Skocz do zawartości

Zdjęcie

dopłaty 2011, wnioski papierowe

26 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 13 kwiecień 2011 - 09:59

dopłaty 2011, wnioski papierowe Witka.

Z racji że nie ma tematu o dopłatach 2011 (jest tylko o możliwości złożenia wniosków przez internet) zakładam nowy.

Do rzeczy.

Pola obsiane i mając chwilę wolnego czasu zacząłem przeglądać wnioski które przysłało mi biuro ARiMR.
Zdziwienie moje spowodowały załaczniki.
Mam pola zgrupowane w działkach - idzie o to że są obok siebie działki o numerach 123,124,125. Z reguły jest to jedno pole uprawne z jedną rośliną. W tegorocznych załacznikach wszystkie załączniki mają numer 1, to raz. Dwa to że patrząc po latach ubiegłych nie ma mapki która by zawierała działki 123, 124, 125.
Wszystko jest na oddzielnych mapkach. Jeżeli teraz mam każdą działkę opisywać jako oddzielną uprawę to trochę głupie, sami przyznacie. Jak to u was wyglądało?

Czy umowy na gębę przejdą? Bo mam tak parę arów przy ogrodzie których ze względów formalnych nie mogę kupić (ani też wydzierżawić bo ciągną się sprawy majątkowe).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
dopłaty 2011, wnioski papierowe Dzisiaj, 22:30
  •  

#2 Share pierre

pierre

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 11:41

dopłaty 2011, wnioski papierowe Może być na gębę, byleby nikt poza Tobą nie podawał tej działki do płatności.

Działek może być 100 i mogą być na 100 mapkach, jeżeli mają chociaż milimetr (oczywiście teoretyzuję) przesmyku pomiędzy sobą (znaczy się są połączone), jeżeli masz na nich uprawy, do których przysługuje ta sama płatność, to wszystko sumujesz i piszesz JPO - jednolita płatność obszarowa.W zależności od uprawy dodajesz upo, tuzy, albo inne sruzy;)

Edytowany przez pierre, 13 kwiecień 2011 - 11:44.

#3 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 11:48

dopłaty 2011, wnioski papierowe 1.No niestety jeśli masz każdą działkę oddzielnie musisz oddzielnie obrysowywać i znaczyć, gdybyś miał np. 123,124,125 razem a na kolejnym załączniku oddzielnie np. tylko 123 to znaczysz na tym załączniku na którym ta działka jest w powiększeniu czytelniejsza czyli 123. U mnie czegoś takiego nie ma tylko czasem powtarzają się działki na olejnych załącznikach w powiększeniu
2. Umów żadnych nie musisz mieć aby złożyć wniosek, jest zasada aby nie poszły 2 wnioski o doplaty na jedną działkę

#4 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 12:02

dopłaty 2011, wnioski papierowe Ad1 - idzie o to że trzy działki przylegają do siebie, są połączone w jedno pole które się orze i sieje jako jedno pole. Co roku dostawałem mapki takie że zaznaczałem całe to pole (3 dzialki) jako jedno - ciągnąłem lnię dookoła. Teraz przysłali takie mapki że mogę zaznaczyć 2 działki bo 3 jest ucięta, na następnym załaczniku znowu jedna z nich jest ucięta i za ch*****e nie ma mapki na której mógłbym obrysować wszystkie 3 jedną linią.
Po prostu z 11-13 pozycji które miałem do tej pory w tabelce zrobi mi się 20-22 :( a pól tak naprwdę jest 7 (no 8 z ogrodem ;) ) bo dokupowało sie przyległe działki.

Ad2 - jesteście pewni? Bo np w zeszłym roku w UG o akcyzę nie było problemu wpisać grunty z dzierżawą na gębę a w tym roku już próbowali mi robić.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#5 Share Marcin 80

Marcin 80

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 12:09

dopłaty 2011, wnioski papierowe AD1. Kreślisz te o które Cię proszą czyli prawa górna strona załącznika tam są nr działki którą masz obkreślić, niestety w tym roku sporo osób trafia z załącznikami w ten sposób jak twoje zrobione, do tej pory było mniej takich sytuacji
AD2. Tak

#6 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 12:36

dopłaty 2011, wnioski papierowe Te trzy działki ewidencyjne zakreślasz tak samo jak w latach ubiegłych jako jedną działkę rolną, jeśli na każdej działce ewidencyjnej jest ta sama uprawa. Pozostałe mapki z tymi działkami są niepotrzebne. We wniosku trzeba też odnotować, że załączników będzie odpowiednio mniej.

#7 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 14:34

dopłaty 2011, wnioski papierowe coś mnie zaraz trafi ;)

@saherb
Jak mam coś zakreślić jak nie ma żadnej mapki która zawiera te trzy działki? No prościej wytłumaczyć nie potrafię ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#8 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 13 kwiecień 2011 - 17:44

dopłaty 2011, wnioski papierowe Ja w ubuegłym roku miałam podobną sytuację. Na jednym polu mam trzy działki i na każdą z tych działek przysłali po jednej mapce więc każdą z nich obrysowałam oddzielnie natomiast w tabeli o sposobie wykorzystania działek rolnych normalnie zliczyłam powierzchnie i było jedno oznaczenie np. "C".

Co do umowy na gębę to Agencja się nie czepia na pewno. Nie sprawdzają umów ani aktów notarialnych. Ich nie interesuje czy jesteś właścicielem, użytkownikiem czy dzierżawcą. Tak jak koledzy wyżej napisali działki nie mogą się powtórzyć.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 18:03

dopłaty 2011, wnioski papierowe no ja od dłuższego czasu wnioski wypełniam sam bo mam dość ODRowców po których poprawki się ciągną ale w tym roku to mnie ARiMR zadziwiła tymi załącznikami orto.
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 13 kwiecień 2011 - 20:18

dopłaty 2011, wnioski papierowe Możesz z tym zakreślaniem zrobić tak jak Karolcia.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 01 maj 2011 - 16:01

dopłaty 2011, wnioski papierowe koledzy sa jakies wytyczne co do koloru oznaczania dziłek lub sposobu jesli ma sie poplony RS. Bo kiedys były chyba inne kolory a teraz szukam info i nic znalesc nie moge o kolorach i sposobie oznaczania.

#12 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów

Napisany 02 maj 2011 - 07:58

dopłaty 2011, wnioski papierowe a to sie zaznaczało coś innym kolorem?
pzdrwm Nikita_Bennet
                                                              Sir A C. Clarke

#13 Share jaro86

jaro86

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:motoryzajca, sport

Napisany 03 maj 2011 - 09:58

dopłaty 2011, wnioski papierowe Witam, ktos moze mi powie co mam zrobic, gdy wzialem ziemie w dzierzawe i mam zamiar tam zasiac gorczyce tylko dla podniesienia zyznosci gleby. nie mam mapek. mam takie oswiadczenie, ale tam mozna wpisywac tylko zboza.

#14 Share bialy2005

bialy2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3737 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, samochody

Napisany 03 maj 2011 - 11:50

dopłaty 2011, wnioski papierowe wierm ze cos musiałem poprawiac pózniej w biurze przy skłądaniu i nie moge sobie przypomniec. zrobiłem według instrukcji od zwykłej obszarówki a klientka powiedziłą ze dla RS sa inne instrukcje ale nikt o tym nie wspomniał. teraz szukałem innych instrukcji to niby cos jest ale nie ma tam wypełniania załcznika graficznego.

#15 Share ksys

ksys

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 472 postów

Napisany 03 maj 2011 - 14:36

dopłaty 2011, wnioski papierowe @Jaro wpisujesz tyko działkę we wniosku i wypełniasz tak jak pozostałe, bez dodawania załącznika graficznego.

#16 Share solek01

solek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 03 maj 2011 - 14:47

dopłaty 2011, wnioski papierowe Kto mi wytlumaczy odnosnie ''Maksymalnego kwalifikowanego obszaru do jednolitej platnosci obszarowej PEG''a mianowicie: jezeli dzialka ewidencyjna ma powierzchnie 51 arow, do tej pory dla tej dzialki podawalem 41 arow,w tabeli jaka otrzymalem z ARiMR odnosnie wlasnie max PEG pisze 51 arow. Moje pytanie to czy tyle wlasnie moge zadeklarowac do platnosci?? A drugie to mam taki stary sad z przewaga jabloni, jest to jedna dzialka ewidencyjna i rolna z porzeczkami, czy musi byc min 10 arow tego sadu oraz czy jest jakis limit ilosci drzew na jakas powierzchnie??

#17 Share Jahu

Jahu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo, wspinaczka

Napisany 04 maj 2011 - 12:14

dopłaty 2011, wnioski papierowe co do rysowania: ja też tak mam jak Nikita_Bennet i obrysowywałem całą działkę rolną lub jej część widoczną na mapce (czyli czasem kilka działek ewidencyjnych), zawierającą działkę ewidencyjną, dla której jest mapka (marnotrawstwo papieru trochę z tymi osobnymi mapkami dla każdej działki). Wniosek już oddałem i w ARIMR powiedzieli, że tak może być.

Edytowany przez Jahu, 04 maj 2011 - 12:18.

#18 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 04 maj 2011 - 18:52

dopłaty 2011, wnioski papierowe Witam mam takie pytanie odnosnie traw bylo cos takiego jak trawy na gruntach ornych jak to teraz opisac zeby nie byly to trwale uzytki rolne

#19 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 05 maj 2011 - 12:57

dopłaty 2011, wnioski papierowe Słuchajcie mam od 3 lat pewien problem z arimr, chodzi o to że mam działkę o pow 3.48 tak jest w papierach, rzeczywista powierzchnia zmierzona przez geodetę to 3.42 i mam na to dokumenty tzn zaświadczenie, natomiast wg ograniczonych ludzi pracujących w arimr ta działka ma 3.15, bo jak twierdzą tak wynika z ich obliczeń ze zdjęć, na polu nie ma drzew i innych przeszkód , stoi tylko 1 słup i tyle, odcinają mi przez to dopłatę, i bezprzerwy wzywają że niby zawsyżam powierzchnie, gdy ostatnio przedłożyłem znów zaświadczenie o powierzchni, oraz wyciąg z ksiąg, zostałem wezwany przez arimr , ucieszyłem się że to koniec z problemem , a te tłuki mi mówią że zaszła pomyłka i ta działka wg nich nie ma 3.15 tylko 2.85, :blink: co mam zrobić tymi przygłupami , niedługo będą mówić że to nie moja działka
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 05 maj 2011 - 20:38

dopłaty 2011, wnioski papierowe Nie tylko ty tak masz kaz im przyjechac na to pole z metrem i niech mierza matoly po metrze