Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110

200 odpowiedzi na ten temat

#41 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Ciężarówki;)

Napisany 24 czerwiec 2009 - 10:47

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Zmiany to inne malowanie, w nowszych kopiowanie hedera, motowidla zmienione, silnik na motowidla z innej strony, tapicerka w kabinie, dzojstic, kierownica, tylne schodki inne, beben chłodzenia chłodnicy bardziej wyciągniety na zewnatrz. Co do silnika valmet to mialbym watpliwosci czy tam malo znow pali. Ma ktos dane fabryczne ile pali czy to tylko przypuszczenia? Czyli wielkich zmian nie ma tylko pierdoły. Powazniejsza zmiana to kopiowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Dzisiaj, 21:26
  •  

#42 Share Tomek32

Tomek32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 25 czerwiec 2009 - 23:10

Czy ktoś wie od którego roku produkowali BS-y..?? Czym się różnią modele z początku produkcji od tych z końca i BS Z110 od Bs 5110...?? :D

Z110 to oznaczenie wersji krajowej, 5110 - eksportowej.

Sam przez chwile myslalem o tej maszynie, na allegro jest nawet eksportówka

http://allegro.pl/it...on_bs_5110.html

http://www.otomoto.p...show&id=B122986

Z110 równiez....

http://allegro.pl/it...on_bs_z110.html

http://allegro.pl/it...on_bs_z110.html - troche mlodsza

#43 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 27 czerwiec 2009 - 23:00

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 no akurat posiadam bizona bsa z110\3 i duzo sie ruzniły od biznów z110\2 i \1 <5110>
przde wszystkim to hederami, wyposarzeniem kabiny, chłodnica olejowa, sitami podsiewacza, długoscia podajnika pochyłego ,kopjowaniem ,silnikiem, silnikiem hydrostatu, instalacja elektryczna, klimatyzacja, ustawianiem wysokosci ciecia i kopjowania, rozdzielaczami hydraulicznymi no i najwarzniejsze rokiem produkcji
w pierwszych bizonach bs-ach hydrostat to koszmar był

a co do tego czy lubi wilgotne zborze i to tszeba go przygotowac maksymalnie poluzowac na 3 klepisko separatora młocarnia na 12 i rotory na 5 i nie bedzie go zatykało poza tym nie moze zatkac chyba ze ktos ma tak naszpanowane pasy jak majtki starej panny

#44 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 10:00

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Tylko czy na takich ustawieniach jest w stanie wymłocic zboze?

#45 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 28 czerwiec 2009 - 12:50

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 no a dlaczego nie przeciesz bizonkiem z056 kosiłem na opuszczonym klepisku na kukurydze rzepaki a pszenice troszke podciagałem i wymłacał a ma tylko młocarnie i odzutnik
a bs ma młoc. odzutnik i separator i 5 bebnów domłacajacych <rotorów> wiec wszystko wymłuci separator ma byc opuszczony na 3 i młocarnia na 12 i bedzie szedł jak bedzie miał lekko to podciagnac na 10 8 ale nie wiecej rotorymaja byc na 5 no moze i 4.5
ale najwazniejsze pasy naciagniete na smrud a nie luzne jak majtki

aha i nie muwcie ze bizon bs to jest nie udana maszyna bo sami nie jestescie udani zanizacie opinie wersja \1 czy nawet \2
ciekaw jestem jak idzie inny kombajn np nh cs660 czy class medion 310 bo tez nie powinny lubic mokrego
jazy kombajne nie lubi mokrego zborza
wiec po co gadka ze bs nie lubi mokrego zborza to nie wiem a czy super lubi mokre i class lexion chyba nie

#46 Share rataj

rataj

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisany 30 czerwiec 2009 - 20:16

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 wydaje mi sie ze tutaj mowa jest o wilgotnym zbozy a nie mokrym.... mokrego to nikt i nic nie lubi... ale nie czytalem calego tematu wiec mowie ze tylko tak mi sie wydaje;) pozdrawiam
Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330

AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

#47 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 06 lipiec 2009 - 17:20

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Tak więc koledzy dzisiaj wykosiłem pierwsze 2ha poległego jęczmienia moim BS'em. Koszenie zajęło dokładnie 1h 4min. Jęczmien byl caly pokotłowany tak wiec na ten pierwszy raz to zarąbiscie. Bardzo się bałem jak da sobie rade hydrostat, silnik (Martin 185km) oraz temperatury. Wszystko zdało egzamin celująco. Teraz ja mogę zbic te wszystkie pogloski, ze silnik Martina nie daje za bardzo rade pod gory. Otóz zadnej mocy nie brakuje, chłodzenie cały czas 85oC, hydrostat poezja, klima cos pieknego. Fakt słoma jest bardziej poczaskana ale nie znow tak mocno jak niektorzy pisali ze sama sieczka. Szczerze i z zadowoleniem powiem, ze jestem zadowolony z tego kombajnu chociaz ze tylko wykosilem 2ha.

#48 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 08:12

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 ja tez spróbowałem tam gdzie mi nie starczyło płynu na grzyba <jedna sciezka 18m> bo juz doszedł i musze powiedziec ze co maszyna to maszyna frunowłem na tym rzepaku lezacym
strat w ogóle nie ma to moge powiedziec na maksymalnym opuszczeniu a jak ktos chce to w kabinie wajcha podciaga i młocarnia robi sieczke z kłaczy ale to nie wazne maszyna super juz sie nie moge doczekac jak bede fruwał na pszenicach <_<
polecam ta maszyne za wyjatkiem Z110\1 i Z5110\1 tego nie polecam bo juz za bardzo doklepane sa ale Z110\2 a szczególnie \3 NH

Ortografia!

Edytowany przez krolikNH, 12 lipiec 2009 - 08:18.

#49 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 08:38

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Nie polecasz? a kosiles juz takim czy na jakiej zasadzie tak sadzisz? <_<

#50 Share mirek22

mirek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 17:19

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Ostatnie BS-y zeszły z taśmy w 2007 roku . Wiem bo dzwoniłem do o aktualną w 2007 o aktualną produkcję i powiedziano mi że idzie duża partia tych maszyn na wschód .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share BSZ110

BSZ110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 297 postów

Napisany 12 lipiec 2009 - 20:13

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 No nie powiedziałbym bo z mojej wiedzy ostatni rekord zszedl w 2004 roku i to byl koniec produkcji.

#52 Share lordhagen

lordhagen

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 54 postów

Napisany 17 lipiec 2009 - 16:24

Ostatnie BS-y zeszły z taśmy w 2007 roku . Wiem bo dzwoniłem do o aktualną w 2007 o aktualną produkcję i powiedziano mi że idzie duża partia tych maszyn na wschód .

Ostatni BS to bodajże w 2001 roku wyszedł.

#53 Share mirek22

mirek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 12:47

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Jeżeli chodzi o Rekorda to może tak bo niewiem , ale jak zastanawiałem się nad kupnem kombajnu w 2007 roku to przedstawiciel CNH powiedziedział mi że z Bizonów to jeszcze produkują BS-a bo mają duże zamówienie na wschód . Jak już pisałem było to w 2007 roku wiem bo dzwoniłem .

#54 Share lukasz12145

lukasz12145

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 19 lipiec 2009 - 13:06

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 czyli te bs-y ida na ukraine tam czy gdzie bo dobre maszyny
a czy tak samo wygladały czy inaczej
jak masz to pokaz zdjecie jestem ciekaw jak wyglada i gdzie go produkuja bo chyba nie w płocku

a co do moich wczesniejszych wypowiedzi to polecam ostatnia serie bo wiadomo nowsza ale jak ktos ma wczesniejsza wersje to tez nie sa złe tylko bardziej awaryjne

#55 Share mirek22

mirek22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 21 lipiec 2009 - 18:49

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 no a dlaczego nie przeciesz bizonkiem z056 kosiłem na opuszczonym klepisku na kukurydze rzepaki a pszenice troszke podciagałem i wymłacał a ma tylko młocarnie i odzutnik
a bs ma młoc. odzutnik i separator i 5 bebnów domłacajacych <rotorów> wiec wszystko wymłuci separator ma byc opuszczony na 3 i młocarnia na 12 i bedzie szedł jak bedzie miał lekko to podciagnac na 10 8 ale nie wiecej rotorymaja byc na 5 no moze i 4.5
ale najwazniejsze pasy naciagniete na smrud a nie luzne jak majtki
Też tak myślę . Mają problem z tą maszyną a robią błąd w ustawieniu. Jak będzie skręcone na bębnach to będzie rwał słomę i będzie dużo sieczki , która będzie leciała na sita i będzie je przypychać i następują straty . Jak je trochę rozkręcimy to wydajność się zwiększy a zboże przechodzac przez tyle bębnów to mósi sie wymłócić .

#56 Share Rrolnik

Rrolnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów
  • Zainteresowania:MASZYNY ROLNICZE
    Modernizacja gospodarstw i rolniczych

Napisany 20 lipiec 2010 - 18:53

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 BS Z120 WYSZŁY Z KLAWISZAMI ALE TYLKO LIMITOWANA WERSJA http://www.agrofoto....mage&img=178612
1990r. silnik SW680, bardzo rzadka wersja z wytrząsaczem klawiszowym na drewnianych panewkach :D Wyposażony w progowy sygnalizator spadku obrotów produkcji Wojskowych Zakładów Łączności "Zegrze" oraz czujnik strat ziarna firmy Mera z Nasielska ;[

#57 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 20 lipiec 2010 - 19:04

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Limitowana nie zbyt pasuje aby określić ten model :D

#58 Share kobra89

kobra89

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2437 postów
  • Zainteresowania:Projektowanie i majstrowanie nad maszynami.

Napisany 08 sierpień 2010 - 15:52

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 Moze ktos sie teraz wypowie po sezonie jka ocenia BS Z-110??? bo sie przymierzam albo BS albo rekord co lepsze bo cena ta sama>>>
Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

#59 Share Zara

Zara

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 15:29

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 kup sobie john deere'a 2066(270 KM) albo 2266(300 KM). podobne pieniądze a maszyny nie do porównania. ja mam 2066 z 96 roku i nie zamieniłbym go na żadnego bizona rekorda lub BSa bo to nie ta liga. dziwie się że ludzie wolą dać 150 tys za rekorda zamiast dać 140 za takiego jak ja. pozdrawiam miłośników polskich maszyn:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 15 sierpień 2010 - 16:11

Opinie o kombajnie Bizon BS Z-110 @Zara o czym ty człowieku mówisz tutaj koledze @kobra89

czy miałeś kiedyś styczność z BS-em Z110\3 ostatnią wersją bo widze ze nie po kolei masz w głowie i porównujesz tego johna http://allegro.pl/it...66.html#gallery do przykładowo rekorda za 150tyś czy BS-a
może ktoś woli dać 150tyś za prawie nową maszyne polską niż dopierd......o johna o przebiegu nie wiadomo czy prawdziwym i przez kilkanaście lat cieszyć sie bez awaryjną pracą a potem kupić tanie i wszędzie dostępne części niż wyjechaną w niemczech czy gdzie indziej maszyne i potem ładować niekiedy połowe wartości maszyny w jeden remont

zastanów sie lepiej kolego co komu doradzasz
pewnie odpiszesz ze ci sie nie psuje twój JD bo nikt tak nie powie o swojej maszynie w którą władował DUŻO gotówki bo wyszedł by na idiotę

ale taka jest prawda a co do tematu to BS Z110\3 w tym roku zachowywał sie bardzo dobrze już koniec żniw jakoś sie to zboże i rzepak ukradło z pola
sezon przeszedł spokojnie poza wymianą jednego kompletu bagnetów w rzepaku no ale musze przyznać ze w tym roku to BS dostał po d*pie 5 na godzine na okrągło jechał przy bardzo nawalnym zbożu a plon z 1ha to około 8-9ton