adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

zdruj77    3

to albo wajch niedokręcona albo tryb w skrzyni na wałku pośrednim jak wcześniej pisałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Ja tym ciagnikiem nigdy nie jezdziłem przyprowadził go wujek bo w lesie go rozwalili i nie mogli wstecznego wrzucici.

Pompe juz odkrecilicsmy, w skrzyni sa starszne luzy ta wajcha od biegow przód tył lata jak chce czy jest wcisniete sprzegło czy nie wsteczny w lesie jakos udało im sie wrzucic i puzniej przyjechali do nas i nie weimy czy za to sie zabieraci :P

Rozpołowici i tak go musimy bo trzeba tarcze wymienic od sprzegła.

I z tego co tu piszecie to bedzie kupa roboty jak wuejk dobrzez zapłaci to sie wezniemy za to :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

a gałka (rewers) wchodzi w obudowę tej głównej może się odkręciła albo wodzik się odkręcił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

A wiec tak w ciagniku jest napewno spalone sprzegło :P

Przyjechał o wąłsnych siłach

Ta gałka działą dobrze chyba cos w srodku po pijaku urwali

Kazdy bieg wchodzi ze zgrzytami ;/ a wstecznego niema wezniesz ta wajche na wsteczny i wrzucisz bieg i jedziesz do przodu

I takie małe pytanie braci sie za remont ??

Narazie robimy pompe do podnosnika cała wyrypana ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdruj77    3

jak do przodu jak już to tylko na biegu redukcyjnym a na pozostałych 1,2,3,4,5,6, zgrzyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody12    2

Tak na wszystkich zgrzyta on dobrzez nie wysprzegla

No popraostu dajesz ta wjache od rewersu zeby jechał do tyłu czasme niema biegów a czasme jedzie noramalnie do przodu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETORRRRRR    3

Po pierwsze jeżeli coś nie tak z biegami miałem podobnie to tak:

sprawdzic wodziki tzn. dokręcić

sprzęgło może być już trochę dojechane lekko podkręcić wystarczy

z tym zdjeciem pokrywy tez mozna sprawdzic co i jak

tyle moich rad

ja miałęm podobnie wina:

WODZIKI

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpsowa692    1

witam,odkręć podłużną pokrywkę najlepiej tą od strony lag hamulców pod nią znajdziesz cztery wystające pręty to są wodziki naciśnij sprzęgło i wciśnij jak głęboko możesz wodzik pierwszy patrząc od silnika odpal iwana i zobacz jak się wsteka znalazła to znaczy że problem leży w wajsze pewnie śrubkę trzeba dokręcić a jak nie to trzeba ten śrutownik rozbebeszać:)ps.trochę namotałem ale mam nadzieje że wiesz o które pokrywki chodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a skrzynia była rozbierana??

bo jak nie to rozbierz i zobacz wałki, bo u mnie było to samo tylko z biegami do przodu i wcale nie wchodziły, a jak otworzyliśmy skrzynie to okazało się że kawałek wałka ukruszył się i to dosłownie 2 mm na 2mm:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

U mnie wyskakiwał wsteczny po przejechaniu kilku metrów , biegi do przodu były ok , jak się okazało to mechanik sklepał wodzik przez co nie wchodził do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart1887    0

witam mam taki problem w moim Władku nie mogę wrzucić 2 i 4 biegu dodam że po części wchodzi bieg ale sprzęgło odbja wtedy tylko do połowy a ciągnik stoi w miejscu dzieje się to bez względu czy przełączam go na biegi szosowe czy terenowe skrzynia jest z 2 lewarkami na jednym są biegi od 1 do 6 i redukcyjne na drugim szosowe terenowe i wsteczny morze ktoś z was miał podobny problem i wie co i jak z tym zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rider    4
witam mam taki problem w moim Władku nie mogę wrzucić 2 i 4 biegu dodam że po części wchodzi bieg ale sprzęgło odbja wtedy tylko do połowy a ciągnik stoi w miejscu dzieje się to bez względu czy przełączam go na biegi szosowe czy terenowe skrzynia jest z 2 lewarkami na jednym są biegi od 1 do 6 i redukcyjne na drugim szosowe terenowe i wsteczny morze ktoś z was miał podobny problem i wie co i jak z tym zrobić

Witaj masz zakleszczone biegi, najprościej to odkręcić po obu stronach skrzyni biegów (pod kabina po bokach) takie dwie prostokątne pokrywy (szerokie i wąskie), jak je odkręcisz to masz tam wodziki?? skrzyni biegów, bierzesz młotek i z wyczuciem uderzasz do momentu aż wszystkie będą ustawione tak samo, jak nie idzie to poruszaj dźwigniami zmiany biegów tak aby wszystko ułożyło sie na swoim miejscu, robiłem to dość dawno kilka razy i poskutkowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart1887    0

Już ustaliłem przyczynę biegi nie były zakleszczone po rozkręceniu wszystkiego okazało się że blacha która idzie od lewarka do czujnika (tego co jest od palenia na luzie) blokowała wodziki śruba która ją podtrzymywała odkręciła się blacha opadła i to było przyczyną wywaliłem ją bo i tak od czujnika kable są odpięte i teraz wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
entermen    0

Witam.

Posiadam T-25. Jes to wersja z 1973 rok z dwoma drążkami do zmiany biegów.

Z racji czasu jest w nim sporo usterek, ale 3 najważniejsze (najbardziej denerwujące) to:

 

1)Duży luz na kierownicy: pomimo wielu starań i poprawek nadal występuje.

2)Biegi w czasie jazdy potrafią same się wybijać na luz w efekcie ciągnik staje.

Często właśnie nie można wbić w stecznego. Jest problem na z drugim drążkiem szosowe-terenowe.

Dodatkowo często się zakleszcza.

Może ktoś zna przyczynę dlaczego te biegi wyskakują same?

3)Jaki alternator pasowałby do t-25?

 

Jeśli ma ktoś podobne problemy to proszę się wypowiedzieć.

Pozdrawiam i z góry dzięki za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Ale ciągnik staje w miejscu czy leci dopuki się nie zatrzyma czy ty zachamujesz i czy wylatująć ci jak jedziesz samym ciągnikiem czy pod obciążenim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
entermen    0
Ale ciągnik staje w miejscu czy leci dopuki się nie zatrzyma czy ty zachamujesz i czy wylatująć ci jak jedziesz samym ciągnikiem czy pod obciążenim.

Efekt jest taki, że np: jadę sam, z ładunkiem to nie ma znaczenia. Bieg się wybije na luz. Tak jak ja bym ręcznie to wybił. Taka sytacja ma miejsce nie na wszytskich biegach tylko na kilku.

Ze wstecznym problemy były od zawsze pomimo remontów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3135

Mógł ci się wodzik obrobić jak mi tylko mi na 1 i 2 biebi wylatują ale jak przytrzymam wajche to ni wylatuje i jescze mogł i się to małe cięgełko poluzować też to miałem muśisz sprubować przykręcić tylko uważaj żeby nie wpadło do środka bo tam zabespieczenia nie ma i na wszystkich biegach wylatują biegi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Waldekps2    2

Onośnie Luzu na kierownicy to najlepiej załuż sobie wspomaganie. Jakąś przekładnie z serwomechanizmem od samochodu. Ja mam od mercedesa W124 ale ona ma odwrotne przełożenie i trzeba kombinować ale wiem ze pasuje od jakiegoś starego busa Mercedesa i od Forda też jakiegoś busa (pasuje tzn. że ma takie same obroty). Koszt to zależy jak ci sie uda kupić części. Ja dałem 500 zł za części i 50zł wzioł tokaż czyli nie więcej jak 600zł wydałem i kręce teraz jednym palcem jeżdżąc z turem. Tamtym dwum gościom zakładała jakaś firma z okolic Wyszogrodu to dali po 2 tysiąse aż. Ad.2. Musisz raczej roebrać skrzynie i zweryfikować stan poszczególnych jej elementów bo sie pewnie powydzierały sprzęgła kłowe trubów. Może to być też wina luzów na łożyskach lub wodzików.

Ad.3. Najlepiej pasuje alternator orginalny od T-25 :D ale można założyć każdy. To kwestja pomysłu i dorobienia uchwytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

Witam

 

W -> skrzyni biegów <-, wałek 1 na którym jest sprzęgło (na dole obrazka) poprzez regulowane cięgno 2 porusza dźwignią 3, która idzie do skrzyni. Ta dźwignia 2 powoduje przesuwanie blokady wodzików, która przebiega pod pokrywą 4, sprężynami i kulkami (ogólnie to jej nie zobaczy bez rozebrania skrzyni. Dochodzi aż do korka/zaślepki w okolicach 5. Blokada ta ma nacięcia które blokują wodziki jak sprzęgło jest puszczone. Mam władka 30 lat i blokada jest jak nowa więc nie sądzę, żeby ona się wyrobiła (choć różnie bywa). U mnie za wybijanie biegów była odpowiedzialna uszkodzona dźwignia 3, która nie poruszała blokadą wodzików (urwana łapka przesuwająca w środku skrzyni). Niestety aby to wymienić trzeba ściągnąć pokrywę skrzyni. Polecałbym odkręcić korek 5, włożyć tam śrubokręt, poruszać sprzęgłem i zobaczyć czy ta blokada w ogóle się porusza. Zasadniczo to przez ten korek 5 wyjmuje się ten wałek blokady wodzików (ok 20cm dłg) i jakby się uparł to chyba ją wyjmie bez rozkręcania ale nie próbowałem. Jeżeli tak to albo faktycznie jest wyrobiona, albo cięgno 2 trzeba doregulować: rozkręcić, dokręcić, trza eksperymentować. W przypadku dobrze wyregulowanej blokady przy wyciśniętym sprzęgle nie ma możliwości wyrzucić biegu lewarkiem. Jeżeli bardzo lekkie naciśnięcie sprzęgła umożliwia już wyrzucenie biegu to trzebaby doregulować cięgno 2. Sprzęgło wg mnie ma słabą sprężynę i lata w górę w dół i od drgań może opaść i bieg wyskoczy. Jeżeli blokada jest sprawna to prędzej rozerwie skrzynię i urwie 'popychacze' kół zębatych, niż wyrzuci bieg.

 

Co do zakleszczania, też miałem ten problem. Wystarczyło odkręcić cały lewarek i podszlifować pokrywę skrzyni w nazwijmy to newralgicznych miejscach :) do tego przeszlifowałem nieco samą dźwignię zmiany biegów. Spokój od 10 lat.

 

Jeśli chodzi o luz to nie pomogę, wymieniłem ślimak ślimacznicę, łożyska i troszkę lepiej ale nadal luz spory. Pewnie trzebaby wymienić jeszcze tę długą tuleję co wsuwa się w nią oś ze ślimacznicą ale daję sobie spokój, już nie wierzę, że ruski układ może nie mieć luzów. Oczywiście jeżeli ktoś nie miał nigdy luzu to pewnie ma farta i trafił mu się układ majstra a nie pomagiera :D

 

ps. jeśli chcesz zobaczyć jak dobrać sie do skrzyni to polecam mój tegoroczny remont :)


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TBhog    14

masz racje, dużo w poście informacji ale jak ktoś chce to przeczyta 2-3 razy zobaczy na zdjęcie i zrozumie. Starałem się umieścić w poście wszystko co wiem. Jeżeli ktoś ma pytania to chętnie odpowiem.


Traktor :), Bóg, Honor, Ojczyzna, Górale, Linux

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj