Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110

200 odpowiedzi na ten temat

#121 Share mirgraf

mirgraf

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 czerwiec 2012 - 06:48

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Witam, jestem z okolic Poznania, tańszego oglądałam pod Warszawą rocznik 87 za 30 tyś zł tylko że, zaniedbany i trzeba by było zainwestować w remont nie małą kasę. Poza tym miał stary system rotorów. A ten pod Toruniem, może wart tej ceny. Z rozmowy z właścicielem dowiedziałem się ze wszystko sprawne do wymiany ponoć tylko jeden pasek i do wyważenia sieczkarnia. Pozdrawiam

Edytowany przez Marcin91, 28 czerwiec 2012 - 19:30.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Dzisiaj, 02:05
  •  

#122 Share czeski111

czeski111

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 17:32

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 A czy opłaca się kupić bs-a rok 2000 1800mth bez stołu i sieczkarni cena 115 tys zł czy lepiej rekorda rok 2004 1200 mth z oryginalnym płockim stołem oryginalną płocka sieczkarnia i fabryczna klimatyzacja header taki nowszy jak nh za 160 tys zł cena ma nie ma prawie wpływu na wybór są poprostu blisko nie trzeba by daleko jechać

Edytowany przez czeski111, 13 lipiec 2012 - 17:36.

#123 Share Dario23

Dario23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 13 lipiec 2012 - 19:14

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Wszystko zalezy od tego ile masz hektarow i do czego Ci ten kombajn potrzebny.

Jesli masz do 70 hektarow to chyba lepiej Rekorda, bo mniej spali i z czesciami nie ma zadnych problemow (chyba ze Ci padna kwadratowe zegary jak u mnie. Wtedy trzaba przerabiac, bo sie oryginalnych nigdzie juz nie dostanie). BS jest za to lepszy w kukurydzy i na wieksze arealy. Czesc ludzi narzeka na slaby dostep do czesci, a inni za to twierdza, ze po prostu trzeba wiedziec gdzie szukac.

Jesli chodzi o niebieskiego rekorda w wersji po 2000 roku to Ci moge go z czystym sumieniem polecic, bo na prawde jest to bardzo dobra maszyna. Brakuje mu jednak hydrostatu, ktory byl tylko w niektorych modelach, i troche mocniejszego silnika niz te 120KM.

#124 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 17 lipiec 2012 - 19:02

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Do 100 ha lepiej rekorda chyba ze masz dużo kukurydzy to lepiej bs'a z dostępem części do bs'a nie ma problemu ja zamawiam wszystkie części z Łodzi " agrofarm " np zamawiam w poniedziałek rano a we wtorek do południa już są u mnie niektóre pasują od rekorda i od supra

#125 Share agrotechnicZ165

agrotechnicZ165

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Zainteresowania:Zetor Fan, Modele.

Napisany 24 lipiec 2012 - 20:01

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Panowie, pozwolicie że zadam wam głupie pytanie- orientuje się ktoś jak to było z tą fabrycznie dłuższą rurą wyładowaczą ziarna w BS-ie? Zasadniczo interesuje mnie czy blacha, w tylnej ścianie, miała wycięte półkole na rurę czy była po prostu krótsza oraz to czy osłona ta boczna była zmieniona czy taka jak w "zwykłym" BS. Bo gdzieś widziałem zdjęcie BS-a z taką rurą ale teraz za nic nie mogę go odszukać ponownie..
Ha traktor, Akkor Zetor!

Zetor Team

#126 Share solaris7

solaris7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 30 lipiec 2012 - 18:36

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 kolo mnie jest BS z dluzsza rura
Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

#127 Share krystekc355

krystekc355

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 5 postów

Napisany 31 lipiec 2012 - 06:46

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 mam pytanie, jakie prawidlowe cisnienie w klimie powinno byc i ile ma byc jej nabite ? prosze o odp ps. kombajn jest z 2000 roku

Edytowany przez krystekc355, 04 styczeń 2014 - 10:34.
ortografia

#128 Share kubota01

kubota01

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 10:35

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Witam. noszę się z zamiarem kupna takiego kombajnu i mam do was pytanie ,jak wygląda słoma po tym kombajnie ,jaką prasą najlepiej się ją prasuje.

#129 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 11:54

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Witam ja mam bs'a z 89 roku i słoma jest trochę bardziej pokruszona niż po klawiszowcu, nie ma tragedii z słomy też mnie straszyli że z słomy będzie sieczka. Słomę normalnie się prasuje, moja Sipma Z-224/1 nie ma żadnych problemów z zebraniem jej. Jeżeli chcesz to mogę zrobić zdjęcie pęczka słomy jak wygląda po rotorze.

#130 Share Grzesiek12345

Grzesiek12345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 14 grudzień 2012 - 21:56

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 mam pytanie jak bs radzi sobie w życie i w zbożach z długą słomą

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share krystekc355

krystekc355

Nowicjusz

• V.I.P.
  • rank
  • 5 postów

Napisany 15 luty 2013 - 08:44

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 No w zależności o jakiej porze dnia kosisz zboże bo jak jest wilgłe to strasznie owija się na ślimaku

#132 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Zainteresowania:WINO KOBIETY I ŚPIEW

Napisany 14 grudzień 2013 - 22:45

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Witam. Chciałbym się dowiedzieć od kogos kto ma lub miał niebieskiego BS, a nie ze ktoś "słyszał albo widział" jak ta maszyna pracuje, ceny częsci, wydajnośc itp, bo jak na razie z tego co napisaliście nic ciekawego i konkretnego się nie dowiedziałem. BS z roku 1996-1999

Edytowany przez Marcin91, 15 grudzień 2013 - 17:50.
ortografia

#133 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 16 grudzień 2013 - 16:27

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Witam jestem posiadaczem kombajnu bizon bs z110 z 1989 roku jestem z niego bardzo zadowolony wydajność mojego kombajnu była w tęgiej pszenicy ok. 1,6-1,8 ha/godz. Spalanie 22-24 l/godz. Części są dobrze dostępne w Polsce, ceny na pewno są droższe niż do bizona z056 czy z058. Części blacharskie (w moim przypadku daje dorabiać do wrześni) wychodzi mi taniej niż kupić w sklepie. Nie które części daje dorabiać i przerabiać do tokarzy. W części zaopatruję się w łodzi przysyłają mi kurierem, zawsze kupuje przed sezonem bo mam większy rabat. Stare części magazynuje (tylko te, które nadają się jeszcze). Kupuje trochę nowych na zapas. Jeżeli zadbasz o takiego BS'a będzie służył Tobie wiele lat. Takiej maszyny nie oszukasz. Dobrze w sezonie smarować i przeprowadzać poranne przeglądy i itp. Niebieski BS różni sie od czerwonego trochę innymi bębnami wytrząsacza, innym podajnikiem kłosowym w niebieskim jest na podajniku kłosowym domłacacz a w czerwonym normalny podajnik, który podaje na separator. W tych kombajnach są 4 rodzaje silników: sw 400-150 km, martin-185 km, sw68- 220 km i valmet 240 km. Silnik sw680 jest idealną jednostką napędową tego kombajnu, ja miałem silnik sw400-150km i ten silnik nie dawał rady w tym kombajnie. W niebieskim masz bardziej komfortową kabinę: klimatyzacja, joystick i komputer pokładowy. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania pisz chętnie odpowiem na pytania. Pozdrawiam Grabarz.

#134 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 11:23

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 a jak z czyszczeniem ziarna bo słyszałem ze strasznie kuje i ogólnie brudna pszenica po BS jest

#135 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 15:35

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 I jak jest z omłotem rzepaku, słyszałem że są problemy.

#136 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 18:18

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Witam, wszystko zależy od ustawienia wiatru i sit. Ja jestem zadowolony bardzo z czystości i strat ziarna. W moim przypadku pszenica była czyściutka i malutko strat. Z rzepakiem nasze polskie kombajny kuleją. Do rzepaku kombajn musi być bardzo dobrze uszczelniony. Dużo ludzi straszyło mnie i odradzało zakup bs'a. Ja bs'a polecam bardzo, najlepszy polski kombajn, bardzo wydajny, małe straty ziarna, mało awaryjny w moim przypadku po kapitalnym remoncie miałem dwie drobne awarie. Mój kombajn był składany od podstaw i dlatego były te awarie trzeba było resztę dopracować na polu. W rzepaku nie ma problemu straty też można zminimalizować.

#137 Share waldek315

waldek315

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 466 postów

Napisany 17 grudzień 2013 - 22:30

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 ludzie piszą że gubią ziarno że awaryjne a tak naprawdę nie patrzą nie ustawią tylko wio w pole a w takim kombajnie przed sezonem trzeba popatrzeć przejrzeć co trzeba wymienić, ustawić

ludzie piszą że gubią ziarno że awaryjne a tak naprawdę nie patrzą nie ustawią tylko wio w pole a w takim kombajnie przed sezonem trzeba popatrzeć przejrzeć co trzeba wymienić, ustawić

@SOKAN dużo osób pisze słyszałem a tak naprawdę nie mieli styczności z taką maszyna

#138 Share Macius

Macius

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 646 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 12:40

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Rozmawiałem dzisiaj z gościem który jeździł w spółdzielni BS i mówił że jak złapie kombajn troche trawy albo jak rzepak jest zielony to się zapycha na rotorach i strasznie ciężko go wyczyścić. Prawdą to jest??

#139 Share Piotrek1985

Piotrek1985

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 18:53

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 mam do sprzedania instrukcje do czerwonego bs-a lub zamienie na instrukcje do rcw 5

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 19 grudzień 2013 - 18:53

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Zapchać ten kombajn to trzeba mieć talent. Tak zaraz od zielonego go nie zapchnie. A odetkać go to nie taki problem. Przydał by się jakis właz to by było elegancko. Mi nie udało sie go zapchać przez 2 lata. Odepchac go dasz rade w godzine jak wiesz od czego zacząć.