Skocz do zawartości

Zdjęcie

dopłaty 2011, wnioski papierowe

26 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 06 maj 2011 - 23:00

dopłaty 2011, wnioski papierowe Wiem nie tylko ja mam te problemy, w mojej miejscowości jest rolnik który ma ok 300ha i co rok mu odcinają ok 60 ar, to naprawde ograniczeni ludzie , ale zawsze wiedzą lepiej,była kontrola i tym sprzętem z biedronki połączyła się z NASA i wyszło 3,41, a w rzeczywistości jest 3.42, ale baba co ma te dni i siedzi za biurkiem wie lepiej...szkoda nerwów....Tak na marginesie co rok przychodzą zdjęcia działek ,a w zeszłym roku przyszły zdjęcia gdzie u sąsiada była budowana wiata dość duża b.dobrze widoczna, widać krokwy dachu tzn nie było dachu, rzecz w tym że wiata jest skończona i stoi od 2006r noi co o tym myśleć? :blink: to z tych zdjęć robią pomiary???
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dopłaty 2011, wnioski papierowe Dzisiaj, 09:13
  •  

#22 Share bogusk

bogusk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 07 maj 2011 - 07:16

dopłaty 2011, wnioski papierowe witam mam pytanie czy do wniosku o dofinansowanie materiału siewnego należy dołączyć oryginał faktury vat i prosić o jej odesłanie (jestem vatowcem) czy wystarczy ksero z potwierdzeniem zgodności

#23 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 maj 2011 - 10:39

dopłaty 2011, wnioski papierowe tak odsyłaja pózniej tylko musisz o tym ich poinformowac na pismie wysyłajac razem z wnioskiem

#24 Share Kyristo

Kyristo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 07 maj 2011 - 16:26

dopłaty 2011, wnioski papierowe Też mam problem z załącznikami graficznymi, a sprawa wygląda tak że prawie na każdej mapce siatka wyrysowana przez nich białymi kreskami wogóle się nie zgadza ze stanem faktycznym na zdjęciu, niekiedy jest nawet w połowie działki lub też na drodze bądż wygonie, cała siatka jest tak jakby przesunięta a dodatkowo zdjęcia są nieostre.
No i już mnie coś trafia bo nie wiem jak mam to zaznaczac? Czy kreślic po ich białych kreskach, czy brac lupę i szukac rzeczywistych granic na ortofotomapie gównianej jakości?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3736 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 07 maj 2011 - 18:05

dopłaty 2011, wnioski papierowe co do poplonów to jest inne oznaczenie ( dziłki gdzie bedzie poplon maja byc zaznaczone takze kolorem zielonym linia przerywana wewnatzr a na zew normalnie czerwonym do tego takze kolorem zielonym napisac wariant programu RS

#26 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 09 maj 2011 - 13:28

dopłaty 2011, wnioski papierowe @Kyristo na mapce masz obrysować działkę rolną tj. rzeczywisty stan. Natomiast to że ich siatka nie pokrywa się z ortofotomapą to może być wynik złego nałożenia siatki(jeżeli w poprzednich latach było dobrze nałożone, a w tym roku spartolone to na bank ich wina). Może to też być wynik uprawiania działki z dziada pradziada w zgodzie i pełną sąsiedzką życzliwością. Jak się często okazuje granice na mapie potrafią tak odbiegać od stanu faktycznego, że szok(sytuacja znana z własnego doświadczenia, a w sumie ujawniła się dzięki ortofotomapą, która dość dokładnie ujawniła faktyczne granice jednej z działek). Wystarczy tylko poszukać "kamienie graniczne", a potem można myśleć co dalej z tym zrobić.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#27 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 10 maj 2011 - 08:27

dopłaty 2011, wnioski papierowe

wierm ze cos musiałem poprawiac pózniej w biurze przy skłądaniu i nie moge sobie przypomniec. zrobiłem według instrukcji od zwykłej obszarówki a klientka powiedziłą ze dla RS sa inne instrukcje ale nikt o tym nie wspomniał. teraz szukałem innych instrukcji to niby cos jest ale nie ma tam wypełniania załcznika graficznego.

i jak poszukiwania bo właśnie siadłem do wypełniania wniosku?

co do poplonów to jest inne oznaczenie ( dziłki gdzie bedzie poplon maja byc zaznaczone takze kolorem zielonym linia przerywana wewnatzr a na zew normalnie czerwonym do tego takze kolorem zielonym napisac wariant programu RS

Mówisz może o K01C?
Czyli pole dookoła czerwoną ciągłą linią a wewnątrz jeszcze zielnoą przerywaną?

@Kyristo na mapce masz obrysować działkę rolną tj. rzeczywisty stan. Natomiast to że ich siatka nie pokrywa się z ortofotomapą to może być wynik złego nałożenia siatki(jeżeli w poprzednich latach było dobrze nałożone, a w tym roku spartolone to na bank ich wina)....

No u mnie tak jest bo mam ksera starych wniosków i ortofotomap z ARiMR i ja będę rysował jak jest w rzeczywistości a pod spodem mapy będę pisał "nieprawidłowo wrysowane granice ewidencyjne" czy coś w tym stylu.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke