Skocz do zawartości

Zdjęcie

AVERO 240 vs TC5070

46 odpowiedzi na ten temat

#41 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 19 kwiecień 2011 - 17:21

AVERO 240 vs TC5070 karol ja sie z toba nie zgodze a to dlatego ze jestem po pierwszych zniwach koszonym avero i jestem pewien ze skosi wymloci i wyczysci przynajmniej 20% wiecej od dominatora bez wiekszych strat a w wilgotnej slomie i wyleglym zbozu czy rzepaku to APS daje bardzo duzo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
AVERO 240 vs TC5070 Dzisiaj, 20:35
  •  

#42 Share karol19

karol19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 19 kwiecień 2011 - 18:17

AVERO 240 vs TC5070 tak wymłóci ale napewno strat bedzie wiecej i jesli już to do 20% wiecej a nie co najmniej 20, nawet w ulotkach jest podawane że do 20% APS zwiekszy niby wydajnośc wiec napewno nie wiecej, szkoda tylko że sita i wytrząsacze zapomnieli zrobic 20% większe

#43 Share MF2007

MF2007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 272 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze, a szczególnie przekładnie zmiany biegów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 13:48

AVERO 240 vs TC5070 karol19
Bzdurne teorie wygłaszasz.
Już prawie od 20 lat ten system sie sprawdza w Megach, Lexionach, Tucano, Avero.
Przy tych samych stratach kombajn z APS jest zncznie bardziej wydajny.

Ogólnie wydaje mi sie że w temacie zamazały sie granice między wydajnością teoretyczną i praktyczną i czytając to nie wiadomo kto co podaje.

Jak dla mnie dodatkowy bęben za cepami to tak jakby najpierw przepuścić zborze przez wialnie, a poźniej przez młócarnie. Niby zrobimy te same czynności co najpierw stosując młócarnie, a później wialnie ale efekt będzie znacznie gorszy. W takich sprawach znaczenie ma kolejność czynności.

Jeśli ktoś myśli, że za mniejsze pieniądze dostanie coś lepszego to chyba życia nie zna.

#44 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 18:24

AVERO 240 vs TC5070 co do pieniedzy sie zgodze, ale

Jak dla mnie dodatkowy bęben za cepami to tak jakby najpierw przepuścić zborze przez wialnie, a poźniej przez młócarnie. Niby zrobimy te same czynności co najpierw stosując młócarnie, a później wialnie ale efekt będzie znacznie gorszy. W takich sprawach znaczenie ma kolejność czynności.

czy moze kuchnia wreszcie uzyc argumentu i odpowiedziec mi dlaczego?????

caly czas piszesz, ze jest lepsze, ale nie piszesz dlaczego. to samo robi ten drugi tylko ze fanatyk nh.
naprawde masz zamiar byc postrzegany w ten sam sposob? zastanow sie.

btw. widziales kiedys, zeby ktos uzywal wialni przed mlocarnia?
naprawde jak nie macie pomyslu na fachowa ocene danych rozwiazan to dajcie se siana, bo to smieszne sie robi.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#45 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 20 kwiecień 2011 - 19:07

AVERO 240 vs TC5070 no czasem to i brzozak coś do rzeczy napisze. :lol: Ja jestem fanatykiem separatora bo używam go od 8 sezonów i przez następne 15 lat się nie dam przekonać na APS.

#46 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 kwiecień 2011 - 12:51

AVERO 240 vs TC5070 Dlaczego? ;)

Jak mi się uda to zamieszczę wyniki badań i porównanie systemów omłotu. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 kwiecień 2011 - 19:48

AVERO 240 vs TC5070 no wreszcie moze cos sensownego sie pojawi. koniecznie niech ci sie uda zamiescic te wyniki.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!