Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110

200 odpowiedzi na ten temat

#161 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 08:56

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Supery i Rekordy po zalozeniu blach oslaniajacych siatke chlodnicy od kurzu i plew nie grzeja sie wcale.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Dzisiaj, 08:52
  •  

#162 Share welwos29

welwos29

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 09 sierpień 2014 - 10:27

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 "Junkers" twój post, to nie jest odpowiedz na moje pytanie. Panowie jak to jest z tymi Bs-ami grzeją się czy nie ??

#163 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 09 sierpień 2014 - 11:11

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Nic sie nie grzeje

#164 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 10 sierpień 2014 - 20:52

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Witam, w upalne dni temperatura wahała się pomiędzy 70 a 80 stopni.

#165 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 15:49

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 znalazłem ogłoszenie i pisze koleś wersja z wytrząsaczem klawiszowym a myślałem że bs-y były tylko na rotorach http://olx.pl/oferta...html#d582c3f52f

#166 Share dzarjan8111

dzarjan8111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 259 postów

Napisany 15 sierpień 2014 - 18:55

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Bylo pare sztuk, ciekawe jak to sie sprawuje skoro zaprzestano produkcji tak szybko i pewnie nie dorownuje wydajnoscia standardowemu bsowi.

Edytowany przez dzarjan8111, 15 sierpień 2014 - 19:05.

#167 Share kombi82

kombi82

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 12 wrzesień 2014 - 11:37

wtrząsacze do Bs-a to była opcja a jak wiadomo w polsce mało kto kupował coś z innym wyposazeniem niż standadowe a tym bardziej ze były produkowane tylko na zamówienie

mała ciekawostka znajomy ma NH cx 5 klawiszowego od dwóch lat a wczesniej miał BS-a jescze z tych czerwonych i twierdzi ze to nic innego jak BS na wytrzasaczach a sita różnią sie tylko szerokościa 8 milimetrów ramka szersza więc sito do rzepaku zostawił od starego Bs-a :)

#168 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 23 wrzesień 2014 - 10:04

Witam wszystkich. Na przyszły sezon prawdopodobnie mam zostać operatorem-serwisantem kombajnu BS Z110, konkretnie tego egzemplarza: http://olx.pl/oferta...html#bd2ab5357d Przeczytałem cały ten temat, ale ogólnie bardzo mało jest opinii o nim. Generalnie zauważyłem, że Ci co posiadają ten kombajn i umieją go obsługiwać dają same pozytywne oceny tej maszynie, natomiast Ci co nie widzieli go z bliska wyrażają się o nim źle. Jak myślicie warto dać te pieniądze? Jest sprowadzony z Białorusi, ma komputer pokładowy i poziomowanie hederu. W tym sezonie zrobił 450ha bez awarii. Proszę o jeszcze więcej opinii, np. jak jest z trwałością napędu hydrostatycznego, czy po tych 2600 mth może być już zużyty i należy szykować się na remont? 

W imieniu swoim i przyszłego właściciela tego kombajnu z góry dziękuję za odpowiedzi.

#169 Share Grzesiek12345

Grzesiek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 23 wrzesień 2014 - 22:00

witam miałem podobny problem ale po zakupie takiego kombajnu i przepracowaniu nim dwa sezony mogę powiedzieć że to dobra maszyna wydajna i mało awaryjna te sprowadzane czesto mają problem z językiem  w komputerze bo nie mozna go zmienić na polski próbuję już dwa lata zmienić i nie mogę nikogo znależć kto by mi to zrobił cześci są w miarę dostępne łożyska w każdej agromie pasy w sanoku hydrostat poezja a stopień zużycia zależy tylko od tego jak był używany czy po górach czy po równym

#170 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 24 wrzesień 2014 - 18:17

Elektrotechnik - Osobiście uważam że powinniście się potargować trochę. Wygląda to tak - kombajn z Białorusi jeżeli jest kupiony bezpośrednio, to dali za niego max 40 tys zł. Jeżeli kupiony od handlarza (i tak raczej było) to dali za niego do 70 tys. Obszerny remont plus sieczkarnia (5 tys nowa) oraz stół do rzepaku (4,5 tys na przekładni Shumachera zamiennik NH i dwie kosy boczne mechaniczne, oczywiście najazdowy) łącznie zmieściłem się w 20 tys. A stan miałem agonalny. Oczywiście kwestia robocizny ktoś kto to remontował nie odda za darmo. Ale parę tysięcy powinien spuścić... Jeśli chodzi o krajowe to uważam że za dużo cenią... Jeśli chodzi o białorusina to pamiętajcie że on swoje przeszedł i pojęcie zmęczenia materiału jest mu znane. 

Jeśli chodzi o hydrostat to loteria co było wcześniej z nim. Mały przykład  - instrukcja mówi by zatrzymać aktualny kierunek jazdy, prędkość do zera i zmieniamy wtedy kierunek jazdy. Jeśli jakiś fachowiec wiedział lepiej i nadmiernie tego używał no to nie ma potrzeby dalsze tłumaczenie. U siebie zmieniałem oringi od sterowania hydrostatem by miałem sporo wycieków i to wszystko a wg instrukcji oceniając jego zachowanie to dobrze z nim jeszcze.

Jak masz jakieś pytania co do konkretnego mechanizmu to pytaj. Nawet możemy dyskusje zrobić małą na temat użytkowania, byle ogólnodostępną. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 19:43

Kupiony był od handlarza, przed tegorocznymi żniwaimi.  Włożone było w niego tylko to co jest napisane w ogłoszeniu, czyli stół, sieczkarnia i opony. Stan jest idealny, oglądałem go z każdej możliwej strony, wszystko jest takie jakby z fabryki wyjechało, heder był cały piaskowany i malowany.  Robiłem przy nim instalację elektryczną, i komputer pokładowy, do zrobienia jest jeszcze układ samopoziomowania hederu, bo aktualnie nie działa. Przepracował ten sezon bez awarii, zrobił 450 ha. Co do ceny to raczej nie obniżą. Jak w tych maszynach było ze skrzyniami biegów? Są w miarę wytrzymałe?

#172 Share Grzesiek12345

Grzesiek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 24 wrzesień 2014 - 20:33

skrzynia działa bez zarzutu może poza tym że biegi są niezsynchronizowane i biegi trzeba zmieniać na postoju a jak z tym komputerem jaki język bo szukam kogoś kto by mi zmienił na polski kombajn 2000 rok

#173 Share Johnson

Johnson

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Zainteresowania:wóda, koks, tajski boks

Napisany 24 wrzesień 2014 - 21:55

Kolego Grzesiek poszukaj numer telefonu do TeeJet Polska powiedz jaka że masz wyświetlacz ich firmy czyli LH Agro które teraz nazywa sie inaczej. Oni odeślą Cie już do najbliższego przedstawiciela który będzie wiedział gdzie wysłać. 

A co do skrzyni to jest już dużo lepiej gdyż masz zwolnice i awarie półosi nie straszne.

#174 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów

Napisany 25 wrzesień 2014 - 07:41

W tym kombajnie z mojego linku wszystko jest po rusku, ale zimą będę kombinował żeby zmienić soft, bo tylko to wchodzi w grę. Muszę tylko kogoś znaleźć z polskim komputerem kto za dobrą cenę udostępni soft. Z tego co się dowiedziałem, to zmiana języka w serwisie to około 700zł.

#175 Share Grzesiek12345

Grzesiek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 29 wrzesień 2014 - 21:44

rozmawiałem z TeeJet w sprawie zmiany języka w komputerze i jest to możliwe po przesłaniu komputera do najbliższego przedstawiciela firmy TeeJet,oni następnie wysyłają go do Dani i tam jest wgrywane nowe oprogramowanie koszt to 400 euro + 30 euro koszty wysyłki

#176 Share piozz

piozz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 30 wrzesień 2014 - 18:00

Koledzy tak czytam wszystkie posty o tym bizoniku i chciałby sie zapytac o kilka szczegółow gdyz zamierzam zakupic taka maszyne 

- a mianowicie czy da sie w nim wyłaczyc wialnie ( przez zdjecie  paska tak jak w w bizonie Z056) a pytam dlatego bo bede nim młócił zioła rumianek, tymianek a w tym przypadku wiatru niemoze byc tylko same sito odsiewa.. 

Oraz na co zwracac uwage przy kupnie tej maszyny . 

dzieki za info 

#177 Share Grzesiek12345

Grzesiek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 22 październik 2014 - 13:01

pasek od wialni można ściągnąć ale na komputerze będzie się włączał alarm, nie wiem czy napewno ten kombajn będzie się nadawał do koszenia ziół chyba że będziesz je randapował żeby były suche bo on nie przepada za zielonym i można szybko go zapchać na rotorach a czyszczenie ich jest dość uciążliwe

#178 Share daw

daw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 30 listopad 2014 - 12:49

ale alarm na komputerze można ustawić tak żeby nie krzyczał poprzez zmniejszenie obrotów od ilu ma się załączać

ps.

poszukuję kombajnu bizon bs z110 2000-2001 rok w dobrym stanie 

wie ktoś coś?

#179 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 01 grudzień 2014 - 20:34

Część, wszystko ładnie ale ile chciałbyś przeznaczyć na bs'a i jaki areał by miał obrabiać. Chwilowo co obserwuje to zrobił się zastój na allegro i tablicy wszystkie te same ogłoszenia. Dlaczego akurat taki przedział rocznikowy. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share daw

daw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 grudzień 2014 - 11:17

no bo nowszych już nie było i dlatego ten rok 

w tamtym roku kupiłem z 2000 roku w świetnym stanie zamiast bizona supra, przesiadka niesamowita. a w tym roku sprzedałem rekorda i szukam drugiego bsa. Szykuję na niego koło stówki, a areał to około 100 -150 ha na sezon planowo. W sumie  dla mnie to mniej istotne bo jak mniej zrobi to dłużej posłuży.