za pomoca podkładek pod tuleja łożyska (śruba wcześniej dokręconja bez luzu)

#597 Share MarekKoper

MarekKoper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 21:49

Awaria skrzyni w T25 witajcie jak trzeba ustawić rewers na środku bo jak zabiezpieczę rewers to potem jest luz a jak dopasuje na ciasno to nie mogę zapiąć tego zabezpieczenia i co mam zrobić i jak dopasować żeby było dobrze no najczęściej łamie mi to zabezpieczenie na pół i muszę rozbierać połowe skrzyni żeby założyć nowe w ciągu jednego sezonu muszę rozbierać 2 razy z tym zabezpieczeniem i nie wiem jak to zrobić żeby było dobrze pomóżcie

#598 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 26 marzec 2014 - 22:07

Awaria skrzyni w T25 Pod piastą łożyska od rewersu gdzie jest dekiel plastikowy masz pół podkładki podkładane pod piastę wyciągnij po jedną z dołu i jedną z góry tylko o takiej samej grubości.Jeżeli jeszcze jest mało to powtórz tą operacje tak aby ustawić luz między zębny na obydwu kołach.

Edytowany przez balcerek1, 26 marzec 2014 - 22:08.

#599 Share MRobert79

MRobert79

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 08:37

Awaria skrzyni w T25 Mam podobny problem ze skrzynią a mianowicie głośno wyje i do przodu i przy hamowaniu silnikiem.
Czy na tym wałku na którym jest rewers po zewnętrznej stronie obudowy skrzyni biegów należało by dołożyć tych podkładek regulacyjnych( składających sie z 2 częśći) by cały wałek poszedł w prawo i wtedy ucichnie skrzynia?
Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#600 Share Agroastrolog

Agroastrolog

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 27 marzec 2014 - 09:30

Awaria skrzyni w T25 Rewers w T25 trzeba wstępnie złożyć na wałku pośrednim zaciśnietym w imadle. Łatwo wtedy dobrać ilość podkładek regulujacych luz. Przekrecić podkładkę zabezpieczającą. Ostukać wszystko młotkiem aby wyprostowały się podkładki regulacyjne. Jak mało to dołożyć. Tak skompletowany, sprawdzony rewers można już łatwiej i bez błedów zamontować w skrzyni. Regulacja polega na przemieszczaniu wałka z kołem atakujacym i wałka pośredniego z kołami talerzowymi. Wszystko przy użyciu podkładek. Przy rozbiórce zaznaczyć, które koło talerzowe było, z której strony. Zamiana miejscami objawi się nienatralnym hałasem i przyśpieszonym zużywaniem sie zazębienia.