Marcin

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Adriano1232    0

Dziwi minie jeden fakt ze wiele osób wypowiada się na temat BSa chociaż nie posiada tego kombajnu a swoje opinie podpiera tym że coś gdzieś przeczytali albo od kogoś usłyszeli.....

Jestem użytkownikiem Bizona tego typu i chce obalic parę teorii na jego temat.

Wiele osób piszę że nie lubi mokrego. Prawdę mówiąc każdy kombajn nie lubi ani mokrego, ani rosy a tym bardziej zielonego. Wiadomo można trochę ułatwic pracę kombajnu zmieniając szczelinę między cepami a klepiskiem, zwiększając obroty młocarni i się jedzie. W klasycznym systemem omłotu to wszystko, w rotorowym jest trochę inaczej jak wiadomo możemy tu regulowac wysokośc klepiska, separatora i rotorów i w tym tkwi różnica że warunki na polu się ciągle zmieniają a zwłaszcza w tym roku ciągłe załamania pogody trudno jest ustawic maszynę żeby wymłacała a jednocześnie była wydajna. Wiele osób myśli że ustawi raz przed sezonem i wszystko będzie ok. Ja wciągu tego sezonu wiele razy zmieniałem ustawienia nie tylko dlatego ze były różne warunki wilgotnościowe, ale również z tego powodu że słoma na początku sezonu była całkiem inna w stosunku do słomy pod koniec sezonu ustawieniem takim jak na początku sezonu robiłem sieczkę pod koniec powodem tego było to że słoma strasznie przetruchlała i się po prostu sypała.

Co do awaryjności tak naprawdę nie ma się tu co psuc , przez sezon jeden pasek na rotorze zerwałem powodem tego było odkręcenie się śruby zabezpieczającej koło pasowe rotora. Jedna żyletka przy kosie, łożysko na podajniku kłosowym mi się rozsypało i poszły mi treby w przekładni kontowej napędzającej żmijkę zboża. wymieniając łożyska w podajniku wymieniłem też zębatki lało więc się nudziłem, odkręciło mi się również zabezpieczenie ramienia na przekładni schumacher ale na szczęście nic sie nie stalo oś i ramie dałem do polerowania nowe kliny i przy okazji jak już miałem rozebrane wymieniłem łożyska. W sumie kosztowało mnie to jakieś 1500zł z paliwem.


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adriano1232- no to właśnie to wszystko napisałem w poprzednim poście. Regulację młocarni przeprowadza się po próbnym kawałku, tak radzą filmy instruktażowe.

 

A wracając do awaryjności- najmłodszy Bizon ma 9 lat, większość ma po 20-30, a jak nigdy nie miały robionych remontów kapitalnych, bo komuś kasy szkoda,to niech się nie zdziwi jak zamiast słomy, będą mu leciały śruby i nakrętki... B)

 

 

Lubię Bizona i jestem jego fanem, ale trzeba myśleć trzeźwo, a nie jak niektórzy fanatycy na punkcie ursusa- napiszą ursus jest super, ale nie powiedzą dlaczego, nie napiszą swoich spostrzeżeń z eksploatacji i nie poprą swoich tez argumentami.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adriano1232    0

agrotechnicZ165 Nie przepisałem z Ciebie tylko napisałem jak to wygląda według mnie i z czystej praktyki. Zgadzam się z Tobą w tym co napisałeś. Sądzę ze nie wyprodukowali jeszcze takiego kombajnu żeby w 100% był bez awaryjny przez kilka a nawet kilkadziesiąt lat. Chcąc nie stać w polu trzeba na bieżąco wymieniać zużyte podzespoły to jest warunek konieczny, w końcu to tylko maszyna która po jakimś czasie po prostu się zużywa.

Ja też mam jakiś mały sentyment do Bizonów jednak nie chce wychwalać że są to kombajny idealne każdy ma jakieś słabe punkty i o tym też się powinno mówić.

Kupując BSa prawdę mówiąc nic nie wiedziałem na jego temat trochę z AF ale zbytnio nie opierałem się tymi informacjami jeżeli czytam zdania zaczynające się ..... słyszałem, podobno itp Nie ukrywam ze miałem obawy wiedząc że podobno.... nie lubi mokrego tzn? , robi sieczkę ze słomy, czy że są problemy z hydrostatem Większość rzeczy które tak odstraszały i budziły obawy okazały się tylko kwestią ustawienia.

Na szczęście jest na AF parę osób które naprawdę znają się na rzeczy, nie raz mi pomogli rzeczowy podejściem do sprawy i dobrą radą Pozdrowienia dla nich z nimi te forum ma sens


Adi1232

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

@agrotechnicZ165 zgodze sie najmłodszy ma 9 lat ale co niektóre robią po 5 albo 6 sezonów i wymagają przeglądów jak każde nowe nawet,

a co dopiero po 15 czy 20 sezonach B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No BS to jest jeszcze dosyć nowy kombajn, nawet młodszy od większości Claasów które jeżdżą w Polsce, ale wiadomo że Niemcy to dbają o sprzęt i byle szajzu nie produkują...

 

Tak na uboczu- jak wam się podoba mój model BS-a??

BIZON BS

 

Pytam się głównie posiadaczy oryginału, co w nim dopracować, bo jednak kilka niedociągnięć ma...


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONDOR    10

Największą zaletą bizona BS jest cena- w porównaniu z zachodnimi markami z tego samego rocznika o podobnej wydajności. Wbrew pozorom w moim regionie (mieszkam w lubelskim) jest problem z częsciami- trzeba czekać.


JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LucasK    0

Witam

 

W moim kombajnie bizon BS Z110 jakiś czas temu pękł przewód łączący hydrostat z silnikiem jezdnym i po wymianie przewodu występuje awaria polegająca na tym że gdy olej zagrzeje się do 60 st.C kombajn staje. Co może być przyczyną i co zrobić by nie wyłączał się po nagrzaniu oleju.

 

Proszę o pomoc - mail - iamican@wp.pl

 

Będę wdzięczny również jeśli macie jakieś instrukcje do BS-a Z110 hydrostatic ( mój egzemplarz jest z 97r. )

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

nie jestem pewien ale chyba trzeba w jakiś sposób odpowietrzyć hydrostat bo nie możliwe ze ze jak siee nagrzeje to staje

 

a jedno pytanie jaki tam lejesz olej????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chmielyk    0

BIzon bs ecord. super maszyna . wydajność również jest bardzo dobra. Jeśli zboże jest suche to kosi do 15t na godz gorzej juz gdy jest mokre. sprawdza sie na zbozu jak i na kukurydzy. Ten model juz teraz nie jest taki drogi a sprawdza się w 100% .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

Kombajn fajny ,ale sa tez minusy :/

 

ja teraz stoje juz 4 dzień i dopiero znalazłem części :/

w magazynach w niemczech juz niema prawie nic :/

szczeliła mi zwolnica ta duża zębatka ,pobrywało mi zęby no i wał pośredni trzeba było zamowić też

no i nigdzie niema tego ,kupiłem używaną

 

Panowie jest coraz gorzej z częściami :/


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

Bez przesady solaris7 części są i to duzo

trzeba było pisać do ludzi którzy mają bs-a i by ci powiedzieli gdzie sie zaopatrują w części

 

A poza tym to nie lubie jak ludzie tacy jak ty pierdziulą smuty ze z częściami coraz gorzej wszystko jest

z którego ten twój BS jest roku ze tak sie sypnął????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

96 ,nie piedziule z nut ,dzwoniłem do niemiec i tam jest tylko jedno Zębatka do zwolnicy i 12 pół osi i tyle na całe niemcy ,po 2 podaliście mi slekpy fajnnie :) ale u zadnego niema części tej co chciałem :)

dopiero kupiłem używaną :D i nie mow mi ze to nie prawda ,bo teraz z tym jestem nabieżąco :)

 

jak są cześci to gdzie je kupujesz >>>????<<<<


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

agrohandel legnica

rolmasz złotoryja i legnica

dzwonisz jak nie mają na stanie to sprowadzają z rolmaszem trzeba sie znac zeby sprowadzili

sklep w jeleniej górze ale nie pamietam nazwy tez operuje wieloma czesciami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

o tym sklepie to wiem :)

ale co do części to @lukaszz110 zadzwon sobie tak z ciekawości i spytaj sie o częśći do szkrzyni biegów lub zwolnicy spytaj sie o wał pośredni o zebach łukowatych ??

i co ci powiedzą ze niema i nie bedzie nowych oczywiście używki są


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominik1634    1

Kolego AUSCHTAGEN patrz na numery katologowe dużo części to są detale od modeli Super i Rekord dobrze że coś pasuje. MOżna pytać u producentów części zamiennyh: http://www.mmiur.com http://www.agro-kowalski.com.pl http://www.rolmako.pl Tutaj coś jest http://www.agroma-poznan.pl http://www.aves.net.pl http://www.agrorami.pl jak sobie przypomne to jeszcz coś napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
esiok    0

kolego ja posiadam BS-a już 7 lat i nie miałem z nim poważnych awarii,czasami wyskoczyła wymiana łożyskapaska ale to jest normalne. Odnośnie części to zaopatruje się u Dilerów New hollanda,tam dostaniesz wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

ja jusz doszłem co było przyczyną moich awari a wiec tak

 

tam jak sa wahacze mocowane to sa na amortyzatorach gumowych

a ja miałem to na łożyskach i temu

  • Like 1

Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

zalezy jaki rocznik , radze wybrac rocznik wiekszy niz 2000r


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BSZ110    163

A to niby dlaczego? :rolleyes: Ja np. na swoich polach nie potrzebuje poziomowania wiec jesli i on nie ma takiej potrzeby to po co przepłacac? :P chyba, ze nie ma co z kasa robic :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej to by było brać 5110, może trochę starsze niż BS-y z "2004 roku" ale w lepszym stanie (chodzi mi o te z Danii ściągnięte) często niż krajowe.


Ha traktor, Akkor Zetor!

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solaris7    2

nie chodzi mi o poziomowanie ,ale o walek do hedera


Sprzedam opryskiwacz PILMET 600l więcej inf. na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagon    0

widze chlopaki ze niemacie zbytnio pojecia o kombajnach , smiesza mnie wasze wypowiedzi wydaje sie ze macie po kilkanascie lat a bizona bs widzieliscie tylko na necie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Sprzedam kombajn Bizon Super Z056. Maszyna w dobrym stanie technicznym. Pracował na 10 ha, bez zarobków. Nie myty na zimę. Zawsze garażowany. Dwa lata temu wymieniłem przekładnie jazdy, a w hederze ślimak, podłogę, kosę i bagnety. Młóci i czyści bez zarzutów. Po zimie silnik pali od pierwszego obrotu. Opony w bardzo dobrym stanie. Są przecieki na główkach rozdzielaczy. Do kombajnu dokładam pasy, pompę hydrauliczną, inne drobne części, dwie kosy, instrukcję obsługi, napraw i katalog części. Cena 11000 do negocjacji. Nie wystawiam faktury VAT. Nie dysponuję transportem. Miejscowość Daszyna, powiat Łęczyca, województwo łódzkie.  Data dodania 18. 06. 2018
       
       
       
       




    • Przez Jacek3p
      Witam wszystkich mam pytanie odnośnie bizona rekorda mam okazję kupić tanio z padniętym motorem i zastanawiam się czy z Supra da radę bez turba bo co słyszę to te z rekorda siadają z tą turbina i dużo pala z zwykłym sw400 mam dobre doświadczenia i nie odczulem nigdy by mu mocy brakowało nawet z sieczkarnia i nigdy mi się nie zagrzal co prawda motor zdrowy praktycznie nie pije oleju no ale superek już zmienił właściciela tylko czeka na pogodę by móc odjechać :/ 
      I jak panowie mieliście doczynienia z taką przeróbka za od z góry dziękuję 😊

    • Przez StawiaR
      Witam, mam do wyboru te dwa kombajny i jestem w kropce. Który według was powinienem wybrać? Bizon z 1986 r (na szerokich kołach) posiada sieczkarnie a dronningborg z 1988r bez sieczkarni.
    • Przez Renault145
      https://m.olx.pl/oferta/bizon-zo56-CID757-IDyYR2O.html?backUrl=%2Fajax%2Fmojolx%2Fdetails%2F516899010%2F
    • Przez hurlimannD70
      Kupiłem cały bęben młocarni do bizona czyli z cepami ale bez osi. Jest to nowy oryginalny produkt z fmż Płock. Leżał w stodole 30 lat , zastanawiam się czy dawać go do wyważenia . Na jednej ze środkowych tarcz przykręcone są blaszki jest ich chyba 5 sztuk w kupie. Wygląda jak by był kiedyś w fabryce wyważany ale nie jestem pewien. A do wyważenia musze jechać ponad 250km . Czy takie bębny składane w fabryce były sprzedawane wyważane ?? Czy ktoś mi podpowie ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj