adi972

Awaria skrzyni w T25

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
balcerek1    92

W punkcie 4 masz podkładkę stałą.W punkcie 2 masz zabezpieczaną podkładkę.Zabezpieczenie odbywa się w ten sposób ze w grubej podkładce masz 2 nacięcia i w nie jest zagięta druga podkładka.Żeby wysunąć rewers musisz odkręcić nakrętkę z drugiej strony tą pod kołpakiem plastikowym następnie puknąć we wałek w drugą stronę i z drugiej strony zdjąć zabezpieczenie następie odbezpieczyć rewers jak wcześniej pisałem następnie odkręcić z prawej strony obudowę łożyska i wysunąć całą obudowę (uważaj na podkładki regulacyjne) następnie wybijasz wał w stronę prawego koła.Ale żeby dostać się do łożyska ataku to i tak musisz rozebrać drugi wał bo nie wysuniesz wałka.Na drugim wale uważaj na kulki.Atak żeby rozebrać musisz zdjąć napęd pompy hydraulicznej i odkręcić klapę i zdjąć złącze wałka sprzęgłowego odkątrować i wałek atakujący i dopiero wysuniesz w środek skrzyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7

W punkcie 4 masz podkładkę stałą.W punkcie 2 masz zabezpieczaną podkładkę.Zabezpieczenie odbywa się w ten sposób ze w grubej podkładce masz 2 nacięcia i w nie jest zagięta druga podkładka.Żeby wysunąć rewers musisz odkręcić nakrętkę z drugiej strony tą pod kołpakiem plastikowym następnie puknąć we wałek w drugą stronę i z drugiej strony zdjąć zabezpieczenie następie odbezpieczyć rewers jak wcześniej pisałem następnie odkręcić z prawej strony obudowę łożyska i wysunąć całą obudowę (uważaj na podkładki regulacyjne) następnie wybijasz wał w stronę prawego koła.Ale żeby dostać się do łożyska ataku to i tak musisz rozebrać drugi wał bo nie wysuniesz wałka.Na drugim wale uważaj na kulki.Atak żeby rozebrać musisz zdjąć napęd pompy hydraulicznej i odkręcić klapę i zdjąć złącze wałka sprzęgłowego odkątrować i wałek atakujący i dopiero wysuniesz w środek skrzyni.

 

Wielkie dzięki, teraz już wszystko wiem jak postępować, praktycznie wszystko mam już odkręcone, wystarczy odbezpieczyć tą podkładkę która jest już na wykończeniu ( da się taką kupić nową ? )

 

Czyli za wałkiem w punkcie pierwszym będzie najwięcej roboty, zastanawiam się czy warto wymieniać te łożysko choć ma już luzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
balcerek1    92
Napisano (edytowany)

No jak ma luzy to warto je wymienić a co do podkładek rewersu to są całe komplety.Koszt 15 zł.

Edytowano przez balcerek1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hari123    7
Napisano (edytowany)

Udało się rozebrać skrzynię praktycznie bez problemu, okazało się że faktycznie jak pisał balcerek1 nie ma kulki w tym trybie jak i w całym wałku.

A oto zdjęcie ukazujące, że 17 latek też potrafi dużo zdziałać w Władziu :)

1722717.jpeg

 

Okazało się że wszystkie łożyska idą do wymiany tak samo jedno koło zębate, wałek blokujący wodziki, sprężyny i podkładki. Jeszcze tylko muszę wyjąć wałek zaznaczony w punkcie 1.

 

Jeszcze takie pytanie do was czy wymienić tulejki w rewersie skoro nie widać oznak zużycia ?

Edytowano przez Hari123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Co ten ciągnik robił ze łożyska do wymiany pewnie lepsze wyrzucisz niż nowe założysz

 

Taka demolkę to potrafi mój 14 latek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamgaleon    7
Napisano (edytowany)

też się dziwię że kolega rozebrał całą skrzynię i będzie wszystko wymieniał, może ma dostęp do oryginalnych części a nie podróbek które ktoś w stodole robi i po kilku godzinach pracy pod obciążeniem się rozwalają, miałem taki przypadek że wymieniłem część na nową tylko że następnego dnia zamieniłem tą nową część na starą która miała 20 lat i lepiej śmiga jak nowy zamiennik

dodam że takiego Władka sam w wieku 16 lat rozbierałem i sam składałem wraz z remontem silnika i jak na razie odpukać wszystko biega a ty kolego jak na razie widzę że skrzynię rozebrałeś a trzeba ją jeszcze złożyć aby pracowała lata

Edytowano przez adamgaleon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Kolega sie nauczy czegos nowego, a poza tym lozyska mozna kupic lepszej firmy i beda chodzic lata.

Wymien wszystkie, to skrzynia bedzie cichsza i lepiej bedzie chodzic.

Jesli tulejki sa w miare OK to nie zmieniaj, bo te nowe to badziewie.

Z kolami tez uwazaj, nie wymieniaj bez potrzeby. Kulki, sprezynki podkladki, zawleczki itp pier**ly zmieniaj na nowe, no i podstawa to dokladne zdjecia krok po kroku jak co bylo zlozone ;)

Przejrzyj dobrze mechanizm roznicowy.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam taki problem ze swoim władkiem ze pod lekkikm obciążeniem wyskakuje mi 1-rwszy bieg. Co może być przyczyną?

Podajcie pare przyczyn a jutro będę się brał za niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Mój błąd. Faktycznie zabezpieczenie po lewej stronie. Kilka lat minęło odkąd tam zaglądałem,m więc sorki za zamieszanie.

Co do wyskakującego biegu to trzeba zacząć od regulacji mechanizmu blokującego wodziki połączonego ze sprzęgłem. Może jest źle ustawiony. Sprawdź ile trzeba wcisnąć sprzęgło żeby już dało się zmienić bieg. Powinno być tak żeby wodziki blokowało zanim zacznie ciągnąć sprzęgło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

Panowie co może być przyczyną tego że II reduktor nie chce się załączyć ? dodam że skrzynia byłą robiona 2 i 4 bieg bo się tryby rozsypały wszystko jest już złożone ale biedy wchodza tylko te co są na I reduktorze bo II nie chce się załączyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie co może być przyczyną tego że II reduktor nie chce się załączyć ? dodam że skrzynia byłą robiona 2 i 4 bieg bo się tryby rozsypały wszystko jest już złożone ale biedy wchodza tylko te co są na I reduktorze bo II nie chce się załączyć

Kolego , możesz mieć rozklepany koniec wodzika , który nie przechodzi z tego powodu przez otwór w ścianie obudowy skrzyni. Wystarczyło nawet jedno mocniejsze uderzenie młotkiem w koniec wodzika, żeby powstał taki problem. Oszlifuj delikatnie koniec wodzika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

wchodzisz na forum, znajdujesz odpowiednią kategorię i podkategorię np Ciągniki rolnicze -> Władimiriec T25 i pojawi się lista tematów. Nad listą po prawej stronie będzie Napisz nowy temat. Jak to wciśniesz to już powinieneś sobie poradzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam pytanie otóż we swoim władku do tyłu moge jechac tylko na 6 a gdy przełanczam na inny bieg wsteczny to jedzie do przodu chociaż rewers jest przełączony na wsteczne.

Dodam że władek jest z dwoma dźwigniami z '87r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Nie ma takiej możliwości

 

Tak jest tylko na 2 zwolnionych

 

Prawdopodobnie jest urwany wałek ten z rewersem ale przynajmniej jeszcze jeden bieg oprócz

6 jest jest do tyłu

Edytowano przez GoRAL1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eryk94    31

Panowie pisałem wcześniej że mi reduktor II nie chce się załączyć i znalazłem przyczynę wodziki nie są winne tylko przy składaniu trybów jeden z trybów się przekręcił i 1 z 2 trybem nie chce się zazębić może pomogłem komuś opisując moją sytuacje i pozdrawiam wszystkich agrofotowiczów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej możliwości

 

Tak jest tylko na 2 zwolnionych

 

Prawdopodobnie jest urwany wałek ten z rewersem ale przynajmniej jeszcze jeden bieg oprócz

6 jest jest do tyłu

 

Ale jakby wałek rewersu był urwany to żadnego biegu wstecznego by nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Panowie. Testowałem pewnego T25... 32 razy bieg wyskoczył na 1,5 hektarowym polu (piach i mała górka), na zmianę wyskakuje, raz 3 a za chwilę 'polowe', skrzynia cichutka na wszystkich biegach oprócz 6, przebieg 3131MTh rok 1983. Regulować zatrzaski, czy rozbierać?


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

A jak trzyma sprężyna od pedału sprzęgła czy aby nie huśta się pedał ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszek85    2

Witam. Mam problem ze skrzynią a dokładniej z biegiem 2/4 do przodu i do tyłu. Mianowicie czasami jak załączę 2 lub 4 to tak jak by był na luzie a czasami jak jest na luzie to załącza sie 2/4 i tak trzyma i mogę w tym samym czasie włączyć inny bieg wtedy tak jak by blokowało skrzynie i przy puszczaniu sprzęgła gaśnie silnik. Dopiero jutro mam zamiar rozbierać skrzynie ale może ktoś ma pomysł na co mam zwrócić uwagę. Jeżeli jakoś nie jasno się wyraziłem to pytajcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Odkrecone widelki od wodzika, lub pekniete.

 

Masz ta stara wersje skrzyni gdzie 2/4 jest razem?

  • Like 1

KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wrodarek
      Witam
      Mam problem ze skrzynią w traktorze władimirec t-25. Otóż po wbiciu biegu szosowego sprzęgło nie odbija do końca, zatrzymuje sie w połowie, po przejechaniu ok 10,15 metrów bieg wyskakuje i słychać tylko zgrzyt. Po rozłożeniu skrzyni okazało sie ze na ruchoma zębatka na wałku głównym nie zazębia sie do końca w tej od przełożenia szosowego. Co może być tego przyczyną ?
    • Przez macius11157
      Witam czytałem trochę o tym ale nigdzie nie ma dokladnie wyjasnionego czy każdy dx posiada blolade 6 biegu po przez zabezpieczenie srubka. Przerabial ktoś taki temat ?chciałbym mieć pewność że nie narobie się na darmo.
      Ciągnik to dx 4.50 1987r
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez Piotrekk9540
      Witam, mam problem ze skrzynia biegów w ares 710 2000r rewers mechaniczny. przy zmianie polbiegow słychać uderzenie w skrzyni podobne do uderzenia młotkiem w metal. najsilniejszy dźwięk wydaje przy zmianie z 3 na 2. gdy zmieniam na większe polbiegi uderzenie to jest cichsze. miał ktoś podobny problem ?
    • Przez Maikel1987
      Chce się dowiedzieć jak się spisuje  skrzynia w tym modelu 5120 ? Drogi koszt naprawy skrzyni jak coś siadzie ?  Ona jest na tarczkach  czy jak ? Ogólnie ile wytrzymują ? 
    • Przez Pstrąg
      Witam,
      Mam problem , otóż nie wiem gdzie znajduje się filtr skrzyni biegów w fendt 309c (silnik deutz) 2000r. Przekopałem forum i nadal nie wiem na 100 % gdzie jest. Ktoś wspominał ,że w okolicach tylnego lewego koła ale i tak nie mogłem znaleźć. Prosze o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj